Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρέμω να ανοίξω τα spoiler επί τόσα posts μην διαβάζω πραγματικό (?) spoiler για το παιχνίδι, ή για το 2ο - ακόμα χειρότερα δηλαδή - που σχολιάσατε νωρίτερα 🫣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 λεπτά πριν, Gulik είπε

Τρέμω να ανοίξω τα spoiler επί τόσα posts μην διαβάζω πραγματικό (?) spoiler για το παιχνίδι, ή για το 2ο - ακόμα χειρότερα δηλαδή - που σχολιάσατε νωρίτερα 🫣 

Άσε , στα σπόιλερ είμαστε τελείως οφφτοπικ για αυτό και τα βάλαμε :lol: 

1000 συγγνώμη για τα οφφτοπικ, απλά προσπαθούσαμε να βρούμε μήπως φταίει κάτι άλλο, πλην του παιχνιδιού, για τα περίεργα drops της χρήσης της κάρτας γραφικών.

Αν δεν έχεςι παίξει το game σποιλερ δεν έχει σε αυτή τη σελίδα 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, akoinonitos είπε

βαλε μς το χερι να μην σου περναει την καθετη γραμμη ,κλεισε το παιχνιδι και ξανα ανοιξε το

Από σύμπτωση σήμερα βγήκαν νέοι drivers, τους εγκατεστησα και δε το ξανά έκανε.

Θα δω και αύριο, δε πρόλαβα να παίξω πολύ.

Θένκς ενιγουει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/4/2023 στις 10:32 ΜΜ, Arkin είπε

...Το uncharted το παρατησαν αν παρατησουν και αυτο τι να πω. Ειναι απαραδεκτοι. 

Τι έχει το uncharted 4? εγω παιζω super 120FPS κολλημενο ολα maxed out. Κανενα πρόβλημα.. Και με undervolt την 4090 στα 65-75% GPU usage

Επεξ/σία από Tablet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tablet είπε

Τι έχει το uncharted 4? εγω παιζω super 120FPS κολλημενο ολα maxed out. Κανενα πρόβλημα.. Και με undervolt την 4090 στα 65-75% GPU usage

Έχει το κλασικό jittering με το panning της κάμερας δεν καταφεραν να το φτιάξουν οι αμπαλοι με ποντίκι και 200fps να έχεις δεν είναι smooth. Και έχει αρκετά σημεία που κοιμούνται cpu gpu και πέφτουν τα fps αρκετά 60 70 έβαλα screen πιο πίσω. Δεν έχει τα χάλια του Last of Us αλλά εκεί κοντά ειναι συν το panning που τουλάχιστον στο lou το διόρθωσαν στο Uncharted το παράτησαν όπως ήταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ήμουν μονο wasd ολα μου τα χρονια gaming. Φέτος πηρα ενα xbox ασυρματο χειριστήριο και ειπα τι έκανα τοσα χρόνια και δεν ειχα παρει;; Τωρα keyboard μονο Total War + LOL..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Πληκτρολογιο μονο για typing,για τιποτα αλλο.

Μπα το αντιθετο controller μονο για κανα fifa και sim racing για οσους παιζουν. Εχει πιασει σκονη το xbox one controller που πηρα 60 ευρω πριν 7-8 χρονια το ποσο αργο ειναι συγκριτικα με ποντικι με υψηλο dpi/μηχανικο πληκτρολογιο δεν υπαρχει συγκριση. Αλλα οπως βολευετε και ο καθενας. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι αν συνηθίζεις με το χειριστήριο τέλος. Όλα μοιάζουν πιο ζωντανά και περισσότερο διαδραστικά. Δίνει άλλη αίσθηση σε αρκετούς τίτλους. Ας πούμε δεν μπορείς να νιώσεις το ίδιο συναίσθημα παίζοντας Halo με πληκτρολόγιο ποντίκι έναντι χειριστηρίου. Γενικά στα FPS μου λείπει αυτή η ψευτοαισθηση της δόνησης. Δεν έχω δοκιμάσει Dualsense, εκεί κι αν ακούω πολλούς να το εκθειάζουν ως κάτι  game changer. 

Επίσης στα περισσότερα mp οι περισσότεροι pros με χειριστήριο παίζουν. 

