Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

24GB.....

Να ναι καλά το 5G της Cosmote στη περιοχή μου που με σώζει σε τέτοιες περιπτώσεις, το οποίο συνδέω μέσω usb tethering στο pc και κατεβάζω με 40-45MB/s (χάνει λίγο καθώς στο κινητό πιάνω και 500+mbps) διαφορετικά με 3.5MB/s της κανονικής γραμμής καλύτερα να πάμε για ύπνο. 

Spoiler

5 μηνες παιζω με 5G ρουτερακι με 3 ευρω το μηνα απο extra sim για απεριοριστα δεδομενα και πιανω 320mb down και 120mb up. Εχω σωθει. Δοκιμασε κατι τετοιο αν ειναι τελειως σαπια η ταχυτητα της vdsl. Eκοψα τελειως vdsl και ησυχασα. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25.2GB patch σε μένα και όχι 24gb.
Από τις λίγες φορές πιο προλαβαίνω να τερματίσω την 1000άρα FTTH 

Μετά το Patch εκανε compile πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με τα 30λεπτα που βάραγε πιο πριν, αν δεν κάνω λάθος κάτω από 5 λεπτά. Το αρχικό μενού παίζει στα 125fps ενώ ήταν πιο χαμηλά (114 νομίζω; ). Δεν θα παίξω όμως σήμερα για να πω εντυπώσεις. Αν δεν κάνω λάθος μου έβαλε πάλι το DLSS το οποίο θα το σουτάρω και πάλι και ας μην τρώω CTD

Στο Steamdeck 26.8GB patch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Tablet είπε

Με 5950X δηλαδη δεν;;

5950x εχω, τρωει για καποιο λογο τρελο μπουκαλι και κανει συνεχεια stutter, με τον επεξεργαστη να ειναι στο 30%.

Αλλοι με Intel αναφερουν smooth sailing. Ολα αυτα στο προηγουμενο patch, δεν ειμαι σπιτι να δοκιμασω το τελευταιο.

Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο και πως επηρεαζει?

"Added a Texture Streaming Rate setting (Graphics > Texture Settings)"

Επεξ/σία από Apostol.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Arkin είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

5 μηνες παιζω με 5G ρουτερακι με 3 ευρω το μηνα απο extra sim για απεριοριστα δεδομενα και πιανω 320mb down και 120mb up. Εχω σωθει. Δοκιμασε κατι τετοιο αν ειναι τελειως σαπια η ταχυτητα της vdsl. Eκοψα τελειως vdsl και ησυχασα. 

 

τι sim ειναι αυτη με 5G και απεριοριστα gb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Arkin είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

5 μηνες παιζω με 5G ρουτερακι με 3 ευρω το μηνα απο extra sim για απεριοριστα δεδομενα και πιανω 320mb down και 120mb up. Εχω σωθει. Δοκιμασε κατι τετοιο αν ειναι τελειως σαπια η ταχυτητα της vdsl. Eκοψα τελειως vdsl και ησυχασα. 

 

Ποιο router ;

33 λεπτά πριν, Tablet είπε

τι sim ειναι αυτη με 5G και απεριοριστα gb?

cosmote extra sim , με 3 ευρω. αρκει το προγραμμα που εχεις να εχει απεριοριστα δεδομενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tablet είπε

τι sim ειναι αυτη με 5G και απεριοριστα gb?

 

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Ποιο router ;

cosmote extra sim , με 3 ευρω. αρκει το προγραμμα που εχεις να εχει απεριοριστα δεδομενα. 

Spoiler

Το ZTE 5001 εχω παιδια εξαιρετικο 5G router εχω δει μεχρι 1.5GB ταχυτητα με Ν78. Αγορα 299 απο cosmote η απο vodafone με 249 αμεσα. Κουμπωνετε την extra sim και παιζετε μπαλιτσα. Καναμε προγραμμα unlimited με 13.70 ευρω και πηραμε και 2 extra sim με 6 ευρω το μηνα και σωθηκαμε. Κοψιμο η vdsl εκει που εδινα 30 δινω 3 και εχω 20 φορες πανω upload και 6 φορες download το οποιο αν ερθει N78 θα γινει 20 φορες πανω. Οσοι ανεβαζουμε 200-300GB τη μερα ειναι σωτηριο. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Oι extra sim  χρεωνονται μια φορα η καθε μηνα;

