Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Arkin είπε

Απο amd rewards σημερα βρηκα και αλλον το εδινε 25 δολλαρια ετοιμο activated. 20αρικο το βρηκα οποτε εκει κοντα θα το βρισκεις απο παιδια με κωδικους απο amdrewards σιγα σιγα. Γενικα πεφτουν οι τιμες god of war επεσε μεχρι 18 και days gone horizon detroit και στα 7 8 ευρω εχουν παιξει στη 2ετια. Ενα απο τα καλα του pc με τις τιμες. Μονο κατι activision δεν ριχνουν τιμες με call of duty ακομα να ειναι πολυ υψηλα και στα sales πολλα χρονια μετα και sekiro πχ κατω απο 30αρι δυσκολα. 

που το βρηκες 20 παιζει κανα link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Tablet είπε

που το βρηκες 20 παιζει κανα link?

Ετσι προχειρα δες τον παρακατω στειλτου αιτημα στο steam ειναι ετοιμο activated 25 δολλαρια το δινει. Προχθες πετυχαν εναν το εδινε 15 δολλαρια 14 ευρω δηλαδη αλλα χωρις activated δηλαδη λες απο εδω στο φορουμ εναν με 7000 series καρτα σε κανει activate τον κωδικο σε 1 λεπτο και το κανεις redeem αμεσα στο steam λογαριασμο σου. Και εδω στο reddit στο καναλι και στο steamtrades μπορεις να βρεις πολυ καλα deals. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγιστη αποτυχια της Sony....πολλα θεματα...και εκει που λεω ο,τι εγω ευτυχως τη γλυτωσα...παιζοντας 16 ωρες,χωρις ουτε ενα crash και φτανοντας πριν το hospital...παρε μια bug-αρα...εκει που πεφτει ο Joel στο λεωφορειο με το νερο,τρεμοπαιζει η οθονη..τα γραφικα χορευουν και ξαφνικα κολλανε...λεω τυχαιο θα ηταν....εχω αλλαξει settings,το εχω δοκιμασει πανω απο 20 φορες...τιποτα...συνεχεια crash στο ιδιο σημειo...εστειλα το report...και αν θελησουν καποια στιγμη να το φτιαξουν,θα το τελειωσω....αλλιως θα πω ο,τι σχεδον το τελειωσα...negative review βεβαια και παμε παρακατω

Επεξ/σία από Asotos33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα επιτέλους με το τελευταίο patch. Μεγάλη πρόοδος.

Εκεί που γνωρίζεις Henry Sam, έτρωγε τρέλα stutters, δεν μπορούσε να γίνει τίποτα ήταν πραγματικά unplayable. Τώρα τρέχει καλά, θα έλεγα ότι είναι playable. Η vram για 4k dlss quality (1440p) όλα ultra έπεσε στα 10κατι.

ΑΛΛΑ το παιχνίδι το θεωρώ ακόμα broken. Έχει ακόμα stutters σε διάφορες περιοχές.

Παίζω με cap στα 60 για να μειώσω τα stutters αλλα ακόμα ρίχνει frames.

Το γεγονός οτι δεν μπορώ με τίποτα να έχω ένα τέλειο 60fps 16.6ms frame time graph σε οποιαδήποτε ανάλυση με οποιαδήποτε settings νομίζω τα λέει όλα. Και τι δεν δοκίμασα, vsync από το παιχνίδι cap από το παιχνίδι, τα ίδια από nvcp με triple buffering, cap από rtss, 720p όλα low, dlss native, τα πάντα.

Δεν μπορώ με τίποτα να έχω locked 60 με 16.6ms frame times.

Και όλα αυτά μετά από 6-7 patches. Σε 5950x και 3080ti.

Ακόμη απαράδεκτοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Έπαιξα επιτέλους με το τελευταίο patch. Μεγάλη πρόοδος.

Εκεί που γνωρίζεις Henry Sam, έτρωγε τρέλα stutters, δεν μπορούσε να γίνει τίποτα ήταν πραγματικά unplayable. Τώρα τρέχει καλά, θα έλεγα ότι είναι playable. Η vram για 4k dlss quality (1440p) όλα ultra έπεσε στα 10κατι.

ΑΛΛΑ το παιχνίδι το θεωρώ ακόμα broken. Έχει ακόμα stutters σε διάφορες περιοχές.

Παίζω με cap στα 60 για να μειώσω τα stutters αλλα ακόμα ρίχνει frames.

