Προς το περιεχόμενο

Η Google παίρνει έμπρακτα θέση σχετικά με τη νομοθεσία περί των αμβλώσεων στις ΗΠΑ


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, flexpick είπε

Οταν υπαρχει κοσμος που θα πεθανει αμα δεν εχει προσβαση ναι δεν ειναι πολιτικο

Δεν ειναι πολιτικο αμα σε αφησουμε να χειρουργηθεις

Πραγματικά αστεία συλλογιστική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kurkosdr είπε

Ηλεκτρικά δυναμικά έχουν και ορισμένα φυτά, να φανταστείς μερικά φυτά μπορούν να παγιδεύουν μέχρι και έντομα με κινήσεις που κάνουν. Και λοιπόν; Είναι τα φοιτά "κάποιοι"; Πριν τις 12 εβδομάδες δεν υπάρχει εγκέφαλος.

Όοοοοοταν μάθεις να διαβάζεις κάτι και οι εγκεφαλικοί νευρώνες σου να βγάζουν συμπέρασμα τότε μιλάμε.... μέχρι τότε απλά δεν ασχολούμε με ανούσιες απαντήσεις. Σου λέω Επιστημονικά στοιχεία και εσύ λες για φυτά και μπανάνες.... Σορρύ αλλά είσαι θόρυβος στην συζήτηση. Πρέπει να υπάρχει κοινο επίπεδο πομπού δέκτη, κάτι που δεν υπάρχει εδώ.... ΕΑΝ μου βρεις φυτό με τόσες εγκεφαλικές συνάψεις εγώ να ακούσω πάολα. Ο ηλίθιος απλά επιμένει....εγκλωβισμένος σε ένα κουτάκι. 

 

 

Επεξ/σία από TNT2
  • Like 3
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, TNT2 είπε

Όοοοοοταν μάθεις να διαβάζεις κάτι και οι εγκεφαλικοί νευρώνες σου να βγάζουν συμπέρασμα τότε μιλάμε.... μέχρι τότε απλά δεν ασχολούμε με ανούσιες απαντήσεις. Σου λέω Επιστημονικά στοιχεία και εσύ λες για φυτά και μπανάνες.... Σορρύ αλλά είσαι θόρυβος στην συζήτηση. Πρέπει να υπάρχει κοινο επίπεδο πομπού δέκτη, κάτι που δεν υπάρχει εδώ.... ΕΑΝ μου βρεις φυτό με τόσες εγκεφαλικές συνάψεις εγώ να ακούσω πάολα. Ο ηλίθιος απλά επιμένει....εγκλωβισμένος σε ένα κουτάκι. 

Η λύση είναι ΤΟΣΟ απλή.

Μήπως εσύ δεν καταλαβαίνεις τα επιστημονικά στοιχεία που παραθέτεις; Μου λες ότι επειδή υπάρχουν ηλεκτρικά δυναμικά, έχουμε έναν ανθρώπινο εγκέφαλο. Ότι να 'ναι.

Τώρα για το χαζό meme pic που παρέθεσες, βρες μου μια μέθοδο αντισύλληψης με 100% αποτελεσματικότητα, να πάρεις και νόμπελ κιόλας.

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι δυνατόν να συζητηθεί το θέμα της απαγόρευσης των αμβλώσεων  σε ένα τεχνολογικό forum. Προσωπικά είμαι κατά των αμβλώσεων αλλά κατά του τρόπου με τον οποίον εφαρμόστηκε στις ΗΠΑ που πιστεύω ότι είναι τελείως λανθασμένος και θα δημιουργήσει στους συντηρητικούς χριστιανούς προτεστάντες πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από αυτά που νομίζουν ότι θα λύσει. Αρκεί να θυμηθούμε τι έγινε με την περίφημη ποτοαπαγόρευση που ήταν μια αποτυχία από πάσης απόψεως. Όταν ένα θέμα είναι κοινωνικό και αγγίζει μια τεράστια μάζα ανθρώπων δεν είναι δυνατόν να βγάζεις μια δικαστική απόφαση και να την επιβάλεις επειδή αυτό πιστεύεις ότι είναι σωστό. Μπορεί να είναι αλλά αν την απόφαση αυτή δεν την αποδέχεται η μισή κοινωνία όλος αυτός ο κόσμος θα στραφεί εναντίον σου, ο διχασμός που θα δημιουργηθεί θα είναι καταστροφικός. Ειδικά στις ΗΠΑ που είναι ένα κράτος που βασίζεται στις κοινωνικές ισορροπίες μιας και αποτελεί ένα συνονθύλευμα εθνοτήτων και πολιτισμών. Δεν θα επεκταθώ περισσότερο, το θέμα έχει τεράστιες προεκτάσεις.

