Προς το περιεχόμενο

Ενεργοποιήθηκε το Power Pass μέσω του vouchers.gov.gr


Crash24
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση για το Power Pass συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δλδ όσοι τόσα χρόνια είχαν ρήτρα και το έπαιζαν μούρη που πλήρωναν τα μισά σε σχέση με εμάς που είμαστε στη ΔΕΗ, ήταν καλά; Τώρα που πληρώνουν παραπανω, παίρνουν και την επιδότηση. Άντε και εγώ είμαι τυχερός, έχω σταθερή κιλοβατώρα σε χαμηλή τιμή. Όσοι γράφτηκαν πρόσφατα με διπλάσια κιλοβατώρα, ούτε αυτοί θα δικαιούνται την επιδότηση;

Επεξ/σία από Witcher1st
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ανοίξαν την πλατφόρμα χωρις να αλλάξει αυτο

Αναφορά σε κείμενο

Η επιδότηση αφορά στους λογαριασμούς ρεύματος πρώτης κατοικίας ή φοιτητικής στέγης εντός Ελλάδος, που εκδόθηκαν κατά το διάστημα από 01-12-2021 έως και 31-05-2022

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, billdanos said:

Αυτή τη στιγμή υποβάλλουν αιτήσεις όσοι το ΑΦΜ τους λήγει σε "1".

Επίσης καλό θα ήταν από τώρα να πάτε και να δηλώσετε τα σωστά στοιχεία μόνιμης κατοικίας για τους μήνες Δεκέμβριο 2021 έως Μαϊο 2022 στο https://www1.aade.gr/saadeapps3/powerpass/katoikia. Αν μένετε σε ενοίκιο θα χρειαστείτε και τον κωδικό της δήλωσης μίσθωσης από το taxis.

:) 

αυτο πολυ χρησιμο ευχαριστουμε!

Επιλεγω τους μηνες που βγαζει αυτοματα αν καταλαβαινω σωστα?τον δεκεμβριο μεχρι και μαιο?

Επανω εχει αλλη διευθυνση στα πεδια που δεν μπορεις να αλλαξεις,αλλα κατω βγαζει αυτοματα τη σωστη που ειναι τωρα..απλα παταω το πρασινο και τελος?

Επισης καποια πεδια κατω χαμηλα δεν με αφηνει να τα τροποποιησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα :) έχω μια ερώτηση να κάνω.
Το ρεύμα είναι στο όνομά μου και μένω με τους δικούς μου ως φιλοξενούμενος.
Μπορώ να κάνω την αίτηση; αν ναι, με τα δικά μου ή τα δικά τους στοιχεία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγω δεν εχω λαβει λογαριασμο απο τον Φεβρουαριο...Εχω Ελτα Ενεργεια.Φιλος μου με Πρωτεργεια,ουτε αυτος εχει λαβει ακομα λογαριασμο.Τι σκατα γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω που μενω με τους γονεις μου (εχω το 25%) και ειμαι ανεργος δικαιουμαι τιποτα ?? :P 

Επεξ/σία από KnightRider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, barman_ said:

αυτο πολυ χρησιμο ευχαριστουμε!

Επιλεγω τους μηνες που βγαζει αυτοματα αν καταλαβαινω σωστα?τον δεκεμβριο μεχρι και μαιο?

Επανω εχει αλλη διευθυνση στα πεδια που δεν μπορεις να αλλαξεις,αλλα κατω βγαζει αυτοματα τη σωστη που ειναι τωρα..απλα παταω το πρασινο και τελος?

Επισης καποια πεδια κατω χαμηλα δεν με αφηνει να τα τροποποιησω

Αν τα στοιχεία που τραβάει αυτόματα στα πρώτα πεδία είναι σωστά και δεν έχεις αλλάξει κατοικία από την τελευταία δήλωση, από ότι κατάλαβα δεν χρειάζεται να καταχωρίσεις κάτι και απλά θα τα επικαιροποιήσεις όταν θα ανοίξει η πλατφόρμα για το ΑΦΜ σου. Όχι πως θα αλλάξει κάτι και αν το κάνεις βέβαια, ειδικά αν η διεύθυνση και ο αριθμός παροχής παραμένουν ίδια. Αν κάνεις σωστά τη διαδικασία τότε στις δηλώσεις σου θα εμφανιστούν 6 καταχωρίσεις, μία για κάθε μήνα από Δεκέμβριο μέχρι Μάιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, billdanos said:

Αν τα στοιχεία που τραβάει αυτόματα στα πρώτα πεδία είναι σωστά και δεν έχεις αλλάξει κατοικία από την τελευταία δήλωση, από ότι κατάλαβα δεν χρειάζεται να καταχωρίσεις κάτι και απλά θα τα επικαιροποιήσεις όταν θα ανοίξει η πλατφόρμα για το ΑΦΜ σου. Όχι πως θα αλλάξει κάτι και αν το κάνεις βέβαια, ειδικά αν η διεύθυνση και ο αριθμός παροχής παραμένουν ίδια. Αν κάνεις σωστά τη διαδικασία τότε στις δηλώσεις σου θα εμφανιστούν 6 καταχωρίσεις, μία για κάθε μήνα από Δεκέμβριο μέχρι Μάιο.

εχει δυο σετ με πεδια..το ενα πανω πανω που γραφει αφμ και ονομα ,αναγραφει στην δευτερη σειρα μια παλια διευθυνση

Απο κατω στο δευτερο σετ με πεδια,εχει την τωρινη διευθυνση σωστα...δεν εχω πατησει καποια ολοκληρωση απλα επελεξα ολους τους μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gustom2008 είπε

Εγω δεν εχω λαβει λογαριασμο απο τον Φεβρουαριο...Εχω Ελτα Ενεργεια.Φιλος μου με Πρωτεργεια,ουτε αυτος εχει λαβει ακομα λογαριασμο.Τι σκατα γινεται?

σκάνε μονο έναντι? δεν ειναι η πρωτη φορά που το ακουω και εδω που τα λέμε πλέον υπάρχει συμφέρον απο αυτο.

https://www.news247.gr/energia/logariasmoi-reymatos-perierga-paichnidia-me-toys-ekkatharistikoys-kai-toys-enanti.9592935.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις έκανα την αίτηση. Το ποσό επιστροφής πότε θα εμφανισθεί; Η κατάσταση της αίτησης είναι υπό εκκαθάριση.

Επεξ/σία από th_nikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα ήθελα λίγη βοήθεια εδώ, αν ξέρει κάποιος. Φιλοξενούμενος, με τον λογαριασμό στο όνομά μου.  Στην πρώτη σελίδα, κάτω από Αρ. Παροχής γράφει σε όλους τους μήνες «0» και στη διεύθυνση «,0». Πάω « φόρμα δήλωσης Μόνιμης Κατοικίας» και πάνω μου δείχνει πού μένω. Κάτω, όμως, όταν βάζω Αρ. Παροχής, μου λέει «Δεν βρέθηκε διεύθυνση που να αντιστοιχεί ο συγκεκριμένος αριθμός παροχής». Τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παιδια το ρευμα τους τελευταιους μηνες μου ερχεται 65 ευρω

 

μηπως να ανυσηχω θα μου φερουν κερατιατικα σε κανα μηνα 500 ευρω; Εχω ηρων παλιο συμβολαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...