Προς το περιεχόμενο

FuelPass 2


DjTony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Con_stant1ne είπε

Καλησπερα. Εκανα 3 αιτησεις τον Μαιο για το πρωτο fuel pass σε ατομα απο νησι και πηραν 40€ αντι για 50€. Τους πηρα τηλ στο 2107000800 και μου ειπαν οτι το γνωριζει το υπουργειο και το υπολοιπο θα κατατεθει σε λιγο καιρο. Εχουν περασει 3 μηνες και 3 τηλεφωνα ανα μηνα και τιποτα. Εκανα παλι αιτηση για το δευτερο πριν λιγες μερες και παλι πηραν 65€ αντι για 85€. Εχει συμβει αυτο σε κανεναν αλλο; Το νησι ειναι η Θασος και φαινεται κανονικα οτι διαμενουν εκει.

Αναφέρεσαι για  μεταφορά χρημάτων σε IBAN ή έκδοση άυλης κάρτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Con_stant1ne είπε

Καλησπερα. Εκανα 3 αιτησεις τον Μαιο για το πρωτο fuel pass σε ατομα απο νησι και πηραν 40€ αντι για 50€. Τους πηρα τηλ στο 2107000800 και μου ειπαν οτι το γνωριζει το υπουργειο και το υπολοιπο θα κατατεθει σε λιγο καιρο. Εχουν περασει 3 μηνες και 3 τηλεφωνα ανα μηνα και τιποτα. Εκανα παλι αιτηση για το δευτερο πριν λιγες μερες και παλι πηραν 65€ αντι για 85€. Εχει συμβει αυτο σε κανεναν αλλο; Το νησι ειναι η Θασος και φαινεται κανονικα οτι διαμενουν εκει.

Αν είναι κατάθεση σε λογαριασμό τα λεφτά ειναι κατά 15 ευρώ λιγότερα σε σχέση με την άυλη κάρτα μέσω alpha bank ή viva wallet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Aristotelissif είπε

Αν είναι κατάθεση σε λογαριασμό τα λεφτά ειναι κατά 15 ευρώ λιγότερα σε σχέση με την άυλη κάρτα μέσω alpha bank ή viva wallet.

Το γνωριζω. Αναφερομαι σε καταθεση. Τα ποσα με καταθεση σε λογαριασμο για νησια ηταν 50€ στο πρωτο και 85€ στο δευτερο. Με αυλη ηταν 55€ και 100€ αντιστοιχα. Τα ατομα που εκανα αιτησεις πληρωθηκαν τα ποσα που αντιστοιχουν στις πολεις (δηλαδη 40€ και 65€) και οχι στα νησια. Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο;;

Επεξ/σία από Con_stant1ne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2022 στις 2:17 ΜΜ, kormos είπε

Έχει παρέλθει ο καιρός γι αυτό ρώτησα :)

 

Η αίτηση έχει προχωρήσει κανονικά, απλά δεν έχουν στείλει τα στοιχεία της κάρτας ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, noo_mercy είπε

Η αίτηση έχει προχωρήσει κανονικά, απλά δεν έχουν στείλει τα στοιχεία της κάρτας ακόμα..

Δεν κάνεις προσπάθεια να καλέσεις μετά τις 15:00-15:30?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας έχω κάνει αίτηση 31 Αυγούστου με άυλη κάρτα στην wallet. Εγκρίθηκε αλλά ακόμα  δεν μου έχει  έρθει εμαιλ ούτε  sms ενεργοποίησης.  Είναι λογικό να μην έχουν σταλεί τόσες μέρες ή να ανησυχώ;  Χωρίς αυτά δεν μπορεί  να γίνει τίποτα για έχω την κάρτα;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Mariannadiam είπε

Καλημέρα σας έχω κάνει αίτηση 31 Αυγούστου με άυλη κάρτα στην wallet. Εγκρίθηκε αλλά ακόμα  δεν μου έχει  έρθει εμαιλ ούτε  sms ενεργοποίησης.  Είναι λογικό να μην έχουν σταλεί τόσες μέρες ή να ανησυχώ;  Χωρίς αυτά δεν μπορεί  να γίνει τίποτα για έχω την κάρτα;  

