Προς το περιεχόμενο

FuelPass 2


DjTony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν ξέρω γιατί δεν μου έρχονταν ενημερώσεις από το νήμα αν και είμαι συνδρομιτής.

Έχω σε ένα κινητο Fuel Pass ακόμα το πρώτο μέσα 45 ευρώ στην Alpha Bank και στο Alpha Walett. Φαίνεται διαθέσιμο ακόμα. Ξέρουμε αν έληξε ή κλείδωσε. Μπορώ δηλαδή να το εξαργυρώσω ή το έχασα: Τώρα το έβαλα σε κινητό με NFC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν ξέρω γιατί δεν μου έρχονταν ενημερώσεις από το νήμα αν και είμαι συνδρομιτής.

Έχω σε ένα κινητο Fuel Pass ακόμα το πρώτο μέσα 45 ευρώ στην Alpha Bank και στο Alpha Walett. Φαίνεται διαθέσιμο ακόμα. Ξέρουμε αν έληξε ή κλείδωσε. Μπορώ δηλαδή να το εξαργυρώσω ή το έχασα: Τώρα το έβαλα σε κινητό με NFC

Το πρώτο ήταν ως 31-7 άρα όχι. Το δεύτερο είναι για χρηση ως 31-10. 

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 1comment είπε

Το πρώτο ήταν ως 31-7 άρα όχι. Το δεύτερο είναι για χρηση ως 31-10. 

Ναι το βλέπω αλλά δεν φαίνεται απενεργοποιημένο στην εφαρμογή της alpha bank. Αλλά μάλλον θα φάω άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mr.Vox είπε

Ναι το βλέπω αλλά δεν φαίνεται απενεργοποιημένο στην εφαρμογή της alpha bank. Αλλά μάλλον θα φάω άκυρο.

Λογικά δεν θα το περάσει το pos. Αλλιώς γιατί στο φεκ να λέει ως 31-7. Δοκίμασε όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα λέει στην σελίδα της ότι θα τα απενεργοποιήσει όλα μετά τις 31-10 αλλά είναι για το fuel pass II. Επίσης έχουν έναν αριθμό τηλεφώνου για αυτόν τον λόγο αλλά δουλεύει μόνο Δευτέρα ως Παρασκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν ξέρω γιατί δεν μου έρχονταν ενημερώσεις από το νήμα αν και είμαι συνδρομιτής.

Έχω σε ένα κινητο Fuel Pass ακόμα το πρώτο μέσα 45 ευρώ στην Alpha Bank και στο Alpha Walett. Φαίνεται διαθέσιμο ακόμα. Ξέρουμε αν έληξε ή κλείδωσε. Μπορώ δηλαδή να το εξαργυρώσω ή το έχασα: Τώρα το έβαλα σε κινητό με NFC

Πήγαινε σε πρατήριο βάλε τα ανάλογα καύσιμα (κόστος σε €) με βάση το υπόλοιπο από το πρώτο πάσο.

Αν στο περάσει ξαναβάζεις και πληρώνεις με το δεύτερο πάσο.

... τόσο καιρό δεν χρειάστηκε να κινήσεις το όχημα σου, ώστε να χρειαστεί καύσιμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Μπορεί να έχει απαντηθεί αλλά δεν ξέρω γιατί δεν μου έρχονταν ενημερώσεις από το νήμα αν και είμαι συνδρομιτής.

Έχω σε ένα κινητο Fuel Pass ακόμα το πρώτο μέσα 45 ευρώ στην Alpha Bank και στο Alpha Walett. Φαίνεται διαθέσιμο ακόμα. Ξέρουμε αν έληξε ή κλείδωσε. Μπορώ δηλαδή να το εξαργυρώσω ή το έχασα: Τώρα το έβαλα σε κινητό με NFC

Κανονικά είναι μέχρι 31/7 , αν θες δοκίμασε να πας σε ενα πρατήριο και πες του ειναι fuell pass θελω να δώ αν το χω κάνει σωστά , μπορεις να δεις αν θα περάσει η χρέωση ? και αν περάσει η χρέωση βαλε μετά το ανάλογο ποσό.

