Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω να έχει κανείς θέμα που το φέρνει στο pc ίσα ίσα που το περιμένουμε πως και πως αλλά γιατί να μην πούμε και τα στραβά του;
Μπορεί να μην είμαστε μεγάλη αγορά αριθμητικά αλλά από εμάς παίρνει 60-70€ και από τους γείτονες μας με τις τιμές που έχουν εκεί <20€. Μιλάω για τα λεφτά που θα πάρει το steam/epic κτλ από τον πελάτη και όχι το πόσο εύκολα τα βγάζουμε εμείς ή οι γείτονες μας αυτά τα λεφτά.
Τουρκικά θα δεις στα πάντα όμως που θα βγουν εδώ και χρόνια και ας μην πουλάει και ας φάει απαγόρευση από τον δικτάτορα τους. Ελληνικά σε μια ελεύθερη χώρα/αγορά θα δεις σπάνια. Και το πληρώνεις και παραπάνω. Και μην μου πεις ότι η Τουρκία έχει λιγότερη πειρατεία από την Ελλάδα...
Δεν ξέρω και την γλώσσα τους για να πω πόσο καλή ή κακή δουλειά γίνεται από εκεί, αλλά εδώ είναι κακή και αντί να παρθεί η κριτική για να υπάρξει βελτίωση κοιτάμε για δικαιολογίες και μετατόπιση ευθυνών.
Μπράβο θα λέγαμε ΑΝ η Ελληνική σκηνή της μεταγλώττισης έβγαζε από μόνη της ένα fix αφού έχει διαπιστώσει τα λάθη. Αλλά τι λέω ε; Μην γίνει leak κάνας διάλογος μετά την κυκλοφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν φταίει η Sony που σαν αγορά είμαστε πολύ μικρή σε σχέση με πολλές άλλες.

Δεν φταίει η Sony που εδώ και χρόνια τα παιχνίδια που πούλαγαν περισσότερο στην χώρα μας, ήταν τα pro/Fifa, GTA, call of duty.

Πολλοί από παλιότερα έκαναν παράπονα που τα περισσότερα παιχνίδια δεν υποστηρίζουν Ελληνικά. Ε πως να υποστηρίζουν ρε πασάδες όταν ο κόσμος δεν αγοράζει? Αυτό το πράγμα λέγαμε παλιότερα βλέποντας τις πωλήσεις από Gfk Hellas.

Δεν φταίει η Sony που στο Ελληνικό voice over είμαστε πόσα χρόνια πίσω σε σχέση με τις πιο μεγάλες χώρες.

Αντί λοιπόν να λέμε και μπράβο που ακριβώς λόγω Sony Hellas έχουμε έστω και με αυτό τον τρόπο Ελληνικά ,που είναι πράγμα σπάνιο στις ημέρες μας(και ας τα χρησιμοποιούν όσοι θέλουν), κάνουμε και παράπονα από πάνω, και έχουμε και απαιτήσεις λές και τα χρεώνουν έξτρα ξέρω γω.

Ο άλλος συμφορουμίτης πιο πάνω βγάζει μεσαίο δάκτυλο στην Sony που δεν δίνει δωρεάν έξτρα dlc, λές και είναι υποχρεωμένη να δώσει, ή λές και η πλειοψηφία των άλλων δίνουν με το τσουβάλι ή λές και αν τα έδινε, θα άλλαζε κάτι.

Και αντί να είμαστε χαρούμενοι που έρχεται επιτέλους ένα πολύ δημοφιλές παιχνίδι σε PC μεριά σε λίγες ημέρες(λόγω και της πρόσφατης δημοφιλούς σειράς), πάλι γκρίνια,παράπονα (και γενικά μιζέρια) όπως και σε πολλά άλλα θέματα.

Κρίμα πραγματικά....

Όλα αυτά που περιγράφεις θα είχαν βάση  αν η εκάστοτε  εταιρία που βγάζει ένα προϊόν στην αγορά ... το έδινε δωρεάν.

Απ τη στιγμή που κοστολογεί το προϊόν με βάση αυτά που παρέχει ..... θα κριθεί και θα σχολιαστεί γι αυτά ακριβώς που παρέχει και γι αυτά ακριβώς που σκοπίμως δεν παρέχει ή κόβει.

