Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, PiaHolzman είπε

Καλησπέρα παιδιά! Πραγματικά σας παρακαλώ βοηθήστε με.. Ξέρετε συμπλήρωσα το username και password του γονέα μου, στο όνομα του οποίου είναι το συμβόλαιο του διαμερίσματος, αλλά μου εμφανίζει "δεν είστε δικαιούχος του powerpass". Τι μπορώ να κάνω; έχω κάνει και φορολογική δήλωση, και πιστέψτε με, το ποσό ρεύματος ήταν τριπλάσιο από αυτό που πληρώνω. Να είστε καλά και σας ευχαριστώ!

The Wire Reaction GIF

Αυτος που δηλώνει στο ε1 πρωτη κατοικια πρεπει να κανει την αίτηση. 

Μήπως δεν το εχει δηλώσει πρωτη κατοικια? 

Μπες στο taxis και δες να εισαι σιγουρος.. 

Επεξ/σία από vagelis2019
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Από τον Ιούλιο, η επιδότηση ρεύματος θα είναι οριζόντια, για όλους, είπε ο Κώστας Σκρέκας. Όπως ανακοίνωσε ο υπουργός Περιβάλλοντος θα επιδοτηθούν όλες οι κατοικίες, χωρίς εισοδηματικά κριτήρια και χωρίς όρια στη μηνιαία κατανάλωση.

 

Από τον Ιούλιο επιδοτούνται όλες οι κατοικίες με 200 ευρώ ανά μεγαβατώρα για τους οικιακούς καταναλωτές και 240 ευρώ ανά μεγαβατώρα για τους δικαιούχους του κοινωνικού τιμολογίου. 

Επίσης, αυξάνεται η επιδότηση ρεύματος για τους εμπορικούς καταναλωτές στα 192 ευρώ ανά μεγαβατώρα.

 

Πηγή

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, vagelis2019 είπε

Μεχρι 11:59 θα ειναι ανοιχτή η πλατφόρμα μολις ρώτησα στο helpdesk

 

4 λεπτά πριν, vagelis2019 είπε

Μεσημέρι 

Μάλλον αυτός/αυτή που σου απάντησε δεν γνωρίζει τη διαφορά του 11:59 με το 23:59 ή του 11:59 πμ με το 11:59μμ. 

Τα μεσάνυχτα κλείνει η πλατφόρμα, αλλά υπάρχει μια πιθανότητα παράτασης μέχρι την Παρασκευή

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάσταση αίτησης: ΑΠΟΡΡΙΦΘΕΙΣΑ Έλεγχος IBAN: Αδυναμία διασταύρωσης

Έχω δοκιμάσει δύο ΙΒΑΝ και τα απορρίπτει για τον ίδιο λόγο. Αποκλείεται να πέρασα λάθος το IBAN.

Kαι στους δύο λογαριασμού είναι συνδικαιούχους στον λογαριασμό τραπέζης η αιτούσα. Στο έναν είναι το πρώτο όνομα. Απ' όσο ξέρω γίνεται διασταύρωση ΑΦΜ και ΙΒΑΝ. Γιατί μου απορρίπτει τα ΙΒΑΝ; Τα βάζω και στο taxisnet, εκεί στα στοιχεία λογαριασμού και δεν μου τα αποδέχεται, μη λέγοντας μου τον λόγο. Τα ΙΒΑΝ είναι ηλικιωμένης που όμως οι λογαριασμοί είναι ενεργοί. Δεν έχει κάρτα σε αυτούς, μόνο βιβλιάριο.

 

Που μπορώ να απευθυνθώ για ερωτήματα
ή διευκρινήσεις για την λειτουργία της πλατφόρμας;

Για τυχόν ερωτήματα ή διευκρινήσεις μπορείτε να απευθυνθείτε στο 210 7000810
Εργάσιμες ημέρες: Δευτέρα - Παρασκευή 9:00 - 17:00

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν τα βάζεις στο σύστημα της ΑΑΔΕ (myaade) στο ΑΦΜ της φορολογούμενης/αιτούντως για το Power Pass και στο απορρίπτει είναι περίεργο γιατί κάνει έλεγχο σε ΑΦΜ/ΙΒΑΝ αν είσαι δικαιούχος/συνδικαιούχος 

είναι σίγουρο ότι είναι ενεργοί οι λογαριασμοί που αντιστοιχεί το IBAN μήπως έχει δηλώσει κάποιος άλλος τα IBAN των λογαριασμών

σε κάθε περίπτωση η πλατφόρμα του Power Pass έχει τηλέφωνα επικοινωνίας μπορείς να καλέσεις θα έλεγα το συντομότερο για να προλάβεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, efkola είπε

Από τον Ιούλιο, η επιδότηση ρεύματος θα είναι οριζόντια, για όλους, είπε ο Κώστας Σκρέκας. Όπως ανακοίνωσε ο υπουργός Περιβάλλοντος θα επιδοτηθούν όλες οι κατοικίες, χωρίς εισοδηματικά κριτήρια και χωρίς όρια στη μηνιαία κατανάλωση.

 

Από τον Ιούλιο επιδοτούνται όλες οι κατοικίες με 200 ευρώ ανά μεγαβατώρα για τους οικιακούς καταναλωτές και 240 ευρώ ανά μεγαβατώρα για τους δικαιούχους του κοινωνικού τιμολογίου. 

Επίσης, αυξάνεται η επιδότηση ρεύματος για τους εμπορικούς καταναλωτές στα 192 ευρώ ανά μεγαβατώρα.

 

Πηγή

Είμαστε και εμείς οι άσχετοι που δεν καταλαβαίνουμε από μεγαβατώρες! Τελικά πώς βρίσκουμε πόσα θα πάρουμε πίσω ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mariariw22 είπε

Είμαστε και εμείς οι άσχετοι που δεν καταλαβαίνουμε από μεγαβατώρες! Τελικά πώς βρίσκουμε πόσα θα πάρουμε πίσω ρε παιδιά;

Περιμένεις λίγες μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, mariariw22 είπε

Είμαστε και εμείς οι άσχετοι που δεν καταλαβαίνουμε από μεγαβατώρες! Τελικά πώς βρίσκουμε πόσα θα πάρουμε πίσω ρε παιδιά;

δεν ξέρω γιατί σβήστηκε το προηγούμενο ποστ, πάμε ξανά

για διευκρίνιση , το πιο πάνω ποστ με επιδοτήσεις ΤΕΜ Ιουλίου δεν έχουν σχέση με powerpass ( @efkola )

θα δεις στο λογαρασιμό σου το ποσό που πρέπει να είναι

0,6*(ρήτρα-επιδοτήσεις-μείον εκπτώσεις) απο τους λογαριασμους που εκδόθηκαν για την περίοδο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...