Προς το περιεχόμενο

The Last Of Us Part 1 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, petran79 είπε

θέλω να βγει και το 2 με mod που μπορείς να παίζεις ως Joel και με ψιλοαλλαγμένο σενάριο.

Αυτό δεν είναι mod, αυτό είναι reboot, το οποιο δεν θα με χαλούσε, αλλα δεν παίζει με την καμια. Απλά διαγραφείς το part duo από το μυαλό και είσαι ωραίος. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αυτό δεν είναι mod, αυτό είναι reboot, το οποιο δεν θα με χαλούσε, αλλα δεν παίζει με την καμια. Απλά διαγραφείς το part duo από το μυαλό και είσαι ωραίος. ;) 

καλα με τα mods θα γίνει πολύς ντόρος. Αν θυμάσαι πριν 2-3 χρόνια είχε γίνει χαμός όταν κάποιος έβγαλε τσιτσιδοmod για την Λαρα Κροφτ που την είχαν κάνει κάποιοι κύκλοι ίνδαλμα και πέσαν πάνω του να το διαγράψει. 

Μετά κάτι ανάλογο είχε γίνει στο rdr2 όταν οι... αρχές του Youtube είχαν σβήσει βίντεο που κάποιος πετούσε τις φεμινιστριες στους... αλιγάτορες. Ευτυχώς μετά κάποιοι πιο σοβαροι τους υπέδειξαν το γελοίο του πράγματος και έτσι επανέφεραν τα βίντεο. 

 

Στο tlous θα γίνει σίγουρα χαμός με τα τσιτσιδοmods και άλλα πολλά..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, firepc είπε

Ετσι οπως το ακουω πιστευω Δεκεμβριο το πολυ

Οποτε εχουμε Spiderman σε 20 μερες και Χριστουγεννα Morales+Last Of Us. Το uncharted 4 ουτε καν το βλεπω αν δεν φερουν πρωτα την πρωτη τριλογια και ας μην το εχω παιξει σε κονσολα. Για 2023 πιστευω να φερουν κανα Tsushima little big planet το τελευταιο returnal και ισως Forbidden West 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Arkin είπε

Οποτε εχουμε Spiderman σε 20 μερες και Χριστουγεννα Morales+Last Of Us. Το uncharted 4 ουτε καν το βλεπω αν δεν φερουν πρωτα την πρωτη τριλογια και ας μην το εχω παιξει σε κονσολα. Για 2023 πιστευω να φερουν κανα Tsushima little big planet το τελευταιο returnal και ισως Forbidden West 

To returnal ακουγεται οτι θα ειναι το επομενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, petran79 είπε

θέλω να βγει και το 2 με mod που μπορείς να παίζεις ως Joel και με ψιλοαλλαγμένο σενάριο. 

 

Βέβαια έτσι πως κατάντησαν το τοπίο των ηλεκτρονικών βιντεοπαιχνιδιων, θα λυσσαξουν αρκετοί

So fucking true. Λοιπόν. Οταν είχε βγει το πρώτο gameplay trailer ( και το οποίο έδιναν επίτηδες λάθος εντυπώσεις ) το σενάριο φαινόταν ότι θα έπαιρνε την παρακάτω τροπή. Την οποία θα έκανα εγώ και το παιχνίδι και θα απέδιδε φόρο τιμής στα νοήματα και την ουσία που προσπάθησε να περάσει το πρώτο μέρος, σεβόταν τον σκληροτράχηλο πρωταγωνιστή της ( και όχι το πώς προβάλλεται νερφαρισμένος στο 2ο )  και θα ήταν πιο ρεαλιστικό. 

Spoiler

Η Ντίνα σκοτώνεται αντί για τον Τζόελ - Η Έλι πηγαίνει μόνη της για να πάρει εκδίκηση. Ο Τζόελ την ακολουθεί από απόσταση χωρίς η ίδια να το γνωρίζει, εμφανίζεται και τη βοηθά (όπως υποσχέθηκαν τα τρέιλερ). - yea yeah μη πρίζετε ξερω ότι πολλες φορές επίτηδες παραπλανούν σε αυτά για να μη κάνουν σποιλ αλλά εδώ they fucked it up

Done! Δεν αλλάζει καθόλου το νόημα και όλες οι δηθενιές που μπούκωσε το 2ο μέρος και αποκτά ρεαλιστικό τόνο, ρεαλιστική μεταποκαλυπτικ αισθητική επιβίωσης. Εξάλλου αυτό έδειξαν στο πρώτο μέρος ότι ήθελαν να πουν.

