Προς το περιεχόμενο

FuelPass 2


DjTony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Και σε android το ίδιο απλό είναι, με το που μπαίνεις στην εφαρμογή my alpha mobile και δεις την κάρτα ακριβώς δίπλα έχει κουμπάκι "προσθήκη κάρτας σε google pay", αυτό πατάς και τέλος.

Εκτός και αν το κινητό που θέλεις να βάλεις την κάρτα είναι άλλο, μόνο τότε περνάς τα στοιχεία της κάρτας με το χέρι, το έχω κάνει δυο φορές σε gpay χωρίς πρόβλημα, alpha wallet δεν έχω δοκιμάσει.

Δεν σκαμπαζω απο android, πατησα προσθηκη της καρτας σε gpay, ανοιγω το gpay  αλλα δεν μπορω βρω πουθενα την καρτα ενω υποτιθεται εχει μπει, που παταω να την δω ωστε να προχωρησω σε πληρωμη?

Μπαινω μεσα στην εφαρμογη  alphamobile και εχει εξαφανιστει πλεον η επιλογη "προσθηκη καρτας σε gpay" που σημαινει οτι λογικα εχει μπει αλλα δεν μπορω να την βρω μεσα στο gpay.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Pwpwpw είπε

Δεν σκαμπαζω απο android, πατησα προσθηκη της καρτας σε gpay, ανοιγω το gpay και δεν μπορω αλλα δεν μπορω βρω πουθενα την καρτα, που παταω να την δω ωστε να προχωρησω σε πληρωμη?

Μπαινω μεσα στην alphamobile και εχει εξαφανιστει πλεον η επιλογη "προσθηκη καρτας σε gpay" που σημαινει οτι λογικα εχει μπει αλλα δεν μπορω να την βρω μεσα στο gpay.

Ούτε και εγώ είμαι γκουρού στο android, αλλά με το που το έκανα (πάτησα προσθήκη σε gpay) μπήκε αμέσως, με το που ανοίγω την εφαρμογή την βλέπω μπροστά μου.

Sorry δεν ξέρω κάτι περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Δεν σκαμπαζω απο android

Μη παιδεύεσαι βαλτη σε εσένα και πάτε μια βόλτα από το Βενζινάδικο.

Έτσι κάναμε με μια φίλη, την πρόσθεσα στο 13αρι, διπλό  κλικ πλαινου κουμπιού και πέρασε,ενώ χθες παιδευοταν με το Android....

Αρχίζω να γουστάρω ios 😎

(alpha wallet app όχι alpha mobile για το android)

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην ομάδα,

Έχω πάει τώρα 3 φορές να βάλω βενζίνη στο αμάξι και τις 3 φορές μου λέει ότι δεν λειτούργησε συνναλαγή με google pay.Στο viva wallet τώρα μου εμφανίζει μήνυμα μετά ότι απορρίπτεται η συναλλαγή διότι δεν υποστηρίζεται.

Έχει κάποιος κάποια ιδέα για αυτό .Πήρα χθές τηλέφωνο στην cardlink και μου απαντησε ότι δεν έχουν θέμα οι πληρωμές με viva wallet και να το δούμε εκείνη τη στιγμή και πήγα μετά viva wallet μου λέγανε ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα με την υποστήριξη της κάρτας σε cardling pos .Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες στην https://vouchers.gov.gr/fuelpass/appfront

βάζω κωδικούς taxis και πατάω σύνδεση, μου πετάει για 1-2 δευτερόλεπτα "Σελίδα σφάλματος" και μετά μου δίνει τις επιλογές των voucher, επιλέγω Fuel Pass και με ξαναπετάει στην αρχική σελίδα με το κουμπί "Είσοδος στην εφαρμογή".
Τι φάση? Και με firefox και chrome δοκιμασα.

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ribo7 είπε

Παίδες στην https://vouchers.gov.gr/fuelpass/appfront

βάζω κωδικούς taxis και πατάω σύνδεση, μου πετάει για 1-2 δευτερόλεπτα "Σελίδα σφάλματος" και μετά μου δίνει τις επιλογές των voucher, επιλέγω Fuel Pass και με ξαναπετάει στην αρχική σελίδα με το κουμπί "Είσοδος στην εφαρμογή".
Τι φάση? Και με firefox και chrome δοκιμασα.

Δοκίμασε να κλείσεις τυχόν πρόσθετα που μπορεί να έχεις και Incognito.

