Προς το περιεχόμενο

Μουσηκώ καφαινείω


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από poulinos,

Untitled-1.png.bd9627e911c71a6a5e96ce64a51ec463.png

Το στέκι της παρέας, για χαλαρή συζήτηση,  αστεία,  μετά μουσικής πάντα. Ποστάρουμε τα τραγούδια μας, συζητάμε και περνάμε σούπερ!

Polls  

299 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Γιατί μπαίνετε στο μουσηκώ καφαινείω ; Οι απαντήσεις είναι ανώνυμες για να μην είστε περίεργοι. Multiple choices.

    • Να ακούσω μουσική και να μάθω νέα τραγούδια.
      104
    • Για την παρέα και να μιλήσω με κόσμο.
      56
    • Για να τρολλάρω.
      33
    • Για να γνωρίσω το έτερον ήμισυ , friend with benefits etc.
      29
    • Δεν ξέρω, δεν απαντώ. Τι σε νοιάζει εσένα άλλωστε.
      42
    • Άλλοι λόγοι.
      13
    • Για να περάσω την ώρα μου.
      75
    • Είδα φως και δωρεάν καφέ και μπήκα.
      133
  2. 2. Τι καφέ πίνετε;

    • ESPRESSO
      51
    • FREDDO ESPRESSO
      100
    • CAPPUCINO
      24
    • FREDDO CAPPUCINO
      31
    • ΕΛΛΗΝΙΚΟ
      45
    • FRAPPE
      37
    • NES
      20
    • AMERICANO
      15
    • ΓΑΛΛΙΚΟ
      18
    • ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕ
      29
    • ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
      18
    • ΔΕΝ ΞΕΡΩ/ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
      5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Νοικοκύρηηηηη, @poulinos. Έσιαξε το έρμο το μπανεράκι, που ήταν σαν στραβοχυμένος λουκουμάς, και που ντρεπόμουν να ζητήσω να φτιάξει. 🙃 Μέχρι και το χρωματάκι άλλαξε σε γκρι, για να κάνει ωραίο match. Εύγε. 

Άμα αφήνεις και καμιά λέξη για τον επόμενο, θα 'σαι ο καλυτερότερος. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, Mrs. Hyde said:

Νοικοκύρηηηηη, @poulinos. Έσιαξε το έρμο το μπανεράκι, που ήταν σαν στραβοχυμένος λουκουμάς, και που ντρεπόμουν να ζητήσω να φτιάξει. 🙃 Μέχρι και το χρωματάκι άλλαξε σε γκρι, για να κάνει ωραίο match. Εύγε. 

Άμα αφήνεις και καμιά λέξη για τον επόμενο, θα 'σαι ο καλυτερότερος. 😛 

α.επειδη δεν μαρεσει να παιρνω εγω τα credits για πραγματα που δεν εχω κανει.οποτε παμε.

α.δεν εφτιαξα εγω κατι στο banner.ουτε το χρωμα σε γκρι ουτε αν ισιωσε καποιος κατι.αυτος που αλλαξε το χρωμα λογικα το ισιωσε που αναφερεις. hal9000 οσο ειδα

β.το θεμα επισης δεν ειναι δικια μου ιδεα.οτι το υλοποιησα δεν σημαινει οτι ηταν δικη μου ιδεα.η δικια μου ειχε αποτυχει και αν θυμαμαι καλα το ειχα κλειδωσει.τα ευχαριστηρια αλλου πρεπει να τα πειτε.τα ευχαριστηρια στο ατομο που εκανε το δευτερο post  στο παρον θεμα. η  @JennyP δηλαδη που σκεφτηκε και τι πρεπει να γραφει στο initial post 

γ.δεν αφηνω λεξη εν γνωση μου

δ.οποτε αντικρουω ολα τα παραπανω που ειπες  including το καλυτεροτερος. υπαρχουν πολλοι καλυτεροι εδωμεσα και στο παρον τοπικ επισης. ;)

ε.μονη χαζο ιδεα μου το αποτυχημενο τρολο poll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, poulinos είπε

α.επειδη δεν μαρεσει να παιρνω εγω τα credits για πραγματα που δεν εχω κανει.οποτε παμε.

α.δεν εφτιαξα εγω κατι στο banner.ουτε το χρωμα σε γκρι ουτε αν ισιωσε καποιος κατι.αυτος που αλλαξε το χρωμα λογικα το ισιωσε που αναφερεις. hal9000 οσο ειδα

β.το θεμα επισης δεν ειναι δικια μου ιδεα.οτι το υλοποιησα δεν σημαινει οτι ηταν δικη μου ιδεα.η δικια μου ειχε αποτυχει και αν θυμαμαι καλα το ειχα κλειδωσει.τα ευχαριστηρια αλλου πρεπει να τα πειτε.τα ευχαριστηρια στο ατομο που εκανε το δευτερο post  στο παρον θεμα. η  @JennyP δηλαδη που σκεφτηκε και τι πρεπει να γραφει στο initial post 

γ.δεν αφηνω λεξη εν γνωση μου

δ.οποτε αντικρουω ολα τα παραπανω που ειπες  including το καλυτεροτερος. υπαρχουν πολλοι καλυτεροι εδωμεσα και στο παρον τοπικ επισης. ;)

ε.μονη χαζο ιδεα μου το αποτυχημενο τρολο poll

Εμ, βέβαια. Εσύ βλέπεις πίνακα να κρέμεται στραβά και δεν κάνεις μια έτσι το χέρι σου να τον ισιώσεις. 🤨

Επεξ/σία από Mrs. Hyde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόμαστε που λέτε ωραία-ωραία και πίνουμε τα ποτάκια μας απολαμβάνοντας το καθρέφτισμα του φεγγαριού στην θάλασσα και ξαφνικά ΜΠΑΜ! Λέμε (μάλλον σκεφτόμαστε επειδή που να βρεις λαλιά να μιλήσεις), "δεύτε τελευταίον ασπασμόν", "η ζωή εδώ τελειώνει σβήνει το καντήλι μας κι η ψυχή σαν χελιδόνι φεύγει απ' τα χείλη μας" και όλα τα συναφή που περνάνε από το μυαλό σου τέτοιες στιγμές μέχρι που συνειδητοποιούμε ότι "είμαστε ακόμα ζωντανοί στη σκηνή σαν ροκ συγκρότημα" και ψάχνουμε να δούμε τι έγινε.

