Προς το περιεχόμενο

Στα 4 λεπτά την ώρα οι διαφημίσεις του νέου συνδρομητικού πακέτου του Disney+


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/5/2022 στις 1:33 ΠΜ, martisaul είπε

Καημένε 

Ό,τι πεις...

Στις 20/5/2022 στις 9:48 ΠΜ, auron12 είπε

Το ωραιο ειναι πως υπαρχουν ακομα εδω μεσα καποιοι που λενε για την πειρατεια που καταστρεψε την αγορα.Για να ριξουν καμμια ματια στα κερδη του netflix τα τελευταια 3 χρονια.Ειπαμε η αγορα ειναι τεραστια αλλα πεπερασμενη.Το ιδιο και τα λεφτα μας.Οταν εχουν βγει ενα σκασμο αλλες συνδρομητικες υπηρεσιες,που ζητανε τα λεφτα μας για να προσφερουν κατι,gaming ,music,ενα σκασμο streaming services τυπου netflix HBO apple κλπ.οταν ακόμα και εφημερίδες online ζητουν συνδρομες ε καπου θα πεις ωπα ρε κατσε ποσα χρηματα βγαζω;Θα κοιταξεις λοιπον να κοψεις κατι.Δεν μας φταιει η πειρατεια που όλοι θελουν να βαλουν χερι στην τσεπη μας.Και μην ακουσω κανενα να λεει δεν σε αναγκαζουν γιατι με τα σκουπιδια που σερβιρει πλεον η τηλεοραση που ειναι και τιγκα στις διαφημισεις η μονη επιλογη ειναι να το ριξεις στο πλεξιμο η στο πολυ σεξ (και αντε να μεγαλωσεις και παιδια μετα 🤣).Ειδαμε και με το gaming που ελυσε το θεμα της πειρατειας,τουλαχιστον στις κονσολες, τι γινεται με τα microtransactions τα dlc και φυσικα τις συνδρομες.

Εν τω μεταξύ, η πραγματκότητα είναι πως το NETFLIX έχει τεράστια απώλεια κερδών και κόβει το περιεχόμενό του κατά 80% από εφέτος, απολύει κόσμο, και γενικώς δεν πάει καθόλου καλά.

 

Κάποια στιγμή σε αυτήν την χώρα πρέπει να βλέπουμε την πραγματικότητα.

Στις 20/5/2022 στις 7:55 ΜΜ, Herald είπε

H πειρατεία δεν είναι κλοπή. Μην τα μπερδεύουμε. 

Είναι 100%.

 

Είμαι graphic designer. Χρεώνω gaming εταιρείες για να πουλήσουν τα design μου.

 

Εσύ για να τα αποκτήσεις θα πρέπει να με πληρώσεις ένα ποσό.

 

Αν τα αποκτήσεις με "πειρατεία" με έκλεψες. Not ifs and buts about it.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, Spiroth είπε

Είναι 100%.

 

Είμαι graphic designer. Χρεώνω gaming εταιρείες για να πουλήσουν τα design μου.

 

Εσύ για να τα αποκτήσεις θα πρέπει να με πληρώσεις ένα ποσό.

 

Αν τα αποκτήσεις με "πειρατεία" με έκλεψες. Not ifs and buts about it.

Τι σου έκλεψα; No if's and buts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Herald είπε

Τι σου έκλεψα; No if's and buts

Αν δεν πληρώνεις εσύ ως πελάτης, δεν έχει έσοδα η εταιρία και δεν έχει δουλειά.

Δεν μπορώ να καταλάβω... δεν δουλεύετε; Δεν έχετε επαφή με τον έξω κόσμο; Δεν ξέρετε πώς κινείται η αγορά και η οικονομία; Ακόμα με το χαρτζηλίκι του μπαμπά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Αν δεν πληρώνεις εσύ ως πελάτης, δεν έχει έσοδα η εταιρία και δεν έχει δουλειά.