Έχουν περάσει όμως τόσα χρόνια που δυσκολεύομαι όποτε πιάνω χειριστήριο. Ειδικότερα αν έχει άλλη μορφολογία το εκάστοτε παιχνίδι και εναλλάσσονται μεταξύ Xbox layout/ps layout εκεί κι αν γίνεται χαμός. Δεν μπορώ να στοχεύσω τίποτα, πατάω άλλα κουμπιά γι άλλα. Δεν νιώθω την άνεση και ασυναίσθητη ασφάλεια-ακρίβεια κινήσεων όπως με k/m. Πώς τα καταφέρναμε μικροί με τόσες κονσόλες, φορητά τύπου GBA/DS/PSP, η δύναμη της συνήθειας; feeling old yet;

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι από 11 χρόνων που πήρα υην πρώτη μου κονσόλα (sega) και μέχρι και πριν λίγο καιρό έπαιζα αποκλειστικά με controller είτε στο xbox είτε στο pc. 

Ξεκίνησα να παίζω rdr2 και τώρα tlou με πληκτρολόγιο - ποντίκι και η αλήθεια είναι πως ενθουσιάστηκα. Σε τέτοιου είδους παιχνίδια δε νομίζω πως παίζει να ξανά πιάσω controller. 

Τερματίστηκε και από μένα το tlou. Άξιζε κάθε λεπτό που έπαιξα. Ps3 το είχα παίξει την 1η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Παιδιά φτιάχτηκε το game καθόλου με τα τελευταία paches?

 

Θέλω να το αγοράσω άμα είναι.

 

Για μένα ναι από το 1.0.7.0 πριν 2 βδομάδες. Από αυτό το patch και μετά που έκανα το τερμάτισα για 2η φορά, δεν είχα θέματα. Τώρα αν αντί να ήταν καρφί στα 100fps πήγε κάπου 50πχ δεν του έδωσα σημασία.
Το έβγαλα με DS5 και τις 2 φορές οπότε αν υπήρχε/υπάρχει θέμα με πληκτρολόγιο/ποντίκι είναι κάτι που δεν μπορώ να το απαντήσω καθώς ότι παιχνίδι είναι φτιαγμένο για controller (Gears Of War, TLOU και άλλα) πάντα τα παίζω με controller

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, optimus prime είπε

Πληκτρολογιο μονο για typing,για τιποτα αλλο.

ε ειναι καποια παιχνιδια που αναγκαστικα θες πληκτρολογιο δεν γινεται αλλιως..

Επεξ/σία από Tablet
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Παιδιά φτιάχτηκε το game καθόλου με τα τελευταία paches?

 

Θέλω να το αγοράσω άμα είναι.

 

 

Μπορει να φτιαχτηκε απ οτι καταλαβα αλλα συμφωνω με  τον φιλτατο πιο πανω που εγραψε μποηκοταζ στην εταιρία-ες

που πουλανε beta. Θα το αγορασω μονο και οταν φτιαχνει. Δεν του δινω λεφτα να γινω τεστερ.

 

Και εν τελη ρε παιδια αγοραζουμε ενα προιον ή οχι; Δηλαδη γιατι να αγορασω κατι μισο χαλασμενο; Νομιζω κανεις απο εμας δεν θα εδινε ουτε 20€ σε οπιοδηποτε προιον πωλουνταν σαν προβληματικο.. Γιατι να το κανουμε στα παιχνιδια δηλαδη;;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ έχεις δίκαιο σε αυτό που λες, δεν μπορώ να θυμηθώ πότε ήταν το τελευταίο παιχνίδι που αγόρασα και να μην είχε κάποιο πρόβλημα στην αρχή του.

Μάλλον θα πρέπει να αποδεχτούμε αυτήν την νέα και κακή πραγματικότητα. Όπως έλεγα και γω αρκετές σελίδες πιο πίσω και πριν βγει αυτό το παιχνίδι για τα Ελληνικά στο part 2 που ήταν τραγικά. Σε αντίθεση εδώ αυτό τώρα το φτιάχνουν συνέχεια.

Βέβαια πρέπει και εμείς σαν χρήστες να είμαστε εντός του υλικού που ζητάει, γιατί διαβάζω στο steam τα αρνητικά και σε πολλά είναι χρήστες εκτός των ελάχιστων που ζητάει ή στα ελάχιστα και περιμένουν 4Κ 120fps(shreder οεο!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...