Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμενα μου εβγαλαν 0 ευρώ.

Γιατι μπηκα σε σταθερό απο το Νοέμβριο.

Φυσικα από Αύγουστο μεχρι τέλη Νοεμβρίου που έτρεχε η ρήτρα ( εστω και μικρή) κανεις δεν ξερει τίποτα 

Και ολα αυτα γιατι ο τελευταίος λογ/μος μου με ρητρα 205 ευρω εκδοθηκε 19/11 ενω αυτοί δέχονται απο Δεκέμβριο και μετα !! 

 

Πιστεύω πολυ σοβαρά οτι το γνωριζαν το παιχνιδι αυτοι. 

Απειρος κοσμος γυρισε σε ΔΕΗ σταθερο τελη Νοεμβρίου και γιαυτο δεχονται λογ/μους απο Δεκέμβρη και μετα.

Επεξ/σία από NeCrOmAnCeR19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.c37e22653fc791d1498e5cdffef685b8.png

Λογικό, Γ1 ΚΟΤ Β με 200Kwh τον μήνα, δεν περίμενα τίποτα για να πω και την μαυρη αλήθεια, απο την στιγμή που σε καμία φάση δεν είδα τρελλες διαφορές στους λογαριασμούς μου.

Στους γονεις μου που τους ειχαν ξεσχίσει, ήρθε 170 ευρω επιστροφή.

Επεξ/σία από fommof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους ελέγχουν αν τα χρήματα μπήκαν μόνο απο το site του powerpass ας κοιτάξουν και κατευθείαν στους λογαριασμούς τους. Στο site μπορεί ακόμη να γράφει ΥΠΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ αλλά τα λεφτά να έχουν πιστωθεί κανονικά.Τουλάχιστον σε εμένα αυτό γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα ρε παιδια ενω ειμαι δεη με κανονικο τιμολογιο γιατι μου λεει 0 στο ποσο?

παιζει να μην εχει βγει ακομα?

Επεξ/σία από tyf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα μου εβγαλα 12 ευρω επιστροφη ενω ειχα πληρωσει απο Δεκεμβρη εως Μαιο. Αυτο που δεν βγαζει νοημα καθολου ειναι οτι στους υπολογισμους στο gov.gr δειχνει αυτο "Ποσό  Έκπτωσης Παρόχου 2 (επί της ρήτρας αναπροσαρμογής)   αλλα η εκπτωση αυτη δεν ηταν επι της ρητρας αλλα το 50% που σου δινει σαν εκπτωση η Προτεργια στον λογαριασμο οταν πληρωσεις στην ωρα σου. Οποτε για καποιο λογο η εκπτωση που δινει η Προτεργια στην αξια ρευματος αλλα οχι στην αναπροσαρμογη αφαιρεθηκε σαν εκπτωση παροχου!! Αυτο λαθος δεν ειναι!!? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, benZiDirK είπε

Παιδια εμενα μου εβγαλα 12 ευρω επιστροφη ενω ειχα πληρωσει απο Δεκεμβρη εως Μαιο. Αυτο που δεν βγαζει νοημα καθολου ειναι οτι στους υπολογισμους στο gov.gr δειχνει αυτο "Ποσό  Έκπτωσης Παρόχου 2 (επί της ρήτρας αναπροσαρμογής)   αλλα η εκπτωση αυτη δεν ηταν επι της ρητρας αλλα το 50% που σου δινει σαν εκπτωση η Προτεργια στον λογαριασμο οταν πληρωσεις στην ωρα σου. Οποτε για καποιο λογο η εκπτωση που δινει η Προτεργια στην αξια ρευματος αλλα οχι στην αναπροσαρμογη αφαιρεθηκε σαν εκπτωση παροχου!! Αυτο λαθος δεν ειναι!!? 

Όχι, είχε αναφερθεί ο Μητσοτάκης από την πρώτη στιγμή ότι έτσι θα είναι υπολογισμός παρόλο που δε στέκει.

Εδώ δεν παίρνουμε πίσω τον ΦΠΑ που πληρώσαμε.

Μπάζει από παντού, υπολογισμοί για να φανεί στα λόγια μεγάλο το 60% και στην πράξη ψίχουλα.

Υ.Γ. Άσε που και "λάθος" να γίνει κάπου, δεν υπάρχει διαδικασία ένστανσης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fommof είπε

image.png.c37e22653fc791d1498e5cdffef685b8.png

Λογικό, Γ1 ΚΟΤ Β με 200Kwh τον μήνα, δεν περίμενα τίποτα για να πω και την μαυρη αλήθεια, απο την στιγμή που σε καμία φάση δεν είδα τρελλες διαφορές στους λογαριασμούς μου.

Στους γονεις μου που τους ειχαν ξεσχίσει, ήρθε 170 ευρω επιστροφή.

Και πολύ σωστά δεν περίμενες και δεν πήρες, αλλά το "επιστροφή σε όλους από 18€ έως 600€" παραμένει μια μεγάλη πολιτική επικοινωνιακή απάτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά τα ποσά που είναι κάτω από 18 ευρώ και δεν πληρώνονται μετριούνται στο συνολικό κονδύλι; γιατί θα πρόκειται για μεγάλη λαμογια.

Επεξ/σία από __kostas__
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, __kostas__ είπε

Αυτά τα ποσά που είναι κάτω από 18 ευρώ και δεν πληρώνονται μετριούνται στο συνολικό κονδύλι; γιατί θα πρόκειται για μεγάλη λαμογια.

Αντίστοιχα λαμογιά δέν είναι και το έως 600 ευρώ με αυτή τη λογική;

Capture.JPG.d4b2e77c960b8517b35dc18ae73cc930.JPG

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, __kostas__ είπε

Αυτά τα ποσά που είναι κάτω από 18 ευρώ και δεν πληρώνονται μετριούνται στο συνολικό κονδύλι; γιατί θα πρόκειται για μεγάλη λαμογια.

εδώ φάγανε και το ΦΠΑ στεγνά ....

54 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Και σε εμένα μπήκαν 54€ στην Πειραιώς ενώ η αίτηση φαίνεται υπο εκκαθάριση.

Επομένως δεν μέτρησαν λογαριασμούς του Ιουνίου που έλεγαν.

λένε άρθρα για πληρωμή Ιουνίου τον Αύγουστο/Σεπτέμβριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Γ1Ν Οικιακό Τιμολόγιο ΚΟΤ Α (Κοινωνικό) της ΔΕΗ, όπου δεν είχε γίνει ποτέ αίτηση για σταθερό τιμολόγιο, η εκκαθάριση στο Power Pass είναι μηδενική και στην ανάλυση υπολογισμού ποσού επιδότησης, αναφέρει "Σημειώσεις: Σταθερό Τιμολόγιο", κάτι φυσικά που δεν ισχύει. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...