Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

τα πράγματα είναι απλά...

από 12/2021 έως 05/2022 πλήρωσα σε λογαριασμούς ρεύματος ένα ποσό άνω των 1.000 ευρώ

έρχεται το power pass και μου δίνει 80 ευρώ επιδότηση για ένα σύνολο λογαριασμού 400+ ευρώ στον οποίο υπάρχει 300 ευρώ περίπου ρήτρα αναπροσαρμογής και αφορά 12/2021

δεν δίνει τίποτα για τους λογαριασμούς 01/2022 - 04/2022 - 05/2022

άρα για εμένα ήταν απλά τσάμπα κόπος

Οι υπόλοιποι λογαριασμοί είχαν ρήτρα; Στου Ιουνίου ή οπότε (και αν) βγήκε επόμενος υπάρχει ρήτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, Tony316 είπε

Εν τω μεταξύ σήμερα μου ήρθε λογαριασμός με έκδοση Ιουνίου και ρήτρα μείον εκπτώσεις βγαίνει αρνητικό οπότε αν μετρήσουν και του Ιουνίου θα πάρω πιο λίγα λεφτά από όσα φαίνονται τώρα στην εκκαθάριση.

Σου λένε δηλαδή αφού πήρες έκπτωση στο λογαριασμό θα πάρεις λιγότερα στο επίδομα. 😂

Ο Ιούνιος δεν πιάνεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Όχι δεν κατάλαβες, δεν έχω κάποιο πρόβλημα, εννοούσα πως και σε εμάς που έχει γίνει κανονικά η εκκαθάριση το ίδιο γράφει μόλις κάνουμε login στην εφαρμογή, "υπό εκκαθάριση" :)

Δεν διαβασα σωστα, νομιζα  σας ηρθε mail αλλα δεν εμφανιζει τα ποσα απο την εκκαθάριση.

τελοσ πάντων, καλημερα 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ αν δεν λάβω στα χέρια μου τον λογαριασμό ρεύματος 06/2022 κρατάω μικρό καλάθι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, MSc CCDSP είπε

Οι υπόλοιποι λογαριασμοί είχαν ρήτρα; Στου Ιουνίου ή οπότε (και αν) βγήκε επόμενος υπάρχει ρήτρα;

ο λογαριασμός 01/2022 δεν είχε ρήτρα έτσι δεν έδωσαν τίποτα

σε εμένα είχε ρήτρα και ο 04/2022 (σύνολο λογαριασμού 470 ευρώ από τα οποία τα 310 ευρώ ήταν η ρήτρα αναπροσαρμογής) αλλά δεν μου δίνει τίποτα με την δικαιολογία ότι έχω σταθερό τιμολόγιο το οποίο ενεργοποίησα φυσικά από 02/2022 η ίδια δικαιολογία παίζει και για τον λογαριασμό 05/2022 οποίος δεν είχε ρήτρα.

Επεξ/σία από ikorolis
διορθώσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bill27 είπε

Έγραψε σέ κανέναν προς αποστολή στο τραπεζικό ίδρυμα;;

υπο εκκαθάριση λεει σε μενα μόλις μπήκα .

btw, σαν την ταινια island με την Scarlett Johansson ειμαστε ,περιμενουμε να παμε στο νησί..

ελα που δεν θα παμε ομως ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

σε εμένα είχε ρήτρα ο 04/2022 αλλά δεν μου δίνει με την δικαιολογία ότι έχω σταθερό τιμολόγιο το οποίο ενεργοποίησα φυσικά από 02/2022 γιατί δεν είχα σκοπό να πληρώνω όπως πλήρωσα ολόκληρο το 2021.

 

1 ώρα πριν, MSc CCDSP είπε

Αυτό που έχει η σελίδα και ρίχνει την μπάλα στους παρόχους υπήρχε (γιατί δεν το είχα προσέξει);

image.png.e030f26de9c913c5ac0679822d957902.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vagelis2019 είπε

υπο εκκαθάριση λεει σε μενα μόλις μπήκα .

btw, σαν την ταινια island με την Scarlett Johansson ειμαστε ,περιμενουμε να παμε στο νησί..

ελα που δεν θα παμε ομως ..

βαγγελη αν δεν κανω λαθος ησουν απο τους τελευταιους των μοικανων και εσυ και δεν σου ειχε βγαλει ποσο μεχρι αργα το βραδυ;τι ωρα σου ηρθε το μειλ;σε μενα 00:45 σημερα στα αγρια χαραματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aggeletakis1989 είπε

βαγγελη αν δεν κανω λαθος ησουν απο τους τελευταιους των μοικανων και εσυ και δεν σου ειχε βγαλει ποσο μεχρι αργα το βραδυ;τι ωρα σου ηρθε το μειλ;σε μενα 00:45 σημερα στα αγρια χαραματα.