Δεν μπορώ να καταλάβω... δεν δουλεύετε; Δεν έχετε επαφή με τον έξω κόσμο; Δεν ξέρετε πώς κινείται η αγορά και η οικονομία; Ακόμα με το χαρτζηλίκι του μπαμπά;

Ad hominem σε συνδυασμό με strawmans, η αγαπημένη μου απάντηση, οπότε φαντάζομαι έχω δίκιο, δεν σου έκλεψα κάτι

Τα υπόλοιπα είναι της φαντασίας σου, δεν διαφωνώ ότι δεν θα έχει έσοδα η εταιρεία, ότι δεν την έκλεψα είπα. Το να μην έχει έσοδα η εταιρεία δεν είναι παράνομο. Είτε πειρατεύσω κάτι, είτε απλά δεν ασχοληθώ καθόλου, η εταιρεία δεν θα έχει έσοδα

ΥΓ1. Όταν χρησιμοποιείς logical fallacies για να μου απαντήσεις (ειδικά όταν κάνεις 2 σε μία απάντηση), αυτόματα θεωρώ ότι έχω δίκιο. Οπότε ξαναδοκίμασε χωρίς fallacies ;) 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ad hominem σε συνδυασμό με strawmans, η αγαπημένου μου απάντηση, οπότε φαντάζομαι έχω δίκιο, δεν σου έκλεψα κάτι

Τα υπόλοιπα είναι της φαντασίας σου, δεν διαφωνώ ότι δεν θα έχει έσοδα η εταιρεία, ότι δεν την έκλεψα είπα. Το να μην έχει έσοδα η εταιρεία δεν είναι παράνομο. Είτε πειρατεύσω κάτι, είτε απλά δεν ασχοληθώ καθόλου, η εταιρεία δεν θα έχει έσοδα

Καμία σχέση με strawman. Η απάντησή σου είναι η κλασική που δίνουν οι τζαμπατζήδες που νομίζουν πως όλα είναι δωρεάν, πως έχουν μόνο δικαιώματα και καμία υποχρέωση. 
Η πειρατεία είναι κλοπή. Είτε σου αρέσει, είτε δεν σου αρέσει. Κάποιοι πρέπει να πληρώνουν για να πληρώνονται κάποιοι άλλοι. Και όσοι αγοράζουμε πληρώνουμε και τη χασούρα που δημιουργούν τα παράσιτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Καμία σχέση με strawman. Η απάντησή σου είναι η κλασική που δίνουν οι τζαμπατζήδες που νομίζουν πως όλα είναι δωρεάν, πως έχουν μόνο δικαιώματα και καμία υποχρέωση. 
Η πειρατεία είναι κλοπή. Είτε σου αρέσει, είτε δεν σου αρέσει. Κάποιοι πρέπει να πληρώνουν για να πληρώνονται κάποιοι άλλοι. Και όσοι αγοράζουμε πληρώνουμε και τη χασούρα που δημιουργούν τα παράσιτα.

Συνεχίζεις με τα ad hominems ;)

 

Όσο και αν εσένα δεν σου αρέσει, η πειρατεία δεν είναι κλοπή. Ο ποινικός κώδικας της Ελλάδας (και όλων των χωρών φυσικά), είναι ξεκάθαρη. Οπότε ξαναρωτάω, μπάς και καταφέρεις να μου απαντήσεις, τι σου έκλεψα; Τι είχες πριν την πειρατεία και σου αφαίρεσα μετά από αυτήν; Aν πάλι δεν απαντήσεις στην ερώτηση και συνεχίσεις τις προσωπικές επιθέσεις θα θεωρήσω απλά ότι έχω δίκιο και δεν θες να το παραδεχτείς

 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Συνεχίζεις με τα ad hominems ;)

 

Όσο και αν εσένα δεν σου αρέσει, η πειρατεία δεν είναι κλοπή. Ο ποινικός κώδικας της Ελλάδας (και όλων των χωρών φυσικά), είναι ξεκάθαρη. Οπότε ξαναρωτάω, μπάς και καταφέρεις να μου απαντήσεις, τι σου έκλεψα; Τι είχες πριν την πειρατεία και σου αφαίρεσα μετά από αυτήν;

 

Επειδή είσαι εντελώς άσχετος και εκτός πραγματικότητας, δεν θα το συνεχίσω. Οι δικαιολογίες σου είναι κλασικές, τις έχουμε ξανακούσει. Πες πως δεν σου φτάνει το χαρτζηλίκι, και άσε τις εξυπνάδες για το ότι δεν κλέβεις αν παίρνεις παράνομα δωρεάν κάτι το οποίο πωλείται και φέρνει έσοδα στον δημιουργό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Επειδή είσαι εντελώς άσχετος και εκτός πραγματικότητας, δεν θα το συνεχίσω. Οι δικαιολογίες σου είναι κλασικές, τις έχουμε ξανακούσει. Πες πως δεν σου φτάνει το χαρτζηλίκι, και άσε τις εξυπνάδες για το ότι δεν κλέβεις αν παίρνεις παράνομα δωρεάν κάτι το οποίο πωλείται και φέρνει έσοδα στον δημιουργό του.

