Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, optimus prime said:

Στο δευτερο part ειναι το lvl με το μουσειο...

Ναι σωστός! Απλά θυμόμουν την Ellie μικρή στο μουσείο αυτό και ότι στο part 2 είναι μεγάλη, είδα και τις φωτό στο fb και λέω ώπα κάτι δεν πάει καλά εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, optimus prime said:

Στο δευτερο part ειναι το lvl με το μουσειο...

Και καθόλου τυχαία είναι και το καλύτερο κομμάτι ολόκληρου του παιχνιδιού

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ελπίζω πώς όχι...

Όλο το παιχνίδι είναι η πλοκή, και αυτό σε μεγάλο βαθμό κυρίως λόγω ερμηνειών. Είναι κρίμα να χαθούν. Έστω βάλτε υπότιτλους, αλλά σίγουρα όχι μεταγλώττιση, είναι κάκιστη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω άλλη άποψη. Είναι 1η φορά που παίζω τέτοιο παιχνίδι με ελληνικές ερμηνείες και πραγματικά μου αρέσει πολύ. Έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, planetman είπε

Τώρα μου κρασάρει κανένα λεπτό αφού ξεκινάω σε συγκεκριμένο σημείου του παιχνιδιού. Τί σκ@τ@ φταίει;

Γνωστό πρόβλημα, το engine δεν άντεξε την μεταγλώττιση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γνωστό πρόβλημα, το engine δεν άντεξε την μεταγλώττιση. :P

Ρε αλήθεια μου αρέσει. 

Απενεργοποίησα το Amd smart access memory και έπαιξα καμιά ωρίτσα απροβλημάτιστα.

Επεξ/σία από planetman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, ότι και λέμε για το milking, τα graphs ανέβασαν ένα σκαλί πάνω το game, που παλιότερα θα το θεωρούσα αδύνατο. Η προσοχή στην λεπτομέρεια είναι αξιοθαύμαστη.

Spoiler

Eιδικά σε μερικά σημεία, όπως εκεί που η Ellie έχει ματωμένα χερια και σε ότι πιάνει αφήνει αίμα η το σημείο που ο Joel τραυματίζεται και το αίμα λερώνει την μεριά που είναι η πληγή, ειλικρινά μου σηκώθηκε η τρίχα.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μια εταιρία που έβγαλε αυτό αριστούργημα, μπορέσει να βγάλει το Part Duo. Μετά από τόσο καιρό υποθέτω ότι μετά από την τεραστια επιτυχία του πρώτου, τα μυαλά κάποιον πήραν αέρα, κάτι που γίνετε πολύ συχνά δυστυχώς. Παρόλα αυτά, ευτυχώς δεν άλλαξαν τίποτα στο "Remake" και συνεχίζει να είναι καταπληκτικό.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Εντάξει, ότι και λέμε για το milking, τα graphs ανέβασαν ένα σκαλί πάνω το game, που παλιότερα θα το θεωρούσα αδύνατο. Η προσοχή στην λεπτομέρεια είναι αξιοθαύμαστη.

  Hide contents

Eιδικά σε μερικά σημεία, όπως εκεί που η Ellie έχει ματωμένα χερια και σε ότι πιάνει αφήνει αίμα η το σημείο που ο Joel τραυματίζεται και το αίμα λερώνει την μεριά που είναι η πληγή, ειλικρινά μου σηκώθηκε η τρίχα.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως μια εταιρία που έβγαλε αυτό αριστούργημα, μπορέσει να βγάλει το Part Duo. Μετά από τόσο καιρό υποθέτω ότι μετά από την τεραστια επιτυχία του πρώτου, τα μυαλά κάποιον πήραν αέρα, κάτι που γίνετε πολύ συχνά δυστυχώς. Παρόλα αυτά, ευτυχώς δεν άλλαξαν τίποτα στο "Remake" και συνεχίζει να είναι καταπληκτικό.

 

Σε αυτά που αναφέρεις, την προσοχή στις λεπτομέρειες και το επίπεδο της παραγωγής, το 2 ήταν ανώτερο από το 1, δεν μπορούμε να εκφράσουμε παράπονο εκεί

Εκεί που πήραν αέρα τα μυαλά μερικών druckmann ήταν στο σενάριο και ακόμα περισσότερο στην παρουσίαση του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mike299 είπε

Σε αυτά που αναφέρεις, την προσοχή στις λεπτομέρειες και το επίπεδο της παραγωγής, το 2 ήταν ανώτερο από το 1, δεν μπορούμε να εκφράσουμε παράπονο εκεί

Μιλάμε για το Remake έτσι? Σε γενικές γραμμές τεχνικά ναι παραμένει καλύτερο το δεύτερο, αυτά που βρήκα σίγουρα καλύτερα στο Remake ήταν τα graphs (duh pc) και το weapon modding.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεναριακά δεν θεωρώ ότι είχε θέμα το 2. Στην εκτέλεση λίγο το έχασαν στο δεύτερο κομμάτι γιατί πολύ απλά δεν πέρασαν τόσο καλά αυτό που ήθελαν να περάσουν στους παίκτες. Παρόλα αυτά ήταν πολύ valid τα μηνύματα που ήθελαν να περάσουν και οι παραλληλισμοί με το πρώτο παιχνίδι.

Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να το συζητήσουμε χωρίς σποιλ, ή απλά να είμαστε οφφ τοπικ :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...