Προς το περιεχόμενο

Πως διασκεδάζει / ζει σήμερα κάποιος που ειναι 30 ετών στην Ελλάδα;


colombiano747

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Donovan είπε

 

Επίσης δε χαίρομαι όταν σε ξαναψάχνουν αν χωρίσουν.

Απο οσα διαβαζω,εισαι ακομα πιτσιρικας.

Ολα αυτα που μου λες ειναι red flags,πρεπει να κοιταξεις να βρεις αλλες παρεες,πιο κοντα στα δικα σου ενδιαφεροντα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 178
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 22/6/2022 στις 5:05 ΜΜ, MikeGR7 είπε

Νομιζω κανεις πλακα ετσι?

Εχεις οντως γνωρισει τετοιες οικογενειες ή απλα τα εχεις ακουσει αυτα?

Γιατι και εγω τα ειχα ακουσει αλλα εχοντας ζησει ο ιδιος στο εξωτερικο για χρονια σε διαβεβαιω οτι ΔΕΝ ισχυουν σε καμια περιπτωση.

Τα ποιο κακομαθημενα ατομα που γνωρισα σε ολη μου την ζωη τα ειδα εκει, Γερμανια - Αυστρια.

Μιλαμε για ατομα που σε ολή τους την ζωη δεν εχουν γραψει MAX ενα βιογραφικο και αυτο ηταν στο σχολειο που τους μαθαιναν πως γραφονται...

Μιλαμε για ατομα που ΑΥΤΟΜΑΤΑ με το που τελειωνουν την εκπαιδευση ξεκινανε δουλεια στις εταιριες που δουλευουν οι μπαμπαδες τους ή σε εταιριες που τους αποροφουν υποχρεωτικα κατοπιν κρατικης συμφωνιας.

Μιλαμε για ατομα που ξερουν απο τωρα την ημερομηνια των διακοπων τους το 2025 και τα οποια αν τους πεις να αλλαξουν το προγραμμα τους για ενα μηνα αργοτερα θα πανε για "κουρα" σε SPA και θα παρουν χαπια για να ξεπερασουν το σοκ που τους κρεμασες τελευταια στιγμη...

Μιλαμε για ατομα που κανουν 6 διαλείμματα στο 8ωρο, παιρνουν 25 ευρω την ωρα σε δουλειες γραφειου, παιρνουν αναρρωτικές αδειες για ολοκληρα 15νθημερα και δεν τολμαει κανενα αφεντικο να τους κουνηθει και ταυτοχρονα το παιζουν εργατοπατερες που δουλευουν σε σκληρες συνθηκες...

Μπορω να γραφω για μερες για τους τεμπεληδες της ευφορης κοιλαδας που γνωρισα εκει και τα πουπουλα στα οποια μεγαλωνουν αλλα ηδη ανακατευομαι μονο που τα θυμαμαι...

Το bold μου θυμισε 2-3 συγγενεις μου  μεσα 90'ς ως και 00'ς αρχες , δημοσιους υπαλληλους ! :lol: Τα λεγανε σε οικογενειακα τραπεζια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosno1com είπε

Το bold μου θυμισε 2-3 συγγενεις μου  μεσα 90'ς ως και 00'ς αρχες , δημοσιους υπαλληλους ! :lol: Τα λεγανε σε οικογενειακα τραπεζια 

Χαχα οντως!!

