Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Η λογική αυτή δεν είναι βάσιμη εν έτη 2022. Δεν είσαι υποχρεωμένος να δώσεις 60 ευρώ για ένα παιχνίδι. Υπάρχουν ένα σωρό οικονομικότεροι τρόποι να απολαύσεις το χόμπι σου. Από παλιότερα και πολύ φθηνά παιχνίδια, έως και συνδρομές τύπου Game Pass. Αν ο άλλος θέλει ντε και καλά να παίξει day one ένα παιχνίδι και δεν το σηκώνει η τσέπη του, με γεια του με χαρά του ας το παίξει με όποιον τρόπο θέλει. Αυτό δεν δικαιολογεί σε καμία περίπτωση όμως μια παράνομη ενέργεια όπως η πειρατία.

Για αυτο στο σχολιο μου γραφω οτι αντεχει η τσεπη του καθενος για ενα παιχνιδι και εννοειτε τι ποσο ειναι διατεθιμενος ο καθενας ξεχωριστα να δαπανησει για αυτο.

Και για να μην συνεχιστει το θεμα πειρατειας και επειδη ο γραπτος μου λογος δεν ειναι μαλλον κατανοητος.Προφανως και δεν συμφωνω με την πειρατεια(πιτσιρικας που ημουν αφραγκος το εκανα και νομιζα οτι ημουν εξυπνος πλεον εχω αλλη νοοτροπια για χιλιους 2 λογους που δεν χρειαζεται να αναλυσω) αλλα αυτο ειναι αλλο πραγμα με αυτο που ειπα εξαρχης.Δεν ειμαι εδω για να το παιξω αστυνομια της πειρατειας ο καθενας ας κανει οτι τον φωτισει ο θεος.Αυτο ητανε το σχολιο μου περι πειρατειας οτι δεν μου πεφτει λογος τι κανει ο διπλανος μου εγω κοιταω τι κανω εγω και πως βοηθαω την gaming βιομηχανια ή απλα τους δημιουργους που γουσταρω.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια πραγματικα 6 σελίδες και καθόμαστε και ασχολούμαστε με την τιμή του game, αντι επιτέλους να συνειδητοποιήσουμε και να απολαύσουμε το γεγονός ότι το παιχνίδι της δεκαετίας (και όλων των εποχών για πολλούς) μετά απο 10 έτη έντονης επιθυμίας απτην PC Gaming κοινότητα, φημών, διαψεύσεων κλπ. πλέον και επίσημα έρχεται στα PC μας! 

Και full χτισμένο απτην αρχή με γραφικά 2022 και όχι του 2013! Μπορεί και ανανεωμένο gameplay (με μηχανικές του 2). Και το expansion μεσα και multiplayer. Δηλαδη προτιμούσατε τις ψευτολύσεις των RPCS3 και PS Now τόσα χρόνια ?? Μιλάμε για ένα πολυβραβευμένο ΑΑΑ game απο ΑΑΑ studio που κάνει την εμφάνιση του σε νέα πλατφορμα και που στο κάτω κάτω πολλοί PC Gamers δεν είχαν καν δοκιμάσει σε PS console τόσα χρόνια ή ακόμα και δεν γνώριζαν την ύπαρξή του, οπότε θεωρούνται αυτόματα και νέο αγοραστικό κοινό για το συγκεκριμενο IP! Δηλαδή να κάτσουν 2 studio (Naughty + δε ξερω ποιο αλλο θα αναλάβει να το μεταφέρει στο PC) πόσα άτομα να δουλέυουν πόσους μήνες για να το παίξει ο Κωστάκης απτην Κολοπετινίτσα με 10-20-30 ευρώ (δε ξερω με πόσα πια ειστε ευχαριστημένοι) επειδή τόχει ξαναπαίξει στο PS3/4/5.

