Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, liakinen είπε

Προσωπικά είμαι σε μεγάλη σκέψη να δώσω τα 500€ - 600€ σε PS5 και στο PC μόνο ταινίες, δίκτυο και Rpg games. 

Τα 1000€ + για Gpu είναι εκτός πραγματικότητας για μένα ακόμα και αν οικονομικά μπορώ να τα διαθέσω. 

Welcome to the club, hard cap 350-400 Εβραίοι since 2017.🤣 Ας ζητάει ο πέτσινος και η ανιψούλα του όσα θέλουν. Επίσης όσοι πήραμε ps5 στο launch, αν εξαιρέσουμε λίγο μόνο τις κωλοτούμπες και τα 80ρια του Jim δε το μετανιώσαμε.

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

 

Σταμάαααααααααααατα ποιος παίζει TLOU με ελληνικά VO?🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ilos είπε

Welcome to the club, hard cap 350-400 Εβραίοι since 2017.🤣 Ας ζητάει ο πέτσινος και η ανιψούλα του όσα θέλουν. Επίσης όσοι πήραμε ps5 στο launch, αν εξαιρέσουμε λίγο μόνο τις κωλοτούμπες και τα 80ρια του Jim δε το μετανιώσαμε.

Πάντα εκεί ήμουν και εγώ ~ 400€ και επιλογές που έτυχε να αντέξουν στον χρόνο (είμαι με 1660 Ti από το 19).

Δυστυχώς όχι μόνο έχει γίνει πανάκριβο χόμπι το PC Gaming να άξιζε κιόλας πάει στο καλό. Next Gen ακούω χρόνια τώρα και εκτός μερικών εξαιρέσεων το μόνο που βλέπω είναι μασημένο και ξαναζεσταμένο φαγητό. 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ilos είπε

Μια ζωή optimised medium/high settings παίζω. Αλλά στην περίπτωση του TLOU έχεις πρώτον άπειρο cpu ΒΝ ακόμα και με 16 thread cpu από το συνεχές decompression των assets (σε σημείο να νομίζεις ότι τρέχεις cinebench ενώ μιλάμε για ένα γραμμικό game) και δεύτερον τα textures στο medium που παίζουν οι 8 gb κάρτες είναι επιπέδου ps3 όταν πρωτοκυκλοφόρησε.🤣 Καλά για τα low δε το συζητώ το έβαλα από περιέργεια και θυμήθηκα τα νιάτα μου όταν ναι μεν ήταν μικροσκοπικά αλλά μόλις είχε πρωτοβγεί το texture filtering και παλευόντουσαν, εποχές quake 2/3 μιλάμε.

Υπάρχει και η λυση του skip στο game μέχρι το επόμενο pc upgrade που θα γίνει 2-3-4 χρόνια με hardware της εποχής που θα τα τρέχει όλα ultra όλα στο full με normal τιμές.Α και το παιχνιδι θα το βρίσκεις με ένα 10αρικο.

Εγώ προσωπικα έχω βαρεθεί χρόνια τώρα να προσπαθω να είμαι up to date στο pc gaming και ησυχασα.Ειδικά με την τιμολογιακη πολιτικη που ακολουθουν πλεον οι εταιρείες. 

6 λεπτά πριν, manos0013 είπε

ρε παιδια ερωτηση,εγω που δεν ειμαι ειδικος ! Εχω επεξεργαστη i9-9900 k 3.6gh, καρτα γραφικων msi 1080ti και 32 gb ram,

θα παιζει νορμαλ το παιχνιδι ?

Δοκίμασε και βλέπουμε 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, manos0013 είπε

ρε παιδια ερωτηση,εγω που δεν ειμαι ειδικος ! Εχω επεξεργαστη i9-9900 k 3.6gh, καρτα γραφικων msi 1080ti και 32 gb ram,

θα παιζει νορμαλ το παιχνιδι ?

Define νορμάλ 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bonorov είπε

Υπάρχει και η λυση του skip στο game μέχρι το επόμενο pc upgrade που θα γίνει 2-3-4 χρόνια με hardware της εποχής που θα τα τρέχει όλα ultra όλα στο full με normal τιμές.Α και το παιχνιδι θα το βρίσκεις με ένα 10αρικο.

Εγώ προσωπικα έχω βαρεθεί χρόνια τώρα να προσπαθω να είμαι up to date στο pc gaming και ησυχασα.Ειδικά με την τιμολογιακη πολιτικη που ακολουθουν πλεον οι εταιρείες. 

