Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

Επίσης μην  βγάζουμε τους δικούς μας παίκτες κακούς και τους αντιπάλους παιχταράδες. Με την Σερβία που καιγόταν και με εχθρική διαιτησία, μπορούσαμε την νίκη. Που σύμφωνα με πολλούς εδώ, η Σερβία έχει (που έχει) παιχταράδες.

Παίζουν πολλά...Αν βγούν τα συστήματα, αν βγούν τα πρώτα σουτ....Είναι πολλά πράγματα που παίζουν ρόλο. Μακάρι να είναι καλά ο Παπαγιάννης και ας παίξει λίγο..Σίγουρα θα δίνει βοήθειες.

Προσωπικα δεν εχω βγαλει τους αλλους παιχταραδες. Θεωρω οτι ειναι απο τα χειροτερα ευρωμπασκετ απο αποψη ποιοτητας των τελευταιων ετων. Αν εξαιρεσεις καποιους μεμονωμενους nbaers (Γιαννης, Γιοκιτς, Ντονσιτς, Φουρνιε, Γκομπερ, Βαλαντσιουνας, Μαρκανεν και Πορζινγκινς) οι υπολοιποι παιχτες ειναι πολυ μετριοι. Για αυτο και θεωρω οτι φετος μπορει να γινει καποια εκπληξη απο μικροτερη ομαδα. 

6 ώρες πριν, TheGrisGrisMan είπε

Μα κάθε άποψη κρίνεται απο τα επιχειρήματα που την στηρίζουν και εκεί αποκαλύπτεται η εμπάθεια …

Η άποψη δεν αρκεί. Ειδικά οταν παει «ύποπτα» κόντρα στο ρεύμα, απαιτεί κάποιες βάσεις, πέρα απο το προσωπικό γούστο και nitpicking για κατι στο οποίο πχ ο Γιαννης δεν ειναι καλος.

Κ εγω μπορει να πω ότι η Βασιλειαδου ήταν πιο όμορφη απο την Αραβανή. Αν δεν το βασίσω σε επιχειρήματα φαίνομαι ή εμπαθής, η …βιτσιόζος.

Με συγχωρεις που τα επιχειρηματα μου δεν καλυπτουν τον TheGrisGrisMan. 

Η αποψη εμπεριεχει ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ κριτηρια. Αν δεν σε καλυπτει η αποψη μου την προσπερνας, πας παρακατω και αφηνεις τα confused και την ειρωνεια. 

Δικαιωμα σου να σου αρεσει η Βασιλειαδου και οποιαδηποτε θες. Δεν θα σε κρινω ουτε θα προσπαθησω να σου αλλαξω την αποψη επειδη πας κοντρα στο ρευμα. Προφανως κατι θα ειδες και θα εκανες αυτη την επιλογη

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, winawer είπε

Ποιος εχει πει οτι ο Γιαννης ειναι μετριος???? 

Οταν εγω ελεγα τα ιδια με ελεγαν οτι εχω εμπαθεια με τον Παπαγιαννη και οτι ειναι σουπερ αμυντικος

Εσύ πάντως πρέπει να είσαι από αυτούς που κράζουν ασυστολα και πρώτοι πρώτοι (συνήθως χωρίς να έχουν ιδέα) και στα πανηγύρια σε ενδεχόμενη επιτυχία πάλι πρώτοι πρώτοι βγαίνουν...em shampoo em conditioner. Βέβαια η απορία μου με δαυτους είναι αν τελικά ικανοποιούνται πιο πολύ όταν αποτυγχάνει μια εθνική ή όταν φέρνει κάποια μεγάλη επιτυχία... Άσε βρε φίλτατε που θα μας πεις για τον Παπαγιάννη ότι είναι μέτριος αμυντικός. Από τον καναπέ όλοι προπονητές και σκαουτερς μεγάλοι είμαστε...🤨

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Εσύ πάντως πρέπει να είσαι από αυτούς που κράζουν ασυστολα και πρώτοι πρώτοι (συνήθως χωρίς να έχουν ιδέα) και στα πανηγύρια σε ενδεχόμενη επιτυχία πάλι πρώτοι πρώτοι βγαίνουν...em shampoo em conditioner...🤨

Για τον Γιαννη σε ρωτησα, για τον Παπαγιαννη μου παρεθεσες.