Υπάλληλοι ΚΕΠ και τετοια 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα πω πως περναει ενας 30αρης στην Αγγλια! Οι καθημερινες ειναι κατα βαση σπιτι-δουλεια, αντε να χωρεσει κανενα γυμναστηριο μεσα. Αναλογα τη δουλεια παιζει καμια μπυρα (Βαλε 2-3-4...) Τεταρτη βραδυ να σπασει η εβδομαδα. Παρασκευη βραδυ και Σαββατο βραδυ συνηθως ανεβαινουν τα γραδα, πολλες μπυρες...Σαββατο γενικα παιζει να ειμαστε εξω απο νωρις με φαγητο-ποτα-ψωνια. Κυριακες πιο χαλαρα με δουλειες σπιτιου και ετοιμασια για την εβδομαδα, καμια επισκεψη στην παμπ για φαγητο και καμια μπυρα. Φιλοι δυσκολες, drinking buddies ευκολα. Οσοι ειναι single το tinder παιρνει φωτια, οχι παντα με επιτυχια. Καποια ΣΚ παιζουν και εκδρομες, συνηθως εντος της χωρας. Αρκετη ρουτινα η οποια μεσα της εχει το στοιχειο της σταθεροτητας αλλα μερικες φορες και της στασιμοτητας.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2022 στις 6:35 ΜΜ, LiquidTroll είπε

για να μην μείνει μοναχος, προτιμάει μια παρέα που δεν του ταιριάζει, για να μην είναι μόνος, γενικά, εγώ αυτό που βλέπω στους ανθρώπους, και συγχωρέστε με αν ακούγομαι κάπως, είναι ένα τεράστιο κενό.

Πραγματικά πιστεύω ότι οι σημερινές γενιές θα είναι οι καλύτεροι πελάτες των Ψ (ψυχολόγων-ψυχιάτρων) όταν θα φτάσουν σε ηλικίες 45-50 +

Αυτό που λες ήταν πολύ γνώριμο θέμα σε εμένα στα μαθητικά μου χρόνια. Από μικρός μέχρι το λύκειο ήταν πολύ δύσκολο να κάνω φιλίες και παρέες μέσα στο σχολείο για διάφορους λόγους. Τελικά μιλούσα με άτομα πολλοι εκ των οποίων δεν μου συμπεριφερθηκαν σωστά και είχα νιώσει άγριο bullying. Πολλοί δεν με πήγαιναν και δεν τους πήγαινα, δεν έφταιγαν απαραίτητα οι άλλοι ούτε εφταιγα απαραίτητα εγώ. Τελικά με λίγα ατομα από αυτούς που σχεδόν ποτε δεν μου είχαν κάνει μ... και μιλούσαμε μέχρι που τελειώσαμε το σχολείο, μιλάμε και μέχρι σήμερα, συναντιομαστε αραιά και που σε κανένα μαγαζί για φαγητό. Ευτυχώς ένας καλός κύκλος ατόμων από σχολείο και σχολη μου έμεινε. Οι υπόλοιποι, αν και με πολλούς είχαμε ανταλλάξει διαλόγους στο fb που τους βρήκα και είχαμε πει να βγούμε για κανέναν καφέ, δεν είχε τελικά κανένας μας όρεξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2022 στις 9:37 ΜΜ, GrKata είπε

( οντας ανεμβολιαστος ) παρατηρησα οτι και στενη παρεα που βγαιναμε καθε βδομαδα στανταρακι ασχετως πρεσσας δουλειας κτλ, εχουμε χαθει.

Αυτοι μπορει να εβγαιναν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2022 στις 5:05 ΜΜ, MikeGR7 είπε

Νομιζω κανεις πλακα ετσι?

Εχεις οντως γνωρισει τετοιες οικογενειες ή απλα τα εχεις ακουσει αυτα?

Γιατι και εγω τα ειχα ακουσει αλλα εχοντας ζησει ο ιδιος στο εξωτερικο για χρονια σε διαβεβαιω οτι ΔΕΝ ισχυουν σε καμια περιπτωση.

Τα ποιο κακομαθημενα ατομα που γνωρισα σε ολη μου την ζωη τα ειδα εκει, Γερμανια - Αυστρια.

Μιλαμε για ατομα που σε ολή τους την ζωη δεν εχουν γραψει MAX ενα βιογραφικο και αυτο ηταν στο σχολειο που τους μαθαιναν πως γραφονται...

Μιλαμε για ατομα που ΑΥΤΟΜΑΤΑ με το που τελειωνουν την εκπαιδευση ξεκινανε δουλεια στις εταιριες που δουλευουν οι μπαμπαδες τους ή σε εταιριες που τους αποροφουν υποχρεωτικα κατοπιν κρατικης συμφωνιας.