Όσον αφορά την απόφαση της Google νομικά αυτό που κάνει ονομάζεται "καταστρατήγηση του νόμου" και μπορεί να έχει νομικές συνέπειες εάν τελικά η απαγόρευση ισχύσει καθολικά σε όλες τις ΗΠΑ. Όσο το νομικό καθεστώς της απόφασης καθώς και το εύρος της εφαρμογής της παραμένουν ρευστά δεν θα έχει πρόβλημα. Προσωπικά πάντως πιστεύω πως  δεν πρόκειται η απόφαση να διαρκέσει πολύ, ειδικά από την στιγμή που ο νυν πρόεδρος δεν την υποστηρίζει.

Επεξ/σία από anax111
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
13 λεπτά πριν, Vagus. είπε

Τα μόνα σκουπίδια είναι τα απανταχού εκατομμύρια γονέων ανά τον πλανήτη που έβαλαν ως αποκλειστική προτεραιότητα τη γέννηση παιδιών, αγνοώντας και αδιαφορώντας σε επικίνδυνο βαθμό την πνευματική και συναισθηματική καλλιέργεια τους. Γιαγαντώνοντας αδιάκοπα την κοινωνική ανισορροπία που υφίσταται η ανθρωπότητα στον 21ο αιώνα και ειδικά σε χρήστες, ως προς την κύηση, κοινωνίες της Αφρικής και της Ασίας, που για να διοικηθούν βασίζοντας σε απολυταρχιές ή φασιστικά καθεστώτα. Διοικούμενα κατά πλειοψηφία απο άνδρες φυσικά.

Αν τα σκουπίδια που λες δεν έβαζαν ως προτεραιοτητα τη γέννηση των παιδιών ,τότε μπορεί να μην υπήρχες και συ ξέρεις . Όσον αφορά τις κοινωνίες της Αφρικής και της Ασίας για τις οποίες πρακτικά μιλάς με απόλυτα ρατσιστικό τρόπο , μάλλον δεν έχεις ζήσει σε αυτές και δεν τις κατανοείς. ,πράγμα προφανές από αυτά που γράφεις . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, TNT2 είπε

Όοοοοοταν μάθεις να διαβάζεις κάτι και οι εγκεφαλικοί νευρώνες σου να βγάζουν συμπέρασμα τότε μιλάμε.... μέχρι τότε απλά δεν ασχολούμε με ανούσιες απαντήσεις. Σου λέω Επιστημονικά στοιχεία και εσύ λες για φυτά και μπανάνες.... Σορρύ αλλά είσαι θόρυβος στην συζήτηση. Πρέπει να υπάρχει κοινο επίπεδο πομπού δέκτη, κάτι που δεν υπάρχει εδώ.... ΕΑΝ μου βρεις φυτό με τόσες εγκεφαλικές συνάψεις εγώ να ακούσω πάολα. Ο ηλίθιος απλά επιμένει....εγκλωβισμένος σε ένα κουτάκι. 

