Προς το περιεχόμενο

FuelPass 2


DjTony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, djpolyvios είπε

Έχω τα δεδομένα μόνιμα ανοιχτά οπότε δεν το δοκίμασα χώρις για να ξέρω. Αλλά είναι πολύ πιθανό , έχεις δικιο . 

Και εγώ μόνιμα να σου πω την αλήθεια, απλά έτσι είχαν αναφέρει :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρειάζονται τα δεδομένα, τρείς φορές πλήρωσα (πορτοφόλι google) με διαφορετικές άυλες συγγενών και όλα εντάξει (λογικά να μην χρειάζονται, αφού τα χρήματα και τα στοιχεία της κάρτας βρίσκονται στην συσκευή)

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dhmak είπε

Δεν χρειάζονται τα δεδομένα, πλήρωσα και όλα εντάξει (λογικά να μην χρειάζονται, αφού τα χρήματα και τα στοιχεία της κάρτας βρίσκονται στην συσκευή)

Σχετικό/άσχετο αλλά αν λάβω υπόψη μου το Apple watch που έχω περασμένες τις κάρτες και δεν έχει data οι συναλλαγές γίνονται.

Όμως όπως έχω αναφέρει δεν ξέρω αν υπάρχει καλά ιδιαιτερότητα σε Android. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, aristidis540 είπε

δεν νομίζω να είναι για ολα τα κινητά αυτό.....δλδ εγώ που άλλαξα μπαταριά δεν πρέπει να έχω NFC.Θα το δοκιμάσω και  θα επανέλθω.

 

Αν βάλεις imitation μπαταρία, μπορεί να μην έχει την καλωδιοταινία, σε παλιό smartphone είχα βρεί μπαταρία imitation με και χωρίς.

Η γνήσια απο αντιπροσωπεία θα έχει σίγουρα, εφόσον το κινητό υποστηρίζει NFC.

Η καλωδιοταινία επικοινωνεί με το κινητό για την λειτουργία του NFC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/8/2022 στις 8:43 ΠΜ, AntiCambeR είπε

Η κάρτα δεν φαίνεται στο e-banking, άλλα στην εφαρμογή Alpha Mobile.

Κανονικά δεν θα έπρεπε να σου στείλουν κωδικούς.

Στο Alpha Mobile δεν την βλέπω.

Στις 27/8/2022 στις 12:02 ΠΜ, SabotazNic είπε

Επρεπε ηδη να εχεις δοκιμασει

Θα πάω σε ένα κατάστημα να δω αν μπορούν να με βοηθήσουν και αν δεν γίνει κάτι θα δοκιμάσω με τους κωδικούς που μου έστειλαν να δω τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!

Μια γρηγορη ερωτηση... Βοηθησα ενα φιλο να παρει το επιδομα με εκδοση αυλης καρτας viva wallet. Επειδη το κινητο του δεν εχει nfc (samsung m31) μπορω εγω οταν βγει η καρτα να το βαλω στο κινητο μου και να πληρωσουμε ετσι με χρηση της καρτας του η δεν γινεται; -Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , ζήτησα άυλη για alpha bank , έχω πάρει έγκριση , sms με τα ψηφία που συνθέτουν το password έλαβα ,
email (έχω δώσει το σωστό) για να βρω τις θέσεις του password δεν έλαβα (ούτε στα spam) .

Πρέπει να πάω σε κάποιο υποκατάστημα καθότι το τηλέφωνο δεν το σηκώνουν ποτέ ή υπάρχει κάπου που δεν έχω καταφέρει να βρω κάποιο link ώστε να γίνει επαναποστολή email ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lepros13 είπε

Καλησπέρα , ζήτησα άυλη για alpha bank , έχω πάρει έγκριση , sms με τα ψηφία που συνθέτουν το password έλαβα ,
email (έχω δώσει το σωστό) για να βρω τις θέσεις του password δεν έλαβα (ούτε στα spam) .

Πρέπει να πάω σε κάποιο υποκατάστημα καθότι το τηλέφωνο δεν το σηκώνουν ποτέ ή υπάρχει κάπου που δεν έχω καταφέρει να βρω κάποιο link ώστε να γίνει επαναποστολή email ?

Ευχαριστώ

Έκανα την αίτηση την περασμένη Πέμπτη. Σήμερα μου ήρθε sms με τα ψηφία για το password και το email ταυτόχρονα με τις θέσεις για να βρω τον κωδικό, πέρασα την κάρτα ήδη και είμαι έτοιμος. Καλύτερα να ρωτήσεις είτε σε κατάστημα είτε σε τηλεφωνικώς αν τους βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Έκανα την αίτηση την περασμένη Πέμπτη. Σήμερα μου ήρθε sms με τα ψηφία για το password και το email ταυτόχρονα με τις θέσεις για να βρω τον κωδικό, πέρασα την κάρτα ήδη και είμαι έτοιμος. Καλύτερα να ρωτήσεις είτε σε κατάστημα είτε σε τηλεφωνικώς αν τους βρεις.

Κατάλαβα , πρέπει να έρχονται μαζί sms-email κάτι που δεν έγινε στην περίπτωσή μου . Πάω να ρωτήσω σε κατάστημα . Σε ευχαριστώ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lepros13 είπε

Κατάλαβα , πρέπει να έρχονται μαζί sms-email κάτι που δεν έγινε στην περίπτωσή μου . Πάω να ρωτήσω σε κατάστημα . Σε ευχαριστώ .

Ναι ναι ταυτόχρονα μου ήρθαν εμένα το πρωί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Απλά μπες με τους κωδικούς που σου έστειλαν. 

... 

Ναι αυτό έκανα και εμφανίστηκε η κάρτα εκεί. Απλά είναι ένας ξεχωριστός λογαριασμός e-banking που έχει μόνο την κάρτα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GIORGOSMET είπε

Ναι αυτό έκανα και εμφανίστηκε η κάρτα εκεί. Απλά είναι ένας ξεχωριστός λογαριασμός e-banking που έχει μόνο την κάρτα μέσα.

Έχει ημερομηνία λήξεως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, GIORGOSMET είπε

Ναι αυτό έκανα και εμφανίστηκε η κάρτα εκεί. Απλά είναι ένας ξεχωριστός λογαριασμός e-banking που έχει μόνο την κάρτα μέσα.

Ωραία, χρησιμοποίησε το και μην ξανά συνδεθείς. 

Πέρνα την κάρτα στο G wallet ώστε να μπορείς να ξανά συνδεθείς στο alpha wallet με τον βασικό λογαριασμό σου

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πως πολλοί έχουν λάβει το βασικό email με το Username αλλά όχι το SMS όπου "βγαίνει" και το Password για να κάνουν σύνδεση, μπορούν να κάνουν τα εξής βήματα:

  1. Ανοίγουν την σελίδα myAlpha Web
  2. Πληκτρολογούν το Username και πατάνε Ξέχασα / Κλείδωσα το Password μου
  3. Στη συνέχεια γίνεται πιστοποίηση και επιβεβαίωση με κωδικούς και στο κινητό και email και δημιουργείτε νέο κωδικό

Η συνέχεια είναι γνωστή :) 

 

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...