Αυτά θα τα πούμε στο review μου όταν παίξω ξανά και τα 2 παιχνίδια ολοκληρωμένα, καθώς θεωρώ θα έχουν εντρυφήσει στοιχεία του 2 στο παρτ ένα, οπότε πρέπει να παιχτεί παρτ 1 και παρτ 2 μαζί απευθείας χωρίς ενδιάμεσα μεγάλα χρονικά διαλείμματα και δεν θα χαϊδέψω καθόλου αυτάκια.

Φυσικά δεν θα ανέβει στο youtube αλλά bitchute, που μέχρι στιγμής έχει ας το πούμε πιο φιλική προσέγγιση και δε θα πέσει το βίντεο από μαζικές αναφορές μπονομποειδών.

Μπορεί βέβαια και να το γράψω σε κείμενο ανάλογα πόσο χρόνο θα έχω τότε.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

F787D0D3-B94D-4C10-B779-9CD5E3683BE9.jpe

Remake start screen

 

maxresdefault.jpg

Remastered start screen

Ποια προτιμάτε. Προσωπικά η original/remastered από την πρώτη στιγμή που την αντίκρισα. Με την χαρακτηριστική μουσική του τίτλου από πίσω να παίζει μεταφέρει απίστευτα συναισθήματα πριν καν πατήσεις το πλήκτρο για να ξεκινήσεις το παιχνίδι.

Αυτόν τον χρόνο όσες φορές έπαιξα το παιχνίδι μέσω emulator (RPCS3 ) θυμάμαι κάθε φορά πριν από τη φόρτωση του παιχνιδιού, καθόμουν για λίγα λεπτά στο μενού..Η μουσική, το σκηνικό του παραθύρου, το απαλό αεράκι που φυσά τη κουρτίνα, οι ακτίνες του ήλιου να διαχέονται στο ερειπωμένο σπίτι. 

Αμέτρητες φορές έχω βάλει έπειτα σε λούπα να παίζει σε βιντεάκι η συγκεκριμένη έναρξη παιχνιδιού και ίσως είναι η αγαπημένη μου μακράν. 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

20αρικο update επρεπε να ειναι . 

Free update θα έπρεπε να είναι για όσους υπέφεραν το Part Duo (it never happened). @ilos έκανες pre-order?! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Free update θα έπρεπε να είναι για όσους υπέφεραν το Part Duo (it never happened). @ilos έκανες pre-order?! :P

Ένα remaster/remake έχω πάρει στη ζωή μου (το DeS) και αυτό μόνο και μόνο γιατί είχα την κονσόλα και δεν υπήρχε άλλος ps5 τίτλος.😁

Ότι ώρα θέλω μπορώ να παίξω το og σε ps3/pc ή το ps4 remaster (από το ps+ collection) αν με πιάσει η νοσταλγία.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Free update θα έπρεπε να είναι για όσους υπέφεραν το Part Duo (it never happened). @ilos έκανες pre-order?! :P

Δεν το τερμάτισα ποτέ το 2, ήταν αίσχος. Αυτό εδώ είναι το πραγματικό ''The Last of Us'' για μένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω άμα θα το έλεγα αίσχος, αλλα σίγουρα κατώτερο σε σύνολο από το original masterpiece.

Anyways βαριέμαι ανούσια arguments οποτε το αφήνω. Θα περιμένω reviews περί performance, άμα είναι άψογο θα τιμηθεί μετά το release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν το τερμάτισα ποτέ το 2, ήταν αίσχος. Αυτό εδώ είναι το πραγματικό ''The Last of Us'' για μένα.

"it is a story about right or wrong written by people who think they're always right". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...