 

 

Μπορώ να εγγυηθώ πως έχετε φάει τόσα αρνάκια γάλακτος, τόσα εκλεκτά μοσχαράκια κι έχετε καταπιεί μερικούς τόνους υγρού και στερεού γάλακτος ώστε να είστε ηθικά ο τελευταίος κατάλληλος υπερασπιστής της ζωής επί του πλανήτη. Καθώς φαίνεται, έχετε εντρυφήσει αποκλειστικά σε ό,τι μπορεί να παραχθεί απο την εκσπερμάτισή σας.

Στο μεταξύ, θόρυβος και μάλιστα έντονος είναι οι διαρκείς επιθέσεις και προσβολές σε χρήστες του φόρουμ και επιπλέον η χρήση άνω των 50 τελειών σε προτάσεις 4 γραμμών.

Επεξ/σία από Vagus.
  • Like 9
  • Thanks 8
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kurkosdr είπε

Μήπως εσύ δεν καταλαβαίνεις τα επιστημονικά στοιχεία που παραθέτεις; Μου λες ότι επειδή υπάρχουν ηλεκτρικά δυναμικά, έχουμε έναν ανθρώπινο εγκέφαλο. Ότι να ναι.

Τώρα για το χαζό meme pic που παρέθεσες, βρες μου μια μέθοδο αντισύλληψης με 100% αποτελεσματικότητα, να πάρεις και νόμπελ κιόλας.

Δεν θα σε χαρακτηρίσώ γιατί έχω μάθει στην ζώη μου να μην ασχολούμε με άτομα που στερούνται επιπέδου, είτε γνωστίκου είτε ποιοτικού. Εαν η σχέση σου με την ιατρική είναι αντίστοιχη με της Τούνης με τα Μαθηματικά, τα ρέστα μου. Έχεις εστιάσει σε ένα κομμάτι μονο ώστε να έχεις κάτι να πεις, αντί να μπεις στην διαδικασία να διαβάσεις. Από κει και πέρα το ποιος εκτίθεται και ποιος όχι, ηλίου φαεινότερο. 

Σχετικά με το χαζο Meme που αναφέρεσαι, θα πρέπει να καταλάβεις ότι η έκτρωση δεν είναι μορφή αντισύλληψης. Είναι ανευθυνότητα και ανωριμότητα, δεν αναφέρομαι σε πράξεις βιασμού. Άλλο να κάνεις ασύστολα σεξ χωρίς προφυλάξεις, άλλο να κάνεις με προφυλακτικο. Υπάρχει διαφορα πιθανοτήτων. Πολλοί και πολλές θεωρούν μαγκιά να κάνεις ελεύθερο σεξ, χωρίς να υπολογίζουν τίποτα. 

Δεύτερο γύρος Φάπας:

Ο Νευρικός Σωλήνας αρχικά παρουσιάζει ένα άνοιγμα στο πρόσθιο άκρο του (Πρόσθιος Νευροπόρος) και ένα στο οπίσθιο άκρο του (Οπίσθιος Νευροπόρος). Ο Πρόσθιος Νευροπόρος θα κλείσει τελικά την 25η ημέρα από τη γονιμοποίηση και ο Οπίσθιος Νευροπόρος θα κλείσει 2 ημέρες αργότερα.

Από τη σύλληψη ως έξι εβδομάδες

Ο νευρικός σωλήνας του, που γίνεται στη συνέχεια ο εγκέφαλος και η σπονδυλική του στήλη, αναπτύσσεται,

Δρ ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΚΩΝ. ΛΥΓΝΟΣ, MSc, PhD
ΜΑΙΕΥΤΗΡ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ
Master of Science University College London
Διδάκτωρ Μαιευτικής Γυναικολογίας

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Αλλά είπαμε.... ΕΣΥ ξέρεις καλύτερα...

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Choronzon είπε

Αν τα σκουπίδια που λες δεν έβαζαν ως προτεραιοτητα τη γέννηση των παιδιών ,τότε μπορεί να μην υπήρχες και συ ξέρεις . Όσον αφορά τις κοινωνίες της Αφρικής και της Ασίας για τις οποίες πρακτικά μιλάς με απόλυτα ρατσιστικό τρόπο , μάλλον δεν έχεις ζήσει σε αυτές και δεν τις κατανοείς. ,πράγμα προφανές από αυτά που γράφεις . 

