Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Και γλυτωνεις λεφτα λογω μη συμβολαιου, και θες και επιδοματα?

Χωρις να υπαρχει συμβολαιο, δεν μπορεις και να το δηλωσεις ως μονιμη κατοικια

Τι λεφτά γλιτώνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Τι λεφτά γλιτώνει?

Μικρότερο ενοίκιο. Ή δεν ξέρω αν κερδίζεις και άλλα (πχ φόρους) αν δεν δηλώνεις ότι νοικιάζεις σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Μικρότερο ενοίκιο. Ή δεν ξέρω αν κερδίζεις και άλλα (πχ φόρους) αν δεν δηλώνεις ότι νοικιάζεις σπίτι. 

 

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Τι λεφτά γλιτώνει?

Το σπιτι δηλωνεται κανονικα στις φορολογικες και απο τις 2 πλευρες, απλα ο ιδιοκτητης μενει στην αλλη ακρη της χωρας, ηλικιωμενος και περιεργος τυπος, το νοικιαζουμε πολλα χρονια κ οντας μη γνωστης νομιζα οτι ειχε "ληξει" το μισθωτηριο κ ηθελε ανανεωση την οποια ειχα αμελησει. Αλλα μπαινοντας στο taxis και στο power pass το βγαζει κανονικα. Το λαθος ηταν οτι προσπαθουσε να το κανει ο γονεας που δεν μενουμε μαζι αλλα ειναι το ονομα του στο ρολοι.

Ενα που προσεξα ειναι οτι στο πεδιο "Αρ. Παροχης" δειχνει σωστα το 9ψηφιο νουμερο ρολογιου, αλλα στον λογαριασμο ΔΕΗ μετα το 9ψηφιο εχει μια παυλα και 3 ψηφια ακομα. Ξερουμε αν εχει σημασια και πρεπει να τροποποησω τα στοιχεια, η να μπορω να προχωρησω πατωντας υποβολη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, deedeemegadoodoo είπε

Ξερουμε αν εχει σημασια και πρεπει να τροποποησω τα στοιχεια,

καμία τροποποίηση μέσω του powerpass , κολλά λέμε το σύστημα

και δε χρειάζεται νομίζω , θα μας πει κάποιος αν είναι 9ψήφιος ή 11ψήφιος .12ψήφιος 

Σε αιτήσεις πάντως που έκανα όλοι 9ψήφιοι ήταν

Επεξ/σία από korakios
9+3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, korakios είπε

καμία τροποποίηση μέσω του powerpass , κολλά λέμε το σύστημα

και δε χρειάζεται νομίζω , θα μας πει κάποιος αν είναι 9ψήφιος ή 11ψήφιος . Σε αιτήσεις πάντως που έκανα όλοι 9ψήφιοι ήταν

Εαν μιλάς για τον αριθμό παροχής , 9ψήφιος είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gbraounis είπε

Εαν μιλάς για τον αριθμό παροχής , 9ψήφιος είναι.

ναι εννοούσα αν τυχών σε κάποιον εμφάνιζε και τα τελευταία ψηφία μετά την παύλα σε απάντηση στο ερώτημα του @deedeemegadoodoo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παίδες, για δώστε τα φώτα σας .

Μπήκα να κάνω τη δηλωση και μου βγάζει από Δεκέμβρη μέχρι Μάιο το σπίτι που νοίκιαζα την περιοδο 2019-2020 και στο οποίο έμενα μέχρι τον Γενάρη του 2022 αλλά από το 20 έως 22 ήταν δηλωμένος ως ενοικιαστής ο πατέρας μου. 

Τώρα, νοικιάζω στο όνομά μου, αλλά τον Μάιο το ρολόι ήταν στο όνομα του ιδιοκτήτη. Εγώ μπήκα στο σπίτι μέσα Φλεβάρη, αλλά το συμβόλαιο έγινε 2/4/2022.

Τι να κάνω? Να ακυρωσω την αίτηση μη φάω κανα προστιμο?

Στην πράξη δηλαδή, εγώ έχω πληρώσει τους λογαριασμους Δεκέμβρη - Μαιου, αλλά στα χαρτιά δεν φαίνομαι πουθενά παρά μόνο μετά τον 4ο/2022

Επεξ/σία από ParafronGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Πιο πολυ για την σιγουρια του θεματος, αλλα η αιτηση ετσι πρεπει να ειναι, σωστα?

image.png.4b08ec6e579b763431dd5b86a84c2301.png

Αν ξεκινήσουμε όλοι να ρωτάμε για την κάθε αίτηση μας, χωρις να διαβάζουμε και να ψάχνουμε, θα έχουμε καινούργιο ποστ κάθε 10 δευτερόλεπτα. Οποίος θέλει ψάχνει, ξαναδιαβάζει το κάθε βήμα απο την αρχή και τα βρίσκει.

:)

ΥΓ ναι μια χαρα ειναι :) 

αιτουμαστε για κάθε μήνα ξεχωριστά, το γράφει.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, prefuse είπε

Αν ξεκινήσουμε όλοι να ρωτάμε για την κάθε αίτηση μας, χωρις να διαβάζουμε και να ψάχνουμε, θα έχουμε καινούργιο ποστ κάθε 10 δευτερόλεπτα. Οποίος θέλει ψάχνει, ξαναδιαβάζει το κάθε βήμα απο την αρχή και τα βρίσκει.

:)

ΥΓ ναι μια χαρα ειναι :) 

αιτουμαστε για κάθε μήνα ξεχωριστά, το γράφει.

Επειδη το παρακολουθω απο την αρχη το θεμα, κανενας δεν εχει ανεβασει το συγκεκριμενο screenshot, οποτε οι επομενοι λογικα θα ξερουν. :) 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Πιο πολυ για την σιγουρια του θεματος, αλλα η αιτηση ετσι πρεπει να ειναι, σωστα?

 

Σωστά. Ολοι είμαστε στο ίδιο στάδιο εκκαθαρισης και περιμένουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Πραγματικά σας παρακαλώ βοηθήστε με.. Ξέρετε συμπλήρωσα το username και password του γονέα μου, στο όνομα του οποίου είναι το συμβόλαιο του διαμερίσματος, αλλά μου εμφανίζει "δεν είστε δικαιούχος του powerpass". Τι μπορώ να κάνω; έχω κάνει και φορολογική δήλωση, και πιστέψτε με, το ποσό ρεύματος ήταν τριπλάσιο από αυτό που πληρώνω. Να είστε καλά και σας ευχαριστώ!

The Wire Reaction GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...