Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέω κι εγώ, δεν είμαι τρελός :D

Προσπάθησα να βρω τα προηγούμενα, και έβρισκα μόνο τα καινούργια.

Κρίμα πάντως, γιατί αν κρίνω από το uncharted (το οποίο ο μόνος λόγος που παίζει καλά είναι επειδή είναι τίτλος του 16, και πάλι σε σημεία παίζει χειρότερα από το God of war), τότε θα έχουμε ένα μέτριο προς κακό port. Καμιά σχέση με God of war/spiderman/days gone.

 

Edit: λέτε να αποφάσισαν το delay επειδή δεν τους έβγαινε το port στη naughty dog, οπότε το έκαναν outsource στην iron galaxy τελευταία στιγμή? Τι έχουν να δουν τα μάτια μας σε αυτήν την περίπτωση? :D

Επεξ/σία από just getting started
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλιστα, ένα από τα καλύτερα games γίνετε ported από μια εταιρία που δεν έχει το καλύτερο track record. Δεν είναι τυχαίο που πολύ κόσμος δεν πάει μια πια την ND. 🤬 Θέλουν και full price, απλά γελάω. Να χέσω την ώρα και την στιγμή που δώσαν στον Drunkmann την διοικητική θέση.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθιστε ρε σαταναδες να το δουμε πρωτα, ακομα δεν τον ειδαμε Γιαννη τον βαφτισαμε...

Αν συνεχιστει το κακο σερι της Ιron Galaxy μαζι σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη παιζω το uncharted 4 τωρα παλι της iron galaxy εχει τα θεματα του. 

Χωρις vsync και cap τρεχει smooth αλλα εχει tearing

Με vsync και cap κανει καποια πολυ μικρα stutters και καποιες φορες νιωθεις λιγο βαρια την κινηση του χαρακτηρα

Δεν ειναι καθολου deal breaker τα παραπανω και παιζετε πολυ ανετα απλα δεν εχει το fluidity του horizon zero dawn της nixxes η οποια μετα τα πολλα patch εφερε το παιχνιδι σε εξαιρετικη κατασταση

Εδω φαινεται η iron galaxy να το εχει αφησει το uncharted ενω θα μπορουσε με ενα patch ακομα να διορθωσει αυτα τα μικρα θεματα και να δωσουν το τελειο. Στα καλα οτι κανει shader cache οποτε οπως ειπα τα micro stutters ειναι ενα δυο το μισαωρο απλα η κινηση που τη νιωθεις καποιες φορες πιο αργη με ποντικι θα μπορουσαν να το φτιαξουν. 

Ειναι 50-50 η κατασταση δηλαδη στο αν θα δωσουν ενα αρτιο last of us με βαση το uncharted 4. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostiger είπε

Καθιστε ρε σαταναδες να το δουμε πρωτα, ακομα δεν τον ειδαμε Γιαννη τον βαφτισαμε...

Αν συνεχιστει το κακο σερι της Ιron Galaxy μαζι σας.

Δεν θα αλλάξει το γεγονός ότι εμπιστεύτηκαν μια εταιρία με κακό σερί που λες. Κανονικά θα έπρεπε να το δώσουν σε κάποια φάση Bluepoint. Και στην τελική ρεαλιστικά, μαγικά δεν θα είναι τώρα άψογα τα port τους. Εδώ θα είμαστε και ευχαρίστως να τους δώσω τα συγχαρητήρια μου άμα βγει άψογο,  αγοράζοντας το.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To βασικό μου πρόβλημα στο Uncharted Collection εμένα ήταν το memory leak. Μετά από λίγη ώρα παιχνιδιού έπεφτε η απόδοση και έστρωνε μόνο με restarts. Σύμφωνα με το Steam Replay, έκανα καμιά 60αριά sessions για να τελειώσω και τα δύο παιχνίδι λόγω των restarts :P.

Θέμα υπήρχε και με το mouse input που δεν ξέρω αν φτιάχτηκε. Προσωπικά έπαιξα κυρίως με controller, αλλά στο The Last of Us θα δοκιμάσω και με mouse σίγουρα. Ελπίζω τα πράγματα να είναι καλύτερα αυτή τη φορά γενικότερα.

Fun Fact: Είχα στείλει στο support των Οκτώβριο για το θέμα με το memory leak και μου απάντησαν μόλις χθες για να με ρωτήσουν αν έχω ακόμα το πρόβλημα. Ταχύτατοι 😂

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
49 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Τελειώνει και το preload σε λίγο αναμονή για να το δούμε πως τρέχει

Θα περιμένω εντυπώσεις γιατί το ότι δεν έστειλαν reviews copies δεν εμπνέει εμπιστοσύνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Θα περιμένω εντυπώσεις γιατί το ότι δεν έστειλαν reviews copies δεν εμπνέει εμπιστοσύνη.

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω εντυπώσεις και print screens από ingame benchmark -αν έχει- αλλιώς δεν βλέπω ούτε από εμένα να δεις εμπιστοσύνη!
Ξέρεις του στιλ:
-Γραφικά: 10
-Gameplay: 10
-Ήχος: Αγγλικά 10 / Ελληνικά -10 

🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα δεν εχω προβλημα να ακουσω και "γρηγορες" σκεψεις 2-3 γραμμες με αρχικες εντυπωσεις χωρις κανενα αποδεικτικο στοιχειο...δεν εχω trust issues (shots fired 😛 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

προσωπικα δεν εχω προβλημα να ακουσω και "γρηγορες" σκεψεις 2-3 γραμμες με αρχικες εντυπωσεις χωρις κανενα αποδεικτικο στοιχειο...δεν εχω trust issues (shots fired 😛 )

Εννοείτε πως έχω trust issues, ειδικά με εταιρίες σαν την ND. Fuck Naughty Bitch and Drunkmann.

Στην τελική πόσες φορες ήταν που δεν στείλανε review copies και το game ήταν μια χαρά?

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Στην τελική πόσες φορες ήταν που δεν στείλανε review copies και το game ήταν μια χαρά?

Αν δεν κάνω λάθος και δεν με απατά η μνήμη μου, τα τελευταία χρόνια μόνο το Doom Eternal θυμάμαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...