Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα 7νησιωτη αυτα τωρα δεν μας λενε κατι,πιο πολυ μπερδευουν τα παιδια..

Εγω που το παιζω οπως και ο Duffy θα σου πουμε χωρις υπερβολες οτι ειναι η καλυτερη εκδοση του part 1 που εχει βγει ποτε.

Η ατμοσφαιρα που εχουν δημιουργησει χρησιμοποιοντας indirect lighting/particles (οπως και στο part 2) ειναι απλα καταπληκτικη.

Ειτε εισαι σε κλειστο χωρο ειτε σε ανοιχτο,ειτε ειναι νυχτα ειτε ημερα.

Ουτε πορτοκαλι υπαρχουν,ουτε κιτρινα,ουτε ξεπλυμενα..

Οι εκφρασεις των facial animations δινουν χολιγουντιανη αισθηση στους χαρακτηρες.

Δεν θελω να μακρυγορησω αλλα ειμαι σιγουρος οτι οταν βγει στο pc θα πεσουν σαγονια...

Και θα το αγορασω ξανα και εκει.

Μιλαμε για 4η φορα πλεον,τοσο πολυ του αξιζει..

 ΕΠΙΣΗΣ γιατι πρεπει να το αναφερω και αυτο για τον ηχο,τρομερη δουλεια.

Δεν ξερω πως θα μεταφερθει στο pc αλλα στο ps5 η tempest engine δινει ρεστα..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Κοιτα 7νησιωτη αυτα τωρα δεν μας λενε κατι,πιο πολυ μπερδευουν τα παιδια..

Εγω που το παιζω οπως και ο Duffy θα σου πουμε χωρις υπερβολες οτι ειναι η καλυτερη εκδοση του part 1 που εχει βγει ποτε.

Η ατμοσφαιρα που εχουν δημιουργησει χρησιμοποιοντας indirect lighting/particles (οπως και στο part 2) ειναι απλα καταπληκτικη.

Ειτε εισαι σε κλειστο χωρο ειτε σε ανοιχτο,ειτε ειναι νυχτα ειτε ημερα.

Ουτε πορτοκαλι υπαρχουν,ουτε κιτρινα,ουτε ξεπλυμενα..

Οι εκφρασεις των facial animations δινουν χολιγουντιανη αισθηση στους χαρακτηρες.

Δεν θελω να μακρυγορησω αλλα ειμαι σιγουρος οτι οταν βγει στο pc θα πεσουν σαγονια...

Και θα το αγορασω ξανα και εκει.

Μιλαμε για 4η φορα πλεον,τοσο πολυ του αξιζει..

 ΕΠΙΣΗΣ γιατι πρεπει να το αναφερω και αυτο για τον ηχο,τρομερη δουλεια.

Δεν ξερω πως θα μεταφερθει στο pc αλλα στο ps5 η tempest engine δινει ρεστα..

Θα με ψησεις να το αγορασω 3η φορα και να το παιξω 5η ή 6η φορα (εχω χασει το μετρημα) με οσα γραφεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, kostiger είπε

Θα με ψησεις να το αγορασω 3η φορα και να το παιξω 5η ή 6η φορα (εχω χασει το μετρημα) με οσα γραφεις..

Εαν εχεις δυνατο pc συγκρατησου και περιμενε....

Εαν οχι κατσε να βγαλουν κανα patch και παρτο..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Εαν εχεις δυνατο pc συγκρατησου....

Εαν οχι περιμενε να βγαλουν κανα patch και παρτο..

To pc μου δεν ειναι ασχημο, αλλα γαργαλιεμαι και για πσ5. Θα δειξει, το θεμα ειναι οτι μου ανοιξε η ορεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

To pc μου δεν ειναι ασχημο, αλλα γαργαλιεμαι και για πσ5. Θα δειξει, το θεμα ειναι οτι μου ανοιξε η ορεξη.

Εαν μπορεις να το τρεξεις 4k στο pc παρτο ξανα εκει γιατι η 1440p αναλυση του performance στο ps5 χτυπαει καπως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εαν μπορεις να το τρεξεις 4k στο pc παρτο ξανα εκει γιατι η 1440p αναλυση του performance στο ps5 χτυπαει καπως..