Μιλαμε για ατομα που ξερουν απο τωρα την ημερομηνια των διακοπων τους το 2025 και τα οποια αν τους πεις να αλλαξουν το προγραμμα τους για ενα μηνα αργοτερα θα πανε για "κουρα" σε SPA και θα παρουν χαπια για να ξεπερασουν το σοκ που τους κρεμασες τελευταια στιγμη...

Μιλαμε για ατομα που κανουν 6 διαλείμματα στο 8ωρο, παιρνουν 25 ευρω την ωρα σε δουλειες γραφειου, παιρνουν αναρρωτικές αδειες για ολοκληρα 15νθημερα και δεν τολμαει κανενα αφεντικο να τους κουνηθει και ταυτοχρονα το παιζουν εργατοπατερες που δουλευουν σε σκληρες συνθηκες...

Μπορω να γραφω για μερες για τους τεμπεληδες της ευφορης κοιλαδας που γνωρισα εκει και τα πουπουλα στα οποια μεγαλωνουν αλλα ηδη ανακατευομαι μονο που τα θυμαμαι...

Αυτά τα άτομα που αναφέρεις είναι τα σκουπίδια της κοινωνίας μας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2022 στις 5:05 ΜΜ, MikeGR7 είπε

Μιλαμε για ατομα που ξερουν απο τωρα την ημερομηνια των διακοπων τους το 2025

Καπως σαν τους δικους μας κηφηνες,που ξερουν ολα τα τριημερα του χρονου,TGIF και μισουν τις δευτερες.

Αναθεμα και αν ξερουν τι σημαινει το "7/7" , το  "δουλευω κυριακη" ή το "κανω αλλαγη/ανασταση στη δουλεια".

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Καπως σαν τους δικους μας κηφηνες,που ξερουν ολα τα τριημερα του χρονου,TGIF και μισουν τις δευτερες.

Αναθεμα και αν ξερουν τι σημαινει το "7/7" , το  "δουλευω κυριακη" ή το "κανω αλλαγη/ανασταση στη δουλεια".

 

Είναι αυτοί που μας λένε καλό ΣΚ, καλό τριήμερο, καλά Χριστούγεννα κλπ. 😅

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Καπως σαν τους δικους μας κηφηνες,που ξερουν ολα τα τριημερα του χρονου,TGIF και μισουν τις δευτερες.

Αναθεμα και αν ξερουν τι σημαινει το "7/7" , το  "δουλευω κυριακη" ή το "κανω αλλαγη/ανασταση στη δουλεια".

 

Ε μην είμαστε και υπερβολικοί. Δεν είναι κηφήνες όσοι δεν δουλεύουν 7/7 και Κυριακές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, golden33 είπε

Ε μην είμαστε και υπερβολικοί. Δεν είναι κηφήνες όσοι δεν δουλεύουν 7/7 και Κυριακές.

Ξερεις πολυ καλα σε ποιους αναφερομαι,αλλα αμα εχεις τη μυγα μυγιαζεσαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Ξερεις πολυ καλα σε ποιους αναφερομαι,αλλα αμα εχεις τη μυγα μυγιαζεσαι :P

Χαχαχαχα ευτυχώς η αλήθεια είναι ότι δεν δουλεύω 7/7 και γιορτές. Αλλά όταν φωνάζω να μην ανοίγουν τα μαγαζιά Κυριακές, με βγάζουν πολέμιο της ελεύθερης αγοράς και του καπιταλισμού... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, golden33 είπε

Χαχαχαχα ευτυχώς η αλήθεια είναι ότι δεν δουλεύω 7/7 και γιορτές. Αλλά όταν φωνάζω να μην ανοίγουν τα μαγαζιά Κυριακές, με βγάζουν πολέμιο της ελεύθερης αγοράς και του καπιταλισμού... :P

Με τις δευτερες πως τα πας; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...