Προς το περιεχόμενο

Πάει η κάρτα των 10€ πάει και των 12€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  

23 λεπτά πριν, erikiorai είπε

Ναι τωρα συγκρηνης 150 λεπτα προς ολους με 6€ με 1600 λεπτα και 1.2 gb στο students xclusive μου εχει η cu με 8€

H vodafone έχει το διεθνή με 7€, που είναι 200 λεπτά προς όλους (και ελλάδα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

4 μήνες γράφει ακριβώς απο πάνω 😁 (edit εισερχομένων)

Ωχ.... Παίζει να έκαναν αλλαγή στους όρους. 

Στης μητέρας μου είμαστε στο 8μηνο από την τελευταία ανανέωση και οι εισερχόμενες λειτουργούν κανονικά. 

Στο 10 μηνο, δηλαδή 12μηνο από το συμβόλαιο θα κάνουμε ανανέωση χρόνου ομιλίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εγώ θα έλεγα να προσέχετε με τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας

γιατί έχουν ξεφύγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Ωχ.... Παίζει να έκαναν αλλαγή στους όρους. 

ναι , δεν τη γλιτώνουμε απο κανέναν

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

 H vodafone έχει το διεθνή με 7€, που είναι 200 λεπτά προς όλους (και ελλάδα)

βασικά μάλλον θα βάλω 12€ για το 9,9€ 30 μέρες απεριόριστο ίντερνετ και λογικά θα το πάω +12€ για επιπλέον 30 μέρες και συν 30 δώρο

βέβαια με ταχύτητες τραγικές έως γελοίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ekrepali είπε

  

H vodafone έχει το διεθνή με 7€, που είναι 200 λεπτά προς όλους (και ελλάδα)

Αυτό βάζω της συζύγου που δεν μιλάει πολύ .

7,06€ για την ακρίβεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Φτιάξε λίγο τα κείμενα σου τότε.Εκτός απο ανορθόγραφα δεν έχουν κανένα σημείο στίξης.

 

13 ώρες πριν, erikiorai είπε

λοπιον αυτος ο τιτλος μιαζει με ενα προηγουμενο θεμα αλλα απο σημερα η καρτα ανανεωσης των 12€ για την vodafone καταργηθηκε στα καταστηματα vodafone και στα περιπτερα μονο online τωρα που ξερεται τι συμενει σε δυο χρονια δεν θα ειναι διαθεσιμο ουτε online οπως εγινε και με τα 5€ και μετα 10€ το κατλαβα γιατι με πηρε τηλεφωνο για προσφορα καρτοπρογραμμα student και μου ηπε οτι στο περιπτερο οι καρτες τωρα ειναι απο 15€ και εγω σοκαριδικα και δεν ξερω τι να κανω οπτε επηβεβεωσα οτι ο αριθμος που που πηρε ειναι οτι ειναι οντως απο την vodafone και ρωτησα και πιο ειναι το ελαχιστο ποσο ανανεωσης στα περιπτερα τωρα τι σκατα θα γινει στη συνεχεια μονο στην κινιτη τηλεφωνια παρατιρεται αυτο σε καμια αλλη αγορα δεν ειναι τοσο κλεφτες ακομα και paysafe card περενεις 5€ και ΔΕΝ ΛΕΙΓΟΥΝ ΠΟΤΕ αντε μπουλο τωρα

Λοιπόν αυτό το θέμα μοιάζει με ένα προηγούμενο αλλά από σήμερα η κάρτα ανανέωσης των 12€ για την vodafone καταργήθηκε στα καταστήματα vodafone και στα περίπτερα. Μόνο online διατίθεται. Τώρα ξέρετε τι σημαίνει αυτό, ότι σε δυο χρόνια δε θα είναι διαθέσιμες ούτε online, όπως έγινε και με τα 5€ και με τα 10€.  

