Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Τον 4/2022 και 5/2022 είμαι φιλοξενούμενος και δε δικαιούμαι κανονικά να κάνω αίτηση για το Powerpass. Προσπαθώ να κάνω δήλωση για τους μήνες 12/2021-03/2022 όμως εμφανίζονται και οι 2 τελευταίοι μήνες και δεν μπορώ να τους αφαιρέσω. Έκανα δήλωση κύριας κατοικίας στην πλατφόρμα της ααδε για τους 4 μήνες όμως και πάλι εμφανίζονται όλοι οι μήνες στη δήλωση του Powerpass (και αυτοί δηλαδή που είμαι φιλοξενούμενος). Κάνω κάτι λάθος;

Επεξ/σία από peter_v
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/6/2022 στις 9:28 ΜΜ, korakios είπε

το πρώτο (μπανανία)

Ο ορισμός της μπανανίας. Μένει εκτός ο εκκαθαριστικός λογαριασμός μου για την περίοδο 15/1-15/05, επειδή απλά έτυχε να εκδοθεί μέσα στις πρώτες ημέρες του Ιουνίου! Στο λογαριασμό αυτόν, η ρήτρα αναπροσαρμογής, ισούται με 480€, ενώ και για τους  6 προηγούμενους λογαριασμούς μαζί (12ος-5ος), η συνολική ρήτρα φτάνει τα 420€ !!!  Με ποια λογική κάποιος επωφελείται από τη ρύθμιση για τους χειμερινούς μήνες της μεγάλης κατανάλωσης και κάποιος όχι, με βάση το τυχαίο κριτήριο της ημερομηνίας έκδοσης του λογαριασμού, μόνο αυτός που τη σχεδίασε το ξέρει. Ο οποιοσδήποτε λογικός άνθρωπος θα έθετε ως κριτήριο την περίοδο κατανάλωσης και όχι την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού, στη μπανανία βέβαια δε μπορεί κανείς να ψάχνει για λογική...

Επεξ/σία από kapnossss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kapnossss είπε

στη μπανανία βέβαια δε μπορεί κανείς να ψάχνει για λογική...

στείλε στο υπουργείο μπανάνας , εγώ θα έστελνα πάντως

αν είχες έναντι στο ενδιάμεσο που ήταν κοντά στην κατανάλωσή σου και αν τα μετρά το σύστημα θα είσαι κάπως καλυμμένος (πολλά αν)

_______________________________________________

Πάντως έναντι πριν εκκαθαριστικού (δηλαδή που έχουν επιστραφεί στην εκκαθάριση) δε θα έπρεπε να τα μετρά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xraxra είπε

Άλλο πάλι.

  Φίλος εκανε αιτηση και του βγαζει ΑΠΟΡΡΙΦΘΕΙΣΑ με αιτιολογια

ΑΔΥΝΑΜΊΑ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗΣ ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΙΒΑΝ ή κατι τετοιο.

Του ειπα να το ξαναδει. Μπηκε μετα μια μέρα, και ξανά τα ίδια

Σιγουρα το ΑΦΜ της αιτησης αντιστοιχει στο IBAN του λογαριασμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, η θεία μου έχει δηλώσει σαν κύρια κατοικία το σπίτι στο χωριό που μενει κυρίως το καλοκαίρι και τα σκ και στην πόλη νοικιάζει μια γκαρσονιερα και ειναι 2η κατοικια, μπορει να κανει αιτηση και για τις δυο κατοικιες; ξερει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Titos301 είπε

Παιδιά, η θεία μου έχει δηλώσει σαν κύρια κατοικία το σπίτι στο χωριό που μενει κυρίως το καλοκαίρι και τα σκ και στην πόλη νοικιάζει μια γκαρσονιερα και ειναι 2η κατοικια, μπορει να κανει αιτηση και για τις δυο κατοικιες; ξερει κανεις;

κύρια μόνο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Titos301 είπε

Παιδιά, η θεία μου έχει δηλώσει σαν κύρια κατοικία το σπίτι στο χωριό που μενει κυρίως το καλοκαίρι και τα σκ και στην πόλη νοικιάζει μια γκαρσονιερα και ειναι 2η κατοικια, μπορει να κανει αιτηση και για τις δυο κατοικιες; ξερει κανεις;

Για την κύρια μόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το Πεδίο Όροφος ;

Eμένα στην εξακρίβωση των στοιχείων λέει ΙΣ.

αλλά στην εφαρμογή θέλει νούμερο από 0-99 για να περάσει (τουλάχιστον αυτό λέει πάνω σε μνμ) ...πριν βάλω τους Μήνες , μου δίνει την δυνατότητα να το αλλάξω, όταν όμως  κλικάρω τους μήνες (και συγκεκριμένα το 12/2021) μου το αλλάζει σε προεπιλογή ΙΣ. και δεν περνάει.

καμία ιδέα;  

Επεξ/σία από maxdore217
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2022 στις 12:31 ΠΜ, Joe-4 είπε

Ακριβώς το ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ. Παρόλο που αντλεί τα στοιχεία από την Ε1 όταν μπαίνω στο power pass δείχνει 0 αριθμό παροχής και κατοικία σε όλους τους μήνες. Οπότε μπαίνω να τροποποιήσω τα στοιχεία στην δήλωση κατοικίας και στο μήνα 2021-12 κλειδώνει και δεν μπορείς να καταχωρήσεις στοιχεία. Οπότε σε αυτό τον μήνα έχει 0 και η αίτηση δεν περνάει. Κατοικία και παροχή είναι στο όνομα μου.

Βρήκατε λύση σε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχειρώ να κάνω είσοδο από εχθές το απόγευμα για δύο ΑΦΜ που άνοιξαν και μου βγάζει...

 

Απορρίφθηκε η πρόσβαση στο κεντρικό υπολογιστή vouchers.gov.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Σιγουρα το ΑΦΜ της αιτησης αντιστοιχει στο IBAN του λογαριασμου?

Ναι φυσικά

Η εφαρμογή εχει κάποιο πρόβλημα,οταν πας να περάσεις στοιχεια κατοικίας για φοιτητή ,και να σας βγάζει μηνυμα 

Υπήρξαν σφάλματα

  1. Τα στοιχεία ιδιοκτητών δεν συμφωνούν με αυτά που δηλώθηκαν στο Ε1.

 

Ενω ειναι ελεγμένα και σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...