Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Modern Warfare 2 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Expansion του MW2 τελικά, νέο CoD από Treyarch το 2024. Γι' αυτό πετσόκοψαν τόσα πολλά στο MW2 ; Για να τα βγάλουν ως DLC με +70$ ; Έλεος.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ρέει το χρήμα

314959311_677568097358332_6655481946543362805_n.jpg.5666391a18037d99b01cbbb2ae6eba0b.jpg

Και ετσι ειδαν οτι ανβηκαν πωλήσεις με το να ανακοινώσουν οτι θα ειναι για δυο χρόνια χρεωσαν διπλάσια ποσα και τωρα που το αγορασαν όλοι λενε παμε να βγαλουμε οπως κανουμε τα τελευταια 20 χρονια αλλο ενα του χρόνου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

τα πραγματικα νουμερα των πωλησεων

τι εννοεις? Πωληθεισες μοναδες? Η net profit ? Before or after taxes? Η to Ebitda? Aκομα και ο gross τζιρος δειχνει τη ταση στην αγορά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sellsoap είπε

τι εννοεις? Πωληθεισες μοναδες? Η net profit ? Before or after taxes? Η to Ebitda? Aκομα και ο gross τζιρος δειχνει τη ταση στην αγορά....

Και εδω αναφερει οτι εσπασε "καθε ρεκορ", αλλα πουθενα δεν υπαρχουν τα νουμερα πωλησεων σε τεμαχια. Φετος, το παιχνιδι ειναι +$10 το base, και εχουμε μια vault των $100. Λογικο να κανει τζιρο. Αλλα ακομα δεν ξερουμε αν εσπασε καθε ρεκορ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι καταλαβαινω θέλεις να μάθεις τις μονάδες...

Το συγκεκριμένο ρεκόρ όμως αφορά τον υψηλότερο τζίρο στον μικρότερο χρόνο  στο franchise, δηλαδή ανάμεσα στα διάφορα games call of duty, και δεν έχει σχέση με άλλα ρεκόρ γενικώς. To ρεκόρ κατείχε έως τώρα το COD: Black Ops II με 1b σε 15 ημέρες, άρα το ΜW2 έσπασε το ρκεόρ για 5 ημέρες....

άρα οι μονάδες που ενδιαφέρεσαι δεν παίζουν ρόλο (μπορεί να ήταν περισσότερες ή λιγότερες....αλλά δε παίζει ρόλο για αυτό το ρεκόρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Expansion του MW2 τελικά, νέο CoD από Treyarch το 2024. Γι' αυτό πετσόκοψαν τόσα πολλά στο MW2 ; Για να τα βγάλουν ως DLC με +70$ ; Έλεος.

 

70€ expansion, καλά θα πάει αυτό!

May be an image of 1 person and text

Modern Warfare 2 campaign expansion set to remake controversial mission

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, toxotis70 είπε

γιατι εδω το εχει τοσο φτηνα ?

 

https://www.g2a.com/call-of-duty-modern-warfare-2-steam-key-global-i10000000641005

Αυτό είναι το MW2 του 2009. Έτσι πως τα έχουν κάνει με τις ονομασίες λογικό να μπερδευτείς.

Δεν έχει ωστόσο σχέση με το φετινό. Το 2019 έγινε soft reboot της σειράς και έβγαλαν παιχνίδια με το ίδιο όνομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες. Για πείτε καμιά γνώμη. Θέλω να  αγοράσω το game αλλά δεν ξέρω αν είναι να το πάρω για PC ή PS5. Πριν λίγο καιρό έφτιαξα ένα αρκετά δυνατό pc οπότε δε μας νοιάζει αν θα τρέχει καλά ή όχι, αυτό είναι σίγουρο. Επίσης ξέρω ότι είναι crossplatform. Από τη μια σκέφτομαι να το πάρω σε PS5 (ξέρω ότι έχει aim assist και γενικά εχω συνηθίσει το gamepad για fps) μπας και το δώσω μετά να παίξει και ένα φιλαράκι μου το campaign κλπ και να το πουλήσω κάποια στιγμή όταν βαρεθώ. Από την άλλη σκέφτομαι ότι ίσως θα ήταν κρίμα τώρα που έχω το τούμπανο pc να μην το παίξω εκεί με keyboard-mouse παραδοσιακά. Δεν είμαι competitive gamer αλλά ούτε εντελώς άσχετος. Παίζω games και fps από αρκετά παλιά (θα με έλεγα fpsάκια όσον αφορα το τι είδους games μου αρέσουν) απλά είχα ενα μεγαλό διάστημα αποχής από το pc gaming οπου το ειχα ρίξει στις κονσόλες. Κάθε βοήθεια και άποψη καλοδεχούμενη.

Επεξ/σία από metalmike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα πλακα ειναι λαθος τα ονόματα. Καλυτερα σαν το φιφα η need for speed ασχετα ονόματα. Σαν το battlefield 1 αναμεσα σε αλλα πενηντα. Ειχα το 3 πηρα μετα απο χρονια το 1.γενικα χάσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Something isn't right και μάλλον έχεις δίκιο για κάποιο memory leak; @Psycho_Warhead

Έκανα πειραματισμούς εχθές για περίπου 1 ώρα. 

- Με το που άνοιξα το pc απευθείας μπήκα private match μόνος μου (έφτιαξα και τους κόκκους αυτό το visual related issue σε επόμενο ποστ αυτό όμως) για να δω πώς τρέχει. Smooth as fuck. 

Μπαινω μερικά παιχνίδια για 15 λ  έτρεχε μια χαρά. Πατάω Start (όχι alt tab) να δω κάτι στο task manager. Βλέπω cached memory 6GB+ Μετά από περίπου 5λ-10λ έκανε ένα μικρό stutter spike μία φορά. 

- Restart. Δοκιμάζω πάλι το ίδιο. Απευθείας game. Με το που ξεπεράσει τα 8GB CACHE το παιχνίδι ξεκινάνε σιγά σιγά τα stutter spikes. 1 κάθε μερικά λεπτά.

- Δοκιμασα σε κάθε νέο match πριν φορτώσει να κάνω χειροκίνητο καθάρισμα στην cache (emptystandbymemory. exe)

Παρατήρησα ότι μειώθηκαν κατά πολύ τα stutters έτσι. Δηλαδή εκεί που αν το αφήσεις μόνο του γεμίζει πάνω από 10+GB CACHE και ξεκινάει η ίδια ιστορία stutter ενός δευτερολέπτου μια φορά κάθε μερικά λεπτά, το έκανε πολύ μα πολύ πιο σπάνια έως καθόλου. 

 

Σημειώνεται ότι στο campaign δε το παρατήρησα. ΚΑΘΟΛΟΥ

(Windows 11, Drivers τελευταίο hotfix)

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...