Θα αναμένεις.... Εφόσον έχει πάρει έγκριση δεν βλέπω λόγο ανησυχίας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις 12 Αυγούστου έχει εγκριθεί δεν έχει έρθει τίποτα το τηλέφωνο δεν το σηκώνει κανείς σε κατάστημα δεν ασχολείται κανείς. Τεράστια επιτυχία το project εκ μέρους της Alpha 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vasvas100 είπε

Από τις 12 Αυγούστου έχει εγκριθεί δεν έχει έρθει τίποτα το τηλέφωνο δεν το σηκώνει κανείς σε κατάστημα δεν ασχολείται κανείς. Τεράστια επιτυχία το project εκ μέρους της Alpha 

Προτείνω να καλέσεις μεταξύ των ωρών 15:00-17:00

Γραμμή Εξυπηρέτησης για Fuel Pass II:
Ωράριο λειτουργίας:
Δευτέρα έως Παρασκευή, 8:00 – 18:00

 

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kormos είπε

Προτείνω να καλέσεις μεταξύ των ωρών 15:00-17:00

Γραμμή Εξυπηρέτησης για Fuel Pass II:
Ωράριο λειτουργίας:
Δευτέρα έως Παρασκευή, 8:00 – 18:00

 

Μφχ

Άσε έχω δοκιμάσει τα πάντα. Πρωί μεσημέρι βράδυ όσο και να περιμένεις τζίφος 

IMG_20220907_222836.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.jpeg.0704d0663a29f5733ad3610a9853fdd9.jpeg

 

PARIS Σημερα ....με ενσω -ματωμενη την επιδοτηση μεσα στην κανουλα τιμη αμολυβδης 1,354....οχι σαν εμας με NFC , ενταταλμενους λογιστες, υποβολη λογαριασμών τραπεζης και λοιπες χρονοβορες διαδικασιες!!! Αλλα συστηματα!!!

 

Σήμερα όλα αυτά που η τιμή του πετρελαίου έπεσε στα 82 δολάρια! Νομίζω όταν είχε τέτοια τιμή το bren η τιμή ήταν κάπου στο 1,5€ για αμόλυβδη βενζίνη.... αλλά βέβαια οι πρατηριουχοι έχουν αγοράσει σε τιμές άνω των δύο ευρώ το λίτρο και θα αργήσει να πέσει.....η θα πέσει μόλις ξανά ανέβει η τιμή του αργού πετρελαίου με αποτέλεσμα να μην προλάβουν καν να περάσουν την μείωση της τιμής...Τ

Το μαθαμε το παραμύθι της σωστά;

Επεξ/σία από PedroG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ στο fuel pass 1 δεν είχα κανένα πρόβλημα να χρησιμοποιήσω το viva wallet, τώρα με το fuel pass 2, σε όποιο πρατήριο πηγαίνω, μου βγάζει ότι η κάρτα δεν έχει διαθέσιμο ποσό και μου ακυρώνει τη συναλλαγή. Εννοείται ότι στο διαθέσιμο υπόλοιπο κάρτας μου δείχνει ότι υπάρχουν τα 80 ευρώ.

Αντιμετώπισε κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση στο Google ή Apple Pay να έχεις αφήσει την παλιά κάρτα από το Fuel Pass 1 (που έχει μηδενίσει) και δεν έχεις αλλάξει την προεπιλογή στη νέα κάρτα που εκδόθηκε; (ακόμα και αν επέλεξες Viva και τις δύο φορές εκδίδεται νέα κάρτα). Μόνο αυτό μπορώ να φανταστώ.

Αλλιώς, διαγραφή των καρτών και πρόσθεση ξανά στο πορτοφόλι (καμιά επανεκκίνηση του κινητού) . Δοκιμή πάλι (ιδανικά σε πρατήριο διαφορετικής εταιρείας) και μετά επικοινωνία με viva wallet αν ακόμα τρως άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...