Προς το περιεχόμενο

Μουσηκώ καφαινείω


poulinos
Μήνυμα προστέθηκε από poulinos,

Untitled-1.png.bd9627e911c71a6a5e96ce64a51ec463.png

Το στέκι της παρέας, για χαλαρή συζήτηση,  αστεία,  μετά μουσικής πάντα. Ποστάρουμε τα τραγούδια μας, συζητάμε και περνάμε σούπερ!

Polls  

299 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Γιατί μπαίνετε στο μουσηκώ καφαινείω ; Οι απαντήσεις είναι ανώνυμες για να μην είστε περίεργοι. Multiple choices.

    • Να ακούσω μουσική και να μάθω νέα τραγούδια.
      104
    • Για την παρέα και να μιλήσω με κόσμο.
      56
    • Για να τρολλάρω.
      33
    • Για να γνωρίσω το έτερον ήμισυ , friend with benefits etc.
      29
    • Δεν ξέρω, δεν απαντώ. Τι σε νοιάζει εσένα άλλωστε.
      42
    • Άλλοι λόγοι.
      13
    • Για να περάσω την ώρα μου.
      75
    • Είδα φως και δωρεάν καφέ και μπήκα.
      133
  2. 2. Τι καφέ πίνετε;

    • ESPRESSO
      51
    • FREDDO ESPRESSO
      100
    • CAPPUCINO
      24
    • FREDDO CAPPUCINO
      31
    • ΕΛΛΗΝΙΚΟ
      45
    • FRAPPE
      37
    • NES
      20
    • AMERICANO
      15
    • ΓΑΛΛΙΚΟ
      18
    • ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕ
      29
    • ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
      18
    • ΔΕΝ ΞΕΡΩ/ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
      5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν φταινε οι αλλοι παντα και το καταλαβαινω .επειδη ειμαι παραξενος και εχω αυτογνωσια πιστευω, με κανει να καταλαβαινω οτι πολλες φορες η συμπεριφορα μου ,που δεν μπορουν να την εξηγησουν τους κανει να απομακρυνονται.αλλωστε μου το εχουν πει και καποια ατομα. bobbys world.

συμφωνω απολυτα για αυτο που λες οτι αμα δεν κανεις κατι για σενα δεν θα το κανει κανεις.τις αποψεις θα τις εκφρασω και θα τις υποστηριξω αν εχει νοημα.πολλες φορες δεν χρειαζεται να εξηγησεις.οπως λενε γιατι να εισαι διαφορετικος οταν μπορεις να εισαι αδιαφορος.

δεν σου εχει τυχει ποτε να μην θες πχ να κρατησεις επαφη με καποια ατομα χωρις να σου εχουν κανει κατι ή απλα να θες να κανεις ας το πω μια νεα αρχη?

δεν ξερω αν ακους metal αλλα ενα ωραιο sad song

 

καλος πελατης.να μας ερχεσαι συνεχεια.

 

Metal ακούω και το τραγούδι που έβαλες μ΄αρέσει πολύ (κάτι άλλα ακραία υποείδη της metal δεν πολυακούω αλλά εντάξει. Πάντα μεταξύ μας, μην τα ξαναλέμε! :lol:)

Με το "πάντα δεν φταίνε αυτοί;" εννοούσα ότι δεν είναι δυνατόν να φταις πάντα εσύ και όχι οι άλλοι.

"Παράξενοι" είμαστε όλοι υπό την έννοια ότι όλοι έχουμε ιδιαιτερότητες στον χαρακτήρα μας.

Σημασία έχει να βρούμε ανθρώπους με τους οποίους οι ιδιαιτερότητές μας είναι συμβατές.΄Ενα πολύ απλό παράδειγμα: Αν κάποια μέρα δεν θέλουμε να βγούμε μαζί τους, να είναι σε θέση να καταλάβουν ότι αυτό δεν το κάνουμε επειδή επιδιώκουμε να τους αποφύγουμε αλλά επειδή έχουμε την ανάγκη να μείνουμε μονοι μας.