Το γεγονός οτι δεν μπορώ με τίποτα να έχω ένα τέλειο 60fps 16.6ms frame time graph σε οποιαδήποτε ανάλυση με οποιαδήποτε settings νομίζω τα λέει όλα. Και τι δεν δοκίμασα, vsync από το παιχνίδι cap από το παιχνίδι, τα ίδια από nvcp με triple buffering, cap από rtss, 720p όλα low, dlss native, τα πάντα.

Δεν μπορώ με τίποτα να έχω locked 60 με 16.6ms frame times.

Και όλα αυτά μετά από 6-7 patches. Σε 5950x και 3080ti.

Ακόμη απαράδεκτοι.

Πολυ καλά νέα ότι βλέπεις πρόοδο κάτι κάνουν δηλαδή αλλά θέλει ακόμα 3 4 patchakia μπας και καλυτερέψει και το frame time στα σημεία που ανέφερες. Λογικά έρχεται το μεγάλο 1.0.5 patch πιστεύω θα πάει ακόμα ένα σκαλί πάνω το performance. Στα καλά ότι το vram usage έπεσε πάρα πολύ και το dlss quality δείχνει πολύ καλό. 8 patch έχει πάρει ήδη οπότε πάμε για το 9ο σιγά σιγά. Στο 2μηνο θα έχει πάρει αυτά τα 10 patch που λέγαμε στην αρχή και θα έχει στρώσει λίγο πολύ από το day one. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Arkin είπε

Πολυ καλά νέα ότι βλέπεις πρόοδο κάτι κάνουν δηλαδή αλλά θέλει ακόμα 3 4 patchakia μπας και καλυτερέψει και το frame time στα σημεία που ανέφερες. Λογικά έρχεται το μεγάλο 1.0.5 patch πιστεύω θα πάει ακόμα ένα σκαλί πάνω το performance. Στα καλά ότι το vram usage έπεσε πάρα πολύ και το dlss quality δείχνει πολύ καλό. 8 patch έχει πάρει ήδη οπότε πάμε για το 9ο σιγά σιγά. Στο 2μηνο θα έχει πάρει αυτά τα 10 patch που λέγαμε στην αρχή και θα έχει στρώσει λίγο πολύ από το day one. 

Ναι μεγαλη βελτιωση, πολλα σημεια εχουν παλι stutter οχι το stutterfest το προηγουμενο αλλα εχει. Άλλα σημεια ειναι τελειως smooth flat 16.6ms αλλά δεν ξερεις πότε θα σου κατσει, και ειναι τερμα εκνευριστικο οταν γινεται.

Τωρα πχ παιζω με την ellie, ολα smooth, αργοτερα δεν ξερω παλι τι θα γινεται.

Θελει καμποσα patch ακομα, πρεπει να εστιασουν cpu, ακομα δεν φορτωνει τον επεξεργαστη οπως πρεπει.

Vram επεσε 1440p ολα ultra απο 12.κατι στα 10.κατι.

Στα χιονια τωρα με την ellie κανει πολλα artifacts σαν ενα grid/γραμμες πανω στο χιονι το dlss και φαινεται, αυτο υπηρχε απο την αρχη και δεν το εχουν φτιαξει, το ειχαν παρατηρησει και στο df στο βιντεο που ειχαν κανει.

Γενικα αν επικεντρωθουν σε ακομα 2 μεγαλα patch στο performance/cpu/frametimes θα ερθει σε ενα καλο state πιστευω.

Αν δεν το παρατησουν βεβαια.

Εγω παντως review στο steam δεν αλλαζω μεχρι να το κανουν οπως πρεπει (αν ποτέ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Apostol. είπε

Έπαιξα επιτέλους με το τελευταίο patch. Μεγάλη πρόοδος.

Εκεί που γνωρίζεις Henry Sam, έτρωγε τρέλα stutters, δεν μπορούσε να γίνει τίποτα ήταν πραγματικά unplayable. Τώρα τρέχει καλά, θα έλεγα ότι είναι playable. Η vram για 4k dlss quality (1440p) όλα ultra έπεσε στα 10κατι.

ΑΛΛΑ το παιχνίδι το θεωρώ ακόμα broken. Έχει ακόμα stutters σε διάφορες περιοχές.

Παίζω με cap στα 60 για να μειώσω τα stutters αλλα ακόμα ρίχνει frames.

Το γεγονός οτι δεν μπορώ με τίποτα να έχω ένα τέλειο 60fps 16.6ms frame time graph σε οποιαδήποτε ανάλυση με οποιαδήποτε settings νομίζω τα λέει όλα. Και τι δεν δοκίμασα, vsync από το παιχνίδι cap από το παιχνίδι, τα ίδια από nvcp με triple buffering, cap από rtss, 720p όλα low, dlss native, τα πάντα.

