Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, ilos είπε

Ο τύπος παίζει κυριολεκτικά άλλο game.🤣

Τα μισά από αυτά που έκανε δεν ήξερα ότι γίνονται καν στο game.

Για εμας τους αναπηρους με κοντρολερ ναι ειναι αλλο παιχνιδι, αλλα τωρα που θα ερθει στο Pc με το k/m θα μπορουμε επιτελους να δοκιμασουμε και αλλο Playstyle.

Πραγματικα παροτι μου αρεσει πολυ το stealth και ετσι συνηθως παιζω το συγκεκριμενο παιχνιδι οσες φορες προσπαθησα να δοκιμασω yolo τακτικη/guns blazing πραγματικα με κρεμουσε το σημαδι μου και ειδικα οταν παιζεις σε δυσκολο επιπεδο που καθε σφαιρα μετραει.

Οποτε τωρα το muscle memory απο τα fps θα βοηθησει καθως και το ποσο ευκολα θα σημαδευουμε οπου θελουμε ασε που θα κανουμε flick kill στο χαλαρο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπα με mouse θα γίνει πολύ εύκολο το game και θα χάσεις το analog movement που χρειάζεται σε αυτό το game.

Καλύτερα gamepad με aim-assist, όχι αυτή την βλακεία auto-lock που έβαλαν που πιάνει την μιση οθόνη.

Τώρα για playthrough full aggressive σαν το video, sure, why not. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και άτομα που παίζουν με gamepad άψογα, ίσως και καλύτερα από πολλούς PC-άδες, όπως π.χ. αυτός.

Spoiler

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Υπάρχουν και άτομα που παίζουν με gamepad άψογα, ίσως και καλύτερα από πολλούς PC-άδες, όπως π.χ. αυτός.

Ναι έχει πολύ καλο tracking, καλο snap-shot, αλλα άμα δεν έχει κάποιου είδους auto-aim πάσχει από precision όπως όλοι με gamepad. Μπορείς να το δεις αυτό όταν στα close quarters kills του σημαδεύει πάντα στήθος και ποτε κεφάλι. Επίσης είναι απίστευτα δύσκολο να control το recoil με gamepad. Still, impressive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι έχει πολύ καλο tracking, καλο snap-shot, αλλα άμα δεν έχει κάποιου είδους auto-aim πάσχει από precision όπως όλοι με gamepad. Μπορείς να το δεις αυτό όταν στα close quarters kills του σημαδεύει πάντα στήθος και ποτε κεφάλι. Επίσης είναι απίστευτα δύσκολο να control το recoil με gamepad. Still, impressive.

Όλοι οι streamers/competitive players παίζουν με gamepad πλέον και παίζουν τρελά, λόγω aim assist προφανώς αλλά και πάλι αν είσαι άμπαλος δεν θα πετυχαίνεις ούτε το τοίχο σε ευθεία.

Επίσης έχουν και precision, αν δεις κάτι head-ίδια που φεύγουν με sniper.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μπα με mouse θα γίνει πολύ εύκολο το game και θα χάσεις το analog movement που χρειάζεται σε αυτό το game.

Καλύτερα gamepad με aim-assist, όχι αυτή την βλακεία auto-lock που έβαλαν που πιάνει την μιση οθόνη.

Τώρα για playthrough full aggressive σαν το video, sure, why not. :P

Χάνεις όπως το immersion, ειδικότερα με το Dualsense θα είναι κρίμα να μην παιχτεί μιας και θα δώσουν πλήρη υποστήριξη. Κάποια παιχνίδια δυστυχώς έχουν φτιαχτεί με γνώμονα το χειριστήριο ως μέσω αλληλεπίδρασης ας έχουν υποστήριξη και για k/m. Έπαιξα προ μηνών HALO MCC στο PC και με ποντικάκι το παιχνίδι φαίνεται τόσο μα τόσο άψυχο. Καμία σχέση όπως το θυμάμαι από τις Xbox εποχές όταν έπαιζα εκεί. Συνδεσα το χειριστήριο και αυτή η απλή δόνηση έκανε το παιχνίδι να ζωντανέψει. Απλά μετά από 12 χρόνια PC δεν μπορώ όχι να στοχεύσω ούτε να περιηγηθω στο χώρο σωστά, ακόμα και τα κουμπιά ψάχνω ποιο είναι ποιο. Τα έχω βρει μπαστούνια :P

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Χάνεις όπως το immersion, ειδικότερα με το Dualsense. Κάποια παιχνίδια δυστυχώς έχουν φτιαχτεί με γνώμονα το χειριστήριο ως μέσω αλληλεπίδρασης ας έχουν υποστήριξη και για k/m. Έπαιξα προ μηνών HALO MCC στο PC και με ποντικάκι το παιχνίδι φαίνεται τόσο μα τόσο άψυχο. Καμία σχέση όπως το θυμάμαι από τις Xbox εποχές όταν έπαιζα εκεί. Συνδεσα το χειριστήριο και αυτή η απλή δόνηση έκανε το παιχνίδι να ζωντανέψει. Απλά μετά από 12 χρόνια PC δεν μπορώ όχι να στοχεύσω ούτε να περιηγηθω στο χώρο σωστά, ακόμα και τα κουμπιά ψάχνω ποιο είναι ποιο. Τα έχω βρει μπαστούνια :P

 

Κατάλαβα τι λες, προσωπικά μου είναι αδιάφορο μιας και δεν έχω ποτε ανοιχτή την δόνηση. Φυσικά δεν έχω PS5 για να καταλάβω την next-gen δόνηση. :P

Επίσης δεν γουστάρω τον ήχο από το gamepad, μιας και παίζω αποκλειστικά με ακουστικά.

