Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Γιατί μας ενοχλεί τόσο ο Μπράουν; 

Ξεχάσαμε το Φόρτσα Ρότσα Μπουμπλής; :P

Το ειχα ξαναεξηγησει και πριν. Δεν ειπε κανεις οτι δεν εχουμε κανει κι εμεις τα ιδια ξεφτυλικια 😊
Τσακαλιδης, Καλαθης, Ζεκα, Μπατιστα, Ροτσα κλπ. At least, Ροτσα και Μπατιστα μιλανε καλυτερα ελληνικα απο πολλους 😂

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, BackFromHell είπε

Το ειχα ξαναεξηγησει και πριν. Δεν ειπε κανεις οτι δεν εχουμε κανει κι εμεις τα ιδια ξεφτυλικια 😊

Εντάξει πλάκα κανω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κατηγορίες και κατηγορίες νατουραλιζέ. Νατουραλιζέ είναι κι ο Ζεκα που συμπλήρωσε κανονικά τις προϋποθέσεις απόκτησης ελληνικής υπηκοότητας, νατουραλιζέ και ο Μπράουν που πάτησε το πόδι του στην Ισπανία την ημέρα που πήγε να πάρει το διαβατήριο. Το οτι η FIBA επιτρέπει τους δεύτερους ειναι γελοιότητα κι ουσιαστικά κάνει τη διοργάνωση τσίρκο, άντε με το καλό και η FIFA να κάνει το ίδιο, να βρουμε κανα βραζιλιάνο γκολτζη που δεν εχει δει την ελλάδα ούτε στο χάρτη να τον κάνουμε βασικό σεντερ φορ μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gate6 είπε

Ακριβως....ο Ιτουδης σε ολο το τουρνουα δεν επαιξε αμυνα και το σχεδιο του ηταν η μπαλα στο Γιαννη...μεγα λαθος

Ο Ιτούδης η μόνη συνεισφορά του ήταν η προσωπικότητα του και η αίσθηση που άφηνε στο διάβα του ότι υπάρχει προπονητής σε αυτό το τουρνουά μαζί με τον Γιάννη. 

Στα υπόλοιπα ήταν κάκιστος. Ζήτημα να βγήκαν 10 συστήματα σε ολόκληρο το τουρνουά. Η ομάδα έμοιαζε σαν να παίζει χωρίς προπονητή απλά η μπάλα στον Γιάννη και αν κλειστεί την βγάζει έξω για τρίποντο από αυτούς που περίμεναν.

Για την άμυνα δεν το ανοίγω καν το θέμα.

Η Ισπανία το έχω πει πρέπει να αποτελέσει παράδειγμα και όχι μόνο για εμάς.

Και ταλέντα στην χώρα μας δεν υπάρχουν κακά τα ψέματα.

Η πεντάδα θα είναι πλέον επιτυχία και ένα μετάλλιο θαύμα.

Βγάλτε τον Γιάννη από την εξίσωση και σαν Εθνική μπάσκετ ήμαστε ομάδα δεκάδας οριακά.

Και τα χειρότερα έπονται δυστυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Ο Ιτούδης η μόνη συνεισφορά του ήταν η προσωπικότητα του και η αίσθηση που άφηνε στο διάβα του ότι υπάρχει προπονητής σε αυτό το τουρνουά μαζί με τον Γιάννη. 

Στα υπόλοιπα ήταν κάκιστος. Ζήτημα να βγήκαν 10 συστήματα σε ολόκληρο το τουρνουά. Η ομάδα έμοιαζε σαν να παίζει χωρίς προπονητή απλά η μπάλα στον Γιάννη και αν κλειστεί την βγάζει έξω για τρίποντο από αυτούς που περίμεναν.

Για την άμυνα δεν το ανοίγω καν το θέμα.

Η Ισπανία το έχω πει πρέπει να αποτελέσει παράδειγμα και όχι μόνο για εμάς.

Και ταλέντα στην χώρα μας δεν υπάρχουν κακά τα ψέματα.

Η πεντάδα θα είναι πλέον επιτυχία και ένα μετάλλιο θαύμα.