Μπορεί στο όνομα SONY ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία , εσύ να βαράς κάμψεις ... θα μας επιτρέψεις όμως τους υπόλοιπους να κρίνουμε ένα προϊόν στο οποίο θα πληρώσουμε για την απόκτησή του. Πόσο άλλωστε όταν προέρχεται από τόσο μεγάλη εταιρία με τεράστιες δυνατότητες.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CODEC είπε

Όλα αυτά που περιγράφεις θα είχαν βάση  αν η εκάστοτε  εταιρία που βγάζει ένα προϊόν στην αγορά ... το έδινε δωρεάν.

Απ τη στιγμή που κοστολογεί το προϊόν με βάση αυτά που παρέχει ..... θα κριθεί και θα σχολιαστεί γι αυτά ακριβώς που παρέχει και γι αυτά ακριβώς που σκοπίμως δεν παρέχει ή κόβει.

Μπορεί στο όνομα SONY ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία , εσύ να βαράς κάμψεις ... θα μας επιτρέψεις όμως τους υπόλοιπους να κρίνουμε ένα προϊόν στο οποίο θα πληρώσουμε για την απόκτησή του. Πόσο άλλωστε όταν προέρχεται από τόσο μεγάλη εταιρία με τεράστιες δυνατότητες.

Οταν κάνουμε παράθεση το σχόλιο κάποιου, καλό είναι να του απαντάμε πάνω σε αυτό ακριβώς που σχολιάζει.

Το σχόλιο μου αφορά το κομμάτι των Ελληνικών συγκεκριμένα, που κολλάνε λοιπόν αυτά τα οποία γράφεις?

Που ακριβώς εγώ αναφέρομαι στην απουσία του Multiplayer ή που ακριβώς εγώ γράφω ότι απαγορεύεται να γίνει η οποια κριτική(η οποία φυσικά να έχει βάση)??

Αρα, από που ακριβώς προκύπτει το συμπέρασμα ότι από αυτό που γράφω, βαράω κάμψεις στο όνομα της Sony και της κάθε Sony? Η μήπως η Sony χρεώνει παραπάνω την προσθήκη Ελληνικών και μου διαφεύγει? Λίγο προσοχή όταν το γυρνάτε επι προσωπικού....

Ας κυκλοφορήσει με το καλό το παιχνίδι και μετά ας γίνει η όποια κριτική πάνω σε αυτό, και από εκεί και πέρα ο καθένας ας κρίνει εάν το παιχνίδι θα το πάρει ή όχι, και εάν ναι σε τι τιμή.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Που ακριβώς εγώ αναφέρομαι στην απουσία του Multiplayer

 

2 ώρες πριν, CODEC είπε

Όλα αυτά που περιγράφεις θα είχαν βάση  αν η εκάστοτε  εταιρία που βγάζει ένα προϊόν στην αγορά ... το έδινε δωρεάν.

Απ τη στιγμή που κοστολογεί το προϊόν με βάση αυτά που παρέχει ..... θα κριθεί και θα σχολιαστεί γι αυτά ακριβώς που παρέχει και γι αυτά ακριβώς που σκοπίμως δεν παρέχει ή κόβει.

Μπορεί στο όνομα SONY ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία , εσύ να βαράς κάμψεις ... θα μας επιτρέψεις όμως τους υπόλοιπους να κρίνουμε ένα προϊόν στο οποίο θα πληρώσουμε για την απόκτησή του. Πόσο άλλωστε όταν προέρχεται από τόσο μεγάλη εταιρία με τεράστιες δυνατότητες.

Βλέπεις πουθενά αναφορά στο MP  ή αν θες καλύτερα... αποκλειστικά σε κάτι. Το σχόλιο αφορά στο σύνολο του προϊόντος .

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Αρα, από που ακριβώς προκύπτει το συμπέρασμα ότι από αυτό που γράφω, βαράω κάμψεις στο όνομα της Sony και της κάθε Sony?

 

2 ώρες πριν, CODEC είπε

Δεν φταίει η Sony που σαν αγορά είμαστε πολύ μικρή σε σχέση με πολλές άλλες.

Δεν φταίει η Sony που εδώ και χρόνια τα παιχνίδια που πούλαγαν περισσότερο στην χώρα μας, ήταν τα pro/Fifa, GTA, call of duty.

Πολλοί από παλιότερα έκαναν παράπονα που τα περισσότερα παιχνίδια δεν υποστηρίζουν Ελληνικά. Ε πως να υποστηρίζουν ρε πασάδες όταν ο κόσμος δεν αγοράζει? Αυτό το πράγμα λέγαμε παλιότερα βλέποντας τις πωλήσεις από Gfk Hellas.

