Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ναι καλά, εγώ στον προφορικό λόγο σπανια χρησιμοποιώ αγγλικά, για obvious reasons εδώ ελλάδα, αυτός μια χαρά πετάει τα αγγλικά του και εκεί. :P

Δεν τα ξερω εγω αυτα, οτι βλεπω απο εδω, δεν ειχα την τιμη να σας γνωρισω δια ζωσης..

In person ηθελα να πω.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Απ' ότι διαβάζω αξίζει full price μόνο για όσους δεν το έχουν ξαναπαίξει, επίσης ξίνισε το γεγονός ότι το gameplay έμεινε ίδιο και δεν ταιριάζει με τα ''σημερινά standards'' όπως λένε.

Το ιδιο παιχνιδι με την ps4 έκδοση είναι, άρα δεν αξίζει για κανέναν full price.

Ακόμα και για όσους δεν το έχουν ξαναπαίξει είτε σε pc,είτε σε κονσόλα, κυρίως σε έκπτωση αξίζει.

Θα αξιζε για full price αν έπεφτε περισσότερη δουλειά αλα Resident evil, γιατι το part 1 είναι στην ουσία remaster της ps4 έκδοσης και όχι remake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostiger είπε

Δεν τα ξερω εγω αυτα, οτι βλεπω απο εδω, δεν ειχα την τιμη να σας γνωρισω δια ζωσης..

In person ηθελα να πω.🤣

Κανονίστε, κοντά μένετε σε σχέση με μένα. :P Μέχρι τότε πάρε μια γεύση από κάνα stream του. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κανονίστε, κοντά μένετε σε σχέση με μένα. :P Μέχρι τότε πάρε μια γεύση από κάνα stream του. :D

Αυτός είναι ο ένας και μοναδικός viewer μου στο Monster Hunter και τον έψαχνα.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είσαι σίγουρος? Νομίζω στην συνέντευξη έλεγαν ότι απλά έβαλαν όλα τα animations που ήδη είχαν και δεν χρησιμοποίησαν λόγο περιορισμών της κονσόλας.

Στο 4:25 είχε πει ο τυπάς ότι βάλανε να κάνουν mocap έτσι ώστε σε κάθε frame να διαλέγει το κατάλληλο animation. Αλλά όντως τώρα που το σκέφτομαι αυτό παίζει να είναι μόνο για το τρέξιμο :D

Δεν πρόσεξα άλλωστε από κάποιο gameplay vid το interactivity που είχε η Ellie στο 2 με τοίχους/αμάξια κλπ

Μάλλον τα fight animations θα προέρχονται από το ήδη υπάρχων pool που είχαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω παίξει τόσες φορές το παιχνίδι και δεν ήξερα ότι σε σκοτωνουν στο αρχικό σημείο του παιχνιδιού αν επιμένεις να περάσεις το σημείο που εκτελούν τους ανθρώπους.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, icenex είπε

Το έχω παίξει τόσες φορές το παιχνίδι και δεν ήξερα ότι σε σκοτωνουν στο αρχικό σημείο του παιχνιδιού αν επιμένεις να περάσεις το σημείο που εκτελούν τους ανθρώπους.

Αμφιβάλλω να είναι το μονο που δεν ξέρεις (ούτε εγώ το είχα δοκιμάσει btw). Το ξέρεις ότι άμα ρήξεις τούβλο/μπουκάλι σε unaware human enemy, rush, unarmed attack και τραβήξεις όπλο κάνει auto-lock το κεφάλι του εχθρού καθώς αυτός παρακαλάει για την ζωή του?

Επίσης το ξέρεις ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα rifles για finishers?! Έχει μπόλικα hidden mechanics το game, οποτε φαντάσου ποσα αλλα πράγματα μπορείς να χάσεις.

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

missing features? bug? 

  Ο Karak είπε το game είναι πιο buggy από το remastered. Aσε να το κάνουν beta testing οι peasants. :P

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αμφιβάλλω να είναι το μονο που δεν ξέρεις (ούτε εγώ το είχα δοκιμάσει btw). Το ξέρεις ότι άμα ρήξεις τούβλο/μπουκάλι σε unaware human enemy, rush, unarmed attack και τραβήξεις όπλο κάνει auto-lock το κεφάλι του εχθρού καθώς αυτός παρακαλάει για την ζωή του?

Επίσης το ξέρεις ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα rifles για finishers?! Έχει μπόλικα hidden mechanics το game, οποτε φαντάσου ποσα αλλα πράγματα μπορείς να χάσεις.

  Ο Karak είπε το game είναι πιο buggy από το remastered. Aσε να το κάνουν beta testing οι peasants. :P

 

Αυτο με το μπουκαλι τα εχω κανει ολα καταλαθος μιας και οταν παιζεις στο grounded τα μπουκαλια ειναι οι φιλοι σου οπως εχω πει σε παλιοτερο σχολιο μου.

Ετσι για την ιστορια βρηκα βιντεο με τα mechanics που αναφερες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...