Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, Arkin είπε

Rebinding παντα και βαζεις οτι κουμπια θελεις σε οτι λειτουργια θελεις. Βολευει απειρα ειδικα ποντικι με 2 πλαινα κουμπια αριστερα συν πατημα ροδελας κανεις παπαδες και ο χειρισμος ανεβαινει αρκετα επιπεδα. Τωρα για το animation συμφωνω αν γυρισεις γρηγορα την καμερα ο στοχος παει εκει που θες αλλα το οπλο μενει αρκετα πισω ειναι σαν να κανει emulate το controller το οπλο αλλα ο στοχος παει κανονικα οπου πας το ποντικι. Πολυ περιεργο πραγματικα. 

Θυμάσαι αν κάτι τέτοιο με το aiming υπήρχε και στο Uncharted; Από όσο θυμάμαι όχι. Μάλλον έχει να κάνει με τον τρόπο που παίζεται το πιο αργό The Last of Us.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Θυμάσαι αν κάτι τέτοιο με το aiming υπήρχε και στο Uncharted; Από όσο θυμάμαι όχι. Μάλλον έχει να κάνει με τον τρόπο που παίζεται το πιο αργό The Last of Us.

Οχι το uncharted δεν εχει αυτο το προβλημα. Παιζω το DLC αυτες τις μερες και ειναι κομπλε. Στο LOU το παρατηρησα απο την αρχη. Ο στοχος εχει raw input και η κινηση του οπλου ειναι controller emulated. Και μιλαμε για μεγαλη διαφορα. Το καλο οτι οπου ειναι ο στοχος εκει παει η σφαιρα αλλα ειναι λιγο αστειο να ειναι αλλου το οπλο και αλλου να πηγαινει η σφαιρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οχι το uncharted δεν εχει αυτο το προβλημα. Παιζω το DLC αυτες τις μερες και ειναι κομπλε. Στο LOU το παρατηρησα απο την αρχη. Ο στοχος εχει raw input και η κινηση του οπλου ειναι controller emulated. Και μιλαμε για μεγαλη διαφορα. Το καλο οτι οπου ειναι ο στοχος εκει παει η σφαιρα αλλα ειναι λιγο αστειο να ειναι αλλου το οπλο και αλλου να πηγαινει η σφαιρα. 

Ναι ειδικά οι fast paced κινήσεις χωλαίνουν λίγο. Και είναι κρίμα γιατί το The Last of Us επωφελείται αρκετά από την ακρίβεια του mouse aiming δεδομένου ότι έχεις λίγες σφαίρες και τα θέλεις συχνά τα headshots :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, naruto14 είπε

Ναι ειδικά οι fast paced κινήσεις χωλαίνουν λίγο. Και είναι κρίμα γιατί το The Last of Us επωφελείται αρκετά από την ακρίβεια του mouse aiming δεδομένου ότι έχεις λίγες σφαίρες και τα θέλεις συχνά τα headshots :P

Ασε γελαω μερικες φορες παω να ριξω headshot το ριχνω και το οπλο ερχεται μετα εκει που ηθελα να ριξω. Ειναι περιεργο και ταυτοχρονα αστειο. Στο breath of the wild στον cemu κανει emulate ολη την κινηση του mouse σε controller οποτε ολα εχουν μια αρμονια και ας ειναι πιο αργη η καμερα λογο controller. Αυτο το πραγμα στο LOU δεν το εχω ξανα δει. Πρεπει να κανουν raw input για ποντικι και τα οπλα ωστε να πηγαινουν μαζι με το στοχο οταν πας να στοχευσεις. Πιο αμπαλοι δεν ξερω αν γινεται εβγαλαν ενα port ενος κορυφαιου παιχνιδιου και πραγματικα ειχε ολα τα κακα που θα μπορουσε να εχει για να βγει σε υπολογιστη που προφανως οι περισσοτεροι παιζουν με ποντικι πληκτρολογιο. Τι να πεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γέλασα λίγο με την κρητική του φίλου

