Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΧΑΑΧΑΧΑΧ τρώει ενα άκυρο crash στο μενού το game ( ειχα να φάω εδώ και μια εβδομάδα ), πάω και γω να ακολουθήσω τα "ΤΡΟΜΕΡΑ" βήματα επιδιόρθωσης (scan and repair) της απίστευτα "ταλαντούχας" Beanox (COD PC devs) μήπως "δεν κάθησε κάτι καλά και θέλει repair" και πετάει error στο battlenet: Call of Duty: Modern Warfare II - BLZBNTBNA00000012 - An error has occurred while launching the game. Please check for updates or scan and repair to fix this issue

.. και εννοείται κάνει σε λούπα για πάντα scan and repair 

Λύση να ξέρετε δεν υπάρχει πλέον (!κάποτε λειτουργούσαν 2 κολπάκια και μπορούσες να το ξεμπλοκάρεις) και , αν το πάθετε, you re f^cked! - για να στρώσει θέλει uninstall / install ξανά ( γι αυτό ΠΑΝΤΑ μια φορά τη βδομάδα back up ολο το παιχνίδι σε εξωτερικό σκληρό προτείνω ). Μιλάμε για ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια προβλήματα που εμφάνιζε ο τίτλους του 2019. Αν είναι δυνατόν!

 

 

Επίσης οι drivers μούφα εντελώς από απόδοση. Τα ίδια. [ Επίσης ακόμη έχουν κλειστό το ReBAR για το game ]

"This official driver fixes flickering for MW2 and "improves stability and fixes bugs with DLSS and Reflex." 

yea sure thing

Επίσης το stutterάκι συνεχίζει εννοείται. Proof ότι το έχουν κι άλλοι. Τρέχει μια χαρά και στα ξαφνικά (΄πόσες φορές έχω πεθάνει γιατι έγινε πάνω σε fight close quarters δε λέγεται)

Διαβάστε από κάτω τα replies 

 

 

 

Μου θέλουν και Wz2.0.. Activision, come closely... !! f%ck off 

 

 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

ΧΑΑΧΑΧΑΧ τρώει ενα άκυρο crash στο μενού το game ( ειχα να φάω εδώ και μια εβδομάδα ), πάω και γω να ακολουθήσω τα "ΤΡΟΜΕΡΑ" βήματα επιδιόρθωσης (scan and repair) της απίστευτα "ταλαντούχας" Beanox (COD PC devs) μήπως "δεν κάθησε κάτι καλά και θέλει repair" και πετάει error στο battlenet: Call of Duty: Modern Warfare II - BLZBNTBNA00000012 - An error has occurred while launching the game. Please check for updates or scan and repair to fix this issue

.. και εννοείται κάνει σε λούπα για πάντα scan and repair 

Λύση να ξέρετε δεν υπάρχει πλέον (!κάποτε λειτουργούσαν 2 κολπάκια και μπορούσες να το ξεμπλοκάρεις) και , αν το πάθετε, you re f^cked! - για να στρώσει θέλει uninstall / install ξανά ( γι αυτό ΠΑΝΤΑ μια φορά τη βδομάδα back up ολο το παιχνίδι σε εξωτερικό σκληρό προτείνω ). Μιλάμε για ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια προβλήματα που εμφάνιζε ο τίτλους του 2019. Αν είναι δυνατόν!

 

 

Επίσης οι drivers μούφα εντελώς από απόδοση. Τα ίδια. [ Επίσης ακόμη έχουν κλειστό το ReBAR για το game ]

"This official driver fixes flickering for MW2 and "improves stability and fixes bugs with DLSS and Reflex." 

yea sure thing

Επίσης το stutterάκι συνεχίζει εννοείται. Proof ότι το έχουν κι άλλοι. Τρέχει μια χαρά και στα ξαφνικά (΄πόσες φορές έχω πεθάνει γιατι έγινε πάνω σε fight close quarters δε λέγεται)

Διαβάστε από κάτω τα replies 

 

 

 

Μου θέλουν και Wz2.0.. Activision, come closely... !! f%ck off 

 

 

 

 

To stutter  παρατήρησα πως μειώνεται  δραματικά  ως καθόλου , όταν βάλεις ό,τι έχει να κάνει με shadows σε medium ή normal. Δοκίμασε να παίξεις με αυτό να δεις πως πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αναγκάστηκα να βάλω νέους drivers αφού δεν ανογε τι παιχνίδι και ξαφνικά έχω λευκά φρειμ κάθε λίγα δευτερόλεπτα ανέβηκαν τα fps βεβαία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθα να σας πω τα κλασικά, τι μπρίκια έχετε για υπολογιστές.