Δεν φταίει η Sony που στο Ελληνικό voice over είμαστε πόσα χρόνια πίσω σε σχέση με τις πιο μεγάλες χώρες.

3χ φορές Δεν φταίει η Sony.........

 

2 ώρες πριν, CODEC είπε

Αντί λοιπόν να λέμε και μπράβο που ακριβώς λόγω Sony Hellas έχουμε έστω και με αυτό τον τρόπο Ελληνικά

Να πούμε μπράβο στην αγγαρεία ή στο τυράκι για το Ελληνικό κοινό.... για προϊόν επί πληρωμή....

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

που ακριβώς εγώ γράφω ότι απαγορεύεται να γίνει η οποια κριτική(η οποία φυσικά να έχει βάση)??

 

2 ώρες πριν, CODEC είπε

πάλι γκρίνια,παράπονα (και γενικά μιζέρια) όπως και σε πολλά άλλα θέματα.

Κρίμα πραγματικά....

To να κάνεις κριτική σε προϊόν που προτίθεται να πληρώσεις .... συνάδει με γκρίνια - παράπονα - μιζέρια...

Για τρίτη φορά ξαναζεσταμένο φαΐ από μια εταιρία μεγέθους Sony με τον πήχη υποτίθεται στο ταβάνι ... όχι απλά κριτική θα κάνω ..... τα το ξεσκίσω,,,,,

 

 

Επεξ/σία από CODEC
  • Like 5
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αμφιβάλλω να υπάρχει πολυς κόσμος που ήθελε να παίξει το game και δεν τον έπαιξε στο PS3/4/5. Απλά βρήκανε ευκαιρία με την σειρά και πάνε να το ξεζουμίσουν όσο δεν γίνετε. Σιγά μην πούμε και ευχαριστώ, κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει μονο μια έκδοση με όλα τα extras και σίγουρα όχι σε full price από την στιγμή που είναι η τεταρτη επανέκδοση (remake my ass) και λείπει το multi. Aμα βγει και μούφα port, εκεί θα είναι το γέλιο. Aμα βγει άψογο σε ένα sale θα είναι ότι πρέπει να αγοραστεί για τρίτη φορα.:P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, CODEC είπε

Το σχόλιο αφορά στο σύνολο του προϊόντος .

Μονο που στις προηγούμενες σελίδες δεν εχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.....

Από εκεί και περα, το τι ρόλο βαράει το συγκεκριμένο παιχνίδι το γνωρίζουμε από πέρυσι που πρωτο κυκλοφόρησε,και έχουν ήδη γίνει οι ανάλογες κριτικές απο τον τύπο/youtubers για αυτό

https://opencritic.com/game/13283/the-last-of-us-part-i

Αυτό είναι πραγματική συνολική κριτική, και όχι να καθόμαστε να ψειρίζουμε ένα συγκεκριμένο πράγμα βλέπε Ελληνικά.

Από εκει και πέρα όποιος θέλει το αγοράζει για αυτό που είναι ή το προσπερνά.

22 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αμφιβάλλω να υπάρχει πολυς κόσμος που ήθελε να παίξει το game και δεν τον έπαιξε στο PS3/4/5. Απλά βρήκανε ευκαιρία με την σειρά και πάνε να το ξεζουμίσουν όσο δεν γίνετε.

Τα ίδια γράφατε ορισμένοι και για το God of War και το Spiderman/Horizon zero Dawnότι οι περισσότεροι το έχουν παίξει ήδη και άρα δεν υπάρχει πολύς κόσμος που θα το έπαιρνε και στο PC, και είδαμε τελικά αν πούλησαν καθόλου. 😉

80ευρώ είχε στο ps5, και 60ευρώ έχει στο PC,την ιδια στιγμή που υπάρχουν σε PC μεριά παιχνίδια με 70 ή και 80ευρώ αρχική τιμή.

Από εκεί και πέρα, κανείς δεν υποχρεώνει κανένα είτε να το αγοράσει το παιχνιδι γενικά ή να το πάρει με το ζόρι day one στα 60ευρώ και όχι φθηνότερα.

Ηδη στα κλειδάδικα πλησιάζει το 45% φθηνότερα πριν καν κυκλοφορήσει.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, CODEC είπε

Να πούμε μπράβο στην αγγαρεία ή στο τυράκι για το Ελληνικό κοινό.... για προϊόν επί πληρωμή....