Specs για ελάχιστο:
image.png.922896df3687903480f87e8ab3abee4a.png

Ryzen 5 1500x

Και το monster pc:
image.png.310c5284a52870e900dc567480e2751d.png

Ryzen 7 1700x δλδ ελάχιστα πάνω από τα ελάχιστα που θέλει. Τώρα ο pci-e 4.0 NVMe σε cpu με pci-e 3.0 θέλει σχολίασμα;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Γέλασα λίγο με την κρητική του φίλου

Specs για ελάχιστο:
image.png.922896df3687903480f87e8ab3abee4a.png

Ryzen 5 1500x

Και το monster pc:
image.png.310c5284a52870e900dc567480e2751d.png

Ryzen 7 1700x δλδ ελάχιστα πάνω από τα ελάχιστα που θέλει. Τώρα ο pci-e 4.0 NVMe σε cpu με pci-e 3.0 θέλει σχολίασμα;
 

 

Αυτός πρέπει να είναι το παλιό και τρισμέγιστο μέλος του φόρουμ Shredder ή αλλιώς Orokusaki. Δεν ξέρω αν είναι πλέον ενεργός.

Τα πόστς του ήταν θεϊκά και προκαλούσαν κύμα γέλωτος από άκρη σε άκρη του Insomnia! 

Spoiler

Αυτός είναι 100%...Χαχαχαχα!!!     https://steamcommunity.com/id/SHREDDER883

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Γέλασα λίγο με την κρητική του φίλου

Specs για ελάχιστο:
image.png.922896df3687903480f87e8ab3abee4a.png

Ryzen 5 1500x

Και το monster pc:
image.png.310c5284a52870e900dc567480e2751d.png

Ryzen 7 1700x δλδ ελάχιστα πάνω από τα ελάχιστα που θέλει. Τώρα ο pci-e 4.0 NVMe σε cpu με pci-e 3.0 θέλει σχολίασμα;
 

Χαχοαοχαοχαο θεικο ποστ. All my other games load in under 1 second. Monster pc να πουμε. Θεουλης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Αυτός πρέπει να είναι το παλιό και τρισμέγιστο μέλος του φόρουμ Shredder ή αλλιώς Orokusaki. Δεν ξέρω αν είναι πλέον ενεργός.

Τα πόστς του ήταν θεϊκά και προκαλούσαν κύμα γέλωτος από άκρη σε άκρη του Insomnia! 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αυτός είναι 100%...Χαχαχαχα!!!     https://steamcommunity.com/id/SHREDDER883

 

Αααα μπράβο! Τον θυμάμαι!
Μου στέλνει κάτι pm στο steam με κάτι κουλά ώρες ώρες και βαράω εγκεφαλικά και έλεγα και γω ποιος είναι; χαχα

Έχω διαβάσει μερικά review του, ήταν σχετικά καλά. Αλλά αυτό μου βγήκε λίγες ώρες μετά το δικό μου (θετικό review) από πάνω και άρχισα να το καίω μόλις είδα αυτό το τρελό pc config βαπτισμένο ως Monster PC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νταξει μωρε όχι και monster χαχα είπαμε, αλλά τίμιο hardware με εξαίρεση τον παλιό πλέον επεξεργαστή ο οποίος αλλάζετε εύκολα λόγω πλατφόρμας. Ίσως θέλει να πει ότι δεν δικαιολογείται από άποψη του πώς τρέχει/φορτώνει,  σε σχέση με τις δήθεν αναγραφόμενες απαιτήσεις, εφόσον βρίσκεται εντός αυτών των προδιαγραφών και το έγραψε έτσι χωρίς να βγαίνει ξεκάθαρο νόημα;; 

(δε το ξέρω το παλικάρι αν ήταν γνωστό μέλος πάντως ή τρολ)

 

