Προς το περιεχόμενο

PowerPass


YellowGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είχα ΔΕΗ Γ1Ν ρητροπρογραμμα ως 21/12/21.

Μετά μπήκα στο σταθερό myhome enter στις 21/12.

Δικαιούμαι να αιτηθω για το διάστημα 01-21/12;

Ή θα με πετάξει το σύστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alexcxvtr είπε

Είχα ΔΕΗ Γ1Ν ρητροπρογραμμα ως 21/12/21.

Μετά μπήκα στο σταθερό myhome enter στις 21/12.

Δικαιούμαι να αιτηθω για το διάστημα 01-21/12;

Ή θα με πετάξει το σύστημα;

και να σε πετάξει δε θα χρεωθείς

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπιτι ολα εντάξει... Με τις επιχειρήσεις γιατι δεν υπάρχει πρόβλεψη ? Εχω μαγαζί με τη δεη στο ονομα μου αλλα δεν με αφηνει να παρω την επιδότηση. Ενω πρακτικα η ρητρα του μαγαζιού ειναι 3πλασια απο του σπιτιου. 

υπάρχει καποια λύση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

32 λεπτά πριν, sstratos είπε

Στο σπιτι ολα εντάξει... Με τις επιχειρήσεις γιατι δεν υπάρχει πρόβλεψη ? Εχω μαγαζί με τη δεη στο ονομα μου αλλα δεν με αφηνει να παρω την επιδότηση. Ενω πρακτικα η ρητρα του μαγαζιού ειναι 3πλασια απο του σπιτιου. 

υπάρχει καποια λύση ?

έπρεπε να κλείσεις σε σταθερό μήνες πριν , δηλαδή εσύ να κάνεις πρόβλεψη όχι να περιμένεις μπας και δώσουνε.

τώρα είναι 0,12€/kw (πίστωση ΤΕΜ)  για τις επιχειρήσεις , λέγανε για αναδρομικά +0,065 Ιαν-Μαρ αλλά δεν δόθηκαν και +0,05 έξτρα απο Μάιο για Γ21 και αρτοποιεία αλλά κανείς δεν επιβεβαίωσε (και βασικά βγήκε Ιούνιο ΦΕΚ για το Μάιο και δε λέει κάτι για τα έξτρα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ρε παιδιά τι χάος είναι αυτό; κάνω δήλωση κατοικίας, ενώ υπάρχει εδώ και τουλάχιστον 20 χρόνια, όταν επιλέγω τον 12/2021 γίνονται μη επιλέξιμα τα από κάτω πεδία, αν συμπληρώσω τα πεδία και μετά βάλω τον μήνα (12/2021) μηδενίζει την φόρμα με τα στοιχεία.... έχω κολήσει τελείως λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ετυχε σε καποιον αυτο;

κανω για τους γονεις μου με το ΑΦΜ της μητερας μου. 
μου εμφανιζει σωστα τη κυρια κατοικια και οτι ειναι συνιδιοκτησια με τον πατερα μου (εχει και το ΑΦΜ του).

Βαζω ενα IBAN που είναι κοινος λογαριασμος και στους 2 και μετα απο λιγο μου ερχεται email με απόρριψη και αιτιολογία:
 Έλεγχος IBAN: Αδυναμία διασταύρωσης
φυσικά το εχω περασει σωστα, είναι ο λογαριασμος στο όνομα και των δύο και εχω παλι αποτυχία βαζωντας εναν δευτερο λογαριασμο που έχουν
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sstratos είπε

Στο σπιτι ολα εντάξει... Με τις επιχειρήσεις γιατι δεν υπάρχει πρόβλεψη ? Εχω μαγαζί με τη δεη στο ονομα μου αλλα δεν με αφηνει να παρω την επιδότηση. Ενω πρακτικα η ρητρα του μαγαζιού ειναι 3πλασια απο του σπιτιου. 

υπάρχει καποια λύση ?

Τουλάχιστον η ρήτρα, περνάει στα έξοδα.

