Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Herald είπε

Eδώ είναι με HT OFF. Πάει αρκετά κομπλέ θα έλεγα, και με αρκετά χαμηλότερη κατανάλωση από ότι με HT ON

 

 

Ναι παει καλυτερα, να σε ρωτησω, το overlay απο που το βαζεις?rtss? βλεπω εχεις 1% και 0.2% αλλα εμενα απο rtss + afterburner δεν παιζουν τα 1% και .1%, ειναι bugαρισμενα δειχνουν συνεχεια 30fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Ναι παει καλυτερα, να σε ρωτησω, το overlay απο που το βαζεις?rtss? βλεπω εχεις 1% και 0.2% αλλα εμενα απο rtss + afterburner δεν παιζουν τα 1% και .1%, ειναι bugαρισμενα δειχνουν συνεχεια 30fps

capframe X

44 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

εγώ ήθελα να καταλάβω ένα πράγμα... πως γίνετε ένα παιχνίδι που είναι γραμμένο να τρέχει σε amd μηχάνημα, να βγαίνει στο pc και να τρέχει σκατά σε amd και πολύ καλύτερα σε intel... μιλάμε οι τύποι έκαναν παπάδες :P 

Intel ωμή δύναμη :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Herald είπε

capframe X

Intel ωμή δύναμη :P 

Μπα απλα τερμα αμπαλοι της iron galaxy. Τα παιχνιδια που αξιοποιουν σωστα τους πυρηνες ειναι στα ιδια. Ηδη εστρωσαν αρκετα τα πραγματα και οταν φτιαξουν τελειως θα ερθουν στα ισια τους και οι amd. Καποιο θεμα υπαρχει με τους amd στο streaming των assets ουτε ωμη δυναμη ουτε τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα capframex βλεπω 1% και 0.2% lows να πεφτουν μεχρι και 40fps, οποτε να τα stutter που εβλεπα . Επαιξα και αλλα 15 λεπτα και ενω η επομενη σκηνη ειναι και αυτη βαρια δεν επεσαν τα 0.2% lows κατω απο 50 με avg 80-90. Αργοτερα εινα καλυτερα αλλα και παλι, δεν ειναι κατασταση αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο; Όταν πάτε να ξεκινήσετε το παιχνίδι, σας βγάζει να κάνετε ενημέρωση τους οδηγούς της κάρτα γραφικών σας ή μόνο σε εμένα το λέει; Γιατί έχω τους τελευταίους. Τι μαγκιά είναι αυτή; 🤣

Και κάτι άλλο, ακόμα στα καλά καθούμενα έχετε crashes και σας πετάει το παιχνίδι όσοι έχετε 3xxx σειρά;

as.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MSSB είπε

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο; Όταν πάτε να ξεκινήσετε το παιχνίδι, σας βγάζει να κάνετε ενημέρωση τους οδηγούς της κάρτα γραφικών σας ή μόνο σε εμένα το λέει; Γιατί έχω τους τελευταίους. Τι μαγκιά είναι αυτή; 🤣

Και κάτι άλλο, ακόμα στα καλά καθούμενα έχετε crashes και σας πετάει το παιχνίδι όσοι έχετε 3xxx σειρά;

as.png

Τα crashes με τον hotfix driver της Nvidia έχουν διορθωθεί. Και είναι το μόνο πραγματικό fix που έχουμε δει από την ημέρα κυκλοφορίας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, MSSB είπε

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο; Όταν πάτε να ξεκινήσετε το παιχνίδι, σας βγάζει να κάνετε ενημέρωση τους οδηγούς της κάρτα γραφικών σας ή μόνο σε εμένα το λέει; Γιατί έχω τους τελευταίους. Τι μαγκιά είναι αυτή; 🤣

Και κάτι άλλο, ακόμα στα καλά καθούμενα έχετε crashes και σας πετάει το παιχνίδι όσοι έχετε 3xxx σειρά;

as.png

Αν είσαι με 30 series ίσως να σου βγάζει το μήνημα παραπάνω. Γιατί κι εγώ αυτούς έχω και δε μου βγάζει κάτι (το hotfix διορθώνει προβλήματα με τις 30Series).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Kανανε πολυ καλη δουλεια .Ετρεχε αρκετα καλα και σε παλια και σε αδυναμα συστηματα.

