Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Janetos30 είπε

Μήπως έκανα βλακεία και έπρεπε να περιμένω να ανοίξει η σειρά του ΑΦΜ της μάνας μου; 

Μπες ξανά στην εφαρμογή, αν βγάζει την κατάσταση της δήλωσης υπό εκκαθάριση σημαίνει ότι δέχθηκε το IBAN με τα αφμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, Janetos30 είπε

Μήπως έκανα βλακεία και έπρεπε να περιμένω να ανοίξει η σειρά του ΑΦΜ της μάνας μου; 

όχι , αντίθετα θα μάθουμε στο φόρουμ τι παίζει με τέτοιες περιπτώσεις , πειραματιστείτε 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2022 στις 6:30 ΜΜ, manzana είπε

  Καλησπέρα σε όλους και όλες,

αν κάποιος γνωρίζει και μπορεί να μας διαφωτίσει. Οικογενειακή φίλη 53 ετών λαμβάνει σύνταξη αναπηρίας (ποσοστό 67%) και διαμένει σε σπίτι με στεγαστικό δάνειο που είναι στο όνομά της και στο όνομα της μητέρας της (πληρώνουν και οι 2 ΕΝΦΙΑ στο ποσοστό που τους αναλογεί).

  Η μητέρα της πέθανε τον Σεπτέμβιο του 2021 και οι λογαριασμοί της ΔΕΗ έβγαιναν στο όνομα της μητέρας της στο Γ1 οικιακό μέχρι τις 30/3/2022 που γύρισε στο όνομά της στο My Home Enter.

  Πάει να υποβάλλει την αίτηση για το Power Pass, αλλά στο ΑΦΜ της δεν εμφανίζει κανέναν αριθμό παροχής για να επιλέξει, ούτε της επιτρέπει το σύστημα να καταχωρήσει ή να επιλέξει άλλο ΑΦΜ (στην προκειμένη περίπτωση της μητέρας της). 

  Τί κάνει λάθος;

Όποιος μπορεί να βοηθήσει, γιατί η γυναίκα για να καταφέρει να πληρώσει όλους αυτούς τους μήνες τα 400ευρα και τα 500ευρα αναγκάστηκε να δανειστεί και ήλπιζε να λάβει κάποιο ποσό επιστροφής.

  Κάποιος/α που να έχει κάποια απάντηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manzana είπε

Πάει να υποβάλλει την αίτηση για το Power Pass, αλλά στο ΑΦΜ της δεν εμφανίζει κανέναν αριθμό παροχής για να επιλέξει, ούτε της επιτρέπει το σύστημα να καταχωρήσει ή να επιλέξει άλλο ΑΦΜ (στην προκειμένη περίπτωση της μητέρας της). 

  Τί κάνει λάθος;

 

3 λεπτά πριν, manzana είπε

  Κάποιος/α που να έχει κάποια απάντηση?

μόνο λογιστής

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vali είπε

Μπες ξανά στην εφαρμογή, αν βγάζει την κατάσταση της δήλωσης υπό εκκαθάριση σημαίνει ότι δέχθηκε το IBAN με τα αφμ.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μου γράφει “απορριφθείσα λόγω αδυναμίας διασταύρωσης IBAN“

Θα περιμένω μια δυο μέρες να ανοίξει το ΑΦΜ της μάνας μου και θα ξαναπροσπαθησω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Τι γίνεται με τα ΑΦΜ 0 και 9; Χθες από το απόγευμα είχαν ανοίξει τα 7-8

Τι να γίνει ?

Περιμένουμε...

29 λεπτά πριν, manzana είπε

  Κάποιος/α που να έχει κάποια απάντηση?

Μια στιγμή!!!!

Μήπως δήλωνε φιλοξενούμενη στο σπίτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vali είπε

Μπες ξανά στην εφαρμογή, αν βγάζει την κατάσταση της δήλωσης υπό εκκαθάριση σημαίνει ότι δέχθηκε το IBAN με τα αφμ.