 

 

Ερώτηση , σε οσους εχουν leasing που δεν φαίνεται στην εφορία σαν παροχή , έχετε κάνει αίτηση ? περνάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kormos είπε

Πήγαινε σε πρατήριο βάλε τα ανάλογα καύσιμα (κόστος σε €) με βάση το υπόλοιπο από το πρώτο πάσο.

Αν στο περάσει ξαναβάζεις και πληρώνεις με το δεύτερο πάσο.

... τόσο καιρό δεν χρειάστηκε να κινήσεις το όχημα σου, ώστε να χρειαστεί καύσιμα?

Δεν είχα. NFC έβαζα και πλήρωνα κανονικά. Θα πάω σε λίγα να δοκιμάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Δεν είχα. NFC έβαζα και πλήρωνα κανονικά. Θα πάω σε λίγα να δοκιμάσω 

Α εντάξει, ωραία τότε κάνε μια δοκιμή.

 

Θα μπορούσες και σε άλλον να την προσθέσεις, δεν είναι αναγκαίο σε δική σου συσκευή, για εξυπηρέτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο άλλος είχε κινητό με NFC, έβγαλε άυλη κάρτα και δεν του περνούσε η πληρωμή.Είναι παλιό μου λέει, 2η φορά που του άλλαξα μπαταρία.

Του λέω:-Το πιο πιθανό είναι να έβαλες μπαταρία χωρίς NFC, θα μπορούσες όμως να βάλεις την κάρτα σε άλλο κινητό.Δεν γνώριζε τίποτα απο τα 2, νομίζω ήταν για το 1ο fuell pass και του έχει λήξει, rip 45€.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Ο άλλος είχε κινητό με NFC, έβγαλε άυλη κάρτα και δεν του περνούσε η πληρωμή.Είναι παλιό μου λέει, 2η φορά που του άλλαξα μπαταρία.

Του λέω:-Το πιο πιθανό είναι να έβαλες μπαταρία χωρίς NFC, θα μπορούσες όμως να βάλεις την κάρτα σε άλλο κινητό.Δεν γνώριζε τίποτα απο τα 2, νομίζω ήταν για το 1ο fuell pass και του έχει λήξει, rip 45€.

τι σχέση έχει η μπαταρία με το nfc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

τι σχέση έχει η μπαταρία με το nfc?

Υπάρχει 1 reader σαν αυτοκόλλητο, κάτω απο το περιτύλιγμα-κάλυμμα της μπαταρίας.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ξοδέψει τα 55€, μπορώ άραγε αφού διαγράψω την Alpha mobile (και αφαίρεση της κάρτας από το πορτοφόλι), από το κινητό μου, να συνδεθώ από άλλο κινητό (με nfc) και να ξοδέψει το άλλο κινητό, τα εναπομείναντα 25€ ;;

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dhmak είπε

Έχω ξοδέψει τα 55€, μπορώ άραγε αφού διαγράψω την Alpha mobile (και αφαίρεση της κάρτας από το πορτοφόλι), από το κινητό μου, να συνδεθώ από άλλο κινητό (με nfc) και να ξοδέψει το άλλο κινητό, τα εναπομείναντα 25€ ;;

Και γιατί να το μπλέξεις έτσι και δεν πας για αυτό το ποσό να βάλεις το υπόλοιπο να τελειώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kormos είπε

Α εντάξει, ωραία τότε κάνε μια δοκιμή.

 

Θα μπορούσες και σε άλλον να την προσθέσεις, δεν είναι αναγκαίο σε δική σου συσκευή, για εξυπηρέτηση

Έχει λήξει παιδιά το Fuel I. To δοκίμασα. Αν και είναι διαθέσιμο ως ποσό στην κάρτα. Δεν το έχει διαγράψει η τράπεζα αλλά το δημόσιο. RIP 45€ Κάποιοι «τα μάζεψαν». Τέλος. 😡

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...