Όταν πάτε και δίνετε 60αρες για FIFA και Call of Duty και δε ξέρω και γω ποιο άλλο κάθε χρόνο που ειναι τα ίδια και τα ίδια και ειναι και μάπες όλα μέλι γάλα?

Για να μην παρεξηγούμαι φτηνό σίγουρα δεν το λές αλλα οι τιμές γενικά έχουν ανέβει στα games. Περιμέντε 2-3 βδομάδες και άνετα θα το βρίσκετε στα κλειδάδικα κα΄τω απο 50-40αρι και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

Τώρα επι του παρόντος, πότε περίπου βλέπετε να κυκλοφορεί? Πιθανον ταυτόχρονα με την προβολή της σειράς λέω εγώ.

Θα ήταν καλή φάση να έβαζαν και ενα online co-op story mode me Joel-Ellie αλλα απίθανο.. :)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Ρε παιδια πραγματικα 6 σελίδες και καθόμαστε και ασχολούμαστε με την τιμή του game, αντι επιτέλους να συνειδητοποιήσουμε και να απολαύσουμε το γεγονός ότι το παιχνίδι της δεκαετίας (και όλων των εποχών για πολλούς) μετά απο 10 έτη έντονης επιθυμίας απτην PC Gaming κοινότητα, φημών, διαψεύσεων κλπ. πλέον και επίσημα έρχεται στα PC μας! 

Και full χτισμένο απτην αρχή με γραφικά 2022 και όχι του 2013! Μπορεί και ανανεωμένο gameplay (με μηχανικές του 2). Και το expansion μεσα και multiplayer. Δηλαδη προτιμούσατε τις ψευτολύσεις των RPCS3 και PS Now τόσα χρόνια ?? Μιλάμε για ένα πολυβραβευμένο ΑΑΑ game απο ΑΑΑ studio που κάνει την εμφάνιση του σε νέα πλατφορμα και που στο κάτω κάτω πολλοί PC Gamers δεν είχαν καν δοκιμάσει σε PS console τόσα χρόνια ή ακόμα και δεν γνώριζαν την ύπαρξή του, οπότε θεωρούνται αυτόματα και νέο αγοραστικό κοινό για το συγκεκριμενο IP! Δηλαδή να κάτσουν 2 studio (Naughty + δε ξερω ποιο αλλο θα αναλάβει να το μεταφέρει στο PC) πόσα άτομα να δουλέυουν πόσους μήνες για να το παίξει ο Κωστάκης απτην Κολοπετινίτσα με 10-20-30 ευρώ (δε ξερω με πόσα πια ειστε ευχαριστημένοι) επειδή τόχει ξαναπαίξει στο PS3/4/5.

Όταν πάτε και δίνετε 60αρες για FIFA και Call of Duty και δε ξέρω και γω ποιο άλλο κάθε χρόνο που ειναι τα ίδια και τα ίδια και ειναι και μάπες όλα μέλι γάλα?

Για να μην παρεξηγούμαι φτηνό σίγουρα δεν το λές αλλα οι τιμές γενικά έχουν ανέβει στα games. Περιμέντε 2-3 βδομάδες και άνετα θα το βρίσκετε στα κλειδάδικα κα΄τω απο 50-40αρι και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

Τώρα επι του παρόντος, πότε περίπου βλέπετε να κυκλοφορεί? Πιθανον ταυτόχρονα με την προβολή της σειράς λέω εγώ.

Θα ήταν καλή φάση να έβαζαν και ενα online co-op story mode me Joel-Ellie αλλα απίθανο.. :)

 

Το πρωτο τριμηνο του 2023 μαλλον θα παει η κυκλοφορια του Σεπτεμβριο για PS5. Οπως και με το Uncharted Legacy Collection βγηκε Ιανουαριο για PS5 και ερχεται σε υπολογιστη 6 μηνες μετα μεσα Ιουλιου βγαινει για PC καπως ετσι λογικα θα παει και το Last Of Us. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Warlord1981 είπε

Ρε παιδια πραγματικα 6 σελίδες και καθόμαστε και ασχολούμαστε με την τιμή του game, αντι επιτέλους να συνειδητοποιήσουμε και να απολαύσουμε το γεγονός ότι το παιχνίδι της δεκαετίας (και όλων των εποχών για πολλούς) μετά απο 10 έτη έντονης επιθυμίας απτην PC Gaming κοινότητα, φημών, διαψεύσεων κλπ. πλέον και επίσημα έρχεται στα PC μας! 