*Επίσης 1 sec φόρτωμα δεν το έχω δει πουθενά πάντως που λέει :P

Όλα παίρνουν ένα -φυσιολογικό- χρονικό διάστημα ελάχιστων δευτερολέπτων 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Νταξει μωρε όχι και monster χαχα είπαμε, αλλά τίμιο hardware με εξαίρεση τον παλιό πλέον επεξεργαστή ο οποίος αλλάζετε εύκολα λόγω πλατφόρμας. Ίσως θέλει να πει ότι δεν δικαιολογείται από άποψη του πώς τρέχει/φορτώνει,  σε σχέση με τις δήθεν αναγραφόμενες απαιτήσεις, εφόσον βρίσκεται εντός αυτών των προδιαγραφών και το έγραψε έτσι χωρίς να βγαίνει ξεκάθαρο νόημα;; 

(δε το ξέρω το παλικάρι αν ήταν γνωστό μέλος πάντως ή τρολ)

 

*Επίσης 1 sec φόρτωμα δεν το έχω δει πουθενά πάντως που λέει :P

Όλα παίρνουν ένα -φυσιολογικό- χρονικό διάστημα ελάχιστων δευτερολέπτων 

Μονο forspoken με direct storage πατας loading μπαινεις αμεσα στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Orokusaki ήταν από τις μεγαλύτερες μορφές του φόρουμ 🙃 Ο λογαριασμός του έκλεισε πριν κάποια χρόνια και δεν νομίζω να έκανε καινούργιο γιατί θα τον είχαμε καταλάβει μιας και ήταν ιδιαίτερος γενικότερα 😋

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά ήταν ένας μικρός θεούλης. <<Βάπτιζε>> οτιδήποτε είχε αγοράσει ως το καλύτερο hw του πλανήτη 😁

Κι απ' οτι βλέπω, τα χούγια δύσκολα φεύγουν..

Επεξ/σία από gregpec2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 λεπτά πριν, liakinen είπε

Ο Orokusaki ήταν από τις μεγαλύτερες μορφές του φόρουμ 🙃 Ο λογαριασμός του έκλεισε πριν κάποια χρόνια και δεν νομίζω να έκανε καινούργιο γιατί θα τον είχαμε καταλάβει μιας και ήταν ιδιαίτερος γενικότερα 😋

Ειδικά με τα πρόσφατα TMNT παιχνίδια, δεν θα κρατιόταν. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, comfuzio είπε

Γέλασα λίγο με την κρητική του φίλου

Specs για ελάχιστο:
image.png.922896df3687903480f87e8ab3abee4a.png

Ryzen 5 1500x

Και το monster pc:
image.png.310c5284a52870e900dc567480e2751d.png

Ryzen 7 1700x δλδ ελάχιστα πάνω από τα ελάχιστα που θέλει. Τώρα ο pci-e 4.0 NVMe σε cpu με pci-e 3.0 θέλει σχολίασμα;
 

Υποπτεύθηκα ποιος ήταν χωρίς καν να διαβάσω το username. Μόνο από το review 😂

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Μονο forspoken με direct storage πατας loading μπαινεις αμεσα στο παιχνιδι.

Υπάρχουν και άλλα παιχνίδια με ταχύτατο loading πάντως. Τα Resident Evil 2 και 3 για παράδειγμα φορτώνουν σε 2-3 δευτερόλεπτα. Και γενικότερα όλα τα παιχνίδια που έχω παίξει τελευταία είχαν ταχύτατο loading. Το The Last of Us μας γυρίζει μερικά χρόνια πίσω στις ένδοξες εποχές των HDD 😂

Επεξ/σία από naruto14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Αυτός πρέπει να είναι το παλιό και τρισμέγιστο μέλος του φόρουμ Shredder ή αλλιώς Orokusaki. Δεν ξέρω αν είναι πλέον ενεργός.

Τα πόστς του ήταν θεϊκά και προκαλούσαν κύμα γέλωτος από άκρη σε άκρη του Insomnia!

Τον θυμάμαι από το gameover.gr όταν είχε forum! Έπος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...