 

Η έλλειψη της… αγγαρείας σε όλα τα άλλα επί πληρωμή προϊόντα αποτελεί αφορμή αρνητικής κριτικής ή το ζήτημα είναι να χαμε να λέγαμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CODEC είπε

Αν τους έκοβε λίγο θα μπορούσαν να επενδύσουν πάνω στο MP του παιχνιδιού με προσθήκες της σημερινής online game εποχής, όπως διάφορα modes - skins - weapons κτλπ. 

Είναι καθοδόν αυτό ως δωρεάν multiplayer game και θα κυκλοφορήσει σε Playstation+PC. Αρχικά ξεκίνησε (ήταν προγραμματισμένο για κυκλοφορία) ως mp για το 2ο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, pictorino είπε

Η έλλειψη της… αγγαρείας σε όλα τα άλλα επί πληρωμή προϊόντα αποτελεί αφορμή αρνητικής κριτικής ή το ζήτημα είναι να χαμε να λέγαμε; 

Αν δεν το βάζανε καθόλου αυτό το στοιχείο , δεν νομίζω πως θα απασχολούσε κανένα...απ τη στιγμή όμως που μπαίνουν στη διαδικασία να το συμπεριλάβουν θα υποστούν την ανάλογη κριτική. Το Pro Evo για παράδειγμα είχε την αντίστοιχη αρνητική κριτική για το τραγελαφικό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα βιβλίο που λέγεται "Τα κακομαθημένα παιδιά της ιστορίας". Για εμάς μιλάει και από Έλληνα είναι γραμμένο.

Αυτό μου θύμισε η γκρίνια για το ελληνικό voice over. Παιδιά, σταματήστε για μια στιγμή μόνο και σκεφτείτε. Είμαστε μια μικρή αγορά 10 εκατομμυρίων ανθρώπων που λιγοστεύουν και μάλιστα όχι από τους πολύ πλούσιους. Και έχουμε το θράσσος να γκρινιάζουμε που ασχολούνται με τους Τούρκους των 80+ εκατομυριών (με αυξητικές τάσεις), ενώ ήδη και αυτό που κάνουν δεν έχει λογική από οικονομικής άποψης. Το ότι ασχολούνται κολοσσοί σαν τη Sony να κάνουν μεταγλωττίσεις για 10 εκατομύρια ανθρώπους που μιλάνε μία γλώσσα τελείως άσχετη και μικρή σε εξάπλωση και όπου δεν θα τρελαθούν κιόλας στις πωλήσεις είναι τουλάχιστον παράλογο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε προϊόν που αγοράζεις το αντιμετωπίζεις έτσι φίλε voodooman; θα έπαιρνες πχ ένα router που θα σου λέει ότι έχει wifi αλλά το wifi δεν θα παίζει ή θα παίζει μερικώς και δεν θα έκανες τίποτα για αυτό αλλά θα τους έλεγες και μπράβο για την προσπάθεια που βάλανε τουλάχιστον το wifi;

Και όλα αυτά γιατί υπάρχει ένα βιβλίο που λέγεται "Τα κακομαθημένα παιδιά της ιστορίας";
Αν ήταν να παίρναμε στα σοβαρά το τι λέει το κάθε βιβλίο, σαν δηλωμένος αντίθεος, θα με είχαν κομματιάσει τώρα 1000 φορές γιατί το λέει ένα βιβλίο...άλλα βιβλία βέβαια που λένε άλλα πράγματα αντίθετα τα κάνουμε γαργάρα πάντα, μόνο quote mining όπου πρέπει :)

Συγγνώμη φίλε voodooman αλλά είσαι λάθος.
Ας είμαι και εγώ ένα κακομαθημένο παιδί, αλλά έχω απαίτηση για κάτι που το πληρώνω να έχει αυτά τα οποία πληρώνω.
Δεν θα δώσω σε κανέναν λογαριασμό αν θα το παίξω στα Ελληνικά, το πιο πιθανό είναι πως όχι μετά την κάκιστη εμπειρία με το TLOU2 ΑΛΛΑ και να τονίσω το ΑΛΛΆ δεν θα το αφήσω έτσι. Όπως δεν θα άφηνα κανένα προϊόν το οποίο και πλήρωσα.
Εσύ μπορεί να κάνεις αλλιώς και μπράβο σου! Εσύ όμως είσαι εσύ και ξέρεις εσύ για σένα καλύτερα από εμένα και εγώ είμαι εγώ και αυτό που θέλω εγώ το ξέρω καλύτερα από εσένα και αυτό που θες εσύ με αυτό που θέλω εγώ είναι αντίθετα στο συγκεκριμένο κομμάτι. Αυτό που εσύ λες θράσος εγώ το λέω δικαίωμα του καταναλωτή.

