Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Α για αυτό δε το είχα βρει πουθενά και το έψαχνα τόσα χρόνια.🤣

Βασικά τώρα νομίζω έχει custom difficulty επιτέλους. Πάντα ήθελα ένα συνδυασμό μεταξύ easy και hard. Να δέχεσαι τρελό damage και να κανεις τρελό damage, αλλα να υπάρχουν resources και aim assist φυσικά γιατί είμαι λίγο κουλός με το gamepad και ας έχω άπειρες ώρες. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά τώρα νομίζω έχει custom difficulty επιτέλους. Πάντα ήθελα ένα συνδυασμό μεταξύ easy και hard. Να δέχεσαι τρελό damage και να κανεις τρελό damage, αλλα να υπάρχουν resources και aim assist φυσικά γιατί είμαι λίγο κουλός με το gamepad και ας έχω άπειρες ώρες. :P

Είναι εκνευριστικό που πρέπει να περάσουν 2-3 ώρες για να πάρεις το upgrade για το shiv στους clickers και ως τότε να τρέμει το φυλλοκάρδι σου μη κλάσεις και σε ακούσουν 2-3 μαζί.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilos είπε

Είναι εκνευριστικό που πρέπει να περάσουν 2-3 ώρες για να πάρεις το upgrade για το shiv στους clickers και ως τότε να τρέμει το φυλλοκάρδι σου μη κλάσεις και σε ακούσουν 2-3 μαζί.😁

Στο easy το έχεις unlocked από την αρχή, που tbh είναι κάπως retarded να χρειάζεται να μάθεις πως να καρφώνεις shivs σε clickers αλλα whatever. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ilos είπε

Είναι εκνευριστικό που πρέπει να περάσουν 2-3 ώρες για να πάρεις το upgrade για το shiv στους clickers και ως τότε να τρέμει το φυλλοκάρδι σου μη κλάσεις και σε ακούσουν 2-3 μαζί.😁

Μολις περιεγραψες το τι κανει το stealth πιο ενδιαφερον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μολις περιεγραψες το τι κανει το stealth πιο ενδιαφερον...

Μπα πιο βαρετό και time consuming το κάνει, αν θες να κάνεις clear rooms για scavenge.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουκαλια και τουβλα ειναι οι φιλοι σου σε αυτο το παιχνιδι και για οποιον δεν το ξερει ειναι op.Ακομη και να σε βρουν οι απλοι μολυσμενοι/humans τα χρησιμοποιεις πανω τους, σταναρονται και μπορεις να τους κανεις grab και τους σκοτωνεις με πνιγμο ή πυροβολισμο στο κεφαλι που δεν αστοχεις οσο και κουλος να εισαι και με αυτον τον τροπο κανεις οικονομια στα πυρομαχικα μιας και καθε σφαιρα ειναι 1 shot kill.Με αυτον τον τροπο δεν χρειαζεται να χαλας τις λεπιδες σε αυτους τους εχθρους και τα κρατας για τους clicker και τις πορτες.

Βασικα η στρατηγικη ειναι πολυ απλη ειδικα αν παιζεις στο stealth.Πρωτα ξεπαστρεβεις τους απλους μολυσμενους μιας και ειναι πιο ευκολοι στοχοι και αφηνεις τελευταιους τους clickers σε περιπτωση που θες να κρατησεις λεπιδες οποτε τους σκοτωνεις ευκολοτερα οταν καθισουν ακινητοι με οπλο ωστε να μην χρειαστει να χαλασεις λεπιδες.

Το λεω με σιγουρια ολα αυτα γιατι θυμαμαι χαρακτηριστικα να καθαριζω ολες τις περιοχες απο εχθρους στο grounded και να μην κανω skip τους εχθρους.Απλα διαχειριζεσαι καλυτερα το οπλοστασιο που εχεις εκεινη την ωρα.Αν δεις οτι εισαι γεματος απο σφαιρες και σου λειπουν λεπιδες κανεις το παραπανω που εγραψα.Με λιγα λογια προσπαρμοζεσαι αναλογα περα απο αυτο το παιχνιδι αν δει οτι δεν εχεις τιποτα θα αρχισει να σου πεταει σφαιρες υλικα κτλ για να σε βοηθησει να πας παρακατω.

