Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Tony316 είπε

Με λογαριασμούς 434,24€ πήρα επιδότηση 54,78€. Και εμένα μου μέτρησαν τις εκπτώσεις συνέπειας (ΗΡΩΝ) ως έκπτωση ρήτρας και έτσι χάνω περίπου 50€.

Να προσθέσω ότι αν το δω μπακάλικα μου έδωσαν 12% επιστροφή από όλα αυτά που πλήρωσα :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Dark_Nightfall είπε

Κάποιος που να πήρε  200-300-400-500-600 υπάρχει ; όχι τίποτα άλλο για να δούμε αν όντως μας δουλεύουνε , λιγότερο και από το fuell pass οι περισσότεροι βλέπω (μαζί και εγώ).

σε άλλο φόρουμ ,ναι ,κανα 500άρι  αλλά καταλαβαίνεις τι έδωσε σε ρήτρες (500 ανα μήνα)....

περισσότερο το powerpass ήταν για όσους κάηκαν με χιλιάρικα (θερμοσυσσωρευτές/θερμοσίφωνας)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, korakios είπε

μέχρι 31/5 έκδοση , άρα δε πιάνεται

το λες με σιγουριά , άλλαξε κάτι στο ΦΕΚ ή βγήκε νέο ?

[...]

- Δεν γνωρίζω κάτι για αλλαγή στο ΦΕΚ ή την ύπαρξη νέου ΦΕΚ.

Spoiler

- Αυτό που γράφω το αναφέρει μια μικρής εμβέλειας ιστοσελίδα ειδήσεων (και το αναπαρήγαν άλλες) η οποία στο παρελθόν είχε παρουσιάσει πρώτη παρόμοια θέματα και «δικαιώθηκε» μετά κάποιο χρονικό διάστημα. Μάλλον πρόκειται για είδηση που προέρχεται από ανεπίσημη ενημέρωση ή από εκτίμηση του δημοσιογράφου με βάση τις προθέσεις κάποιου (ων) αρμοδίου (ων) που τυχαίνει να γνωρίζει. Βέβαια δεν υλοποιούνται όλες οι προθέσεις αν δεν υπάρχει και το ανάλογο ταμειακό απόθεμα, η ελπίδα όμως πεθαίνει τελευταία.

- Γενικά όμως δεν είναι λογικό άλλοι να παίρνουν επιδότηση για όλο τον Απρίλιο και τον Μάιο και άλλοι έως τις 4 ή τις 20 Απριλίου για παράδειγμα.

-Τελικά το «γρίφο» τον έλυσε ο explorerT στην επόμενη σελίδα αυτού του θέματος (54). Αυτό που έγραφε η ιστοσελίδα που ενημερώθηκα, ήταν μια άμεση αναπαραγωγή σημερινού (14/7/22) δελτίου τύπου του Υπουργείου Οικονομικών.

Επεξ/σία από filipN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

τα οποία 5 θα πληρώσεις 15 σύντομα

Spoiler

υπερβολες. ουτε μισο ευρω η kwh δεν εχει φτασει 😄

δυστυχως ο κοσμος νομιζει οτι με το επιδομα ρευματος/καταργηση ρητρας τελειώνει η υπόθεση ρευμα. δεν εχει ιδεα τι θα γινει απο σεπτεβρη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

Κάποιος που να πήρε  200-300-400-500-600 υπάρχει ; όχι τίποτα άλλο για να δούμε αν όντως μας δουλεύουνε , λιγότερο και από το fuell pass οι περισσότεροι βλέπω (μαζί και εγώ).

Εμενα μου ηρθε 382€, αμα θες να ανεβασω στοιχεια πες τι θελεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Predatorkill είπε

Εμενα μου ηρθε 382€, αμα θες να ανεβασω στοιχεια πες τι θελεις

Σου έγινε κάποιο από τα 3 βασικά λάθη που στείλαμε πάνω;

ΦΠΑ σου μπήκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Predatorkill είπε

Εμενα μου ηρθε 382€, αμα θες να ανεβασω στοιχεια πες τι θελεις

Δεν υπάρχει λόγος , αν υπάρχουν και άλλοι με μεγαλύτερα ποσά τότε ok τουλάχιστον να ισχύει το βοήθημα ως βοήθημα και όχι κοροιδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσό επιστροφής = [Ποσό ρήτρας αναπροσαρμογής λογαριασμού που εκδόθηκε εντός του μηνός - Ποσό έκπτωσης από το κράτος επί της ρήτρας αναπροσαρμογής - Ποσό έκπτωσης από τον πάροχο επί της ρήτρας αναπροσαρμογής] * Ποσοστό συνιδιοκτησίας ή χρήσης * 60%.

 

Το ποσοστό χρήσης τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ αφού πλήρωσα  1210 θα μπουν 327 πίσω, θα έμπαιναν άλλα 100 αλλά ο εκκαθαριστικός ο προηγούμενος ήταν 25/11 και δε το πιάνει, άλλη πατέντα και αυτή.

Το θέμα είναι ότι όλοι γνωρίζουμε ότι αυτά τα 5 που μας γύρισαν πίσω θα τα δώσουμε 15 πίσω.

Επομένως σοφό είναι να τα κρατήσουμε για τον επόμενο εκκαθαριστικό και να κάνουμε προσευχές ντυμένοι σαν Εσκιμώοι για το χειμώνα που έρχεται.

Σε γενικές γραμμές σε κράτη που ανήκουν στην ελεύθερη αγορά όταν μια κυβέρνηση δίνει επιδόματα και vouchers αυτά καταλήγουν x3 στις τσέπες των εταιριών που ελέγχουν το εκάστοτε τμήμα που έχει δωθεί το voucher και ο τελικός καταναλωτής στο τέλος καταλήγει να πληρώνει τα τριπλάσια...

2 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ποσό επιστροφής = [Ποσό ρήτρας αναπροσαρμογής λογαριασμού που εκδόθηκε εντός του μηνός - Ποσό έκπτωσης από το κράτος επί της ρήτρας αναπροσαρμογής - Ποσό έκπτωσης από τον πάροχο επί της ρήτρας αναπροσαρμογής] * Ποσοστό συνιδιοκτησίας ή χρήσης * 60%.

 

Το ποσοστό χρήσης τι είναι;

προφανώς πάει πακέτο με τη συνιδιοκτησία, πχ 2ος μετρητής ή κάτι τέτοιο. Υποθετικά απαντάω δε ξέρω σίγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

- σε άτομα που αλλάξανε σε σταθερό απο Γ1 αλλά τους ήρθε η αντίστοιχη ρήτρα για το διάστημα μετάβασης ,η πλατφόρμα δεν το μετρά

Τώρα σιγουρευτήκαμε ότι δεν θα πάρουμε τίποτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...