Δεν χρειάζονται πολλοί! Μια χούφτα άνθρωποι είναι αρκετοί.

Και αυτοί και θα σε καταλάβουν και την συμπεριφορά σου θα μπορούν να εξηγήσουν και δεν θ΄απομακρυνθούν από σένα επειδή σ΄έχουν εκτιμήσει γι΄αυτό ακριβώς που είσαι και σ΄έχουν αγαπήσει.

Τους υπόλοιπους άστους! Αυτοί δεν είναι φίλοι, είναι απλώς γνωστοί. Θα βγούμε, θα περάσουμε καλά (ή και όχι), θα επιδοθούμε στην κοινωνική κριτική (στο "θάψιμο" ντε) και μετά ο καθένας στο σπιτάκι του.

Και αν θες να κάνεις μια καινούρια αρχή και να πετάξεις από πάνω σου κάποια βαρίδια που σου χαλάνε την ζωή, αυτούς θα βγάλεις, ακόμα κι αν όπως λες, δεν σου έχουν κάνει τίποτα, απλά και μόνο επειδή σου είναι αδιάφοροι. Την χούφτα των πολύτιμων φίλων όμως δεν θα θελήσεις σε καμία περίπτωση να τους βγάλεις από την ζωή σου ακόμα κι αν κάνεις εκατό καινούριες αρχές.

Πώς δεν χρειάζονται εξηγήσεις;

Δεν μιλάει ο ένας, δεν μιλάει ο άλλος στο τέλος θα μας δοθεί η ψευδέστατη εντύπωση ότι όλοι είμαστε ίδιοι και συμφωνούμε.

Ε, δεν είμαστε όλοι ίδιοι ούτε συμφωνούμε όλοι μεταξύ μας, πώς να το κάνουμε τώρα;

Δεν ξέρω τι λένε, εγώ πάντως λέω ότι αξίζει να είσαι διαφορετικός και όχι αδιάφορος!

΄Εχω την εντύπωση (μάλλον την βεβαιότητα) ότι σας κούρασα οπότε ας βάλω ένα τραγούδι αφιερωμένο σε σένα.

 

Audioslave - Be Yourself 

 

 

Be yourself is all that you can do!

Επεξ/σία από Sibyl
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ενώ ήμουν  στο διάδρομο (γυμανστηρίου) πριν λίγο άκουγα ένα πολύ ωραίο τραγούδι που έπαιζε ο ραδιοφωνικός σταθμός στον οποίο ήταν συντονισμένοι. Το τραγούδι ήταν σίγουρα διασκευή. Σκεφτόμουν "αυτό το τραγούδι εγώ το ξέρω! Σίγουρα το ξέρω και δεν είναι έτσι όπως το ακούω." Έσπαγα το κεφάλι μου, δεν το θυμόμουν.  Ήρθα σπίτι και το βρήκα!😁

To διαμάντι το αυθεντικό...

... και η εξίσου πολύ ωραία διασκευή. 

 

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,@JennyPπράγματι πολύ ωραίο το τραγούδι γνωστό είναι και δεν ήξερα τίτλο. Πάρτε και ένα τραγούδι από εμένα που το άκουσα σχετικά πρόσφατα σε ένα σταθμό

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, albakris10 είπε

Καλησπέρα παιδιά ,@JennyPπράγματι πολύ ωραίο το τραγούδι γνωστό είναι και δεν ήξερα τίτλο. Πάρτε και ένα τραγούδι από εμένα που το άκουσα σχετικά πρόσφατα σε ένα σταθμό

 

Καλησπέρα @albakris10. Kαλώς ήρθες στην παρέα μας! Πολύ ωραίο!! 'Eριξα μια ματιά και είναι το πρωτότυπο τραγούδι. Βρε το Λίβανο electro-pop.☺️

Επεξ/σία από JennyP
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα το spoiler........

