Προς το περιεχόμενο

FuelPass 2


DjTony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, Fan είπε

Ενώ στο fuel pass 1 δεν είχα κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιήσω το viva wallet, τώρα με το fuel pass 2, σε όποιο πρατήριο πηγαίνω, μου βγάζει ότι η κάρτα δεν έχει διαθέσιμο ποσό και μου ακυρώνει τη συναλλαγή. Εννοείται ότι στο διαθέσιμο υπόλοιπο κάρτας μου δείχνει ότι υπάρχουν τα 80 ευρώ.

Αντιμετώπισε κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

Δεν μπαινουν τα χρηματα στην ιδια καρτα, πρεπει να προσθεσεις την καινουργια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Υπάρχει περίπτωση στο Google ή Apple Pay να έχεις αφήσει την παλιά κάρτα από το Fuel Pass 1 (που έχει μηδενίσει) και δεν έχεις αλλάξει την προεπιλογή στη νέα κάρτα που εκδόθηκε; (ακόμα και αν επέλεξες Viva και τις δύο φορές εκδίδεται νέα κάρτα). Μόνο αυτό μπορώ να φανταστώ.

 

Κατέβασα τώρα το Google Pay. Όντως είχε προεπιλογή την προηγούμενη κάρτα του Fuel Pass 1. Θα το δοκιμάσω αύριο μήπως αυτό ήταν το πρόβλημα.

Απορώ πώς την πάλεψαν με αυτό τον τρόπο άτομα μεγαλύτερης ηλικίας ή οι εντελώς άσχετοι με την τεχνολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτά για το 2 μπαίνουν σε διαφορετική κάρτα, την οποία πρέπει να προσθέσεις πάλι στο Google pay. Αφού το κάνεις αυτό, πας στην 1η κάρτα (πάνω αριστερά στην εφαρμογή σου λέει fuel pass 2, πατάς το βελάκι, επιλέγεις το 1ο fuel) την κλειδώνεις και μετά πας για πληρωμή στο βενζινάδικο με τη 2η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Fan είπε

Κατέβασα τώρα το Google Pay. Όντως είχε προεπιλογή την προηγούμενη κάρτα του Fuel Pass 1. Θα το δοκιμάσω αύριο μήπως αυτό ήταν το πρόβλημα.

Απορώ πώς την πάλεψαν με αυτό τον τρόπο άτομα μεγαλύτερης ηλικίας ή οι εντελώς άσχετοι με την τεχνολογία.

Οσοι δεν το εχουν με την τεχνολογια, ειχαν και αλλη επιλογη :) 

Αλλα αφου ειχε την 1η καρτα ακομα, αυτο ηταν το προβλημα 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Αν κάνω απεγκατάσταση το Alpha Mobile απο όπου έκανα προσθήκη την άυλη κάρτα στο Google wallet, θα παραμείνει η κάρτα;

Ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2022 στις 10:57 ΜΜ, Fan είπε

Κατέβασα τώρα το Google Pay. Όντως είχε προεπιλογή την προηγούμενη κάρτα του Fuel Pass 1. Θα το δοκιμάσω αύριο μήπως αυτό ήταν το πρόβλημα.

Απορώ πώς την πάλεψαν με αυτό τον τρόπο άτομα μεγαλύτερης ηλικίας ή οι εντελώς άσχετοι με την τεχνολογία.

Λογικά θα είχαν βάλει επιλογή ΙΒΑΝ ή σε κανένα παιδί, εγγόνι 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά το βάζω εδώ. Dεν ξέρω αν υπάρχει σχετικό θέμα. Εξαργύρωση πόντων της Alpha Bank με την χρήση NFC σε βενζινάδικο ή οπουδήποτε δεν είναι εφικτή. Απαιτείται το πλαστικό σώμα. Μου το επιβεβαίωσε και η τηλεφωνήτρια στο phone banking που πήρα για διευκρινήσεις.

Στο site όμως Alpha My bonus το Wallet τους to διαφημίζουν κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Άσχετο αλλά το βάζω εδώ. Dεν ξέρω αν υπάρχει σχετικό θέμα. Εξαργύρωση πόντων της Alpha Bank με την χρήση NFC σε βενζινάδικο ή οπουδήποτε δεν είναι εφικτή. Απαιτείται το πλαστικό σώμα. Μου το επιβεβαίωσε και η τηλεφωνήτρια στο phone banking που πήρα για διευκρινήσεις.

Στο site όμως Alpha My bonus το Wallet τους to διαφημίζουν κανονικά. 

Έχω την αίσθηση οτι καμία κάρτα δεν σου δίνει δυνατότητα εξαργύρωσης μέσω του wallet αυτή τη στιγμή.

Μόνο να μαζεύεις τους πόντους μπορείς.

 

-Sorry για το off-topic-

ΥΓ. Μπορούμε να ανοίξουμε ένα νέο θέμα για τα προγράμματα επιβράβευσης καρτών.

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/400695/telos-stin-epidotisi-sto-petrelaio-kinisis-stin-antlia-ponokefalos-gia-idioktites-ix

παει το fp, παει και η επιδότηση. βενζινη λοιπον κολλημενη στο 1,85 και πετρέλαιο ενας θεος ξερει που. καλα θα παει και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/400695/telos-stin-epidotisi-sto-petrelaio-kinisis-stin-antlia-ponokefalos-gia-idioktites-ix

παει το fp, παει και η επιδότηση. βενζινη λοιπον κολλημενη στο 1,85 και πετρέλαιο ενας θεος ξερει που. καλα θα παει και αυτο.

Τα 15 λεπτά θα διατηρηθούν. Το έλεγαν πριν λίγο στο mega

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορώ να εξαργυρώσω μέσω του δικού μου "Google Πορτοφόλι" το fuel pass και fuel pass 2 άλλου προσώπου; Έχω περάσει την κάρτα με τα στοιχεία της, όμως στο βενζινάδικο μου απορίπτει την συναλλαγή. Το δικό μου fuel pass 2 το εξαργύρωσα κανονικά.

Επεξ/σία από Par1s*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Par1s* είπε

Μπορώ να εξαργυρώσω μέσω του δικού μου "Google Πορτοφόλι" το fuel pass και fuel pass 2 άλλου προσώπου; Έχω περάσει την κάρτα με τα στοιχεία της, όμως στο βενζινάδικο μου απορίπτει την συναλλαγή. Το δικό μου fuel pass 2 το εξαργύρωσα κανονικά.

Το FP1 πως ακριβώς θες να το εξαργυρώσεις εφόσον έχει λήξει δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kormos είπε

Το FP1 πως ακριβώς θες να το εξαργυρώσεις εφόσον έχει λήξει δηλαδή?

Ωωω, δεν το ήξερα! Γι αυτό έφαγα άκυρο λογικά. Είδα πως έγαφε λήξη κάρτας 05/25 και βασίστηκα σε αυτό. Κρίμα τα 45.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Par1s* είπε

Ωωω, δεν το ήξερα! Γι αυτό έφαγα άκυρο λογικά. Είδα πως έγαφε λήξη κάρτας 05/25 και βασίστηκα σε αυτό. Κρίμα τα 45.

Όχι βρε 🙂

Έχει λήξει στις 31/07/22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...