Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

New patch out

https://feedback.naughtydog.com/hc/en-us/articles/14435572996500
 

A new hotfix for The Last of Us Part I is now live. This update addresses fixes that improve memory, performance, and more.

Decreased PSO cache size to reduce memory requirements and minimize Out of Memory crashes
Added additional diagnostics for developer tracking purposes
Increased animation streaming memory to improve performance during gameplay and cinematics
Fix for crash on boot relating to game save files

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 λεπτά πριν, Parapas είπε

New patch out

https://feedback.naughtydog.com/hc/en-us/articles/14435572996500
 

A new hotfix for The Last of Us Part I is now live. This update addresses fixes that improve memory, performance, and more.

Decreased PSO cache size to reduce memory requirements and minimize Out of Memory crashes
Added additional diagnostics for developer tracking purposes
Increased animation streaming memory to improve performance during gameplay and cinematics
Fix for crash on boot relating to game save files

Δευτερο patch σε μια μερα. Εχουν μπει σε god mode οι developers μπας και φτιαξουν το χαλι της αρχικης εντυπωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Δευτερο patch σε μια μερα. Εχουν μπει σε god mode οι developers μπας και φτιαξουν το χαλι της αρχικης εντυπωσης.

Αν παρατηρησεις, τα hotfixes ειναι πολυ απλα. Δλδ στο 2ο μειωσαν το PSO cache size για να μην στρεσαρουν τις μνημες (απλα πραγματα ουσιαστικα οταν εχεις προσβαση στον κωδικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι έχουν αλλάξει το dlss dll σε version 3.1.11, το τελευταίο patch το ξανα επαναφέρει σε 3.1.2.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/514764/geforce-grd-53141-feedback-thread-released-32323/

Αναφορά σε κείμενο
  • [The Last of Us Part 1] Game may randomly crash during gameplay on GeForce RTX 30 series GPUs [4031676]

 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα που έκλεισα το demonologist και πήγα να παίξω TLOU, άρχισε να κάνει compile shaders.
Σίγουρα την πρώτη φορά είχε πάρει κάτω από 30 δευτερόλεπτα γιατί το θυμάμαι που άνοιξε, έφτιαχνα settings, και έπαιξα και δεν είχε πουθενά την λέξη ότι κάνει compile shaders.
Τώρα δεν πάει τόσο γρήγορα, ακούω την GPU να βογκάει αλλά δεν μπορώ να πω ότι πάει με κακό ρυθμό.
Είναι ήδη στο 11% σε κάτω από 1'. Σίγουρα πολύ παραπάνω από τα 30" (που ίσως λέω και πολλά) αλλά δεν μου φαίνεται ότι θα πάρει και πάνω από 5'

Περί τα 10' έκανε τελικά αλλά έκανα και άλλα πράγματα μαζί.
Σίγουρα τόσο δεν μου είχε πάρει την πρώτη φορά αλλά δεν ήταν και κάτι τραγικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι ποτέ θα σταματήσει αυτή παράνοια που επικρατεί στα release dates όλων των παιχνιδιών που έρχονται! Χίλιες φορές άσε το παιχνίδι 1 μήνα και βγάλε το παιχνίδι όπως πρέπει! Αυτά τα παιχνίδια που αποτελούν σημεία τομής για τη gaming βιομηχανία θα έπρεπε να προσέχονται αρκετά πριν βγουν! Εγώ πάντως από καραντίνα και μετά δεν έχω παίξει ένα παιχνίδι της προκοπής χωρίς bugs στο release του! Πόσες φορές ακομα θα είμαστε στο ίδιο έργο θεατές άραγε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Pantaz είπε

Αναρωτιέμαι ποτέ θα σταματήσει αυτή παράνοια που επικρατεί στα release dates όλων των παιχνιδιών που έρχονται! Χίλιες φορές άσε το παιχνίδι 1 μήνα και βγάλε το παιχνίδι όπως πρέπει! Αυτά τα παιχνίδια που αποτελούν σημεία τομής για τη gaming βιομηχανία θα έπρεπε να προσέχονται αρκετά πριν βγουν! Εγώ πάντως από καραντίνα και μετά δεν έχω παίξει ένα παιχνίδι της προκοπής χωρίς bugs στο release του! Πόσες φορές ακομα θα είμαστε στο ίδιο έργο θεατές άραγε;

Είχε ήδη φαει delay το παιχνίδι. Θέλουν να μας κάνουν beta testers στα παιχνίδια τους αυτο κατάλαβα εγώ έχει αρκετά χρόνια βγάζουν μισά παιχνίδια και μετά από 10 patches έρχονται εκεί που πρέπει. 

Στο μεταξύ και όταν διορθωθεί το παιχνίδι οι εντυπώσεις είναι οι τέρμα αρνητικές που είχε day one από πολύ κόσμο. Δηλαδή damage control κανουν απο μόνες τους οι εταιρείες στα παιχνίδια τους. 

Πχ 2077 το οποίο τρέχει υποδειγματικα τωρα ο κόσμος έχει ακόμα την αρχική εντύπωση του χαλια παιχνιδιού. 

Το περίεργο είναι ότι ένας που θα το πάρει day one 60 ευρώ θα γίνει beta tester ενω αυτός που θα το πάρει 3 4 μήνες μετά μισή τιμή θα παίξει ένα πολύ πιο optimized χωρίς θέματα παιχνίδι. 

 

Ήρθε ο καιρός για 32gb ram 

Screenshot-2023-03-31-08-05-20-609-app-r
Screenshot-2023-03-31-08-05-38-841-app-r
Screenshot-2023-03-31-08-06-10-366-app-r

 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Pantaz said:

Αναρωτιέμαι ποτέ θα σταματήσει αυτή παράνοια που επικρατεί στα release dates όλων των παιχνιδιών που έρχονται! Χίλιες φορές άσε το παιχνίδι 1 μήνα και βγάλε το παιχνίδι όπως πρέπει! Αυτά τα παιχνίδια που αποτελούν σημεία τομής για τη gaming βιομηχανία θα έπρεπε να προσέχονται αρκετά πριν βγουν! Εγώ πάντως από καραντίνα και μετά δεν έχω παίξει ένα παιχνίδι της προκοπής χωρίς bugs στο release του! Πόσες φορές ακομα θα είμαστε στο ίδιο έργο θεατές άραγε;

Πότε θα σταματήσει ο Ήλιος να ανατέλει εξ' ανατολάς;

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, seithan είπε

Πότε θα σταματήσει ο Ήλιος να ανατέλει εξ' ανατολάς;

E ναι, εδώ ο φίλος μιλάει για 3 χρονια, αυτή η φάση έχει δεκαετία και βάλε. Και συμφωνώ, δεν πρόκειται να σταματήσει αυτή η τραγωδία γιατί ο κόσμος είναι αδιάφορος και συνεχίζει να pre-order και αγοράζει day one. Για αυτό να είναι καλά ο @panther_512 που με έκανε να φτιάξω backlog, οποτε τώρα και τα παίρνω πιο φτηνά και ολοκληρωμένα. Fuck those greedy publishers.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...