Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έβαλά για ένα δίωρο συνεχόμενο άψογο με MSI Afterburner overlay, native, fsr και dlss, Cpu 15 με 30%, κανένα κόλλημα, κανένα crash, κανένα θέμα με γραφικά, φωτισμούς ή σκιάσεις. Μπήκα πάλι στην ιστορία και ξαναφτιάχτηκα.

Αλλά έχει RE4 πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, comfuzio είπε

όχι ρε συ, το άνοιξα, έκανε compile για μερικά δευτερόλεπτα και τέλος. Όταν το ανοίγω από εντελώς κλειστό κάτω από 2' είμαι ingame

Το άνοιξες, πρώτη φορά, και έκανε compile μερικά δευτερόλεπτα; Μιλάω για πρώτη φορά, όχι κάθε φορά που ανοίγεις το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MSSB είπε

Το άνοιξες, πρώτη φορά, και έκανε compile μερικά δευτερόλεπτα; Μιλάω για πρώτη φορά, όχι κάθε φορά που ανοίγεις το παιχνίδι.

Ναι σωστά, την πρώτη φορά που το άνοιξα σε λιγότερο από 3' ήμουν ingame αφού έκανα settings

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να βρω κάπου το αρχείο του shader να το σβήσω για να δω πόση ώρα θα κάνει πάλι; δεν το είχα στο νου μου όταν πρωτοέτρεξα ότι παίζει να γίνει κάτι τέτοιο αλλά ούτε καν πήρε ώρα για να μου τραβήξει την προσοχή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν πιο εύκολο να συγκρίνουμε δεδομένα που γράφετε για το CPU usage αν παραθέτατε κάποια εικόνα έστω. Ακόμη και ο 5800X3D σε 1440p DLSS Quality βαράει 80αρια CPU Usage. Πως γίνεται να βλέπετε μόλις 5% και 30%?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα για αυτο το παιχνιδι...αρχικα χαντακωσαν το παιχνιδι πουλωντας το full price και δεν φτανει αυτο αντι να το βγαλουν day one να παιζει χωρις ψεγαδι καταφεραν να το ξαναχαντακωσουν βγαζοντας αυτο το χαλι.

Πραγματικα ειχαν σιγουρη επιτυχια στις πωλησεις και τις αφησαν να χαθουν μεσα απο τα χερια τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Μπορώ να βρω κάπου το αρχείο του shader να το σβήσω για να δω πόση ώρα θα κάνει πάλι; δεν το είχα στο νου μου όταν πρωτοέτρεξα ότι παίζει να γίνει κάτι τέτοιο αλλά ούτε καν πήρε ώρα για να μου τραβήξει την προσοχή 

30 λεπτά και ειναι ακόμα στο 16%.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μία ώρα και ένα τέταρτο και ακόμα κάνει building shaders με 5800x3d... Είχα καιρό να δω 82 άρια temp σε cpu και 15g ram να χρησιμοποιείται.. Και σίγουρα όχι σε παιχνίδι, μόνο σε bench.

Α ρε @Arkinγια σένα δουλεύουν όλοι. Έτσι και κάνεις 100% shaders χωρίς να σου κρασαρει, είσαι σταθερός, τελεία και παύλα. Καλύτερο bench για δοκιμές δεν θα μπορούσες να έχεις, ούτε παραγγελία να το χες.. :P

Υγ) Το παιχνίδι πάντως με τις default ρυθμίσεις που είχε για το σύστημα μου μια χαρά πάει.

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Λοιπόν όντως το windows overlay δεν βγάζει σωστά 

https://app.screencast.com/LfF6bqJ7Qf2iJ

των windows λέει 3% και το afterburner από 60 ως και 97%

Εντάξει έτσι βγάζει νόημα. Είναι πιο smooth σε σένα λόγω καλύτερου CPU λογικά. Κάτι λιγότερο από αυτό τα βρίσκει πολύ σκούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Εντάξει έτσι βγάζει νόημα. Είναι πιο smooth σε σένα λόγω καλύτερου CPU λογικά. Κάτι λιγότερο από αυτό τα βρίσκει πολύ σκούρα.

Αλλά τέτοια διαφορά; <30" με τόσες ώρες που λένε τα παιδιά;
Εγώ το έχω legit από preorder steam, όλοι που έχετε θέμα είστε το ίδιο ή από θείο; δεν κατακρίνω, απλά για να δω τι παίζει θέλω ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Αλλά τέτοια διαφορά; <30" με τόσες ώρες που λένε τα παιδιά;
Εγώ το έχω legit από preorder steam, όλοι που έχετε θέμα είστε το ίδιο ή από θείο; δεν κατακρίνω, απλά για να δω τι παίζει θέλω ^^

Ξανά λέω.. κάτι λάθος γίνεται... είσαι ο μοναδικός που κάνει compile ένα λεπτό. Legit πάντα λέμε. Είναι χαοτικό το 90 λεπτά που γράφουν κάποιοι με το 30 δευτερόλεπτα που λες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...