Τον Παπαγιαννη τον λεω Γιωργο. Γιαννης ειναι ο Αντετοκουμπο

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ημέρα πριν από την αναχώρηση της Εθνικής ομάδας για το Μιλάνο (31/8) ο ομοσπονδιακός προπονητής «έκοψε» τους Παναγιώτη Καλαϊτζάκη, Γιάννη Κουζέλογλου και Δημήτρη Κακλαμανάκη! Όπερ και σημαίνει ότι η Εθνική έχει μείνει με 14 παίκτες και ανάλογα με την πορεία των θεραπειών θα παρθεί τις επόμενες ώρες και η απόφαση για την 12άδα που θα πάρει μέρος στο Eurobasket.

 

Συγκεκριμένα οι παίκτες που βρίσκονται αυτή τη στιγμή στη διάθεση του Δημήτρη Ιτούδη είναι οι Γιάννης Αντετοκούνμπο, Καλάθης, Αγραβάνης, Κώστας Αντετοκούνμπο, Θανάσης Αντετοκούνμπο, Μποχωρίδης, Λούντζης, Παπανικολάου, Κασελάκης, Παπαπέτρου, Παπαγιάννης, Λαρεντζάκης, Σλούκας και Ντόρσεϊ,

 

 

 

οι καλαιτζακιδες απορω γιατι κοπηκαν

Ο Γιωργος επαιξε NBA φετος εστω με μικρη παρουσια και ο παναγιωτης ηταν απο τους καλυτερους αμυντικα στα "παραθυρα" εστω ενας αξιζε σιγουρα να ειναι στην 12αδα

 

Αυριο θα μαθουμε ποιοι θα πανε στο eurobasket   μακαρι να ειναι μεσα ο κωστας αντετοκουμπο  που εδειξε οτι θα ειναι παιχτης κλειδι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, winawer είπε

Για τον Γιαννη σε ρωτησα, για τον Παπαγιαννη μου παρεθεσες.

Τον Παπαγιαννη τον λεω Γιωργο. Γιαννης ειναι ο Αντετοκουμπο

Γιατί εγώ σου είπα ότι εσύ μίλησες για τον Γιάννη ότι είναι μέτριος; Είσαι με τα καλά σου παλικάρι;

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ant_ είπε

Μία ημέρα πριν από την αναχώρηση της Εθνικής ομάδας για το Μιλάνο (31/8) ο ομοσπονδιακός προπονητής «έκοψε» τους Παναγιώτη Καλαϊτζάκη, Γιάννη Κουζέλογλου και Δημήτρη Κακλαμανάκη! Όπερ και σημαίνει ότι η Εθνική έχει μείνει με 14 παίκτες και ανάλογα με την πορεία των θεραπειών θα παρθεί τις επόμενες ώρες και η απόφαση για την 12άδα που θα πάρει μέρος στο Eurobasket.

 

Συγκεκριμένα οι παίκτες που βρίσκονται αυτή τη στιγμή στη διάθεση του Δημήτρη Ιτούδη είναι οι Γιάννης Αντετοκούνμπο, Καλάθης, Αγραβάνης, Κώστας Αντετοκούνμπο, Θανάσης Αντετοκούνμπο, Μποχωρίδης, Λούντζης, Παπανικολάου, Κασελάκης, Παπαπέτρου, Παπαγιάννης, Λαρεντζάκης, Σλούκας και Ντόρσεϊ,

 

 

 

οι καλαιτζακιδες απορω γιατι κοπηκαν

Ο Γιωργος επαιξε NBA φετος εστω με μικρη παρουσια και ο παναγιωτης ηταν απο τους καλυτερους αμυντικα στα "παραθυρα" εστω ενας αξιζε σιγουρα να ειναι στην 12αδα

 

Αυριο θα μαθουμε ποιοι θα πανε στο eurobasket   μακαρι να ειναι μεσα ο κωστας αντετοκουμπο  που εδειξε οτι θα ειναι παιχτης κλειδι

 

ο Γιωργος δεν κληθηκε ποτε. Μονο ο αδερφος του που επαιζε Λιθουανια

5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Γιατί εγώ σου είπα ότι εσύ μίλησες για τον Γιάννη ότι είναι μέτριος; Είσαι με τα καλά σου παλικάρι;

 image.png.36a4e75e4380864d5ce2cdfb268be529.png

Σου εκανα μια ερωτηση για το ποιος ειπε τον Γιαννη μετριο και μου παρεθεσες δικο μου ποστ που λεω μετριο τον Παπαγιαννη.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, winawer είπε

