Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, aks είπε

Καλαθης αντετονκουμπο δεν πανε μαζι στην ιδια πενταδα.Μαρκαρανε τρεις το γιαννη και την πασαραμε σοτν καλαθη που τον μαρκαραν στα 4 μετρα γελαει ο κοσμος.Η πενταδα πρεπει να ειναι σλουκας dorsey παπανικολαου γιαννης+ενα πενταρι με σουτ.Οσο παιζουμε αυτα τα ηλιθια σχηματα θα χανουμε.

Ο Καλαθης δε χωραει σε καμια 5δα βασικα. Το 90% του χρονου συμμετοχης του σε αυτο το τουρνουα ηταν απο αρνητικο εως καταστροφικο.

Για να μην τον αδικουμε ομως ας κανουμε μια ευφημο μνεια για το Β ημιχρονο του με την μπασκετομανα Ουκρανια εκει που πραγματι διεπρεψε.

ΥΓ. Ακομα και σε αυτο οι Ισπανοι μας βαζουν τα γυαλια. Αποφασιζεις που αποφασιζεις να πας με νατουραλιζε, ε καντο σωστα, σαν την Ισπανια... Πες του Γιαννη πχ να φερει τον Μιντλετον απο τους Μπακς , πληρωσε τον τα μισα εσοδα που πηρες απο τα sold out του τουρνουα Ακροπολις και αυτοματως αποκτας σουτακι για να ανοιγουν οι αμυνες. Που πας με αΚαλαθη και Ντορσι...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, BackFromHell said:

Ο Καλαθης δε χωραει σε καμια 5δα βασικα. Το 90% του χρονου συμμετοχης του σε αυτο το τουρνουα ηταν απο αρνητικο εως καταστροφικο.

Για να μην τον αδικουμε ομως ας κανουμε μια ευφημο μνεια για το Β ημιχρονο του με την μπασκετομανα Ουκρανια. 

Εγω προσωπικα θα επαιρνα τον μωραιτη ακομα και αν χαναμε το τουρνουα εξαιτιας του.Καποιος πρεπει να ψηθει τελος παντων

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να θυμηθώ κρίσιμο παιχνίδι των Γάλλων που σε κάποια στιγμή να μην το έχουν πάρει επιπόλαια.

Πραγματικά δεν τους δίνω απολύτως καμιά ελπίδα απέναντι στην Ισπανία.

Ελπίζω να μην κάνω λάθος και να το σηκώσει η Ισπανία. Η καλύτερη ομάδα του του 21 πρώτου αιώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο ετοιμο απο τα PG που εχουμε εκτος εθνικής είναι ο Μωραΐτης,καλά χαρακτηριστικά που μας λείπουν πολύ (ταχύτητα,πίεση πανω στη μπαλα)  έχει ο Νικολαιδης  του Ολυμπιακού,είναι εξαιρετικά αμφιβολο όμως οτί θα εξελιχθεί σε παίχτη επιπέδου εθνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, moure said:

Το πιο ετοιμο απο τα PG που εχουμε εκτος εθνικής είναι ο Μωραΐτης,καλά χαρακτηριστικά που μας λείπουν πολύ (ταχύτητα,πίεση πανω στη μπαλα)  έχει ο Νικολαιδης  του Ολυμπιακού,είναι εξαιρετικά αμφιβολο όμως οτί θα εξελιχθεί σε παίχτη επιπέδου εθνική.

Ο νικολαιδης ειναι απο τους πιο αμπαλους παικτες που εχω δει ποτε στην ζωη μου.Αν αυτο το παιδι κανει καριερα τι να πω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aks είπε

Ο νικολαιδης ειναι απο τους πιο αμπαλους παικτες που εχω δει ποτε στην ζωη μου.Αν αυτο το παιδι κανει καριερα τι να πω ....

Και εγώ δεν τον πιστεύω,παρόλα αυτά πρέπει να τον κρίνεις με τους συνομήλικους του,στην U20 λοιπόν είναι το καλύτερο PG που διαθέτουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, moure said:

Και εγώ δεν τον πιστεύω,παρόλα αυτά πρέπει να τον κρίνεις με τους συνομήλικους του,στην U20 λοιπόν είναι το καλύτερο PG που διαθέτουμε. 

Δεν μου λεει κατι αυτο προσωπικα .Το θεμα ειναι κατα ποσο καλος ειναι σε σχεση με τους ευρωπαιους u20.Και ας μην ξεχναμε τον χαραλαμποπουλο τι εκανε στις u20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aks είπε

Δεν μου λεει κατι αυτο προσωπικα .Το θεμα ειναι κατα ποσο καλος ειναι σε σχεση με τους ευρωπαιους u20.Και ας μην ξεχναμε τον χαραλαμποπουλο τι εκανε στις u20

Το τι κάνουν οι ευρωπαίοι ειναι αδιάφορο,με Έλληνες θα παλέψει για την θεση στην εθνική και αυτήν τη στιγμή στην ηλικία του φαινεται να είναι ο καλύτερος.Ο Λιοτοπουλος που ειναι ταλαντουχος ειναι  πολυ πιο μικρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, firewalker είπε

Δεν μπορώ να θυμηθώ κρίσιμο παιχνίδι των Γάλλων που σε κάποια στιγμή να μην το έχουν πάρει επιπόλαια.

Πραγματικά δεν τους δίνω απολύτως καμιά ελπίδα απέναντι στην Ισπανία.

Ελπίζω να μην κάνω λάθος και να το σηκώσει η Ισπανία. Η καλύτερη ομάδα του του 21 πρώτου αιώνα.

Η Γαλλία είναι η kwloφαρδη του τουρνουά. Θα το σηκώσουν απόψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Η Γαλλία είναι η kwloφαρδη του τουρνουά. Θα το σηκώσουν απόψε.

Σημασια εχει να μην το σηκωσει ο Ρουντι....τα υπολοιπα ερχονται σε δευτερη μοιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σημασια εχει να μην το σηκωσει ο Ρουντι....τα υπολοιπα ερχονται σε δευτερη μοιρα.

Εννοείται. Είμαστε με την φίλη και σύμμαχο Γαλλία. Διαχρονικός φίλος.

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.novasports.gr/category/the-experts/article/12569132/O-strouthokamilismos-tou-ellinikou-mpasket/

Νομίζω ότι θα συμφωνήσουμε όλοι. 

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σημασια εχει να μην το σηκωσει ο Ρουντι....τα υπολοιπα ερχονται σε δευτερη μοιρα.

Έχει και η Γαλλία Ρούντι 😎

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, moure said:

Το τι κάνουν οι ευρωπαίοι ειναι αδιάφορο,με Έλληνες θα παλέψει για την θεση στην εθνική και αυτήν τη στιγμή στην ηλικία του φαινεται να είναι ο καλύτερος.Ο Λιοτοπουλος που ειναι ταλαντουχος ειναι  πολυ πιο μικρος.

Τι αδιαφορο δεν παιζουμε μεταξυ μας οι ελληνες μπασκετ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν βλεπεις την Πολωνια να ζοριζει τη Γερμανια σε ολο το παιχνιδι και σε καθε περιπτωση να μην την αφηνει να νιωσει ασφαλης, καταλαβαινεις ακομα καλυτερα οτι στους 8 αυτα που γιναν δεν ηταν απλως λαθη, αλλά εγκληματα.

Κι ενα νεο, ο Κωστακουνμπο φαινεται πως οδευει προς τους Μπουλς. Ειχε ακουστει κυριως για ΟΣΦΠ κι αργοτερα για ΠΑΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...