Το κατάλαβα γιατί με πήραν τηλέφωνο για προσφορά σε καρτοπρόγραμμα student και μου είπαν ότι στο περίπτερο οι κάρτες τώρα είναι από 15€ και εγώ σοκαρίστηκα και δεν ξέρω τι να κάνω. Οπότε αφού επιβεβαίωσα ότι ο αριθμός που με πήρε είναι όντως από την vodafone, ρώτησα ποιό είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης στα περίπτερα.

 

Μόνο στην κινητή τηλεφωνία παρατηρείται αυτό. Σε καμία άλλη αγορά. Ακόμα και paysafe card παίρνεις 5€ και ΔΕΝ ΛΗΓΟΥΝ ΠΟΤΕ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nabuko είπε

 

Λοιπόν αυτό το θέμα μοιάζει με ένα προηγούμενο αλλά από σήμερα η κάρτα ανανέωσης των 12€ για την vodafone καταργήθηκε στα καταστήματα vodafone και στα περίπτερα. Μόνο online διατίθεται. Τώρα ξέρετε τι σημαίνει αυτό, ότι σε δυο χρόνια δε θα είναι διαθέσιμες ούτε online, όπως έγινε και με τα 5€ και με τα 10€.  

[...]

Σε ευχαριστώ φίλε έκανα edit και εβαλά αυτο που παράθεσα

9 ώρες πριν, Strepsil είπε

Ωρα να πεταξουμε τα κινητα!!!

Όχι βρέ η λύση ειναι κάπιος να δημηουργίσει NVMO που στο καρτοκινιτό να έχει ελάχιστο ποσό ανανέωσης 5€ και διάρκια 6 μήνες τωρα που η ΕΕΤΤ το επητρέπει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, erikiorai είπε

 

Όχι βρέ η λύση ειναι κάπιος να δημηουργίσει NVMO που στο καρτοκινιτό να έχει ελάχιστο ποσό ανανέωσης 5€ και διάρκια 6 μήνες τωρα που η ΕΕΤΤ το επητρέπει

Και γιατί να το κάνει αυτό; Για να μπαίνει μέσα;

Σας ζήτανε να δίνετε 4.32 ευρώ προ φόρων τον μήνα για καρτοκινητό και αρχίζετε την κλάψα, δηλαδή τι φάση, όλο το βάρος του δικτύου θα το σηκώνουν τα συμβόλαια;
Με 20 ευρώ παίρνετε απεριόριστα 3 μήνες data το καλοκαίρι και πάλι γκρινια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλεον δεν υπάρχει καρτοκινητή με την έννοια που την είχαμε μάθει. Στην ουσία έχουν μετατραπεί όλα σε συμβόλαια. Πρέπει κάθε μήνα να κάνεις ανανέωση.

Σπαστικό; Ναι.

Αλλά για να είμαστε και αντικειμενικοί ούτε και η προηγούμενη κατάσταση ήταν νορμαλ. Δηλαδή να ανανεώνεις με 5€ και να κρατάς το νούμερο λειτουργικό για 12 μήνες.  Η wind νομίζω σου επέτρεπε και με 1€! Και είχες τον καθένα που κυκλοφορούσε με 3-4 νούμερα, πολλοί και περισσότερα. Κλασσική ατάκα που θυμάμαι. "Το έχω μόνο για να με παίρνουν".

Καταλαβαίνετε πως δεν είναι λογικό να δίνεις 5€/έτος και να απασχολείς το δίκτυο και όχι μόνο αυτό. Να έχεις και παράπονα γιατί στην Άνω Ραχούλα που διακοπάρεις κάθε χρόνο δεν έχει 4G στην πλαγιά μετά το ποτάμι. Γιατί με τα 5€ που δίνεις έχεις και απαιτήσεις.

Ούτε εμένα μου αρέσει η κατάσταση όπως έγινε αλλά να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους. Φανταστείτε μια ταβέρνα γεμάτη αλλά να μη παραγγέλενι κανείς. ή να παραγγέλνει ένα μπουκαλάκι νερό. Ε δε γίνεται.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...