Εγω αναρωτιεμαι κατι μικρο που αφορα την pc εκδοση οταν με το καλο βγει.Πως ακριβως θα εχουν τα κουμπια οταν θα εισαι σε stealth mode και θα πρεπει να πας πιο αργα για να μην σε ακουσει ο clicker.Δεν παει το μυαλο μου πως θα μεταφερουν το analog stick.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Βασικά μακάρι να κάνει πωλήσεις και καλύτερες απ' την sequel woke garbag-ίλα που έβγαλαν μπας και αναθεωρήσουν.

Δεν μπορεί να γίνει αυτό θα στεναχωρήσει την Anita. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ilos είπε

Ποια είναι η Anita?😁

Η επιτομή του wokeness που την συμβουλεύονται οι εταιρείες για να βάλουν τέτοια στοιχεία.

https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tLP1TfIMC5OTi8xYPQSSMzLLElUKE4syk5NLc5MzAMAk1QKOg&q=anita+sarkeesian&rlz=1C1JJTC_enGR992GR992&oq=anita+sa&aqs=chrome.1.69i57j46i512l3j46i175i199i512j0i512j46i512j0i512l2.2883j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Στο ΟG οντως δεν ειχε βεβαια και να ηθελες να πας χωρις stealth δεν γινοταν με τους clickers να κοβουν βολτες. Παντως δεν ελεγαν θα αλλαξουν το gameplay του remake? Το αφησαν τελειως ιδιο τελικα?

Άλλαξαν τελείως το AI και έκαναν από την αρχή τα animations, αλλά ναι, οι επιλογές και τα game mechanics είναι ίδια.

Και ενώ με χάλασε στην αρχή ότι δεν πρόσθεσαν prone και dodge, μου φαίνεται λογικό εν τέλει, γιατί το prone θα ήταν εντελώς out of place σε σχέση με το level design και δεν θα ταίριαζε καν στον Τζόελ.

Το δε dodge θα έκανε πολύ εύκολο το game γιατί τα encounters είναι κάπως λιγότερα σε σχέση με το 2.

Και τα δύο για να εισαχθούν θα απαιτούσαν ολικό ανασχεδιασμό στις "πίστες" σε βαθμό που θα ήταν άλλο game, και μπορεί να χρειάζονταν επιπλέον interactions/voice lines.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Α ήταν από αυτούς τότε με το gamergate που πήγε να προκληθεί εμφύλιος.🤣 Μακριά.

Αν και παίζει έτσι και αλλιώς να μη τον γλιτώσουν στο Murica με τον Trump.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ilos είπε

Μπα πιο βαρετό και time consuming το κάνει, αν θες να κάνεις clear rooms για scavenge.

{TDi}Dj2k..infc βγες απο το σωμα του Ilos τωρα..😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η πλύση εγκεφάλου εθελουσία που έγινε/επαθε ο Druckmann φάνηκε ιδιαιτέρως στο 2ο μέρος καθώς υπάρχουν στοιχεία που αυτοαναιρεί τον εαυτό του 1v2 (σε σημαντικούς χαρακτήρες). Αλλά δεν είναι μεγάλη έκπληξη. Φαίνεται και από τα twitακια που έκανε share από το 2014 κιόλας. 

Δε πειράζει κρατάμε το 1 γιατί δεν θα ξαναβγεί κάτι τέτοιο σε αυτή τη σειρά. Το 2 δεν ήταν πολύ κακό γενικώς σαν πλοκή. Ήταν μέτριο.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kostiger είπε

{TDi}Dj2k..infc βγες απο το σωμα του Ilos τωρα..😛

Ναι καλά, εγώ στον προφορικό λόγο σπανια χρησιμοποιώ αγγλικά, για obvious reasons εδώ ελλάδα, αυτός μια χαρά πετάει τα αγγλικά του και εκεί. :P

26 λεπτά πριν, just getting started είπε

από την αρχή τα animations

Είσαι σίγουρος? Νομίζω στην συνέντευξη έλεγαν ότι απλά έβαλαν όλα τα animations που ήδη είχαν και δεν χρησιμοποίησαν λόγο περιορισμών της κονσόλας.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...