 

Οταν εγω ελεγα τα ιδια με ελεγαν οτι εχω εμπαθεια με τον Παπαγιαννη και οτι ειναι σουπερ αμυντικος

Ο Παπαγιαννης δεν ειναι ουτε ο σουπερ αμυντικος ουτε καποιος που κανει μονο για να κρεμαει κουρτινες

Ειναι ενας επαρκεστατος παιχτης για την θεση 5, σημαντικη προσθηκη αλλα δεν ειναι αυτος που θα κρατησει τον Jokic στους 8 ποντους και στα 4 rebs

Μαζι με τον Κωστα Αντετοκουμπο μπορουμε να πουμε οτι θα εχουμε δυο επαρκεις παιχτες στο 5 ανα πασα στιγμη και θα ειναι σημαντικο για την οποια επιτυχια 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Ειναι ενας επαρκεστατος παιχτης για την θεση 5, σημαντικη προσθηκη αλλα δεν ειναι αυτος που θα κρατησει τον Jokic στους 8 ποντους και στα 4 rebs

Γιατί, υπάρχει παίχτης που μπορεί να κρατήσει τον Jokic στους 8π/4ρ; 😅

Σε αυτό το τουρνουά όλοι οι προπονητές ξέρουν ότι Λούκα/Jokic/Γιάννης ξεκινάνε κάθε ματς έχοντας ήδη 15 πόντους το θέμα είναι να τους περιορίσεις κοντά σε αυτό το νούμερο περιορίζοντας παράλληλα και τους υπόλοιπους παίχτες των ομάδων τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, winawer είπε

ο Γιωργος δεν κληθηκε ποτε. Μονο ο αδερφος του που επαιζε Λιθουανια

 image.png.36a4e75e4380864d5ce2cdfb268be529.png

Σου εκανα μια ερωτηση για το ποιος ειπε τον Γιαννη μετριο και μου παρεθεσες δικο μου ποστ που λεω μετριο τον Παπαγιαννη.

Εγώ σχολίασα το ότι λες μέτριο τον Παπαγιάννη παλικάρι. Ότι εσύ είπες μέτριο τον Γιάννη δεν το είπα πουθενά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να συνεχίσω εγώ από τα ψες, έχοντας βάλει στο στόχαστρο (για σήμερα) αυτούς τους πουθενάδες από του εν μπι έι. Αδέρφια, άκουσον άκουσον! Είπαν λέει, ότι ο Γιάννης ο Αντετοκούνμπο θεωρείται ο καλύτερος παίκτης στο ΝΒΑ

Ήμαρτον, δεν έχουν τον Θεό τους. Ανακατεύονται με πράγματα, για τα οποία δεν έχουν την παραμικρή ιδέα! 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με τον Παπαγιαννη και τις αμυντικες του αρετες..

Ναι και ο Γιοκιτς και ο Μιλουτινοφ και ο Βαλανσιουνας και οποιοσδηποτε ψηλος παρει την μπαλα στο ποστ 9/10 θα τον κανει αλογο. Ο Παπαγιαννης ΔΕΝ ειναι καλος αμυντικος σε 1vs1 στην ρακετα με αλλο ψηλο αντιπαλο. Δεν εχει δυναμη, αποφευγει την επαφη γιατι συνηθως τρωει ξυλο. 

ΑΛΛΑ ειναι πολυ καλος μπλοκερ , ειναι καλος στις βοηθειες, για το υψος του εχει σχετικα γρηγορα ποδια και ειναι ΟΚ στις αλλαγες.

Εχει πολλα δυνατα σημεια αμυντικα αλλα δεν μπορει να παιξει αμυνα απεναντι στους περισσοτερους ψηλους που θα τον πανε στο ποστ πραγμα που οπως σωστα επισημανε ενας φιλος πιο πριν ακομα και ο Φαλ που ειναι φουλ ατσαλος και κατω του μετριου σε κινησεις επιθετικα κοντα και γυρω απο το ποστ , τον εκανε αλογο τον Παπαjohn. 

Ειναι σημαντικη απωλειαειτε δεν παιξει καθολου ειτε παιξει λιγο  καθως ειναι πολυ καλος ριμπαουντερ. δεν μπορει το καθε guard να σουλατσαρει στην ρακετα γιατι ειπαμε στις βοηθειες τους καταστρεφει ολους και ο 2ος σεντερ μας ειναι ο Κωστας. Μετα αλχημειες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...