Προς το περιεχόμενο

Αναζητώ mod για PS2 PHAT με εκδοση drive 2.13E


koostaas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω φάει όλο το ίντερνετ και δεν μπορώ να βρω κανένα mod ή οτιδήποτε σχετικό με την έκδοση 2.13e. Γνωρίζει κανένας κάποιο mod που να λειτουργεί με αυτή την έκδοση?

 

Άμα δεν υπάρχει απολύτως τίποτα, ένα έτοιμο memory disk με FMCB ταιριάζει με το PS2 μου (39004)?

 

Ουσιαστικά αυτό που θέλω να κάνω είναι να μπορώ να περάσω παιχνίδια μέσω USB (και γενικότερα άλλες μεθόδους αν χρειαστεί)

Επεξ/σία από koostaas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί ψάχνεις κάποια συγκεκριμένη έκδοση;

Τι ακριβώς κερδίζεις με την συγκεκριμένη έκδοση;

Εφόσον έχεις το phat πάρε έναν αντάπτορα για να βάλεις το σκληρό δίσκο (και κλώνος με θύρα sata κάνει), βάλε και το FCMB μέσα στο σκληρό δίσκο ώστε να τρέχει εκεί για να τελειώνεις.

 

Edit: Το FreeDVDBoot θες να κάνεις, σωστά;

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που εννοώ με την έκδοση 2.13e (έκδοση του DVD drive) είναι ότι είναι από τις λίγες εκδόσεις στις οποίες δεν μπορώ να κάνω πχ freeDVDboot κατευθείαν με burned δίσκο επειδη δεν εχουν βρει τροπο ακομη και στο github που εχει ασχοληθεί ενας λεει Work in Progress εδω και κανα δυο χρόνια.  Γνωρίζω για άλλες μεθόδους είτε με το hdd adaptor είτε με την FMCB memory card αλλά θα ήθελα να βρω κάτι που δεν χρειάζεται αγορά. Επίσης μόλις ανακάλυψα ότι το PS2 είναι τσιπαρισμενο με ένα τσιπ που λέγεται MESSIAH. Άμα γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε και έχει χρόνο να μου πει πως το λειτουργώ θα το εκτιμούσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/6/2022 στις 9:33 ΜΜ, koostaas είπε

Δυστυχώς τα δοκίμασα και πριν ανεβάσω το ποστ αλλά ευχαριστώ για την προσπάθεια!

Μην ασχολησαι με mod στο laser.

Μπορεις και με USB Σκληρο πλεον.

Υπαρχουν απειρα βιντεο με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Balantakos είπε

Μην ασχολησαι με mod στο laser.

Μπορεις και με USB Σκληρο πλεον.

Υπαρχουν απειρα βιντεο με αυτο.

Usb δεν αξίζει λόγω της ταχύτητας usb αλλά ναι ουσιαστικά αυτό του πρότεινα και εγώ να κανεί, μέσω του αντάπτορα για σκληρό δίσκο.

Τώρα εντωμεταξύ θυμήθηκα ότι υπάρχει και νεότερος τρόπος όπου τρέχεις τα games μέσω της memory card.

MX4SIO λέγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
14 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Ειναι legit αυτο;
Συνδυαζεται με FMCB?

Ναι είναι legit, δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν ξέρω παραπάνω.

Δεν ξέρω εάν χρειάζεται το FMCB ή εάν γίνεται κατευθείαν μόνο με το MX4SIO.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/06/2022 at 00:19, koostaas said:

Ουσιαστικά αυτό που θέλω να κάνω είναι να μπορώ να περάσω παιχνίδια μέσω USB (και γενικότερα άλλες μεθόδους αν χρειαστεί)

κοιταξε τις παρακατω μεθοδους. Δεν ξερω αν θες να καις δισκακια, εν ετη 2024 υπαρχουν παμπολοι μεθοδοι να τρεξεις παιχνιδια παντως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...