Ας ελπισουμε σε δυο χρονια με το ragnarok να γινει το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοπαλευεται νομιζω μετα το τελευταιο update...ανεβαζω ενα βιντεακι με dlss on/off στα 1440p default high settings.Βεβαια δεν βλεπω τραγικες διαφορες με dlss on αντε να παιρνω 5fps??Δοκιμασα και με overclock την καρτα αλλα αντε να παρεις 5 fps απο εκει βεβαια στο βιντεακι που ανεβαζω θα δειτε οτι το κλεινω το overclock.

Καποιος μπορει να το παιξει και με παλιο συστημα βεβαια μην περιμενει πολλα.Εμενα δεν μου κακοφαινεται τοσο μιας και στο playstation επαιζε με λιγοτερα καρε.Λογικα αν γινουν πιο σταθερα τα καρε και δεν εχουν αυτα τα κολληματα/σκαμπανεβασματα θα ειναι κομπλε και ας το παιζεις 40-50 καρε.Το λεω αυτο γιατι λογικα θα υπαρχουν και πιο βαρια σημεια απο το σημειο που το δοκιμασα οποτε ισως σε αλλα σημεια το average να ειναι κοντα στο 40 η πιο κατω γιατι εγω επι το πληστον τωρα εβλεπα 45-50 καρε με dlss off.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, icenex είπε

Ψιλοπαλευεται νομιζω μετα το τελευταιο update...ανεβαζω ενα βιντεακι με dlss on/off στα 1440p default high settings.Βεβαια δεν βλεπω τραγικες διαφορες με dlss on αντε να παιρνω 5fps??Δοκιμασα και με overclock την καρτα αλλα αντε να παρεις 5 fps απο εκει βεβαια στο βιντεακι που ανεβαζω θα δειτε οτι το κλεινω το overclock.

Καποιος μπορει να το παιξει και με παλιο συστημα βεβαια μην περιμενει πολλα.Εμενα δεν μου κακοφαινεται τοσο μιας και στο playstation επαιζε με λιγοτερα καρε.Λογικα αν γινουν πιο σταθερα τα καρε και δεν εχουν αυτα τα κολληματα/σκαμπανεβασματα θα ειναι κομπλε και ας το παιζεις 40-50 καρε.Το λεω αυτο γιατι λογικα θα υπαρχουν και πιο βαρια σημεια απο το σημειο που το δοκιμασα οποτε ισως σε αλλα σημεια το average να ειναι κοντα στο 40 η πιο κατω γιατι εγω επι το πληστον τωρα εβλεπα 45-50 καρε με dlss off.

 

Υπάρχουν παιχνίδια που με 40 καρέ είναι πιο σμουθ από ότι αυτό με 120 σε high refresh rate monitor. Αυτό είναι το πρόβλημα πιο πολύ για όλους (σχεδόν)και όχι τα καρέ αυτά καθαυτά.

Δοκίμασα και το άλλο της naughty / iron galaxy. Ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μοιάζει laggy ακόμη και με 150 fps, αν και η χρήση πόρων είναι καλύτερη. Ίδιο πρόβλημα, ίδια εταιρεία στο port. I see a pattern here :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tommybertsen είπε

 

Δοκίμασα και το άλλο της naughty / iron galaxy. Ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μοιάζει laggy ακόμη και με 150 fps, αν και η χρήση πόρων είναι καλύτερη. Ίδιο πρόβλημα, ίδια εταιρεία στο port. I see a pattern here :lol:

To πιο στουντιο θα κανει το Port, ποιος το επιλεγει.Το στουντιο που εκανε το αρχικο παιχνιδι, η  Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...