Βγάλτε τον Γιάννη από την εξίσωση και σαν Εθνική μπάσκετ ήμαστε ομάδα δεκάδας οριακά.

Και τα χειρότερα έπονται δυστυχώς.

Από την άλλη υπάρχουν παίχτες που θα μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο από αυτά που έκαναν; Ισχνές προσωπικότητες, αδύναμα κορμιά, φοβισμένες αντιδράσεις, μηδέν πρωτοβουλία. 

Λέμε γιατί δεν έπαιξε άμυνα ο Ιτουδης. Με ποιον;  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BackFromHell είπε

Κι αν το παρει η Ισπανια, Ουιλι Χερνανγκομεζ>Μπραουν , αλλος δεν υπαρχει για αυτους σε αυτο το τουρνουα.

...ξεχνάς τον "Ρούντι Tο Eλα-Fuck-I(t)"...:P

(...όχι ότι το θέλω/συμφωνώ, αλλά αυτόν οσμίζομαι....)

1 ώρα πριν, Millennium είπε

 

...πρέπει να βγει κα'να σουκού με τον συμπατριώτη του, να αποκτήσει λίγο circo μεντάλιτι...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, washcloud είπε

...ξεχνάς τον "Ρούντι Tο Eλα-Fuck-I(t)"...:P

(...όχι ότι το θέλω/συμφωνώ, αλλά αυτόν οσμίζομαι....)

...πρέπει να βγει κα'να σουκού με τον συμπατριώτη του, να αποκτήσει λίγο circo μεντάλιτι...:P

Εχει κανει αδιαφορο τουρνουα so far , απο τους μετριοτερους για την ομαδα του. Ηταν καθοριστικος μονο σε ενα νοκ αουτ ολο κι ολο. Δεν παιρνεις ετσι MVP εκτος κι αν στον τελικο κανει σκονη μονος του ολη τη Γαλλια.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Εχει κανει αδιαφορο τουρνουα so far , απο τους μετριοτερους για την ομαδα του. Ηταν καθοριστικος μονο σε ενα νοκ αουτ ολο κι ολο. Δεν παιρνεις ετσι MVP εκτος κι αν στον τελικο κανει σκονη μονος του ολη τη Γαλλια.

...δεν την πολυπαρακολούθησα την Ιθπανία. αλλά επειδή "πολυακούγεται" η καραμέλα (...ίσως και για να "μειώσουν" την επίδοση του Αμερικάνου...; Χού νόους...) ότι "τους κουβάλησε στο Ευρώ", τίποτα δεν αποκλείω εγώ...(Πέρα από το όντως να κάνει σούπερ τελικό κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, washcloud είπε

...δεν την πολυπαρακολούθησα την Ιθπανία. αλλά επειδή "πολυακούγεται" η καραμέλα (...ίσως και για να "μειώσουν" την επίδοση του Αμερικάνου...; Χού νόους...) ότι "τους κουβάλησε στο Ευρώ", τίποτα δεν αποκλείω εγώ...(Πέρα από το όντως να κάνει σούπερ τελικό κτλ)

Αν δεν βγαλουν τον Μπραουν θα βγάλουν τον Χερνανγκομεζ (αν κερδίσει η Ισπανία).

Εκτός βέβαια αν έχουμε έκπληξη και βγει κανένας εκτός των νικητών, ή τουλάχιστον των 2 πρώτων.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι σημαίνει Έλληνας για εσάς, ή τι ακριβώς σημαίνει δικαιούμαι να φοράω τα ελληνικά χρώματα.

 

Για εμένα δύο προϋποθέσεις πρέπει να συνάδουν για να φοράει κάποιος την φανέλα της εκάστοτε χώρας.

Να μιλάει τη γλώσσα κανονικα ή να έχει γεννηθεί στην χώρα αυτή.

Για εμένα ο Καλάθης και ο Ντόρσεϊ δεν δικαιούνται να φορούν την φανέλα της εθνικής. Δεν έχει καμία μα καμία σημασια ο παππούς ή γιαγιά ή κάτι άλλο. 

 

Και καλα να έπαιζαν και να κερδίζαμε το Ευρωμπάσκετ δεν αλλάζω γνώμη.

Απλά πράγματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...