Και τι είχε γίνει;

Είχε εκραγεί η power bank μιας κυριούλας που φόρτιζε το κινητό της!

Οι θαμώνες να τρέχουν πανικόβλητοι, ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού να προσπαθεί να μας ηρεμήσει και να μας πείσει να μην φύγουμε, η power bank σε έξαλλη κατάσταση να βγάζει καπνούς και να έχει μυρίσει ο τόπος μπαρούτι, το κινητό να έχει μαυρίσει από το κακό του και μέσα στον γενικό χαμό, ακούγεται η κυριούλα ενθουσιασμένη να φωνάζει "θαύμα, θαύμα το κινητό δουλεύει κανονικά"!

Θα κρατηθώ και δεν θα πω τίποτα απρεπές για τις power banks και για τα κινητά και για την εξάρτηση ορισμένων απ΄αυτά αντιθέτως θα χαρώ που οι δυνάμεις του σύμπαντος συντονίστηκαν έτσι ώστε να συνεχίσω να απολαμβάνω τον μάταιο τούτο κόσμο ακόμα κι αν αύριο δυσκολευτώ ν΄ανοίξω τα μάτια μου...

@lovesucks Φιλενάδα αύριο τα τραγούδια, πάω για ύπνο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Sibyl said:

Καθόμαστε που λέτε ωραία-ωραία και πίνουμε τα ποτάκια μας απολαμβάνοντας το καθρέφτισμα του φεγγαριού στην θάλασσα και ξαφνικά ΜΠΑΜ! Λέμε (μάλλον σκεφτόμαστε επειδή που να βρεις λαλιά να μιλήσεις), "δεύτε τελευταίον ασπασμόν", "η ζωή εδώ τελειώνει σβήνει το καντήλι μας κι η ψυχή σαν χελιδόνι φεύγει απ' τα χείλη μας" και όλα τα συναφή που περνάνε από το μυαλό σου τέτοιες στιγμές μέχρι που συνειδητοποιούμε ότι "είμαστε ακόμα ζωντανοί στη σκηνή σαν ροκ συγκρότημα" και ψάχνουμε να δούμε τι έγινε.

Και τι είχε γίνει;

Είχε εκραγεί η power bank μιας κυριούλας που φόρτιζε το κινητό της!

Οι θαμώνες να τρέχουν πανικόβλητοι, ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού να προσπαθεί να μας ηρεμήσει και να μας πείσει να μην φύγουμε, η power bank σε έξαλλη κατάσταση να βγάζει καπνούς και να έχει μυρίσει ο τόπος μπαρούτι, το κινητό να έχει μαυρίσει από το κακό του και μέσα στον γενικό χαμό, ακούγεται η κυριούλα ενθουσιασμένη να φωνάζει "θαύμα, θαύμα το κινητό δουλεύει κανονικά"!

Θα κρατηθώ και δεν θα πω τίποτα απρεπές για τις power banks και για τα κινητά και για την εξάρτηση ορισμένων απ΄αυτά αντιθέτως θα χαρώ που οι δυνάμεις του σύμπαντος συντονίστηκαν έτσι ώστε να συνεχίσω να απολαμβάνω τον μάταιο τούτο κόσμο ακόμα κι αν αύριο δυσκολευτώ ν΄ανοίξω τα μάτια μου...

@lovesucks Φιλενάδα αύριο τα τραγούδια, πάω για ύπνο!

τα power bank καλως ή κακως ειναι χρησιμα ειδικα για εργαζομενους.οπως σε ολα βεβαια και εκει υπαρχουν μαρκες καψε με οπως και στα κινητα. απλα δυστυχως οι μπαταριες li-po li-ion κτλ αν γινει βλακεια θα δεις πολυ καπνο κτλ.υπαρχουν κυκλωματα προστασιας συνηθως χωρις ομως να σημαινει πτι δεν θα δεις περιστατικα οπως ειδες. επισης αν την βραχυκυκλωσεις ,τρυπησεοε ακομα και να σταματησεις το βραχυκυκλωμα  thers is no turning back.  για αυτο και τα power bank στα αεροπλανσ πρεπει να τα εχεις μαζι σου και οχι στο cargo(δηλαδη στις αποσκευες που κανεις check in). να σε σκοτωσει αμεσα το power bank  απο το μπαμ δεν παιζει. απλα θα φας πολυ καπνο που δεν ειναι καπνος απο σουβλακια

7 hours ago, Mrs. Hyde said:

Εμ, βέβαια. Εσύ βλέπεις πίνακα να κρέμεται στραβά και δεν κάνεις μια έτσι το χέρι σου να τον ισιώσεις. 🤨

 

giphy.gif

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Sibyl είπε

Καθόμαστε που λέτε ωραία-ωραία και πίνουμε τα ποτάκια μας

Α μπα καθημερινή πίνετε ποτάκια τέτοια ώρα; δουλειά δεν έχετε το πρωί; :P

 

next : Bang :D

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...