Ούτε εγώ ούτε εσείς ενδεχομένως. Είμαστε εδώ και οι δύο οπότε έχουμε χρέος να παραδώσουμε καλύτερες κοινωνίες.
Τον απόλυτο ρατσισμό που τον διακρίνατε ; Πουθενά, έπρεπε κάπως να ονοματίσετε τη διαφωνία σας και την συμπάθειά σας προς αυτά τα καθεστώτα.

  • Like 5
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Vagus. είπε

Μπορώ να εγγυηθώ πως έχετε φάει τόσα αρνάκια γάλακτος, τόσα εκλεκτά μοσχαράκια κι έχετε καταπιεί μερικούς τόνους υγρού και στερεού γάλακτος ώστε να είστε ηθικά ο τελευταίος κατάλληλος υπερασπιστής της ζωής επί του πλανήτη. Καθώς φαίνεται, έχετε εντρυφήσει αποκλειστικά σε ό,τι μπορεί να παραχθεί απο την εκσπερμάτισή σας.

Στο μεταξύ, θόρυβος και μάλιστα έντονος είναι οι διαρκές επιθέσεις και προσβολές σε χρήστες του φόρουμ και επιπλέον η χρήση άνω των 50 τελειών σε προτάσεις 4 γραμμών.

Ο άνθρώπος είναι παμφάγο ον, μην μπλέκεις επιστήμες με διατροφικούς ταλιμπάν. Btw δεν τρώω αρνια. 

Α ναι, οι τελείες δεν είναι άνω των 50, ούτε καν πλησιάζουν. Μέτρησε τες... Μπορείς.

 

Επεξ/σία από TNT2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, apos είπε

Πραγματικά αστεία συλλογιστική.

Θα κανουμε κοινοβουλευτικες επιτροπες και για τις μεταμοσχευσεις.

Και για το αν η καισαρικη τομη ειναι η φυσιολογικη οδος τοκετου.

10 λεπτά πριν, Eru Iluvatar είπε

Το θέμα είναι πολύπλευρο και πολυ δύσκολο. Ιδιαίτερα σε πληθυσμούς που πάνε να εξαφανιστούν ...

Η εκτοξευση των γεννησεων μετα τον β παγκοσμιο δεν εγινε παντως επειδη δε γινοντουσαν εκτρωσεις

Διορθωνεις τις αιτιες οχι το συμπτωμα.

Επεξ/σία από flexpick
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, flexpick είπε

Θα κανουμε κοινοβουλευτικες επιτροπες και για τις μεταμοσχευσεις.

Η εκτοξευση των γεννησεων μετα τον β παγκοσμιο δεν εγινε παντως επειδη δε γινοντουσαν εκτρωσεις

Διορθωνεις τις αιτιες οχι το συμπτωμα.

Σωστά. Πόσες εκτρώσεις γίνονται στην Ελλάδα το χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γίνετε υπεύθυνοι ενήλικες άνθρωποι και φερθείτε σαν ενήλικες, όχι σαν αιώνιοι έφηβοι. 

288960493_515055730412813_6594992911086547529_n.jpg

Επεξ/σία από TNT2
  • Like 8
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Eru Iluvatar είπε

Σωστά. Πόσες εκτρώσεις γίνονται στην Ελλάδα το χρόνο;

Σε μια χωρα που κανεις μαθημα οικιακης οικονομιας και οχι σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης ( ασε εξω την οικονομικη κατασταση και την κοινωνικη προνοια σε μονογονεικες) δε μου κανει εντυπωση το νουμερο.

3 λεπτά πριν, TNT2 είπε

Γίνετε υπεύθυνοι ενήλικες άνθρωποι και φερθείτε σαν ενήλικες. 

288960493_515055730412813_6594992911086547529_n.jpg

Δεν ειναι ενηλικοι ολοι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...