 

τώρα δοκίμασα και μπαίνει κανονικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ribo7 είπε

Παίδες στην https://vouchers.gov.gr/fuelpass/appfront

βάζω κωδικούς taxis και πατάω σύνδεση, μου πετάει για 1-2 δευτερόλεπτα "Σελίδα σφάλματος" και μετά μου δίνει τις επιλογές των voucher, επιλέγω Fuel Pass και με ξαναπετάει στην αρχική σελίδα με το κουμπί "Είσοδος στην εφαρμογή".
Τι φάση? Και με firefox και chrome δοκιμασα.

Με chrome που μόλις δοκίμασα λειτουργεί κανονικά, οπότε λογικά το πρόβλημα έχει να κάνει είτε με σένα είτε με τον λογαριασμό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Για όσους μπορούν να βοηθήσουν, καθώς τα τηλέφωνα σε υποστήρικη και ΑΑΔΕ δε με βοήθησαν ιδιαίτερα (η εφορία δε το σηκώνει καν..).

Στο ΦΕΚ αναφέρει: "με δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα φορολογικού έτους 2021 έως τριάντα χιλιάδες (30.000) ευρώ..". Υπάρχει σύζυγος και εξαρτώμενο τέκνο, άρα το όριο πάει στα 36Κ έτσι;

Έχει γίνει εκκαθάριση της φορολογικής δήλωσης, πιστωτική. Καμία ιδιαίτερη διαφορά σε σχέση με πέρσι (εκτός της αποζημίωσης λόγω απόλυσης), αλλά στην πλατφόρμα βγαίνει πως είναι μη δικαιούχος. Προσμετράται και η αποζημίωση στο δηλωθέν εισόδημα; Γιατί αν αθροίσω τα ποσά στο φορολογητέο εισόδημα στο εκκαθαριστικό βγαίνουν αρκετά πιο κάτω από το όριο των 30Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, c23 είπε

 Για όσους μπορούν να βοηθήσουν, καθώς τα τηλέφωνα σε υποστήρικη και ΑΑΔΕ δε με βοήθησαν ιδιαίτερα (η εφορία δε το σηκώνει καν..).

Στο ΦΕΚ αναφέρει: "με δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα φορολογικού έτους 2021 έως τριάντα χιλιάδες (30.000) ευρώ..". Υπάρχει σύζυγος και εξαρτώμενο τέκνο, άρα το όριο πάει στα 36Κ έτσι;

Έχει γίνει εκκαθάριση της φορολογικής δήλωσης, πιστωτική. Καμία ιδιαίτερη διαφορά σε σχέση με πέρσι (εκτός της αποζημίωσης λόγω απόλυσης), αλλά στην πλατφόρμα βγαίνει πως είναι μη δικαιούχος. Προσμετράται και η αποζημίωση στο δηλωθέν εισόδημα; Γιατί αν αθροίσω τα ποσά στο φορολογητέο εισόδημα στο εκκαθαριστικό βγαίνουν αρκετά πιο κάτω από το όριο των 30Κ.

Νομίζω πως με τόσες ευπαθείς πληροφορίες και ιδιαίτερες την ποιό έγκυρη απάντηση μπορεί να την δώσει ο λογιστής σου.

 

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kormos είπε

Νομίζω πως με τόσες ευπαθείς πληροφορίες και ιδιαίτερες την ποιό έγκυρη απάντηση μπορεί να την δώσει ο λογιστής σου.

 

Μφχ

Να σαι καλά, αλλά δεν υπάρχει λογιστής. Η δήλωση γίνεται από εμάς καθώς δεν έχει καμία ιδιαιτερότητα στην καταχώρισή της (περνάνε αυτόματα τα ποσά από την εργασία, δεν υπάρχει άλλο εισόδημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, c23 είπε

Να σαι καλά, αλλά δεν υπάρχει λογιστής. Η δήλωση γίνεται από εμάς καθώς δεν έχει καμία ιδιαιτερότητα στην καταχώρισή της (περνάνε αυτόματα τα ποσά από την εργασία, δεν υπάρχει άλλο εισόδημα).

...τότε θα κρατήσω το κομμάτι που έχεις αναρτήσει. Έαν το όριο είναι 30 και είσαι στα 36 δεν θεωρώ πως μπορείς να είσαι και δικαιούχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kormos είπε

...τότε θα κρατήσω το κομμάτι που έχεις αναρτήσει. Έαν το όριο είναι 30 και είσαι στα 36 δεν θεωρώ πως μπορείς να είσαι και δικαιούχος.