Προσωπικά το game το έχω παίξει στο ps3 πριν 11 χρόνια και στο ps5 (την remastered για το ps4 από το ps+ collection) πριν 2 χρόνια. Δε μου καίγεται καρφί για το remake στο pc κυριολεκτικά, πόσο μάλλον όταν θα μπορείς να βρεις την ps5 έκδοση σε τιμή χώμα σε λίγο καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Προσωπικά το game το έχω παίξει στο ps3 πριν 11 χρόνια και στο ps5 (την remastered για το ps4 από το ps+ collection) πριν 2 χρόνια. Δε μου καίγεται καρφί για το remake στο pc κυριολεκτικά, πόσο μάλλον όταν θα μπορείς να βρεις την ps5 έκδοση σε τιμή χώμα σε λίγο καιρό.

Είσαι ο καλυτερος του χωριού τότε. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ άμα πας να δεις στο Steam, ζήτημα 1 στους 10 να πρόλαβε να κάνει refund. Την πάτησαν παρα πολλοί με το compile των shaders. Αυτά παθαίνεις άμα αγοράζεις γουρούνι στο σακί. Μια μέρα υπομονή χρειαζόταν. Όχι και τίποτα, μπορεί να κράζουμε όσο θέλουμε, αλλα από τα refunds μονο νιώθουν οι εταιρίες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Ποσα patch θα δουμε ακομα. Το 5ο θα ειναι αυτο ισως μετα τα 10 γινει το παιχνιδι που θελουμε και να παιζει σωστα παντου. Στο uncharted collection εδωσαν 3 patch και το αφησαν κατεστραμενο μιας και χαλασαν το panning στο τελευταιο patch. Ειναι για ζητω τελειως.

Kαμια σχεση το Uncharted,  με το χαλι του last of us.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εντωμεταξύ άμα πας να δεις στο Steam, ζήτημα 1 στους 10 να πρόλαβε να κάνει refund. Την πάτησαν παρα πολλοί με το compile των shaders. Αυτά παθαίνεις άμα αγοράζεις γουρούνι στο σακί. Μια μέρα υπομονή χρειαζόταν. Όχι και τίποτα, μπορεί να κράζουμε όσο θέλουμε, αλλα από τα refunds μονο νιώθουν οι εταιρίες.

 

Μα δεν είχε βγει είδηση ότι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ χρόνου παιξίματος, δικαιούσαι full refund στο Steam..? Δεν ισχύει αυτό τελικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Gulik είπε

Μα δεν είχε βγει είδηση ότι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ χρόνου παιξίματος, δικαιούσαι full refund στο Steam..? Δεν ισχύει αυτό τελικά;

Δεν ξέρω άμα άλλαξε κάτι, εγώ αυτό βλέπω.

Αναφορά σε κείμενο

Valve will, upon request via help.steampowered.com, issue a refund for any title that is requested within 14 days of purchase and has been played for less than 2 hours (this includes online, offline and shared library playtime). Even if you fall outside of the refund rules we've described, you can submit a request and we'll take a look at it.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν ξέρω άμα άλλαξε κάτι, εγώ αυτό βλέπω.

 

20 λεπτά πριν, Gulik είπε

 

Μα δεν είχε βγει είδηση ότι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ χρόνου παιξίματος, δικαιούσαι full refund στο Steam..? Δεν ισχύει αυτό τελικά;

Εχω δει πολλους στο reddit που λενε οτι εγινε refund μετα τις 2 ωρες. Οποτε παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, manos0013 είπε

ρε παιδια ερωτηση,εγω που δεν ειμαι ειδικος ! Εχω επεξεργαστη i9-9900 k 3.6gh, καρτα γραφικων msi 1080ti και 32 gb ram,

θα παιζει νορμαλ το παιχνιδι ?

Στα 1080p, high settings, High Textures, ναι (κάνα 2 options τα'χα και στο Ultra). Δοκιμασμένο στο 2ο PC της υπογραφής που βλέπεις με ένα έξτρα στικ ραμ έπαιζε οκ (με 16 είχε πρόβλημα), έχει μερικά stutters αλλά παίζει συμπαθητικά. 

Όμως με τόσα διαφορετικά συστήματα, και διαφορετικά προβλήματα για τον καθένα, δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά. Πρώτα πρέπει να το...δοκιμάσεις.

@Arkin το θέμα με camera στο U4 το'χε από την αρχή. Δοκιμασμένο όπως γνωρίζεις.

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...