Δεν μπορώ με τίποτα να έχω locked 60 με 16.6ms frame times.

Και όλα αυτά μετά από 6-7 patches. Σε 5950x και 3080ti.

Ακόμη απαράδεκτοι.

Για να έχεις ακόμα κάποια θέματα με το σύστημα που έχεις φαντάζομαι σε συστήματα σαν το δικό μου ( AMD 5600 & RX 6600) τι γίνεται. Καλύτερα να περιμένω τα επόμενα patch να δω πως θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aetos1988 είπε

Για να έχεις ακόμα κάποια θέματα με το σύστημα που έχεις φαντάζομαι σε συστήματα σαν το δικό μου ( AMD 5600 & RX 6600) τι γίνεται. Καλύτερα να περιμένω τα επόμενα patch να δω πως θα πάει.

Ναι δεν ειναι σε επιπεδο ps5 ακομα. Καλυτερα να περιμενεις να στρωσει να εχεις μια καλη εμπειρια γιατι σαν παιχνιδι αξιζει. Εχω παιξει το μισο παιχνιδι με τα προηγουμενα patch και ηταν αθλιο, τωρα καπως παλευεται.

Ορισμενες περιοχες τρεχουν 16.6ms flat, αλλες εχει ακομη σκαμπανεβασματα χωρις κανενα προφανη λογο.

Κανονικα θα επρεπε να ειχα την διπλασια αποδοση και δεν εχω ουτε την αποδοση του ps5.

Ελπιζω στα επομενα patch να φτιαξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, seithan είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

4050-1010.jpg

 

Μωρε ναι οκ, το τελειωσα τωρα πριν λιγο, θα ηθελα να το ξαναπαιξω στο grounded αυτη τη φορα, αλλα στο το τελος στο hospital γινοταν χαμος απο stutter.

Δεν το ξανακουμπαω μεχρι να το φτιαξουν πληρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας πω ένα tip. 

Έχει περασει άπειρο hardware από τα χέρια μου και στα εκάστοτε συστήματα που ειχα,κάποια στιγμή με ενδιέφερε περισσότερο να τρέχει "καλά" ένα παιχνδια από το ίδιο το παιχνίδι.Ειχε χαθεί η απόλαυση στον βωμό των frames και του smoothness. 

Έτσι αποφάσισα πριν καιρό να μην ξανανοιξω frame counter και σώθηκα. 

Σας προτείνω να το δοκιμάσετε. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην ομάδα.

Εγώ θα πω το εξής.
Επαιξα το παιχνίδι με τα settings που είχε ανεβάσει ο @Arkin στις πρώτες σελίδες.

Ετρεχε σούπερ τέλεια ? Όχι. 
Ομως ήταν οτι πιο όμορφο και πιο immersive εχω παιξει, απο άποψη γραφικών κόσμου / detail κτλ.

Χτες το βραδυ το τελείωσα και έχω να πω ότι ήταν μια καταπλητική εμπειρία για καναπεδάκι κοντρόλερ και κάψιμο στην τιβι.

Πριν λίγα χρόνια μπορεί να έλεγα το αντίθετο, αλλά πλέον με τον χρόνο για gaming να λιγοστευει θα ήθελα να παίζω 
full games σαν και αυτό.
Linear , απλά και davai story.
Γεμισαμε με open world games κάνοντας θεληματα χωρίς νόημα.

Πλέον άπειρες ώρες με προσοχή και κάνοντας τα πάντα θα τα χαλάω μόνο σε games τύπου (BG 3) (εκέι αντίο ζωή λογικα :D )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2023 στις 7:52 ΠΜ, bonorov είπε

Παιδιά να σας πω ένα tip. 

Έχει περασει άπειρο hardware από τα χέρια μου και στα εκάστοτε συστήματα που ειχα,κάποια στιγμή με ενδιέφερε περισσότερο να τρέχει "καλά" ένα παιχνδια από το ίδιο το παιχνίδι.Ειχε χαθεί η απόλαυση στον βωμό των frames και του smoothness. 

Έτσι αποφάσισα πριν καιρό να μην ξανανοιξω frame counter και σώθηκα. 

Σας προτείνω να το δοκιμάσετε. 

Και εμείς που μπορούμε να δούμε τα fps χωρίς counter τι κάνουμε? Κλείνουμε τα ματια? :P

Για το stuttering? Παίζουμε καθώς τρέχουμε σε treadmill? :P

Αυτό είναι καλή συμβουλή για casuals, με low-end rigs. ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...