Αυτά, οψόμεθα για το τελικό προϊόν, που θα ήθελα να με εκπλήξει ευχάριστα και να είναι τουλάχιστον στον ίδια μήνα οι διάλογοι 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

αλλά έχω απαίτηση για κάτι που το πληρώνω να έχει αυτά τα οποία πληρώνω.


Δεν θα δώσω σε κανέναν λογαριασμό αν θα το παίξω στα Ελληνικά, το πιο πιθανό είναι πως όχι μετά την κάκιστη εμπειρία με το TLOU2 ΑΛΛΑ και να τονίσω το ΑΛΛΆ δεν θα το αφήσω έτσι. Όπως δεν θα άφηνα κανένα προϊόν το οποίο και πλήρωσα.
Εσύ μπορεί να κάνεις αλλιώς και μπράβο σου! Εσύ όμως είσαι εσύ και ξέρεις εσύ για σένα καλύτερα από εμένα και εγώ είμαι εγώ και αυτό που θέλω εγώ το ξέρω καλύτερα από εσένα και αυτό που θες εσύ με αυτό που θέλω εγώ είναι αντίθετα στο συγκεκριμένο κομμάτι. Αυτό που εσύ λες θράσος εγώ το λέω δικαίωμα του καταναλωτή.

Αυτά, οψόμεθα για το τελικό προϊόν, που θα ήθελα να με εκπλήξει ευχάριστα και να είναι τουλάχιστον στον ίδια μήνα οι διάλογοι 🤣

Η υποστήριξη των Ελληνικών δεν χρεώνεται επιπλέον σε σχέση με τα παιχνιδια που δεν έχουν καθόλου πχ, και άρα όποιος δεν μένει ικανοποιημένος από αυτήν(οπου υποστηρίζεται), απλά την απενεργοποιεί και τέλος.

Εάν η Sony και η κάθε Sony ζητούσε επιπλέον χρήματα για την υποστήριξη των Ελληνικών συγκεκριμένα(σαν dlc πχ), τότε ναι θα είχε πραγματικό νόημα να γίνει η όποια κριτική.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι σοι κόλλημα έχετε φάει ορισμένοι με τα Ελληνικά, και τα αντιμετωπίζετε λές και χρεώνονται επιπλέον στην τιμή.

Αν θέλετε να έχετε απαιτήσεις από το voice acting/voice over, να έχετε από την Αγγλική κύρια γλώσσα πάνω στην οποία φτιάχνεται το παιχνιδι, και πάνω σε αυτή φεύγουν αναλογικά και τα περισσότερα χρήματα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Η υποστήριξη των Ελληνικών δεν χρεώνεται επιπλέον σε σχέση με τα παιχνιδια που δεν έχουν καθόλου πχ, και άρα όποιος δεν μένει ικανοποιημένος από αυτήν(οπου υποστηρίζεται), απλά την απενεργοποιεί και τέλος.

Εάν η Sony και η κάθε Sony ζητούσε επιπλέον χρήματα για την υποστήριξη των Ελληνικών συγκεκριμένα(σαν dlc πχ), τότε ναι θα είχε πραγματικό νόημα να γίνει η όποια κριτική.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι σοι κόλλημα έχετε φάει ορισμένοι με τα Ελληνικά, και τα αντιμετωπίζετε λές και χρεώνονται επιπλέον στην τιμή.

Αν θέλετε να έχετε απαιτήσεις από το voice acting/voice over, να έχετε από την Αγγλική κύρια γλώσσα πάνω στην οποία φτιάχνεται το παιχνιδι, και πάνω σε αυτή φεύγουν αναλογικά και τα περισσότερα χρήματα.

Ούτε το wifi στα router το χρεώνουν παραπάνω, το περιμένω όμως να δουλεύει αλλιώς το πάω RMA ( ή DOA), δεν τον πιάνω τον συλλογισμό σου. Είναι τραγική η εκτέλεση των Ελληνικών, ας τα κλείσω. ΟΥΑΟΥ. Απλά ΟΥΑΟΥ.