Spoiler

– Δύο παντρεμένες γυναίκες βγήκαν για έξοδο ένα Σαββατόβραδο χωρίς τους συζύγους τους (άκου πράγματα !).
– Καθώς γύριζαν στο σπίτι με τα πόδια κατά τα ξημερώματα αισθάνθηκαν έντονη την ανάγκη για κατούρημα.
Το μόνο μέρος που θα μπορούσαν να κρυφτούν για να ξαλαφρώσουν ήταν ένα νεκροταφείο.
– Φοβισμένες αποφάσισαν να μπουν και να κατουρήσουν.
– Η πρώτη δεν είχε τίποτα για να καθαριστεί, έτσι έβγαλε το κυλοτάκι της, σκουπίστηκε και το πέταξε.
Η δεύτερη επίσης δεν είχε τίποτα, αλλά σκέφτηκε «Α εγώ δεν πρόκειται να πετάξω την κυλόττα μου» και χρησιμοποίησε την κορδέλα από ένα στεφάνι λουλουδιών για να καθαριστεί.
Το επόμενο πρωί οι γυναίκες ήταν ξερές στον ύπνο, και οι δύο σύζυγοι ανήσυχοι μιλούσαν μεταξύ τους στο τηλέφωνο.
Φίλε, φοβάμαι ότι έχουμε μπλέξει και πρέπει να ψαχνόμαστε. Αυτές κάτι άσχημο έκαναν χτες βράδυ.
– Η δικιά μου γύρισε χωρίς κυλόττα.
-Εσύ; τυχερός είσαι. Η δικιά μου γύρισε και είχε μια κάρτα κολλημένη στον κ*λο της που έγραφε :
«Δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ»

figure_pressing_power_button_md_nwm_v2.gif.97031a4ca479baf2d55c1281ba991201.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Sibyl said:

 

Metal ακούω και το τραγούδι που έβαλες μ΄αρέσει πολύ (κάτι άλλα ακραία υποείδη της metal δεν πολυακούω αλλά εντάξει. Πάντα μεταξύ μας, μην τα ξαναλέμε! :lol:)

Με το "πάντα δεν φταίνε αυτοί;" εννοούσα ότι δεν είναι δυνατόν να φταις πάντα εσύ και όχι οι άλλοι.

"Παράξενοι" είμαστε όλοι υπό την έννοια ότι όλοι έχουμε ιδιαιτερότητες στον χαρακτήρα μας.

Σημασία έχει να βρούμε ανθρώπους με τους οποίους οι ιδιαιτερότητές μας είναι συμβατές.΄Ενα πολύ απλό παράδειγμα: Αν κάποια μέρα δεν θέλουμε να βγούμε μαζί τους, να είναι σε θέση να καταλάβουν ότι αυτό δεν το κάνουμε επειδή επιδιώκουμε να τους αποφύγουμε αλλά επειδή έχουμε την ανάγκη να μείνουμε μονοι μας.

Δεν χρειάζονται πολλοί! Μια χούφτα άνθρωποι είναι αρκετοί.

Και αυτοί και θα σε καταλάβουν και την συμπεριφορά σου θα μπορούν να εξηγήσουν και δεν θ΄απομακρυνθούν από σένα επειδή σ΄έχουν εκτιμήσει γι΄αυτό ακριβώς που είσαι και σ΄έχουν αγαπήσει.

Τους υπόλοιπους άστους! Αυτοί δεν είναι φίλοι, είναι απλώς γνωστοί. Θα βγούμε, θα περάσουμε καλά (ή και όχι), θα επιδοθούμε στην κοινωνική κριτική (στο "θάψιμο" ντε) και μετά ο καθένας στο σπιτάκι του.

Και αν θες να κάνεις μια καινούρια αρχή και να πετάξεις από πάνω σου κάποια βαρίδια που σου χαλάνε την ζωή, αυτούς θα βγάλεις, ακόμα κι αν όπως λες, δεν σου έχουν κάνει τίποτα, απλά και μόνο επειδή σου είναι αδιάφοροι. Την χούφτα των πολύτιμων φίλων όμως δεν θα θελήσεις σε καμία περίπτωση να τους βγάλεις από την ζωή σου ακόμα κι αν κάνεις εκατό καινούριες αρχές.