σε εμενα τιποτα :P 

οχι οτι θα ειναι κατι πανω απο 15-20€ (κ αν ειναι), μπηκα σε σταθερο myhomeonline στο μεσοδιαστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aggeletakis1989 είπε

βαγγελη αν δεν κανω λαθος ησουν απο τους τελευταιους των μοικανων και εσυ και δεν σου ειχε βγαλει ποσο μεχρι αργα το βραδυ;τι ωρα σου ηρθε το μειλ;σε μενα 00:45 σημερα στα αγρια χαραματα.

00:14  ηρθε το μαιλ αλλα το ειδα το πρωί.👍

4 λεπτά πριν, paylidis είπε

σε εμενα τιποτα :P 

οχι οτι θα ειναι κατι πανω απο 15-20€ (κ αν ειναι), μπηκα σε σταθερο myhomeonline στο μεσοδιαστημα...

το σταθερο τιμολόγιο μονο η δεη το παρέχει?

εχει καποιο παγιο και δεν εχει ριτρες λογικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, lacta13 είπε

εμενα φαινεται να εχει λαθος νουμερα ως προς την ρητρα για τον εκκαθαριστικο του ΦΕΒ 22...ειχα ρητρα 346 και αυτοι μου βαλαν οτι πληρωσα 93...απο που προκηπτει αυτο; δεν πηγαν αναλογα με τον λογαριασμο;μην μου πειτε οτι καναν αναλογια μονοι τους την ρητρα με τον μηνα...γιατι ειχαν πει θυμαμαι οτι θα πανε αναλογα με το ποτε εκδοθηκε ο λογαριασμος και οχι για πιο διαστηνμα προκειται... το τιμολογιο που μου βαλαν για εκκαθαριση,ειναι το ιδιο με τον εκκαθαριστικο μου,που λεει ρητρα 346....

 

επισης το ποσο εκπτωσης 1  τα 37,37, που φαινονται στο λογαριασμο μου...;;;

 

 

 

Τελικά επειδή ρώτησα την watt & volt, θα πρέπει στη ρήτρα στους εκκαθαριστικούς να αφαιρείς το ποσό της ρήτρας των προηγούμενων έναντι λογαριασμών. Γιαυτό βγαίνουν αυτά τα νούμερα. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vagelis2019 είπε

το σταθερο τιμολόγιο μονο η δεη το παρέχει?

εχει καποιο παγιο και δεν εχει ριτρες λογικα?

δε γνωριζω, στη δεη εχω παει εγω απο τον οκτωβριο στη μια παροχη κ νοεμβριο στη δευτερη, εχει παγιο τυπου 0,5€ το μηνα αλλα δεν εχει ρήτρες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, alex22 είπε

Τελικά επειδή ρώτησα την watt & volt, θα πρέπει στη ρήτρα στους εκκαθαριστικούς να αφαιρείς το ποσό της ρήτρας των προηγούμενων έναντι λογαριασμών. Γιαυτό βγαίνουν αυτά τα νούμερα. 

Αυτό είναι μια νέα πρωτοτυπία της Watt&Volt που δεν προκύπτει και πουθενά από το ΦΕΚ.

Παρόλα αυτά σε αυτό το κράτος ποιος να τους πει και τι... 

2 ώρες πριν, lacta13 είπε

εμενα φαινεται να εχει λαθος νουμερα ως προς την ρητρα για τον εκκαθαριστικο του ΦΕΒ 22...ειχα ρητρα 346 και αυτοι μου βαλαν οτι πληρωσα 93...απο που προκηπτει αυτο; δεν πηγαν αναλογα με τον λογαριασμο;μην μου πειτε οτι καναν αναλογια μονοι τους την ρητρα με τον μηνα...γιατι ειχαν πει θυμαμαι οτι θα πανε αναλογα με το ποτε εκδοθηκε ο λογαριασμος και οχι για πιο διαστηνμα προκειται... το τιμολογιο που μου βαλαν για εκκαθαριση,ειναι το ιδιο με τον εκκαθαριστικο μου,που λεει ρητρα 346....

 

επισης το ποσο εκπτωσης 1  τα 37,37, που φαινονται στο λογαριασμο μου...;;;

power pass 1.png

power pass 2.jpg

power pass 3.jpg

Μήπως εφαρμόζει και η ΖΕΝΙΘ το ίδιο παραμύθι ότι αφαιρεί από τους εκκαθαριστικούς , τις ρήτρες των έναντι; 
Για κάνε τις πράξεις να δούμε αν βγαίνει το ποσό που δώθηκε στο powerPass ...

Επεξ/σία από tomtsir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί νωρίτερα αλλά βλέποντας την ανάλυση για την επιδότησή μου διαπίστωσα ότι στίς εκπτώσεις έχουν συμπεριλάβει και τις εκπτώσεις παρόχου που όμως στην περίπτωσή μου δεν αφορούν έκπτωση έπί της ρήτρας αναπροσαρμογής αλλά έκπτωση επί του αρχικού καταλόγου.Πρόγραμμα protergia mvp 360.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...