Έβαλα το IBAN του πατέρα μου και μου γράφει “Υπό εκκαθάριση“. Δηλαδή αυτό που καταλαβαίνω ειναι ότι αν έχουμε κυμαινόμενο τιμολόγιο, λογικά θα πάρουμε κάποια αποζημίωση. Σε ευχαριστώ 

2 ώρες πριν, korakios είπε

όχι , αντίθετα θα μάθουμε στο φόρουμ τι παίζει με τέτοιες περιπτώσεις , πειραματιστείτε 😁

Έβαλα το ΑΦΜ του πατέρα μου στο οποίο είναι και γραμμένο το ρολόι και μου έβγαλε “Υπό εκκαθάριση“. Βέβαια αν δεν έχουμε κυμαινόμενο τιμολόγιο θα πάρουμε τα ....μέζεα του Κούλη 

Επεξ/σία από Janetos30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Janetos30 είπε

Δηλαδή αυτό που καταλαβαίνω ειναι ότι αν έχουμε κυμαινόμενο τιμολόγιο, λογικά θα πάρουμε κάποια αποζημίωση

εχμμμμ, δεν ξέρεις αν έχεις κυμαινόμενο ή όχι ? αυτό το ρήτρα αναπροσαρμογής που ακούγεται μήνες πχ δεν το πρόσεξες αν υπάρχει στο λογαριασμό ? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

εχμμμμ, δεν ξέρεις αν έχεις κυμαινόμενο ή όχι ? αυτό το ρήτρα αναπροσαρμογής που ακούγεται μήνες πχ δεν το πρόσεξες αν υπάρχει στο λογαριασμό ? 😁

Τα παιδια ενος σπιτιου σπανιως να εχουν δει εναν λογαριασμο απο κοντα, ποσο μαλλον να ξερουν και τι πληρωνεις σε αυτα. Αυτο ισχυει και για μερικους φοιτητες (ειχα 2-3 γνωστους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα , μπορει να γινει αιτηση αν ο λογαργιασμος ερχεται ακομα στο ονομα ατομου που εχει φυγει απο την ζωη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, GeG είπε

Καλημερα , μπορει να γινει αιτηση αν ο λογαργιασμος ερχεται ακομα στο ονομα ατομου που εχει φυγει απο την ζωη;

Σε ποιο όνομα είναι ο λογαριασμός δεν έχει καμία σημασία.

Αρκεί να δηλώνεται σε σπίτι 1' κατοικία.

11 ώρες πριν, Janetos30 είπε

Έβαλα το IBAN του πατέρα μου και μου γράφει “Υπό εκκαθάριση“. Δηλαδή αυτό που καταλαβαίνω ειναι ότι αν έχουμε κυμαινόμενο τιμολόγιο, λογικά θα πάρουμε κάποια αποζημίωση. Σε ευχαριστώ 

Έβαλα το ΑΦΜ του πατέρα μου στο οποίο είναι και γραμμένο το ρολόι και μου έβγαλε “Υπό εκκαθάριση“. Βέβαια αν δεν έχουμε κυμαινόμενο τιμολόγιο θα πάρουμε τα ....μέζεα του Κούλη 

Αν δεν έχεις κυμαινόμενο, ωφελεισαι ήδη αφού έχεις μειωμένες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πλατφόρμα για την αντικατάσταση ηλεκτρικών συσκευών δεχετε τον αριθμό παροχής με 11 ψηφία (έβαλα 9 και δεν τα δέχτηκε)

στο powerpass το έχω 9 ψηφία μήπως δεν το εγκρίνει και ήθελε 11? 

Είναι υπό εκκαθάριση η αίτηση στο powerpass αλλά δεν ξέρω με τους ελέγχους τον Ιούλιο μήπως ήθελε να βάλω 11 ψηφία αριθμό παροχής όπως στην πλατφόρμα για την αντικατάσταση συσκευών.. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...