Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, Tablet είπε

Το έβαλε ο φίλος είναι στα medium έκανε build shaders αλλά μέσα στο παιχνίδι βγάζει μήνυμα loading περιμένει 2-3 λεπτ παίζει ξανά loading και πλούτο κάθε εξής.. έχεις κάνες καμία ιδέα;

Από ότι έχω δει online αυτό συμβαίνει σε VRAM limited περιπτώσεις που μετά γεμίζει και η ram, αλλά με 5700xt και 16αρα ram (υποθέτω) δεν θα έπρεπε να συμβαίνει πια αν είσαι 1440p/high και κάτω.

Οπότε μάλλον ο fx δεν έχει αρκετή δύναμη ούτε να streamαρει τα assets στον συγκεκριμένο τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, just getting started είπε

Από ότι έχω δει online αυτό συμβαίνει σε VRAM limited περιπτώσεις που μετά γεμίζει και η ram, αλλά με 5700xt και 16αρα ram (υποθέτω) δεν θα έπρεπε να συμβαίνει πια αν είσαι 1440p/high και κάτω.

Οπότε μάλλον ο fx δεν έχει αρκετή δύναμη ούτε να streamαρει τα assets στον συγκεκριμένο τίτλο.

Σε 1080p προσπαθει να παιξει, ο 8320 θηριο στην εποχη του δεν μπορει να παιξει καν;

εν το μεταξυ ο φιλος μολις τερματησε GOW, Stray, Elder Ring, ολα high 4k

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Tablet είπε

Σε 1080p προσπαθει να παιξει, ο 8320 θηριο στην εποχη του δεν μπορει να παιξει καν;

εν το μεταξυ ο φιλος μολις τερματησε GOW, Stray, Elder Ring, ολα high 4k

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tablet είπε

Σε 1080p προσπαθει να παιξει, ο 8320 θηριο στην εποχη του δεν μπορει να παιξει καν;

εν το μεταξυ ο φιλος μολις τερματησε GOW, Stray, Elder Ring, ολα high 4k

Επειδή τον είχα κιόλας, θηρίο σε gaming δεν ήταν ποτέ, ούτε καν όταν πρωτοβγήκε, ίσα ίσα που είχε φάει κράξιμο για του υπερβολικά weak πυρήνες του. Άμα μιλάγαμε για 4Κ όπου η cpu παίζει μικρότερο ρόλο κάτι θα γινόταν, αλλά όσο κατεβαίνεις σε ανάλυση, θέλεις δυνατότερο cpu...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, chrisde είπε

... Άμα μιλάγαμε για 4Κ όπου η cpu παίζει μικρότερο ρόλο κάτι θα γινόταν, αλλά όσο κατεβαίνεις σε ανάλυση, θέλεις δυνατότερο cpu...

Αυτο δεν το ηξερα.. Ε μα υτα και με αυτα απο Σεπτεμβρη παει για αναβαθμιση και αυτος, μπας και παιξει κανα τίτλο 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tablet είπε

Σε 1080p προσπαθει να παιξει, ο 8320 θηριο στην εποχη του δεν μπορει να παιξει καν;

εν το μεταξυ ο φιλος μολις τερματησε GOW, Stray, Elder Ring, ολα high 4k

Δεν έχουν avx2 οι fx που χρησιμοποιείται σε αυτόν τον τίτλο και στο uncharted, αν βάλεις και το γεγονός ότι το παιχνίδι είναι αδικαιολόγητα βαρύ και κακογραμμένο δεν είναι καλός συνδυασμός :D

It is what it is...

Διορθώστε με αν κάνω λάθος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just getting started είπε

Δεν έχουν avx2 οι fx που χρησιμοποιείται σε αυτόν τον τίτλο και στο uncharted, αν βάλεις και το γεγονός ότι το παιχνίδι είναι αδικαιολόγητα βαρύ και κακογραμμένο δεν είναι καλός συνδυασμός :D

It is what it is...

Διορθώστε με αν κάνω λάθος

Καλά θυμάσαι, avx1 έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βελτιώθηκαν τα Medium Textures σε σχέση με την αρχική έκδοση, αλλά είναι πραγματικά άσχημα. Ακόμα και για την ιστορία να το παίξει κάποιος θα του κάθονται άσχημα στο μάτι. Και το λέω εγώ που κάνω εύκολα υποχωρήσεις στο θέμα γραφικά. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, liakinen είπε

Βελτιώθηκαν τα Medium Textures σε σχέση με την αρχική έκδοση, αλλά είναι πραγματικά άσχημα. Ακόμα και για την ιστορία να το παίξει κάποιος θα του κάθονται άσχημα στο μάτι. Και το λέω εγώ που κάνω εύκολα υποχωρήσεις στο θέμα γραφικά. 

Μήπως τα παρά λέμε; Καλά μου φαίνονται εμένα τα textures τι να πουν αυτοί που το είχαν παίξει όταν πρώτο βγήκε σε ps3; 😝 Χιουμοριστικά βέβαια τα λέω μη παρεξηγηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, MacGyver25 είπε

Μήπως τα παρά λέμε; Καλά μου φαίνονται εμένα τα textures τι να πουν αυτοί που το είχαν παίξει όταν πρώτο βγήκε σε ps3; 😝 Χιουμοριστικά βέβαια τα λέω μη παρεξηγηθώ.

Ε τώρα τα Medium είναι Ps4 level 😋 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Βελτιώθηκαν τα Medium Textures σε σχέση με την αρχική έκδοση, αλλά είναι πραγματικά άσχημα. Ακόμα και για την ιστορία να το παίξει κάποιος θα του κάθονται άσχημα στο μάτι. Και το λέω εγώ που κάνω εύκολα υποχωρήσεις στο θέμα γραφικά. 

Δεν θα πείραζε να ήταν άσχημα αν είχαν και τις ανάλογες απαιτήσεις σε μνήμη. Αλλά όταν τα συγκεκριμένα medium ζητάνε 5.5-6 γιγα ραμ, ενώ υπάρχουν τόσα άλλα παιχνίδια τα τελευταία 8 χρόνια με καλύτερα textures και λιγότερες απαιτήσεις, ε εντάξει, χτυπάει κάπως αυτό.

Επίσης, είμαι ο μόνος περίεργος, ή το παιχνίδι σε 1080p είναι ταυτόχρονα θολό και over sharpened γεμάτο shimmering?? Από τις χειρότερες εφαρμογές TAA που έχω δει, μαζί με τη θολούρα του rdr2 στο release.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, just getting started είπε

Επίσης, είμαι ο μόνος περίεργος, ή το παιχνίδι σε 1080p είναι ταυτόχρονα θολό και over sharpened γεμάτο shimmering?? Από τις χειρότερες εφαρμογές TAA που έχω δει, μαζί με τη θολούρα του rdr2 στο release.

Δεν είσαι ο μόνος ισχύουν τα παραπάνω. Περισσότερο με ενοχλεί η θολούρα παρά τα textures. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Πφφφ... μας ψιλό σπρώχνουν να αναβαθμίσουμε σε 1440p σιγά σιγά από ότι φαίνεται...

Μπα. Τόσα και τόσα παιχνίδια και δεν υπήρχε σοβαρό θέμα. Πχ βάζεις Horizon Zero Down και γουστάρεις αυτό που βλέπουν τα μάτια σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...