Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

με τα παραπάνω παραδείγματα αποδεικνύεται ότι δεν είναι απλά επιδοματικη πολιτική αλλά καθαρά επικοινωνιακη επιδοματικη πολιτική, χωρίς ιδιαίτερο αντίκρισμα στις τσέπες. Κουράγιο για το χειμώνα σε όλους μας.

150€ powerpass για το 6μηνο....ούτε για μαγείρεμα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δειτε πιο κατω απ'το Υπο εκκαθάριση κλπ. Στον λογαριασμό πάντως δεν εχει φανει ακομα  το...ποσο😂

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλύτερα άμα μπορείτε να ανεβάζετε πόση ρήτρα είχατε , πόση επιδότηση ΤΕΜ και το ποσό που προέκυψε για επιστροφή στο Power Pass για να καταλαβαίνουμε και πώς βγήκε αυτό το ποσό. 

Από εμένα έχει παρατηρηθεί λάθος ότι δεν έβαλαν ΦΠΑ και λάθος στο ότι αφαίρεσαν τις ρήτρες από κάποια έναντι που ήταν προηγούμενοι λογαριασμοί από τον εκκαθαριστικό του Δεκεμβρίου 12/21.

Επεξ/σία από tomtsir
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Beefeater είπε

26 ευρω επιστροφη. δεν ντρεπομαστε λιγο? 

πραγματικα μερικες φορες ντρεπομαι που ειμαι Ελληνας....... να καθομαι να μπαινω / βγαινω στις εφαρμογες να χανω χρονο απο την ζωη και την εργασια μου (που προφανως αποδιδει περισσοτερα) για να κατσω να παρω 26 ευρω ελεημοσυνη......

Πόσο τα είχες υπολογίσει?

10 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Δειτε πιο κατω απ'το Υπο εκκαθάριση κλπ. Στον λογαριασμό πάντως δεν εχει φανει ακομα πάντως το...ποσο😂

Φθάσαμε 15 και δεν το ξέρουμε?

23 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Τι να τα πρωτοκανω δεν ξερω! 

IMG_20220714_082329.jpg.e59a152ca2b418522e75f03e7779ef5d.jpg

Πόσο τα είχες υπολογίσει?

22 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

με τα παραπάνω παραδείγματα αποδεικνύεται ότι δεν είναι απλά επιδοματικη πολιτική αλλά καθαρά επικοινωνιακη επιδοματικη πολιτική, χωρίς ιδιαίτερο αντίκρισμα στις τσέπες. Κουράγιο για το χειμώνα σε όλους μας.

150€ powerpass για το 6μηνο....ούτε για μαγείρεμα. 

Πόσο τα είχες υπολογίσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagelis2019 είπε

Ποσο ρητρα εχεις σύνολο και εβγαλε τόσο? 

Εγω ακομα περιμένω υπο εκκαθάριση λεει.. 

βαριέμαι να ξαναμπώ, αλήθεια, αν δεις ποσο εχουν τα παιδια που σχολιασαν παραπανω, λογικα θα ειναι καπου εκει κι εμενα...

10 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Πόσο τα είχες υπολογίσει?

Φθάσαμε 15 και δεν το ξέρουμε?

Πόσο τα είχες υπολογίσει?

Πόσο τα είχες υπολογίσει ?

δεν ειχα υπολογισει, απλως εκανα την αιτιση.... το τραγικο ειναι αποτι ειδα πως σε μερικους μηνες το ποσο "επιδοτησης" βγαινει μειον (!!!)... δηλαδη χρωσταω κιολας.... και επειδη εγινε συμψηφισμος το ποσο ειναι 26....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ειχα δεσει οτι θα επαιρνα 600 ευρω και απλα θεωρουσα μοναδικο θεμα αν τα παρω ολα μαζι η σε 2 δοσεις 300+300

Ακομα δεν μου βγαλε το ποσο αλλα με αυτα που λετε λιγο δυσκολο μαλλον ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Beefeater είπε

βαριέμαι να ξαναμπώ, αλήθεια, αν δεις ποσο εχουν τα παιδια που σχολιασαν παραπανω, λογικα θα ειναι καπου εκει κι εμενα...

