Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγώ πιστεύω σε βάθος χρόνου θα το στρώσουν από άποψη performance, αυτό που δεν βλέπω να γίνεται είναι να βελτιώνουν την κατανάλωση σε VRAM, που απαιτεί 8 γιγα για medium textures που δεν βλέπονται. Πραγματικά κάνει ελάχιστο scale σε κατανάλωση, ενώ ταυτόχρονα ρίχνει δυσανάλογα την ποιότητα.

Κάρτες σαν την 2070 αναγκάζονται να τρέξουν medium textures στα 1440p ή με dlss για να μην γίνεται χαμός από VRAM stutter, αλλιώς για high textures, στα 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Parapas είπε

Η φάση είναι

Developers της Naughty Dog μπουκάρουν στα γραφεία της Iron Galaxy: "Get out of here noobs! Guys, let's fix this sh!t" :P

Ταματα στην nixxes θέλει. Η iron galaxy ας το κλείσει το μαγαζάκι. Οι devs της δεν το είχαν ούτε το 2014 με knight ούτε 10 χρόνια μετά με uncharted και last of us. 

Στα spyro και crash έκαναν εξαιρετικη δουλειά όμως. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πλάκα είναι ότι κάτι φτωχοί (1660 Ti) σαν και του λόγου μου που περίμεναν το παιχνίδι μιας και δεν είχαν κονσόλα ποτέ (μόνο Nintendo), ούτε σε Low στα 1080p με 60 FPS δεν θα το χαρούν. 

Βέβαια η κάρτα είναι παλιά και η βιομηχανία (καρτέλ) αποφάσισε ότι πρέπει να περάσουμε τουλάχιστον στα 8GB VRAM για 1080p High settings. Από την άλλη δεν μας εξηγούν πως με αυτά τα settings τρέχουν παιχνίδια με καλύτερα γραφικά όπως RDR2, Horizon Zero Dawn, Metro Exodus, ακόμα και το Cyberpunk 2077 με μίξη ρυθμίσεων Ultra - High - Medium και ασύγκριτα καλύτερα γραφικά. 

Το θεωρώ τουλάχιστον γελοίο να προβεί κάποιος σε αναβάθμιση μόνο και μόνο για αυτό το παιχνίδι. 

Από μένα θα πάρουν τα παπάκια μου 😉

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσα σε ένα bug στο 5ο ανέκδοτο της Ellie, δεν μου κάνει για κανένα λόγο trigger το event...
Είδα ότι video υπάρχει και δεν υπάρχει, διάβασα ότι guide υπάρχει και δεν υπάρχει.
Απλά δεν θέλει να πει το ανέκδοτο της και να πάρω το achievement...Και κάπως έτσι έχασα κοντά στις 2 ώρες gameplay.
Για τα shivdoors ναι μεν δεν πειράζουν το Progression αλλά επειδή θέλω τα achievements, μου κάνει ζημιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Έπεσα σε ένα bug στο 5ο ανέκδοτο της Ellie, δεν μου κάνει για κανένα λόγο trigger το event...
Είδα ότι video υπάρχει και δεν υπάρχει, διάβασα ότι guide υπάρχει και δεν υπάρχει.
Απλά δεν θέλει να πει το ανέκδοτο της και να πάρω το achievement...Και κάπως έτσι έχασα κοντά στις 2 ώρες gameplay.
Για τα shivdoors ναι μεν δεν πειράζουν το Progression αλλά επειδή θέλω τα achievements, μου κάνει ζημιά

Μην τρελενεσαι καντο στο επομενo playthrough ουτως η αλλως για να βγαλεις ολο το παιχνιδι με 100% achievement θελει τουλαχιστον 2 playthrough.

Γραψε λαθος τα ειδα τωρα δεν εχουν τα ιδια με την εκδοση remaster..Θεωρητικα μπορεις να το 100ρησεις σε ενα playthrough...οποτε ναι σε μαμησε...αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να παιξεις το chapter απο την αρχη λογικα θα το κανει trigger.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ πρωταπριλιά σήμερα. Θυμάμαι κάθε χρόνο έδιναν άρθρο fake ότι η Sony θα φέρει όλα τα παιχνίδια υπολογιστή. Τώρα που έγινε αυτό θα δούμε κανα άρθρο με Nintendo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τρέχουν και έρχονται απανωτά τα patch... βλέπετε λοιπόν ότι μαλ@κιες ανακοινώσεις delay κάνουν οι περισσότεροι και σν τους κάτσει έκατσε τα μαζεύουμε μετά; Σε λιγότερο από μια εβδομάδα 2 κ κατι patchακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με παράξενο, ανώμαλο, πνεύμα αντιλογίας, αλλά έβαλα ελληνικό voice over για πλάκα και δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι θέλω να το γυρίσω στα αγγλικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Μην τρελενεσαι καντο στο επομενo playthrough ουτως η αλλως για να βγαλεις ολο το παιχνιδι με 100% achievement θελει τουλαχιστον 2 playthrough.

Γραψε λαθος τα ειδα τωρα δεν εχουν τα ιδια με την εκδοση remaster..Θεωρητικα μπορεις να το 100ρησεις σε ενα playthrough...οποτε ναι σε μαμησε...αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να παιξεις το chapter απο την αρχη λογικα θα το κανει trigger.

και όμως αυτό ήταν!! θενξ!
και είχα ξενερώσει τόσο άσχημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Πείτε με παράξενο, ανώμαλο, πνεύμα αντιλογίας, αλλά έβαλα ελληνικό voice over για πλάκα και δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι θέλω να το γυρίσω στα αγγλικά. 

το δοκίμασα πριν λίγο, μου φάνηκε αστεία κακό να το ακούω έτσι.

Θέμα συνήθειας λογικά είναι, το ίδιο και με τα god of war.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, liakinen είπε

Η πλάκα είναι ότι κάτι φτωχοί (1660 Ti) σαν και του λόγου μου που περίμεναν το παιχνίδι μιας και δεν είχαν κονσόλα ποτέ (μόνο Nintendo), ούτε σε Low στα 1080p με 60 FPS δεν θα το χαρούν.

Μα για αυτές τις κάρτες φτιάχνονται τα games και για ακόμα χαμηλότερες. Δεν φτιάχνονται για το 2% με 3080 που έχουν να σκάσουν χιλιάρικο. Απλά το studio fucking sucks και είναι ντροπή για την Sony και την ND που γυφτιαζουν για την ναυαρχίδα τίτλο τους.  Ότι κέρδισαν από το φτηνό studio, φαντάζομαι τα έχασαν από το κράξιμο και τα refunds στο Steam. Όπως και να έχει bottom line, they suck!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xristaras12 είπε

το δοκίμασα πριν λίγο, μου φάνηκε αστεία κακό να το ακούω έτσι.

Θέμα συνήθειας λογικά είναι, το ίδιο και με τα god of war.

Εντάξει, λέμε και καμιά φαιδρότητα να περνάει η ώρα!.. Πάντως το δεύτερο playthrough το σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω στα ελληνικά. Ίσως να φταίει το ότι τα τελευταία χρόνια έχω δει πολύ μεταγλωττισμένο κινούμενο σχέδιο και οι φωνές μου φάνηκαν οικείες, τι να πω. 

Αυτό που δεν μπόρεσα να παλαίψω ήταν το ελληνικό μενού!.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...