Έβαλα μια χαρά με το ddu τους νέους drivers, έπαιξα και κει 5 σερί ώρες χωρίς θέματα και όλα ωραία.
Ούτε κρασαρισματα, ούτε στατερς, ούτε rainbow effect.

Δε κάνετε ένα φορματ και να κλείσετε τα oc γιατί τα έχετε διαλύσει όλα πχια; ΙΣΩΜΑ τα έχετε κάνει, ίσωμα!

πάω να το πω και σε αυτούς στο twitter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Δε κάνετε ένα φορματ και να κλείσετε τα oc γιατί τα έχετε διαλύσει όλα πχια; ΙΣΩΜΑ τα έχετε κάνει, ίσωμα!

πάω να το πω και σε αυτούς στο twitter

Ισως την καλυτερη δουλεια κανουν οι streamers που ειναι ασχετοι με τα pc και τα παιρνουν ετοιμα με μονο xmp. Ουτε σε αυτους εχω δει κρας.

To benchmark φανταζομαι δεν υπαρχει δωρεαν τροπος για την ωρα σωστα? Μονο αν βγει το warzone 2.0 και το συμπεριλαβουν (φανταζομαι πως ναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ισως την καλυτερη δουλεια κανουν οι streamers που ειναι ασχετοι με τα pc και τα παιρνουν ετοιμα με μονο xmp. Ουτε σε αυτους εχω δει κρας.

To benchmark φανταζομαι δεν υπαρχει δωρεαν τροπος για την ωρα σωστα? Μονο αν βγει το warzone 2.0 και το συμπεριλαβουν (φανταζομαι πως ναι)

καλά δεν είναι και σίγουρο αυτό γιατί αυτοί οι YouTubers που ανεβάζουν βίντεο πάνω στο συγκεκριμένο παιχνίδι όλοι έχουν φάει crash/freeze για το modern warfare μιλάω όχι το warzone.

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ICE-T είπε

καλά δεν είναι και σίγουρο αυτό γιατί αυτοί οι YouTubers που ανεβάζουν βίντεο πάνω στο συγκεκριμένο παιχνίδι όλοι έχουν φάει crash/freeze για το modern warfare μιλάω όχι το warzone.

Ξαναμιλαω για streamers, aka twitch. Οσες φορες ειδα, δεν ειδα καποιο crash live. Τωρα οκ, ισως τρωνε κανενα και αυτοι και να μην το εχω πετυχει. Warzone που βλεπω πιο πολυ, εχει τυχει crash, το bug με τα οπλα (που δεν μπορει να βαρεσει ή κατι) κτλ. Θα δουμε σε 6 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ξαναμιλαω για streamers, aka twitch. Οσες φορες ειδα, δεν ειδα καποιο crash live. Τωρα οκ, ισως τρωνε κανενα και αυτοι και να μην το εχω πετυχει. Warzone που βλεπω πιο πολυ, εχει τυχει crash, το bug με τα οπλα (που δεν μπορει να βαρεσει ή κατι) κτλ. Θα δουμε σε 6 μερες

πάντως σίγουρα ισχύει το xmp μόνο στον υπολογιστή λύνει πολλά προβλήματα στα παιχνίδια,έχω φίλο που πειράζει συνέχεια τις μνήμες και έχει crash συχνά warzone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, CODEC είπε

To stutter  παρατήρησα πως μειώνεται  δραματικά  ως καθόλου , όταν βάλεις ό,τι έχει να κάνει με shadows σε medium ή normal. Δοκίμασε να παίξεις με αυτό να δεις πως πάει.