Ειμαι με 9700+3070ti στην Alienware DW3420  η οποια ειναι 1440 ultrawide. Koπιδι θα δειχνει κι εδω, αλλά με τις φυτιλιες ειναι ζητημα αν θα αντισταθω στην ps5 version..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Ειμαι με 9700+3070ti στην Alienware DW3420  η οποια ειναι 1440 ultrawide. Koπιδι θα δειχνει κι εδω, αλλά με τις φυτιλιες ειναι ζητημα αν θα αντισταθω στην ps5 version..

Εισαι ωραιος το 3420 το εκανα δωρο στην αδερφη μου,πολυ ωραιο αλλα δεν εχεις hdr..

Eαν εχεις τηλεοραση με hdr νμζ πρεπει να το παιξεις εκει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Εισαι ωραιος το 3420 το εκανα δωρο στην αδερφη μου,πολυ ωραιο αλλα δεν εχεις hdr..

Eαν εχεις τηλεοραση με hdr νμζ πρεπει να το παιξεις εκει...

LG 65B9 παιζει στο σαλονι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

LG 65B9 παιζει στο σαλονι..

Εχεις παρει το pc και το εχεις συνδεσει εκει χωρις πολυ σκεψη...

Με την 3070ti και dlss θα τα καταφερεις μια χαρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

23 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εχεις παρει το pc και το εχεις συνδεσει εκει χωρις πολυ σκεψη...

Με την 3070ti και dlss θα τα καταφερεις μια χαρα..

Δεν εχω δοκιμη θεση στο σαλονι για το κουτι, ουτε τη διαθεση για να ειμαι ειλικρινης, ωστε να υλοποιησω την καθολα αξιοσεβαστη προταση σου. Θα δειξει. Οπως και να εχει ευχαριστω και καλη απολαυση σε οσους ασχολειστε με την παιχνιδαρα..

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Εαν μπορεις να το τρεξεις 4k στο pc παρτο ξανα εκει γιατι η 1440p αναλυση του performance στο ps5 χτυπαει καπως..

Πραγματικά, δεν ξέρω αν είναι έτσι και από κοντά, αλλά στα βίντεο του digital foundry η διαφορά 1440p/4k είναι χαοτική... Αρκετή θολούρα στο performance mode, δεν θέλω να φανταστώ πώς θα είναι για εμάς στο πισι που έχουμε ξεμείνει στα 1080.

Βασικά δεν θα με χαλούσε, αν τα γραφικά αυτής της γενιάς κονσολών μέναν ίδια σε επίπεδα φωτισμού/σκιάσεων και απλά με κάθε γενιά καρτών γραφικών τρέχαμε ψηλότερες αναλύσεις πιο εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, chrisde είπε

Έχω 65bx oled  και lg34gn850. Τα μαύρα και το hdr της Oled μετράνε, αλλά σαν το ultrawide, τίποτα... Προσωπικά προτιμώ monitor...

Eγω ειμαι το αντιθετο,ειχα αγορασει περυσι το Aw3821dw και στον μηνα πανω το πουλησα και πηρα την cx την 48αρα.

Απο τοτε δεν ξανα κοιταξα μονιτορ,ουτε προκειται να κατεβω σε ιντσες..

1 λεπτό πριν, just getting started είπε

Πραγματικά, δεν ξέρω αν είναι έτσι και από κοντά, αλλά στα βίντεο του digital foundry η διαφορά 1440p/4k είναι χαοτική... Αρκετή θολούρα στο performance mode

Ετσι οπως τα γραφεις ειναι,αλλα η δουλεια που εχει πεσει φαινεται και το παιχνιδι ειναι πολυ πιο ατμοσφαιρικο ακομα και ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, κατά τη γνώμη μου part 1 & 2 στα top 5 παιχνίδια από άποψη γραφικών, ειδικά αν λάβεις υπόψιν τις μεταβάσεις των animations και την αλληλεπίδραση αυτών με το περιβάλλον. Κάτι που είδαμε να εφαρμόζει η naughty dog ήδη από το uncharted 4, σε μικρότερο βαθμό βέβαια. Ειδικά για το 2ο tlou, ακραίο το τι κατάφεραν στο απλό ps4.

Απλά το part 1 αφήνει μια πικρή γεύση με την τιμή και την έλλειψη διαθεσιμότητας στην προηγούμενη γενιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...