δεν ειχα υπολογισει, απλως εκανα την αιτιση.... το τραγικο ειναι αποτι ειδα πως σε μερικους μηνες το ποσο "επιδοτησης" βγαινει μειον (!!!)... δηλαδη χρωσταω κιολας.... και επειδη εγινε συμψηφισμος το ποσο ειναι 26....

Πάντως αν ήσουν με κυμαινόμενο και παρέμενες κάτω απο τις 300kWh τον μήνα που ήταν το όριο επιδότησης , γενικά δεν θα βγει μεγάλο το ποσό. 

Εκεί που θα έβγαινε μεγάλο το ποσό είναι ο εκκαθαριστικός που είναι του Δεκεμβρίου και θα περιελάμβανε μήνες όπως Σεπτέμβριο , Οκτώβριο , Νοέμβριο που η επιδότηση ήταν πραγματικά γελοία σε σχέση με την ρήτρα. 

Επίσης μεγάλο ποσό θα έβγαινε εάν είχες ξεπεράσει τα όρια επιδότησης κατά πολύ.

Εσένα σου έχουν βάλει σωστά τις ρήτρες στους λογαριασμούς που εκδόθηκαν 12/21 έως 05/22 και σου έχουν βάλει ΦΠΑ σε αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ant_ είπε

Εγω το ειχα δεσει οτι θα επαιρνα 600 ευρω και απλα θεωρουσα μοναδικο θεμα αν τα παρω ολα μαζι η σε 2 δοσεις 300+300

Ακομα δεν μου βγαλε το ποσο αλλα με αυτα που λετε λιγο δυσκολο μαλλον ε?

Την αίτηση ποτε την υπέβαλες? γτ και εμενα δεν βγάζει τα ποσά ακομα.. 

Απο οτι βλέπω θα ειναι πολυ μικρο το ποσο της "επιδότησης"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Σε εμένα ακόμη να βγάλει ποσό.

καλύτερα γλύτωσες το υπογλώσσιο .😀

5 λεπτά πριν, SilverVAR είπε

34 ευρώ παίρνω ΠΑΜΕ ΜΥΚΟΝΟΟΟΟΟ!!!

αν μαζευτούμε καμιά διακοσαριά με επιδότηση 34 ευρώ ο καθένας ίσως !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Δειτε πιο κατω απ'το Υπο εκκαθάριση κλπ. Στον λογαριασμό πάντως δεν εχει φανει ακομα  το...ποσο😂

Nαι απο αύριο θα μπει.

Το πρόβλημα σε αυτο ηταν επικοινωνιακό. Ενω η πολιτεία μιλησε για "εως 600 ευρώ", κάποια ΜΜΕ το μετέφεραν ως "600 ευρω", οπότε αρκετός κόσμος θεώρησε οτι θα πάρει ένα καλό επίδομα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ακομα σε μενα φανταζομαι και σε αρκετους αλλους ακομα  ειναι υπο εκκαθαριση και δεν εμφανιζει καν το ποσο.εγω εχω υπολογιζει 640 ευρω κανονικα να παρω πισω οποτε με το πλαφον παει στα 600.ας κανονισουν να κανουν καμια μακακια και τα καντηλακια τα ομορφα τα πρωινα ειναι ηδη ετοιμα.

Επεξ/σία από aggeletakis1989
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, SilverVAR είπε

34 ευρώ παίρνω ΠΑΜΕ ΜΥΚΟΝΟΟΟΟΟ!!!

Μεχρι τηνο σε βλεπω να φτανεις και αυτο απο ραφηνα που ειναι πιο φθηνα (για μυκονο παει πλεον 40 το εισητηριο) :P και ισως σου φτασουν κ για ενα καφεδακι σπαστο απο περιπτερο!! 😂

 

ρε τι ζουμε

 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...