1 λεπτό πριν, Gatoskylo8 είπε

Μια ερώτηση που φαντάζομαι θα έχει ήδη απαντηθεί:

Η κατάσταση ''υπό εκκαθάριση'' θα αλλάξει μετά την 01.07 ώστε να μάθουμε τι ποσό δικαιούμαστε;

Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες συγγνωμη που μπαινω και εγω σφηνα αλλα θα βγω εξω απο τα ρουχα μου. Λενε πως μπορουν να κανουν ολοι αιτηση αλλα σε εμενα δεν βλεπω να γινεται. Η φαση εχει ως εξης: Το σπιτι που μενω ανηκε στη γιαγια μου που πεθανε περσι τον Ιουλιο επειτα ειναι 2οροφο και το σπιτι που μενω το εχει εξισου στα χαρτια η συγχωρεμενη. Το ονομα της ΔΕΗ ειναι στης μητερας μου οπου νοικιαζει σε αλλο σπιτι. Εγω δεν μπορω να κανω αιτηση με τον αριθμο παροχης για να παρω το επιδομα; Και το λεω αυτο γτ εγω δηλωνομαι ως φιλοξενουμενος και μπαινω τωρα στο gov.gr και λεει εξαιρουνται οι φιλοξενουμενοι. Αυτοι δεν λεγανε οτι μπορει να κανει ο οποιοσδηποτε με το αφμ του αρκει να ειναι μελος της οικογενειας; Το αλλαξανε παλι για να μειωθουν οι αιτησεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, JohnConstantine είπε

Παιδες συγγνωμη που μπαινω και εγω σφηνα αλλα θα βγω εξω απο τα ρουχα μου. Λενε πως μπορουν να κανουν ολοι αιτηση αλλα σε εμενα δεν βλεπω να γινεται. Η φαση εχει ως εξης: Το σπιτι που μενω ανηκε στη γιαγια μου που πεθανε περσι τον Ιουλιο επειτα ειναι 2οροφο και το σπιτι που μενω το εχει εξισου στα χαρτια η συγχωρεμενη. Το ονομα της ΔΕΗ ειναι στης μητερας μου οπου νοικιαζει σε αλλο σπιτι. Εγω δεν μπορω να κανω αιτηση με τον αριθμο παροχης για να παρω το επιδομα; Και το λεω αυτο γτ εγω δηλωνομαι ως φιλοξενουμενος και μπαινω τωρα στο gov.gr και λεει εξαιρουνται οι φιλοξενουμενοι. Αυτοι δεν λεγανε οτι μπορει να κανει ο οποιοσδηποτε με το αφμ του αρκει να ειναι μελος της οικογενειας; Το αλλαξανε παλι για να μειωθουν οι αιτησεις;

Θα κάνει την αίτηση αυτός που σε φιλοξενεί και θα σου δώσει τα λεφτά.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, JohnConstantine είπε

Και το λεω αυτο γτ εγω δηλωνομαι ως φιλοξενουμενος και μπαινω τωρα στο gov.gr και λεει εξαιρουνται οι φιλοξενουμενοι. Αυτοι δεν λεγανε οτι μπορει να κανει ο οποιοσδηποτε με το αφμ του αρκει να ειναι μελος της οικογενειας;

Στο ακίνητο που διαμένω εμφανίζομαι ως φιλοξενούμενος. Θα λάβω την επιδότηση;

Όχι. Ο «φιλοξενούμενος» δεν έχει δικαίωμα στην επιδότηση του ρεύματος. Την δήλωση για την έκτακτη αποζημίωση θα την υποβάλλει αυτός που τον φιλοξενεί, εφόσον βεβαίως το ακίνητο έχει δηλωθεί ως κύρια κατοικία.

https://www.enikonomia.gr/my-money/power-pass-17-erotiseis-apantiseis-ti-ischyei-gi/383405/

Να προσθέσω οτι μάλλον δεν έπαιρνες και πίστωση ΤΕΜ απο 1/1/22

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...