Προς το περιεχόμενο

Eurobasket - 2022 - Βερολίνο


kalyteros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

"Δεν έχουμε γκαρντ" ο ένας, "Τι να τον κάνουμε τον προπονητή, έχουμε παίκτες" ο άλλος τότε.

Απόλαυση να έχεις θρυλικές μπασκετόφατσες στην ομοσπονδία, παίζει το ρόλο του.

Πάντως δεν είναι μόνο ο Γιάννης και σίγουρα όχι μόνο το 19. 13 χρόνια χωρίς διάκριση αυτή η εθνική με όλα τα τερτίπια ανά τα χρόνια.

Ποιες μπασκετοφατσες έχουμε φέτος? Σορρυ έχω χάσει επεισόδια στα από πίσω της ομάδας. Έχω δει Ζήση. 

4 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Οι αντίπαλοι μπορεί να λένε ότι θέλουν.

Τα λόγια που ανέφερα όμως ήταν του προπονητή μας και του προέδρου της ομοσπονδίας...

Είχε πει τότε ο ταβερνιάρης προπονητής που είχαμε ότι δεν έχουμε guard?

8 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Επανέρχομαι μιας και πριν λίγες μέρες ρώτησα για το που μπορούμε να βρούμε την φανέλα της εθνικής στο μπάσκετ. Από ότι κατάλαβα θα την βρω πλέον μόνο σε στοκ σε κάποιο κατάστημα της NIKE, το πρόβλημα είναι ότι είμαι επαρχία και δεν έχω κανένα κοντά σε εμένα.

έχει τύχει κάνεις να την δει σε κάποιο NIKE Store ρε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη?

Συγκεκριμένα της NIKE?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Ποιες μπασκετοφατσες έχουμε φέτος? Σορρυ έχω χάσει επεισόδια στα από πίσω της ομάδας. Έχω δει Ζήση. 

Στον Ζήση αναφερόμουν, αλλά είναι και ο Ντικούδης. Δε ξέρω αν είναι και άλλοι.

22 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Είχε πει τότε ο ταβερνιάρης προπονητής που είχαμε ότι δεν έχουμε guard?

Σκουρτόπουλος: «Αν μου βρείτε τα τρία γκαρντ, θα τους βάλω»... | SDNA

Spoiler alert: 3 guard του τότε ρόστερ είναι και στο φετινό.

Αυτός έλεγε τέτοια, ο Ιτούδης λέει "δημιουργείτε προσδοκίες".

Βρες τις διαφορές στους ανθρώπους...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Σκουρτόπουλος: «Αν μου βρείτε τα τρία γκαρντ, θα τους βάλω»... | SDNA

Spoiler alert: 3 guard του τότε ρόστερ είναι και στο φετινό.

Αυτός έλεγε τέτοια, ο Ιτούδης λέει "δημιουργείτε προσδοκίες".

Βρες τις διαφορές στους ανθρώπους...

Πω, πω,το είχα ξεχάσει. Πραγματικά ταβερνιάρης. 

Αναφορά σε κείμενο

Στον Ζήση αναφερόμουν, αλλά είναι και ο Ντικούδης. Δε ξέρω αν είναι και άλλοι.

Οι πιο "γνωστοί" άραγε θα ήθελαν να συμμετέχουν? Διαμαντίδης, Παπαλουκάς, Σπανούλης (παρόλο που είναι προπονητης στο Περιστέρι), και άλλοι. ΠΡΕΠΕΙ να έχουμε τους άνθρωπους αυτούς στην ομοσπονδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννάκης: “Καλύτερος Έλληνας παίκτης όλων των εποχών ο Γιάννης Αντετοκούνμπο” 

https://allstarbasket.gr/giannakis-quot-kalyteros-ellinas-paiktis-olon-ton-epochon-o-giannis-antetokoynmpo-quot-vid/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Επανέρχομαι μιας και πριν λίγες μέρες ρώτησα για το που μπορούμε να βρούμε την φανέλα της εθνικής στο μπάσκετ.