Ρώτησα αν είναι 36 το όριο με εξαρτώμενο τέκνο και σύζυγο (αν διαβάζω ορθά το ΦΕΚ δηλαδή), καθώς στο εκκαθαριστικό, αν αθροίσω τα ποσά από τη στήλη "ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΕΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ" βγαίνει πολύ λιγότερο και από το όριο των 30.

Ο μόνος τρόπος να ξεπεραστεί το όριο των 30 είναι αν αθροιστεί και η αποζημίωση απόλυσης. Η οποία όμως στο εκκαθαριστικό δε φαίνεται να υπολογίζεται στο φορολογητέο εισόδημα. Να θεωρήσω όμως πως μάλλον την υπολογίζουν όταν έρχεται η ώρα του υπολογισμού για το FP2 και για τους την απορρίπτουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, c23 είπε

Ρώτησα αν είναι 36 το όριο με εξαρτώμενο τέκνο και σύζυγο (αν διαβάζω ορθά το ΦΕΚ δηλαδή), καθώς στο εκκαθαριστικό, αν αθροίσω τα ποσά από τη στήλη "ΦΟΡΟΛΟΓΗΤΕΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ" βγαίνει πολύ λιγότερο και από το όριο των 30.

Ο μόνος τρόπος να ξεπεραστεί το όριο των 30 είναι αν αθροιστεί και η αποζημίωση απόλυσης. Η οποία όμως στο εκκαθαριστικό δε φαίνεται να υπολογίζεται στο φορολογητέο εισόδημα. Να θεωρήσω όμως πως μάλλον την υπολογίζουν όταν έρχεται η ώρα του υπολογισμού για το FP2 και για τους την απορρίπτουν;

Απόσπασμα από άρθρο (επίσημο):

Η αποζημίωση καταγγελίας συμβάσεως δεν υπόκειται σε κρατήσεις για το ΙΚΑ ή άλλους ασφαλιστικούς οργανισμούς. Υπόκειται, ωστόσο, σε φορολογικές κρατήσεις, σύμφωνα με το άρθρο 5 του Ν.3842/2010 (23/4/2010)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, c23 είπε

 Για όσους μπορούν να βοηθήσουν, καθώς τα τηλέφωνα σε υποστήρικη και ΑΑΔΕ δε με βοήθησαν ιδιαίτερα (η εφορία δε το σηκώνει καν..).

Στο ΦΕΚ αναφέρει: "με δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα φορολογικού έτους 2021 έως τριάντα χιλιάδες (30.000) ευρώ..". Υπάρχει σύζυγος και εξαρτώμενο τέκνο, άρα το όριο πάει στα 36Κ έτσι;

Έχει γίνει εκκαθάριση της φορολογικής δήλωσης, πιστωτική. Καμία ιδιαίτερη διαφορά σε σχέση με πέρσι (εκτός της αποζημίωσης λόγω απόλυσης), αλλά στην πλατφόρμα βγαίνει πως είναι μη δικαιούχος. Προσμετράται και η αποζημίωση στο δηλωθέν εισόδημα; Γιατί αν αθροίσω τα ποσά στο φορολογητέο εισόδημα στο εκκαθαριστικό βγαίνουν αρκετά πιο κάτω από το όριο των 30Κ.

Ναι, προσμετράται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, c23 είπε

 Για όσους μπορούν να βοηθήσουν, καθώς τα τηλέφωνα σε υποστήρικη και ΑΑΔΕ δε με βοήθησαν ιδιαίτερα (η εφορία δε το σηκώνει καν..).

Στο ΦΕΚ αναφέρει: "με δηλωθέν οικογενειακό εισόδημα φορολογικού έτους 2021 έως τριάντα χιλιάδες (30.000) ευρώ..". Υπάρχει σύζυγος και εξαρτώμενο τέκνο, άρα το όριο πάει στα 36Κ έτσι;

Με σύζυγο και εξαρτώμενο τέκνο ναι το όριο παει στα 36κ, έτσι γράφει το ΦΕΚ.

Δεν ξέρω πως ακριβώς μετράς το συνολικό εισοδημα, απλώς έχει υπόψιν ότι τα ποσά αυτά, αφορούν το συνολικό μικτό οικογενειακό εισοδημα και όχι το καθαρό εισοδημα, όποτε αν το μικτό οικογενειακό εισοδημα είναι πάνω από 36 δεν εισαι δικαιούχος.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...