Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες οντως το film grain ηταν ,βασικα ηταν τοσο κακο που δεν πιστευα οτι θα ηταν αυτο.

Κατα τα αλλα φτασαμε στο σημειο να μην μπορουμε με 3080 να παιξουμε 1080p  ultra :lol:

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Παιδες οντως το film grain ηταν ,βασικα ηταν τοσο κακο που δεν πιστευα οτι θα ηταν αυτο.

Κατα τα αλλα φτασαμε στο σημειο να μην μπορουμε με 3080 να παιξουμε 1080p  ultra :lol:

Οταν η 1080ti που βγηκε το 2017 ειχε 11gb vram και η 3080 εχει 10gb σε συνδυασμο με καινουρια/unoptimized παιχνιδια που καταπινουν vram σαν να μην υπαρχει αυριο, τοτε τι περιμενεις. Και τα πραγματα θα γινουν χειροτερα.

Αλλα πως θα πουλησει καινουριες καρτες ο πετσινος αλλιως?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αμα παίζει ΕΤΣΙ με την 3070 με stutters, θα το δω στο youtube σαν ταινία καλύτερα. Εξάλλου εχω παίξει το original (Remastered)

 

4:49 " TLOU "

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άνθρωποι είναι παντελώς τρελοί. Δώσαμε ένα νεφρό για να πάρουμε μία 3070 ti και κρατήσαμε το άλλο για να μείνουμε ζωντανοί και να παίζουμε κανένα παιχνίδι (για 3090 ζητούσαν και ήπαρ) και τώρα βγαίνουν κάτι unoptimized παιχνιδάκια όπως το LOU και το Hogwarts που κάνουν την κάρτα να φαίνεται ότι είναι για πέταμα, μας πετάνε και ένα DLSS frame generation στο Cyberpunk μόνο για τις 40ΧΧ και σου λένε πούλα άλλο ένα νεφρό.

Όχι ευχαριστώ, θα το παίξω στο PS5 να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, liakinen είπε

 

Ποσα patch θα δουμε ακομα. Το 5ο θα ειναι αυτο ισως μετα τα 10 γινει το παιχνιδι που θελουμε και να παιζει σωστα παντου. Στο uncharted collection εδωσαν 3 patch και το αφησαν κατεστραμενο μιας και χαλασαν το panning στο τελευταιο patch. Ειναι για ζητω τελειως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θέλω να μάθω από αυτούς τους λίγους που το τερμάτισαν αν εκτός από τα θέματα απόδοσης έχει άλλα σοβαρά Bugs. 

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zus είπε

Οι άνθρωποι είναι παντελώς τρελοί. Δώσαμε ένα νεφρό για να πάρουμε μία 3070 ti και κρατήσαμε το άλλο για να μείνουμε ζωντανοί και να παίζουμε κανένα παιχνίδι (για 3090 ζητούσαν και ήπαρ) και τώρα βγαίνουν κάτι unoptimized παιχνιδάκια όπως το LOU και το Hogwarts που κάνουν την κάρτα να φαίνεται ότι είναι για πέταμα, μας πετάνε και ένα DLSS frame generation στο Cyberpunk μόνο για τις 40ΧΧ και σου λένε πούλα άλλο ένα νεφρό.

Όχι ευχαριστώ, θα το παίξω στο PS5 να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

Εντάξει ρε παιδια και με το medium-high θα ζήσουμε.Δεν πεθανε κανένας αν δεν παιζει τα παντα στα  ultra. 

Οι εταιρείες θα κάνουν τα παντα να μας παρουν και τα νεφρά και τα συκώτια και τα σπλιναντερα.Καμία δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.Απλά μερικές το προσπαθουν λίγο παραπανω. 

Προφανώς οποίος θέλει να έχει το κεφάλι του ήσυχο ανέκαθεν παει σε κονσόλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, liakinen είπε

Εγώ θέλω να μάθω από αυτούς τους λίγους που το τερμάτισαν αν εκτός από τα θέματα απόδοσης έχει άλλα σοβαρά Bugs. 

δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου καποιο αλλο bug  !! ξεκινησα να παιζω το left behind !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, bonorov είπε

Εντάξει ρε παιδια και με το medium-high θα ζήσουμε.Δεν πεθανε κανένας αν δεν παιζει τα παντα στα  ultra.

Γενικά μιλώντας συμφωνώ με το σχόλιο. Για το συγκεκριμένο παιχνίδι όμως οτιδήποτε κάτω από High σε Textures είναι σαν να καβαλάς το DeLorean και να πας πίσω στο χρόνο 10 και βάλε χρόνια. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Καλά αμα παίζει ΕΤΣΙ με την 3070 με stutters, θα το δω στο youtube σαν ταινία καλύτερα. Εξάλλου εχω παίξει το original (Remastered)

 

4:49 " TLOU "

με ριγμενα καποια settings ειμαι καπου στα 9gb vram σε 1440p και 8gb σε 1080p ,οποτε εκει με την 3070 θα γινεται πανηγύρι

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakinen είπε

Γενικά μιλώντας συμφωνώ με το σχόλιο. Για το συγκεκριμένο παιχνίδι όμως οτιδήποτε κάτω από High σε Textures είναι σαν να καβαλάς το DeLorean και να πας πίσω στο χρόνο 10 και βάλε χρόνια. 

Απο το να παω να δώσω 500-600€ τώρα για φτάνει η vram να το παιξω στα ultra προτιμώ το DeLorean παντως.Μια χαρά ήταν για την εποχή του. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, bonorov είπε

Εντάξει ρε παιδια και με το medium-high θα ζήσουμε.Δεν πεθανε κανένας αν δεν παιζει τα παντα στα  ultra. 

Οι εταιρείες θα κάνουν τα παντα να μας παρουν και τα νεφρά και τα συκώτια και τα σπλιναντερα.Καμία δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα.Απλά μερικές το προσπαθουν λίγο παραπανω. 

Προφανώς οποίος θέλει να έχει το κεφάλι του ήσυχο ανέκαθεν παει σε κονσόλα. 

Μια ζωή optimised medium/high settings παίζω. Αλλά στην περίπτωση του TLOU έχεις πρώτον άπειρο cpu ΒΝ ακόμα και με 16 thread cpu από το συνεχές decompression των assets (σε σημείο να νομίζεις ότι τρέχεις cinebench ενώ μιλάμε για ένα γραμμικό game) και δεύτερον τα textures στο medium που παίζουν οι 8 gb κάρτες είναι επιπέδου ps3 όταν πρωτοκυκλοφόρησε.🤣 Καλά για τα low δε το συζητώ το έβαλα από περιέργεια και θυμήθηκα τα νιάτα μου όταν ναι μεν ήταν μικροσκοπικά αλλά μόλις είχε πρωτοβγεί το texture filtering και παλευόντουσαν, εποχές quake 2/3 μιλάμε.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bonorov είπε

Απο το να παω να δώσω 500-600€ τώρα για φτάνει η vram να το παιξω στα ultra προτιμώ το DeLorean παντως.Μια χαρά ήταν για την εποχή του. 😂

Προσωπικά είμαι σε μεγάλη σκέψη να δώσω τα 500€ - 600€ σε PS5 και στο PC μόνο ταινίες, δίκτυο και Rpg games. 

Τα 1000€ + για Gpu είναι εκτός πραγματικότητας για μένα ακόμα και αν οικονομικά μπορώ να τα διαθέσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...