Και full χτισμένο απτην αρχή με γραφικά 2022 και όχι του 2013! Μπορεί και ανανεωμένο gameplay (με μηχανικές του 2). Και το expansion μεσα και multiplayer. Δηλαδη προτιμούσατε τις ψευτολύσεις των RPCS3 και PS Now τόσα χρόνια ?? Μιλάμε για ένα πολυβραβευμένο ΑΑΑ game απο ΑΑΑ studio που κάνει την εμφάνιση του σε νέα πλατφορμα και που στο κάτω κάτω πολλοί PC Gamers δεν είχαν καν δοκιμάσει σε PS console τόσα χρόνια ή ακόμα και δεν γνώριζαν την ύπαρξή του, οπότε θεωρούνται αυτόματα και νέο αγοραστικό κοινό για το συγκεκριμενο IP! Δηλαδή να κάτσουν 2 studio (Naughty + δε ξερω ποιο αλλο θα αναλάβει να το μεταφέρει στο PC) πόσα άτομα να δουλέυουν πόσους μήνες για να το παίξει ο Κωστάκης απτην Κολοπετινίτσα με 10-20-30 ευρώ (δε ξερω με πόσα πια ειστε ευχαριστημένοι) επειδή τόχει ξαναπαίξει στο PS3/4/5.

Όταν πάτε και δίνετε 60αρες για FIFA και Call of Duty και δε ξέρω και γω ποιο άλλο κάθε χρόνο που ειναι τα ίδια και τα ίδια και ειναι και μάπες όλα μέλι γάλα?

Για να μην παρεξηγούμαι φτηνό σίγουρα δεν το λές αλλα οι τιμές γενικά έχουν ανέβει στα games. Περιμέντε 2-3 βδομάδες και άνετα θα το βρίσκετε στα κλειδάδικα κα΄τω απο 50-40αρι και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

Τώρα επι του παρόντος, πότε περίπου βλέπετε να κυκλοφορεί? Πιθανον ταυτόχρονα με την προβολή της σειράς λέω εγώ.

Θα ήταν καλή φάση να έβαζαν και ενα online co-op story mode me Joel-Ellie αλλα απίθανο.. :)

 

Μία διευκρίνηση μόνο: Το Remake δεν θα περιλαμβάνει το multiplayer του παιχνιδιού, όπως η συλλογή Uncharted. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω ιδεα τι παιζει με αυτο εχει ζομπι και teen lesbians αν καταλαβα καλα απο το τρειλερ.Γενικα netflixιζει σαν στορυ ή αξιζει να ασχοληθεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, naruto14 είπε

Μία διευκρίνηση μόνο: Το Remake δεν θα περιλαμβάνει το multiplayer του παιχνιδιού, όπως η συλλογή Uncharted. 

Προσωπικα μου ειναι αδιαφορο το επαιξα μονο κ μονο γιατι ηθελα να κανω ολα τα achievement και μετα ουτε ξανασχοληθηκα, σιγουρα ομως καποιοι θα δυσαρεστηθουν γιατι αρεσε σε μεγαλη μεριδα κοσμου.Αφου ακόμη και μετά απο τοσα χρονια μετα την κυκλοφορια του παιχνιδιου και μιλαω για την remaster και μαλιστα την εποχή που βγηκε το Pro παντα εβρισκα game.

