Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Μα αφού δεν είχες πληρώσει ρήτρα αναπροσαρμογής! Κανονικά δεν θα έπρεπε καν να κάνεις αίτηση.

Εντελως καυστικη ηταν η παρεμβαση απλα γιατι παιζουμε ενα παιχνιδι...Κλεφτες και αστυνομοι!
Εκανα την αιτηση εκ μερους του πατερα μου(68χρονων) και δε ξερει και ουτε ειχα στην κατοχη μου τους λογαριασμους.
Ευτυχως στους υπολοιπους 2 απο τους 3 λογαριασμους που εμφανισε στο διαστημα αυτο ειχε κατι ψιχουλα για επιστροφη αλλα να σε χρεωνει απο το ποσο συνεπειας οπως ειδα παραπανω αντι να ειναι μηδενικο?Μιλαμε για μαθητικα χαρβαντ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Strepsil είπε

Εντελως καυστικη ηταν η παρεμβαση απλα γιατι παιζουμε ενα παιχνιδι...Κλεφτες και αστυνομοι!
Εκανα την αιτηση εκ μερους του πατερα μου(68χρονων) και δε ξερει και ουτε ειχα στην κατοχη μου τους λογαριασμους.
Ευτυχως στους υπολοιπους 2 απο τους 3 λογαριασμους που εμφανισε στο διαστημα αυτο ειχε κατι ψιχουλα για επιστροφη αλλα να σε χρεωνει απο το ποσο συνεπειας οπως ειδα παραπανω αντι να ειναι μηδενικο?Μιλαμε για μαθητικα χαρβαντ!!

εχεις δικιο για την παρατηρηση σου αλλα ηταν αναρτημενο και στο ΦΕΚ του προγραμματος.αδικο μεν απολυτως αλλα το κρατος ειναι καλυμμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MikeGR7 είπε

Ακόμα υπο εκκαθάριση εδω χωρις ποσο...

Εχω υπολογισει τα 600 τωρα βεβαια μπορει και να κλαψω...

θα μεινουμε οι τελευταιοι των μοικανων και μας βλεπω για την επομενη εβδομαδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα 2 λογαριασμους που τσεκαραν

Στο πρωτο βγηκε σωστα το ποσο στα 244 (με 700+ ρητρα)

Στον δευτερο επειδη γυρισα σε σταθερο τιμολογιο ενω ειχε μια μικρη ρητρα αναλογικα απο το χρονο που εμεινα (70 ευρω) ...μου εβγαλε μηδενικο ποσο. Δεν θα επρεπε και εκει να παρω το 60% (μειον οτι εκπτωσεις ειχα)...? Θα μου πεις θα σε σωσουν τα 20-30 ευρω ...το γαμωτο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, spahar είπε

Μια βοήθεια ρε παιδιά. Έως 12 Μαρτίου ήμουν κανονικά σε Γ1Ν, μετά σε MyHome Online. Οπότε Ιαν,Φεβ και σχεδόν μισό Μάρτιο είχα κανονικά ρήτρα (και πλήρωσα και βαρβατους λογαριασμούς). Στο powerpass τώρα μου έχει βγάλει επιστροφή μόνο για Δεκέμβριο, Ιαν-Μαρτιο έχει παντού μηδέν και Απριλ-Μαιο είναι κόκκινο (λογικό γιατί είμαι σε σταθερό πλέον).

IMG_20220714_121039.jpg.4492a60534974a23130498ca6b53a16f.jpg

Θεωρώ ότι έχει γίνει λάθος για Ιαν-Μαρτιο. Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο πρόβλημα; Καμιά ιδέα με ποιον να επικοινωνήσω; Ευχαριστώ 

Έχω ακριβώς την ίδια απορία! Ήμουν και εγώ στο Γ1 μέχρι μέχρι τέλος Μαρτίου (σε εμένα εκδόθηκε ο εκαθαριστικος τον Απρίλη με 400 ευρώ ρήτρα που αφορούσε τους προηγούμενους μήνες) τον Απρίλη μου τον βγάζει κόκκινο και μου δείχνει μόνο Δεκεμβρη 26 ευρώ  επιδότηση και τον Φεβρουάριο μηδενικό.

Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται, ίσως επειδή αλλάξαμε τον Μάρτιο σε σταθερό? Οκ και έτσι να είναι δε πρέπει να πάρουμε ποσοστό από τους προηγούμενους μήνες?

Επεξ/σία από Georgz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Georgz είπε

Έχω ακριβώς την ίδια απορία! Ήμουν και εγώ στο Γ1 μέχρι μέχρι τέλος Μαρτίου (σε εμένα εκδόθηκε ο εκαθαριστικος τον Απρίλη με 400 ευρώ ρήτρα που αφορούσε τους προηγούμενους μήνες) τον Απρίλη μου τον βγάζει κόκκινο και μου δείχνει μόνο Δεκεμβρη (26 ευρώ επιδότηση) και Φλεβάρη Μαρτη μηδενικους.

Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται, ίσως επειδή αλλάξαμε τον Μάρτιο σε σταθερό? Οκ και έτσι να είναι δε πρέπει να πάρουμε ποσοστό από τους προηγούμενους μήνες?

Φιλε ακριβως το ιδιο αλλα σε πολυ μικροτερο ποσο ...μαλλον βλεπουν σταθερο τιμολογιο και δεν το παιρνουν υποψιν ασχετως οτι αναλογικα ειχες πληρωσει εσυ την ρητρα

ΑΝ ειναι ετσι μιλαμε για μεγαλους χαβαλαδες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ison είπε

Φιλε ακριβως το ιδιο αλλα σε πολυ μικροτερο ποσο ...μαλλον βλεπουν σταθερο τιμολογιο και δεν το παιρνουν υποψιν ασχετως οτι αναλογικα ειχες πληρωσει εσυ την ρητρα

ΑΝ ειναι ετσι μιλαμε για μεγαλους χαβαλαδες. 

Κάτσε να δεις θα γελάσουμε γιατί από ότι διαβάζω  έχουν και άλλοι αντίστοιχα θέματα που έκαναν μετάβαση σε σταθερά...

Επίσης εμένα μου εμφανίζει μόνο 3 μήνες και όχι 6...

20220714_145707.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
32 minutes ago, Strepsil said:

Εντελως καυστικη ηταν η παρεμβαση απλα γιατι παιζουμε ενα παιχνιδι...Κλεφτες και αστυνομοι!
Εκανα την αιτηση εκ μερους του πατερα μου(68χρονων) και δε ξερει και ουτε ειχα στην κατοχη μου τους λογαριασμους.
Ευτυχως στους υπολοιπους 2 απο τους 3 λογαριασμους που εμφανισε στο διαστημα αυτο ειχε κατι ψιχουλα για επιστροφη αλλα να σε χρεωνει απο το ποσο συνεπειας οπως ειδα παραπανω αντι να ειναι μηδενικο?Μιλαμε για μαθητικα χαρβαντ!!

Τα ποσά προκύπτουν αυτόματα μετά από την εφαρμογή των σχετικών μαθηματικών τύπων. Το ότι βγήκε αρνητικό, προφανώς και δεν σημαίνει πως θα σoυ ζητήσουν πίσω χρήματα! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  Φίλη που έκανε αίτηση (εμείς είμαστε στο enter οπότε δεν μας αφορούσε) πηρε 141€. 

  Ο λογαριασμός ήταν στο όνομα της μητέρας της που πέθανε τον περασμένο Σεπτέμβριο. Στις 30/3/2022 γύρισε ο λογαριασμός στο όνομά της στο Enter, μέχρι τότε στο όνομα της μάνας της σε Γ1.

 Ο τελικός κι εκκαθαριστικός λογαριασμός στο όνομα της μάνας της με Γ1 και ρήτρα κατανάλωση έως 30/3/22 που έγινε η αλλαγή εκδόθηκε τον Μάιο, όμως στην πλατφόρμα στον μήνα Μάιο δεν της δικαιολογούν κανένα ποσό, είναι όλα μηδενικά.

  Τί φάση? Έχει κανένας καμιά ιδέα? Επίσης αν δεν είναι κόπος για να μην ψάχνω τις σελίδες πίσω, πώς είπαμε υπολογίζουμε το ποσό επιστροφής? Για να την βοηθήσω να δω αν το ποσό για 12/21-4/22 που της βγήκε είναι οκ

Επεξ/σία από manzana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...