Δεν το πάω σε σένα Fulgore προσωπικά, θα γενικολογίσω λίγο.
Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την δικαιολογείτε τόσο εύκολα αλλά σε άλλες περιπτώσεις και κατηγορίες δεν θα είχατε αυτήν την στάση. Αλλά η Sony και NaughtyDog έχουν το αλάνθαστο just because reasons.
Θα το κρατάω όμως να δω ποιοι από εσάς είστε ΟΚ με το παιχνίδι εδώ, να δω σε άλλα θέματα αν θα αναφέρετε βλάβη ή δυσλειτουργία και την απάντηση θα την ξέρετε από πριν.
Συγγνώμη, σας ξέρω χρόνια από εδώ μέσα και σέβομαι τις απόψεις σας, αλλά όταν κάτι είναι λάθος και μπορώ να το αποδείξω, θα το εκφράσω.

Το κάθε TLOU είναι ένα προϊόν, μπορεί να μας αρέσει και να το αγαπάμε αλλά να μην δίνουμε συγχωροχάρτι τόσο εύκολα. Δεν μας το χαρίζουν, το πληρώνουμε. Το ίδιο και με όλα τα προϊόντα. Το ότι φτιάχνανε pitsos κάποτε στην Ελλάδα και είμαστε μια μικρή αγορά δεν σημαίνει αυτόματα ότι θα μας δίνουν κάτι χαλασμένο ή που να υπολειτουργεί ή να λειτουργεί καλύτερα υπό συνθήκες και εμείς να βαράμε παλαμάκια γιατί έγινε στην Ελλάδα ή γιατί ήταν Έλληνες οι σχεδιαστές του μοτέρ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, Fulgore said:

 

Η υποστήριξη των Ελληνικών δεν χρεώνεται επιπλέον σε σχέση με τα παιχνιδια που δεν έχουν καθόλου πχ, και άρα όποιος δεν μένει ικανοποιημένος από αυτήν(οπου υποστηρίζεται), απλά την απενεργοποιεί και τέλος.

Εάν η Sony και η κάθε Sony ζητούσε επιπλέον χρήματα για την υποστήριξη των Ελληνικών συγκεκριμένα(σαν dlc πχ), τότε ναι θα είχε πραγματικό νόημα να γίνει η όποια κριτική.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι σοι κόλλημα έχετε φάει ορισμένοι με τα Ελληνικά, και τα αντιμετωπίζετε λές και χρεώνονται επιπλέον στην τιμή.

Αν θέλετε να έχετε απαιτήσεις από το voice acting/voice over, να έχετε από την Αγγλική κύρια γλώσσα πάνω στην οποία φτιάχνεται το παιχνιδι, και πάνω σε αυτή φεύγουν αναλογικά και τα περισσότερα χρήματα.

Καμία γλώσσα δεν τη χρεώνουν έξτρα. 

Άρα δεν υπάρχει θέμα, ας είναι όλες χάλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Fulgore είπε

 

Η υποστήριξη των Ελληνικών δεν χρεώνεται επιπλέον σε σχέση με τα παιχνιδια που δεν έχουν καθόλου πχ, και άρα όποιος δεν μένει ικανοποιημένος από αυτήν(οπου υποστηρίζεται), απλά την απενεργοποιεί και τέλος.

Εάν η Sony και η κάθε Sony ζητούσε επιπλέον χρήματα για την υποστήριξη των Ελληνικών συγκεκριμένα(σαν dlc πχ), τότε ναι θα είχε πραγματικό νόημα να γίνει η όποια κριτική.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι σοι κόλλημα έχετε φάει ορισμένοι με τα Ελληνικά, και τα αντιμετωπίζετε λές και χρεώνονται επιπλέον στην τιμή.

Αν θέλετε να έχετε απαιτήσεις από το voice acting/voice over, να έχετε από την Αγγλική κύρια γλώσσα πάνω στην οποία φτιάχνεται το παιχνιδι, και πάνω σε αυτή φεύγουν αναλογικά και τα περισσότερα χρήματα.

Ό τι εμπεριέχεται σε ένα τελικό προϊόν , προβλέπεται απ τον δημιουργό ή κατασκευαστή στο κοστολόγιο για να υπολογίσει το κέρδος και την τελική τιμή διάθεσης του προϊόντος. Αλλιώς υπάρχει κίνδυνος να μπει μέσα .

Στη τιμή της σοκολάτας που αγοράζεις για παράδειγμα προβλέπεται και το κόστος της συσκευασίας της.

Δε νομίζω να πιστεύεις πως πληρώνεις μόνο τη σοκολάτα και η συσκευασία είναι δωρεάν....

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...