Ευτυχως γλυτωσαμε το grinding στο multi αφου θα το παιζαμε μονο κ μονο για τα achievements οπως οψειλουμε εμεις οι ψυχαναγκαστικοι.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, seithan είπε

Οι τιμές έχουν ανέβει μέχρι κ στις.. μπομπότες, γενικά σε ολα τα είδη κ παντού. Οι μισθοί είναι χάλια. 

Γιατί να αγοράσεις μπομπότες στην ηλικία σου.🤣

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Χρειάστηκε να google τι είναι μπομπότες. :D

Εμένα ο παππούς μου είχε κοτόπουλα στο χωριό πριν έχουμε internet στο σπίτι.😁

f8361a6a70c3a30855c68dd47a05e135--thug-l

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ilos είπε

Εμένα ο παππούς μου είχε κοτόπουλα στο χωριό πριν έχουμε internet στο σπίτι.😁

f8361a6a70c3a30855c68dd47a05e135--thug-l

Εμείς Μπομπότα στο χωριό μου λέμε το φαγητό αλευριά άν το ξέρετε που γίνετε πολύ νόστιμο με χωριάτικο σπιτικό κοτόπουλο όπως επίσης και με κεφτέδες.

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Εμείς Μπομπότα στο χωριό μου λέμε το φαγητό αλευριά άν το ξέρετε που γίνετε πολύ νόστιμο με χωριάτικο σπιτικό κοτόπουλο όπως επίσης και με κεφτέδες.

Το ίδιο περίπου πράμα είναι με αυτό που ταϊζεις τα κοτόπουλα πιτάλευρο από αραβόσιτο + τι άλλο τους βάζουν μέσα για να παίρνουν βάρος γρήγορα.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Εμείς Μπομπότα στο χωριό μου λέμε το φαγητό αλευριά άν το ξέρετε που γίνετε πολύ νόστιμο με χωριάτικο σπιτικό κοτόπουλο όπως επίσης και με κεφτέδες.

1 ώρα πριν, ilos είπε

Το ίδιο περίπου πράμα είναι με αυτό που ταϊζεις τα κοτόπουλα πιτάλευρο από αραβόσιτο + τι άλλο τους βάζουν μέσα για να παίρνουν βάρος γρήγορα.😁

what-the-hell-is-going-on-here-kayce-dut

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αρτιστικη/ καλλιτεχνική πρωτότυπη ιδέα των prerendered visuals πλάνων ειδικότερα όσων αφορά τα πρόσωπα των Ellie & Joel, η χρωματική παλέτα που χρησιμοποιείται στο Remastered ομολογώ ότι μαρεσει περισσότερο και δίνει έναν μοναδικό και ξεχωριστό τόνο στην metapocalyptic αίσθηση και ατμόσφαιρα του παιχνιδιού. Κάτι που αποτυπώνεται τέλεια και στις εκφράσεις προσώπων των πρωταγωνιστών.

Η αληθοφάνεια των γραφικών του Remake 2022 είναι καλή μεν αλλά ταιριάζει περισσότερο στο να τονιστεί η λεπτομέρεια των περιβαλλόντων τριγύρω και κάποιων λοιπών παρεμφερή στοιχείων αλλά οριακά χάνεται λίγο ότι αναφέραμε παραπάνω για το remastered με αποτέλεσμα εδώ κάποιες στιγμές να φαίνονται σαν άψυχα ή παγωμένα τα πρόσωπα των χαρακτήρων χωρίς αυτή την καλλιτεχνική ματιά του original.

Θα ήθελα να έβλεπα μια μίξη αυτών των δύο.

Όσων αφορά το πρόσωπο της Έλλη, παρατήρησα ότι μετέφεραν την αλλαγή των χαρακτηριστικών από τα cutscenes του 2, μια αλλαγή που επηρεάστηκε και από το περιστατικό με (την τότε) Ellen Page ( τώρα  Eliot Page )

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...