Αρα εχω δικιο, και γιαυτό δεν απαντας στην ερωτηση,αλλα ανταυτου συνεχιζεις με strawmans και ad hominems. 

Να δουμε και τι λεει ο νομος 

κλοπη : η αφαιρεση ξενου κινητου πράγματος απο την κατοχη αλλου.

 

Ο ΝΟΜΟΣ λοιπον μας λεει οτι η πειρατεία δεν ειναι κλοπη. Φανταζομαι και του νομοθετη δεν του εφτανε το χαρτζιλικι του μπαμπα 😂

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Herald είπε

Συνεχίζεις με τα ad hominems ;)

 

Όσο και αν εσένα δεν σου αρέσει, η πειρατεία δεν είναι κλοπή. Ο ποινικός κώδικας της Ελλάδας (και όλων των χωρών φυσικά), είναι ξεκάθαρη. Οπότε ξαναρωτάω, μπάς και καταφέρεις να μου απαντήσεις, τι σου έκλεψα; Τι είχες πριν την πειρατεία και σου αφαίρεσα μετά από αυτήν; Aν πάλι δεν απαντήσεις στην ερώτηση και συνεχίσεις τις προσωπικές επιθέσεις θα θεωρήσω απλά ότι έχω δίκιο και δεν θες να το παραδεχτείς

 

Καινούργια κατηγορία υπεράσπισης βλέπω… ακούω για ad hominem και ad hominem δεν βλέπω…

διακινηση οποιοδήποτε φυσικού ή πνευματικού υλικού, χωρίς την άδεια του δικαιούχου είναι παράνομη ενέργεια και συγκαταλέγατε κάτω από την ομπρέλα της κλοπής…

Πραγματικά και εντελώς φιλικά ξεσκόνισε λεξικά και όρους και μην κανείς αυτό που κατηγορείς τους άλλους… 🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Αρα εχω δικιο, και γιαυτό δεν απαντας στην ερωτηση,αλλα ανταυτου συνεχιζεις με strawmans και ad hominems. 

Να δουμε και τι λεει ο νομος 

κλοπη : η αφαιρεση ξενου κινητου πράγματος απο την κατοχη αλλου.

 

Ο ΝΟΜΟΣ λοιπον μας λεει οτι η πειρατεία δεν ειναι κλοπη. Φανταζομαι και του νομοθετη δεν του εφτανε το χαρτζιλικι του μπαμπα 😂

Δεν τα παρατάω γιατί έχεις δίκιο. Αλλά γιατί όταν προσπαθείς να μάθεις ένα γουρούνι να χορεύει, χάνεις τον χρόνο σου, ενοχλείς και το γουρούνι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, unforgiven είπε

Δεν τα παρατάω γιατί έχεις δίκιο. Αλλά γιατί όταν προσπαθείς να μάθεις ένα γουρούνι να χορεύει, χάνεις τον χρόνο σου, ενοχλείς και το γουρούνι.

Εννοείται οτι εχω δικιο, αφου 5 ποστ δεν απαντάς στην απλη ερώτηση που είναι "τι σου έκλεψα"? Δεν ειναι κακο να παραδεχτεις οτι εκανες λαθος, θα σου πω και μπράβο. Εδω ο ποινικος κωδικος σου λεει unforgiven ξύπνα, εχεις αδικο, και εσυ επιμενεις. Μηπως εισαι εσυ το γουρουνι στη συγκεκριμένη περίπτωση? 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Καινούργια κατηγορία υπεράσπισης βλέπω… ακούω για ad hominem και ad hominem δεν βλέπω…

διακινηση οποιοδήποτε φυσικού ή πνευματικού υλικού, χωρίς την άδεια του δικαιούχου είναι παράνομη ενέργεια και συγκαταλέγατε κάτω από την ομπρέλα της κλοπής…

Πραγματικά και εντελώς φιλικά ξεσκόνισε λεξικά και όρους και μην κανείς αυτό που κατηγορείς τους άλλους… 🙂

Όταν δεν έχεις ακούσει καν τον όρο "κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας", τέτοιες εξυπνάδες γράφεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Όταν δεν έχεις ακούσει καν τον όρο "κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας", τέτοιες εξυπνάδες γράφεις. 