Το έχω κάνει! Τέλος για μένα το παιχνίδι τουλάχιστον για 1-2 μήνες. Δε θα κάθομαι να κάνω troubleshooting κάθε μέρα για να παίξω. Ασε που 1 στις 4 φορές πάει και γυρνάει σε full screen borderless / 37% το resolution και βγάζει τα shadows με ένα κενό πλαίσιο με μόνη λύση κάθε φορά να πηγαίνω να κοιτάω αν είναι όλα όπως τα άφησα. Ίδια προβλήματα ξέρετε μη τα ξαναλεμε κάθε τίτλος της εταιρείας τα τελευταία χρόνια ίδια θέματα εξάλλου reskin έκαναν από το 19 και μετά. 

Θα παίξω αυτές τις μέρες το campaign μόνο. Έπειτα θα φάει ένα απολαυστικό UNINSTALL και το 23 το πιάνω ξανά αν έχουν διορθώσει τα πάντα. Ούτε Warzone2 θα αγγίξω νωρίς. Ας κάνουν άλλοι τα beta tests

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ξαναμιλαω για streamers, aka twitch. Οσες φορες ειδα, δεν ειδα καποιο crash live. Τωρα οκ, ισως τρωνε κανενα και αυτοι και να μην το εχω πετυχει. Warzone που βλεπω πιο πολυ, εχει τυχει crash, το bug με τα οπλα (που δεν μπορει να βαρεσει ή κατι) κτλ. Θα δουμε σε 6 μερες

Έχουν φάει αβερτα κι αυτοί μη νομίζεις. Γενικά ΔΕΝ προτείνω σε καμία απολύτως περίπτωση να δώσει κάποιος χρήματα στην παρούσα φάση και ειδικότερα κάτι 70χαχαχα ναι έγινε, σε αυτούς τους κλόουν! Δεν μου έχει κρασαρει ποτέ ενώ παίζω εκεί είναι το παρανοϊκό. Στο μενού μετά το τέλος κάποιου ματς το έχει κάνει.

Μείνετε μακριά. Σε κάποια έκπτωση κι ΕΦΟΣΟΝ το δοκιμάσετε σε δωρεάν περιοδο τριημέρου βλέπετε και πράττετε αναλόγως 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ήρθα να σας πω τα κλασικά, τι μπρίκια έχετε για υπολογιστές.

Έβαλα μια χαρά με το ddu τους νέους drivers, έπαιξα και κει 5 σερί ώρες χωρίς θέματα και όλα ωραία.
Ούτε κρασαρισματα, ούτε στατερς, ούτε rainbow effect.

Δε κάνετε ένα φορματ και να κλείσετε τα oc γιατί τα έχετε διαλύσει όλα πχια; ΙΣΩΜΑ τα έχετε κάνει, ίσωμα!

πάω να το πω και σε αυτούς στο twitter

τωρα μπορει να ειναι μπρικι αλλα σιγουρα ειναι ολα default ουτε πανω ουτε κατω ουτε τιποτα.

μεχρι το πρωι επαιζα χωρις κανενα προβλημα (1 βασικα κρας μια φορα ) 

μετα την αναβαθμιση drivers πεταει αυτα τα ασπρα σε ολη την οθονη .

δεν εκανα βεβαια ddu αλλα απο πανω περασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εσβησα απο τον  ssd  που το ειχα κ το περασα σε αλλον ssd περασα παλιους με DDU χθες το πρωι,επαιξα κ ειχα παλι κρας μετα ζηταγε τους νεους ντραηβερς υποχρεωτικα αντε παλι κ ξανα κ σημερα εφαγα 5-6 κρασαρησματα κ τα 3 ηταν στο μενου.Μιλαω παντα για αγορα απο στιμ.Τοσα χρονια που παιζω την σειρα τετοιο πραγμα δεν το θυμαμαι μετανοιωσα παρα πολυ που εδωσα 100 ευρο διοτι το κανα για να διασκεδασω κ να περασω καλα αλλα ετσι οπως εχει γινει το σκηνικο κοντευα να σπασω το μπρικι-πισι που εχω.Τσιζους κραηστ να πουμε!!!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...