στο online βλέπω μόνο #34 έχει; λογικό  https://www.nike.com/gr/t/ανδρικη-φανελα-μπασκετ-ελλαδα-limited-MWtx2L/DA0192-419

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Millennium είπε

Γιαννάκης: “Καλύτερος Έλληνας παίκτης όλων των εποχών ο Γιάννης Αντετοκούνμπο” 

https://allstarbasket.gr/giannakis-quot-kalyteros-ellinas-paiktis-olon-ton-epochon-o-giannis-antetokoynmpo-quot-vid/

Γνωστή η κόντρα του με τον Γκαλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Οι πιο "γνωστοί" άραγε θα ήθελαν να συμμετέχουν? Διαμαντίδης, Παπαλουκάς, Σπανούλης (παρόλο που είναι προπονητης στο Περιστέρι), και άλλοι. ΠΡΕΠΕΙ να έχουμε τους άνθρωπους αυτούς στην ομοσπονδία.

Ανέφερες το ιερό τριπλό τοτέμ! :P

Εννοείται πως πρέπει να μένουν οι θρύλοι. Νομίζω ο Ζήσης είναι ο πλέον κατάλληλος στο πόστο του, αν τους καταλαβαίνω σωστά. Ίσως ταιριάζει και ο Παπαλουκάς, δε ξέρω τι κάνει αυτός.

Ο Διαμαντίδης νομίζω δεν ασχολείται, εκδιώχθηκε και από τον Παναθηναϊκό. Ο Σπανούλης μακάρι να μας βγει στους πάγκους κάτι ανάλογο με αυτό που ήταν στα παρκέ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Στον Ζήση αναφερόμουν, αλλά είναι και ο Ντικούδης. Δε ξέρω αν είναι και άλλοι.

Σκουρτόπουλος: «Αν μου βρείτε τα τρία γκαρντ, θα τους βάλω»... | SDNA

Spoiler alert: 3 guard του τότε ρόστερ είναι και στο φετινό.

Αυτός έλεγε τέτοια, ο Ιτούδης λέει "δημιουργείτε προσδοκίες".

Βρες τις διαφορές στους ανθρώπους...

Ο Σκουρτοπουλος τότε απάντησε σε ερώτηση για σχήμα με 3 guards και είπε αυτό που είπε λόγω έλλειψης παιχτών. Δεν τπυς υποτίμησε. Είχε τότε καλαθη Σλουκα λαρεΤζάκη και Μάντζαρη με τον Σλουκα να έρχεται από τραυματισμό. Και όχι δεν είχανε τον Ντορσει που εκείνο το καλοκαίρι κόπηκε γτ τι έπαιζε βαρύ πεπονι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, winawer είπε

Ο Σκουρτοπουλος τότε απάντησε σε ερώτηση για σχήμα με 3 guards και είπε αυτό που είπε λόγω έλλειψης παιχτών. Δεν τπυς υποτίμησε. Είχε τότε καλαθη Σλουκα λαρεΤζάκη και Μάντζαρη με τον Σλουκα να έρχεται από τραυματισμό. Και όχι δεν είχανε τον Ντορσει που εκείνο το καλοκαίρι κόπηκε γτ τι έπαιζε βαρύ πεπονι

Το γνωρίζω σε τι απάντησε και πως ο Ντόρσει είπε πως επειδή δεν είχε ομάδα δε μπορούσε να συμμετάσχει.

Στο πρώτο δεν αλλάζει κάτι. Τα είχαμε πει εκτενώς τότε. Πάμε πάλι. Δουλειά του προπονητή (και γενικά όποιου εκπονεί οποιοδήποτε σχέδιο) είναι να μασκαρεύει τις αδυναμίες και να παίζει σύμφωνα με τα δυνατά του σημεία.

Για το 2ο ας είχε τον Ζήση η ομοσπονδία τότε, να τον έπειθε πως θα έρθει και πρόταση από ομάδα με μια καλή πορεία στο παγκόσμιο δίπλα στον Γιάννη. Αν είχαμε και προπονητή βέβαια...