Η κλοπη /καταπατηση /παραβιαση / προσβολή πνευματικης ιδιοκτησιας.... Δεν είναι κλοπη. Το λέει ο ποινικος κωδικας. Καποιος που κατεβασε ένα τραγούδι ΔΕΝ θα κατηγορηθει για κλοπη. Ο Αρειος Παγος ας πουμε χρησιμοποιει τον όρο προσβολη πνευματικης ιδιοκτησιας. Ο ποινικος κωδικας δεν ξέρω, αν θες να το ψαξω

Αλλα θα μου απαντήσεις ποτε στο τι σου έκλεψα? 5 ποστ δεν απαντας, κακη εικονα για κάποιον που νομιζει οτι εχει δικιο δεν νομιζεις? 

16 λεπτά πριν, AtiX είπε

Καινούργια κατηγορία υπεράσπισης βλέπω… ακούω για ad hominem και ad hominem δεν βλέπω…

διακινηση οποιοδήποτε φυσικού ή πνευματικού υλικού, χωρίς την άδεια του δικαιούχου είναι παράνομη ενέργεια και συγκαταλέγατε κάτω από την ομπρέλα της κλοπής…

Πραγματικά και εντελώς φιλικά ξεσκόνισε λεξικά και όρους και μην κανείς αυτό που κατηγορείς τους άλλους… 🙂

Σου απαντησα αλλα σβήστηκε 🤗

Το άσχετος, τζαμπατζης, χαρτζιλίκι του μπαμπα και λοιποί χαρακτηρισμοι δεν είναι adhominems??

Για να είναι κατι κλοπη πρεπει να εχεις στην κατοχη σου το α πριν την κλοπη και να μην έχεις το α μετα την κλοπη, να το εχω εγω. Αρα η πειρατεια ουδεμια σχεση εχει με κλοπη

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

 

Το άσχετος, τζαμπατζης, χαρτζιλίκι του μπαμπα και λοιποί χαρακτηρισμοι δεν είναι adhominems??

Θα ήταν αν σου έλεγα πως δεν έχεις δικαίωμα να εκφέρεις γνώμη επειδή είσαι όλα αυτά.
Δέχτηκα την άποψή σου, σου εξήγησα πού έχεις λάθος, και χρησιμοποίησα το  χαρτζιλίκι του μπαμπά ως πιθανή αιτία όσων γράφεις.
Το τζαμπατζής περιγράφει συτό που είσαι.
Το άσχετος φαίνεται κάθε φορά που γράφεις. 
Αλλά παρ' όλα αυτά μπορείς να γράφεις την άποψή σου. Όπως μπορώ και εγώ να αδιαφορώ πλήρως με τι γράφει ο κάθε ένας, ιδίως όταν βλέπω πως δεν το έχει.

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Η κλοπη /καταπατηση /παραβιαση / προσβολή πνευματικης ιδιοκτησιας.... Δεν είναι κλοπη. Το λέει ο ποινικος κωδικας. Καποιος που κατεβασε ένα τραγούδι ΔΕΝ θα κατηγορηθει για κλοπη. Ο Αρειος Παγος ας πουμε χρησιμοποιει τον όρο προσβολη πνευματικης ιδιοκτησιας. Ο ποινικος κωδικας δεν ξέρω, αν θες να το ψαξω

Αλλα θα μου απαντήσεις ποτε στο τι σου έκλεψα? 5 ποστ δεν απαντας, κακη εικονα για κάποιον που νομιζει οτι εχει δικιο δεν νομιζεις? 

Σου απαντησα αλλα σβήστηκε 🤗

Το άσχετος, τζαμπατζης, χαρτζιλίκι του μπαμπα και λοιποί χαρακτηρισμοι δεν είναι adhominems??

Για να είναι κατι κλοπη πρεπει να εχεις στην κατοχη σου το α πριν την κλοπη και να μην έχεις το α μετα την κλοπη, να το εχω εγω. Αρα η πειρατεια ουδεμια σχεση εχει με κλοπη

Για να καταλάβεις ότι λειτουργείς σαν τον συμφορητη που κατηγορείς, θεωρείς ότι ο νομικός προς λογοκλοπή δεν ισχύει και όλοι οι δικαστές, δικηγόροι, νόμοι κλπ. κάνουν λάθος ενώ εσύ είσαι ο σωστός??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...