Οποτε για μένα μονο το analog είναι, και ότι σε πολλά menu από ports δεν λειτουργεί το mouse.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 - Μαρτίου  

https://blog.playstation.com/2022/12/08/the-last-of-us-part-i-arrives-on-pc-march-3-2023/

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Steam https://store.steampowered.com/app/1888930/The_Last_of_Us_Part_I/

EGS https://store.epicgames.com/en-US/p/the-last-of-us-part-1

Παρατήρησα στο steam: To port εξολοκλήρου 1η παραγωγή της Naughty Dog μόνη της για το PC. Δεν επεμβαίνει καμία 2η εταιρεία όπως για παράδειγμα η Nixxes (Spiderman), ή Iron Galaxy (Uncharted 4 Legacy).

Screenshot_2022-12-09-06-35-37-846_com.android.chrome.jpg (€59.99)

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

https://www.ign.com/articles/the-last-of-us-part-1s-pc-port-delayed-3-weeks

Τελικά έφαγε delay μέχρι 28 Μαρτίου. Βαριέμαι να το ψάξω αλλά φαντάζομαι θα πέφτει πιο κοντά στο φινάλε της σειράς; :D

Δεν βιάζομαι να το παίξω η αλήθεια είναι, μιας και έχω δει όλο το playthrough δύο φορές στο yt (η μια από τον Troy Baker και Nolan North), αλλά έχω πολύ περιέργεια για το performance. Και γιατί θεωρώ η naughty dog έχει κάνει εξαιρετική δουλειά με το hardware του base PS4, αλλά και γιατί είναι το πρώτο τους μεγάλο port.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, just getting started είπε

Τελικά έφαγε delay μέχρι 28 Μαρτίου. Βαριέμαι να το ψάξω αλλά φαντάζομαι θα πέφτει πιο κοντά στο φινάλε της σειράς; :D

Χαλαρά, σαν hotcakes θα πουλήσει το game, εδώ το Witcher πούλησε τα άντερα του και η σειρά ήταν μούφα. Φαντάσου αυτή που μέχρι στιγμής πάει πολύ καλά.

Πάντως πολύ κρίμα που το είδες και δεν το έπαιξες, ποτε δεν θα μπορέσω να το καταλάβω γιατί το κάνετε αυτό, αλλα όπως την βρίσκει ο καθένας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, just getting started είπε

https://www.ign.com/articles/the-last-of-us-part-1s-pc-port-delayed-3-weeks

Τελικά έφαγε delay μέχρι 28 Μαρτίου. Βαριέμαι να το ψάξω αλλά φαντάζομαι θα πέφτει πιο κοντά στο φινάλε της σειράς; :D

Δεν βιάζομαι να το παίξω η αλήθεια είναι, μιας και έχω δει όλο το playthrough δύο φορές στο yt (η μια από τον Troy Baker και Nolan North), αλλά έχω πολύ περιέργεια για το performance. Και γιατί θεωρώ η naughty dog έχει κάνει εξαιρετική δουλειά με το hardware του base PS4, αλλά και γιατί είναι το πρώτο τους μεγάλο port.

13 Μαρτίου τελειώνει η σειρά.

Δε πειράζει, όταν είναι έτοιμο και αυτό ας το δώσουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρεία ανάπτυξης Naughty Dog ανακοίνωσε τη νέα ημερομηνία κυκλοφοριας του The Last of Us για PC. Ο τίτλος ήταν προγραμματισμένος να κυκλοφορήσει στις 3 Μαρτίου 2023. Πλέον είναι γεγονός ότι θα κυκλοφορήσει στις 28 του ίδιου μήνα στις πλατφόρμες του Epic Games Store και Steam. Υπάρχει σχετική ανακοίνωση της εταιρείας στην οποία αναφέρει ότι σε αυτό το χρονικό διάστημα θα βελτιστοποιήσουν τη ποιότητα του τίτλου έτσι ώστε να έρθουν τα standard τους στο επιθυμητό επίπεδο. Οι προσδοκίες είναι μεγάλες και των ιδιών ακόμα μεγαλύτερες. Λίγος καιρός έμεινε οπότε υπομονή.

324649552_925716715096059_30495440862002

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Έχουν πει αν θα βγάλουν το 2 στο PC? 

Ή θα εξαρτηθεί από τις πωλήσεις που θα κάνει αυτό εδώ και μετά?

Δεν έχω δει κάτι, αλλα λογικά θα βγει στην ίδια χρονική περίοδο που θα βγει και η δεύτερη season. Σιγά μην χάσουν την ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...