Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elenatakestiktok είπε

Καλησπέρα!

Μου ήρθε ο λογαριασμος του Ιουνιου (εκδοθείς 12 Ιουνιου 2022) με ποσό ρήτρας περί τα 600 ευρώ.

Ρώτησα τον πάροχο αν μπορούμε να αλλάξουμε την ημερομηνία έκδοσης σε προγενέστερη ώστε να είμαι εντός του Μαίου για να πάρω το Power Pass (κατά τα λοιπά πληρώ τα κριτήρία) αλλά από τον πάροχο μου είπανε πως δεν είναι εφικτό.

ANY IDEAS??

στείλε στο υπουργείο

4 ώρες πριν, Locke_John είπε

Σωστά. Πρόσθεσα μόνο ως πόλη την Αθήνα (δε το είχε τραβήξει) και επέλεξα όλους τους μήνες. Απ' ότι κατάλαβα είναι ξεχωριστές οι αιτήσεις ανά μήνα. Λογικό.

εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει πως επιλέγετε τους μήνες στη πλατφόρμα , 4 αιτήσεις έχω κάνει σε καμιά δε δίνει επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

 

εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει πως επιλέγετε τους μήνες στη πλατφόρμα , 4 αιτήσεις έχω κάνει σε καμιά δε δίνει επιλογή

Στην πλατφόρμα για δήλωση πρώτης κατοικίας μπορείς να επιλέξεις μήνες μονο

 

IMG_20220628_154132.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vagelis2019 είπε

Στην πλατφόρμα για δήλωση πρώτης κατοικίας μπορείς να επιλέξεις μήνες μονο

νομίζω κατάλαβα, εννοείς όταν κάνεις τροποποίηση στοιχείων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τη δήλωση μηνών, μου την εμφάνισε όταν έκανα, για 1η φορά, δήλωση κύριας κατοικίας.

Και έπειτα μου εμφάνισε "6 πτήσεις υποβλήθηκαν, " μια για κάθε μήνα που επέλεξα.

Είμαι οκ και αναμένω ετυμηγορία, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, korakios είπε

νομίζω κατάλαβα, εννοείς όταν κάνεις τροποποίηση στοιχείων ?

 Ναι εδω

https://www1.aade.gr/saadeapps3/powerpass/katoikia

37 λεπτά πριν, Locke_John είπε

Εμένα τη δήλωση μηνών, μου την εμφάνισε όταν έκανα, για 1η φορά, δήλωση κύριας κατοικίας.

Και έπειτα μου εμφάνισε "6 πτήσεις υποβλήθηκαν, " μια για κάθε μήνα που επέλεξα.

Είμαι οκ και αναμένω ετυμηγορία, σωστά? 

 

δες στο powerpass  ποτέ ενημερώθηκε τελευταία φορά (το λέει κάπου) και αν είναι σωστά ο αριθμός παροχής και η διεύθυνση πάτα υποβολή 

Επεξ/σία από vagelis2019
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagelis2019 είπε

α, οκ , λύθηκε το μυστήριο , έβλεπα και άλλους που ανέφεραν επιλογή μηνών και νόμιζα κάπου έκανα λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 2 μήνες ήμουν φιλοξενούμενος και για αυτό δε με αφήνει να κάνω αίτηση για όλους τους μήνες! Επειδή φαίνεται για 2 μήνες που ήμουν φιλοξενούμενος αριθμος παροχής 0 βγάζει μήνυμα ότι ο Αρ. παροχής πρεπει να έχει 9-11 ψηφία. Έχει συμβεί σε κάποιον και να το έχει λύσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, georgiouu είπε

https://www.oenet.gr/φορολογικα/φιλοξενια-και-δωρεαν-παραχωρηση-στο-εντυπο-ε1 

εδω ειναι η διαφορα φιλοξενιας-δωρεαν παραχωρησης.προφανως στην δικη μου περιπτωση ο λογιστης εχει κανει παπαρια

Πρόσεξε όμως διότι με την αλλαγή από φιλοξενία σε δωρεάν παραχώρηση το τεκμήριο διαβίωσης θα βαρύνει εσένα.

 

Στον φορολογούμενο στον οποίο γίνεται η δωρεάν παραχώρηση υπολογίζεται τεκμήριο διαβίωσης. Αντίθετα ο φιλοξενούμενος δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα τεκμηρίου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες ερώτηση. Εμείς έχουμε 2 σπίτια. Στο ένα μένω εγώ με τους γονείς μου και είναι στο όνομα του πατέρα μου. Στο άλλο μένει ο αδερφός μου με το την γυναίκα του και είναι στο όνομα της μάνας μου το σπίτι. 

 

 

Μπορώ να κάνω (με τα στοιχεία των κατόχων πάντα) και για τα δύο αίτηση? Έκανα ήδη σε αυτό που μένω στου πατέρα μου δήλ και στο τέλος έλεγε ότι θα ελεγχθεί εάν ο αιτων δεν έχει ξεπεράσει τη μία αίτηση για τον ίδιο και τη σύζυγό του 

Επεξ/σία από di maria kun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

θα κάνει αίτηση αυτός που το έχει δηλώσει ως κύρια κατοικία αντίστοιχα

Ναι το διόρθωσα στο αρχικό ποστ αυτό το είχα γράψει λάθος. Έβαλα τα στοιχεία του κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, di maria kun είπε

Ναι το διόρθωσα στο αρχικό ποστ αυτό το είχα γράψει λάθος. Έβαλα τα στοιχεία του κανονικά 

ωραία , το ένα σπίτι οκ ,

το άλλο το εχει δηλωμένο κάποιος σαν κύρια κατοικία (ο αδερφός σου πχ) ή όχι ? έστω μέσω δωρεάν παραχώρησης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...