Πώς δεν χρειάζονται εξηγήσεις;

Δεν μιλάει ο ένας, δεν μιλάει ο άλλος στο τέλος θα μας δοθεί η ψευδέστατη εντύπωση ότι όλοι είμαστε ίδιοι και συμφωνούμε.

Ε, δεν είμαστε όλοι ίδιοι ούτε συμφωνούμε όλοι μεταξύ μας, πώς να το κάνουμε τώρα;

Δεν ξέρω τι λένε, εγώ πάντως λέω ότι αξίζει να είσαι διαφορετικός και όχι αδιάφορος!

΄Εχω την εντύπωση (μάλλον την βεβαιότητα) ότι σας κούρασα οπότε ας βάλω ένα τραγούδι αφιερωμένο σε σένα.

 

Audioslave - Be Yourself 

 

Be yourself is all that you can do!

παροτι ακουω και εγω Metal δεν μπορω να ακουσω ολα τα ειδη πχ black metal κτλ.δεν βρισκω νοημα.
σιγουρα πολλες φορες φταινε και οι αλλοι ή οπως λενε ποτε δεν φταιει μονο ο ενας.

θα συμφωνησω με το παραδειγμα και το εχω αναφερει αυτο σε πολλα ατομα οτι ο πραγματικος φιλος θα καταλαβει πολλα.
κατα τα αλλα λενε λιγοι φιλοι και καλοι ενω στην πραξη ειναι ελαχιστοι φιλοι και καλοι :P
genika δεν εχω φτασει στην χουφτα των πολυτιμων φιλων οπως αναφερεις για διαφορους λογους αλλα δεν με πειραζει καν.

σε αυτο που αναφερεις οτι δεν μιλαει ο ενας δεν μιλαει ο αλλος στο τελος θα φανει οτι συμφωνουμε οχι δεν το κανω πλεον.
δεν θα ανεχτω ατομα και δεν θα μιλησω. ή θα μιλησω ή απλα θα κανω ατομα περα εστω και αν το δευτερο ακουγεται λαθος.

καποιες φορες αξιζει να εισαι διαφορετικος καποιος φορες αξιζει να μην δινεις σημασια σε καποια πραγματα
διοτι οτι και να κανεις καποιος θα βρεθει να σε κρινει οποτε εκει καλυτερα να εισαι αδιαφορος.

σε ευχαριστω για το song και βαζω για σενα το παρακατω.

λιγο sad και αυτο και γενικα αγνωστο song

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πάτα το spoiler.........

Spoiler

Ένας τύπος πήγε επίσκεψη στο σπίτι ενός παλαιού φίλου του.
Που είχε να τον δει πολύ καιρό.
Στο τραπέζι εκεί που τρώγανε, ο φίλος του τύπου αποκαλούσε
την γυναίκα του με διάφορα κολακευτικά ονοματάκια,
γλυκιά μου, καρδούλα μου, πεπόνακι μου, γουρουνάκι μου και άλλα.

Ο τύπος εντυπωσιασμένος επειδή οι φίλοι του ήταν παντρεμένοι 65 χρόνια.
Όταν η γυναίκα του φίλου του ήταν στην κουζίνα του λέει «είναι θαυμάσιο
έπειτα από τόσα χρόνια παντρεμένος και ακόμη χρησιμοποιείς τέτοιες λέξεις»
Και ο φίλος του κοιτάζοντας προς το ταβάνι «τι να κάνω, πριν από δέκα
χρόνια ξέχασα το όνομα της»

1653444540_c09700_a787ca5ee2214d21a6f6b8d8a4ec2412mv2.gif.0e4acd565d5d2da4925e373ee3d5bf27.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...