Spoiler

Καθε μηνα 3 ευρω γιατι ειναι αοριστου δηλαδη την κοβεις οποτε θελεις. Καλυτερα στο θεμα των κινητων να πανε τα ποστ γιατι ειμαστε οσο πιο offtopic γινεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει βγει νεος amd driver 23.4.3 εχει ανεβει στο σχετικο θεμα

 

αναφερει  καποιο fix  Longer than expected shader compilation time when first launching THE LAST OF US™ Part I.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περασα τo 1.0.4 ,μειωθηκε γυρω στο 1Gb η απαιτηση για vram ,τωρα μπορει σε 1440p μια 3080  να το παιξει σε ultra settings με dlss quality.

Σε 4k παιζει σε high settings με dlss quality.

Στις 26/4/2023 στις 11:56 ΜΜ, Apostol. είπε

5950x εχω, τρωει για καποιο λογο τρελο μπουκαλι και κανει συνεχεια stutter, με τον επεξεργαστη να ειναι στο 30%.

Αλλοι με Intel αναφερουν smooth sailing. Ολα αυτα στο προηγουμενο patch, δεν ειμαι σπιτι να δοκιμασω το τελευταιο.

Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο και πως επηρεαζει?

"Added a Texture Streaming Rate setting (Graphics > Texture Settings)"

χαμηλώνοντας το πέφτει η απαίτηση σε vram αλλά αργεί  περισσότερο να φορτώσει τα textures από ότι κατάλαβα.

δες στο Video

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Περασα τo 1.0.4 ,μειωθηκε γυρω στο 1Gb η απαιτηση για vram ,τωρα μπορει σε 1440p μια 3080  να το παιξει σε ultra settings με dlss quality.

Σε 4k παιζει σε high settings με dlss quality.

χαμηλώνοντας το πέφτει η απαίτηση σε vram αλλά αργεί  περισσότερο να φορτώσει τα textures από ότι κατάλαβα.

δες στο Video

 

Thanks για το βιντεο, απο οτι βλεπω στο βιντεο το εχει (εχεις?) στο 1.5, ειμαι περιεργος αν σε χαμηλοτερο setting θα εχει pop in. Αλλα αν οπως λες μειωθηκε η απαιτηση για vram σε 1440p θα ειμαι και τυπικα μεσα με τα 12gb της 3080ti με ολα ultra.

 

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Διαφορα στην αποδοση patch v1.0.3

1639929220_.webp.9442fccbc35fab731441716f6942663a.webp

 

patch v1.0.4

patch104.png.e79955b0aa45be30ada78bafa3a8e6d6.png

τα ιδια

 

Εχεις intel, οπου σε ολους φαινεται να τρεχει καλα το παιχνιδι, θα το δοκιμασω και με τον 5950x να δω αν εχει καποια διαφορα γιατι το patch ανεφερε κατι για cpu usage.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Thanks για το βιντεο, απο οτι βλεπω στο βιντεο το εχει (εχεις?) στο 1.5, ειμαι περιεργος αν σε χαμηλοτερο setting θα εχει pop in. Αλλα αν οπως λες μειωθηκε η απαιτηση για vram σε 1440p θα ειμαι και τυπικα μεσα με τα 12gb της 3080ti με ολα ultra.

 

Εχεις intel, οπου σε ολους φαινεται να τρεχει καλα το παιχνιδι, θα το δοκιμασω και με τον 5950x να δω αν εχει καποια διαφορα γιατι το patch ανεφερε κατι για cpu usage.

 

Τα νουμερα ειναι με high settings σε 1440pμε dlss quality στο woods.

 

Δικο μου ειναι το βιντεο ναι. σε 1440p ultra dllss quality.

Με την 3080 σε 1440p native και ultra settings μου δειχνει καπου στα 10500mb για  vram ,οποτε εσυ με την ti θα εισαι ανετος.

Σε high settings το streaming μπαινει σε 1.0 ,το δοκιμασα ετσι σε 4k dlls quality  high settings και δεν παρατηρησα κατι.

Δοκιμασε το και βλεπεις αν και δεν θα σε περιοριζει τωρα

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...