Κύκλο κάναμε. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, winawer είπε

Ο Σκουρτοπουλος τότε απάντησε σε ερώτηση για σχήμα με 3 guards και είπε αυτό που είπε λόγω έλλειψης παιχτών. Δεν τπυς υποτίμησε. Είχε τότε καλαθη Σλουκα λαρεΤζάκη και Μάντζαρη με τον Σλουκα να έρχεται από τραυματισμό. Και όχι δεν είχανε τον Ντορσει που εκείνο το καλοκαίρι κόπηκε γτ τι έπαιζε βαρύ πεπονι

Κόπηκε γιατί ζήτησε 3 μέρες (καλώς ή κακώς) μέχρι να βρει ομάδα. Ο Μήτογλου γιατί κόπηκε και πήραμε Βασιλόπουλο κλπ οέο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Κόπηκε γιατί ζήτησε 3 μέρες (καλώς ή κακώς) μέχρι να βρει ομάδα.

Έτσι έγινε; To ήξερα λίγο διαφορετικά.

Ταιριάζει με την απολυτότητα του τότε καθεστώτος που είχε ανοίξει πόλεμο με Γιάννη/Bucks πιο πριν αν θυμάστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Ανέφερες το ιερό τριπλό τοτέμ! :P

Εννοείται πως πρέπει να μένουν οι θρύλοι. Νομίζω ο Ζήσης είναι ο πλέον κατάλληλος στο πόστο του, αν τους καταλαβαίνω σωστά. Ίσως ταιριάζει και ο Παπαλουκάς, δε ξέρω τι κάνει αυτός.

Ο Διαμαντίδης νομίζω δεν ασχολείται, εκδιώχθηκε και από τον Παναθηναϊκό. Ο Σπανούλης μακάρι να μας βγει στους πάγκους κάτι ανάλογο με αυτό που ήταν στα παρκέ!

Και το πόστο ποιο είναι ακριβώς?

Ο Διαμαντίδης κάνει βίντεο με τον Φάνη Λαμπρόπουλο, πού όρεξη για ενασχόληση? :P (αστειεύομαι, για να μην παρεξηγηθεί κάποιος Παναθηναικός)

Δεν έχω παράπονο με τον Ζήση ή τον Ντικουδη, αλλά έστω ένας από το ιερο τότεμ που λες θα έπρεπε να συμμετέχει. Τα παιδιά που παίζουν τώρα, ήταν παιδιά όταν παίρναμε το χρυσό το 2005 με την τριπλέτα αυτή, κλπ. Υποθέτω θα τους δίνει απίστευτη όρεξη και πόρωση, να είναι παίκτες τώρα σε μία εθνική ομάδα όπου από πίσω υπάρχουν οι Θρύλοι του παρελθόντος.

Οι Γκασολ δεν είναι κάτι αντίστοιχα στην ισπανική ομοσπονδία? Εμείς πάντα πίσω :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, zygorito είπε

Λογικά την ανέβασαν σήμερα. Μέχρι και χθες δεν υπήρχε. Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Και το πόστο ποιο είναι ακριβώς?

General Manager.

Spoiler

Ο μιλάω με τους Bucks για τη διαχείριση του Γιάννη  :P

 

8 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Δεν έχω παράπονο με τον Ζήση ή τον Ντικουδη, αλλά έστω ένας από το ιερο τότεμ που λες θα έπρεπε να συμμετέχει. Τα παιδιά που παίζουν τώρα, ήταν παιδιά όταν παίρναμε το χρυσό το 2005 με την τριπλέτα αυτή, κλπ. Υποθέτω θα τους δίνει απίστευτη όρεξη και πόρωση, να είναι παίκτες τώρα σε μία εθνική ομάδα όπου από πίσω υπάρχουν οι Θρύλοι του παρελθόντος.

Νομίζω κάπου εκεί είναι και ο Ζήσης σε βάρος απέναντι στη τριπλέτα. Οκ μη πέσετε να με φάτε!

8 λεπτά πριν, KaRouLi είπε

Οι Γκασολ δεν είναι κάτι αντίστοιχα στην ισπανική ομοσπονδία? Εμείς πάντα πίσω :P 

Καλά πάμε τώρα ωρέ! :D

Ακόμα και να μην έρθουν αποτελέσματα άμεσα...

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...